Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Tibcsi37 Creative Commons License 2011.10.31 0 0 5213

Szombaton kicseréltem a nyekergő lengőkar csapágyakat. Nem éppen apró meló és azt kell mondjam, hogy betg mester bagóért cseréli. ;) Sajnos a csapágyak már csak nyomokban voltak felfedezhetőek és a két csapágycsésze csúszkált egymáson. Ha megyek még vele egy kicsit, vehettem volna új lengőkarokat is... Csak tanácsként üzenném annak aki meghallja nyikorogni a hátulját, hogy azonnal csináltassa meg.

Na de most magasabban is van a járgány hátulja és a picit félre húzó kormány is egyenesben áll. :D

betg Creative Commons License 2011.10.30 0 0 5212

Szia mivel ez benzines itt nincs kettős tömegű lendkerék ezért nem kell cserélni.

Előzmény: Mr.C5 (5211)
Mr.C5 Creative Commons License 2011.10.30 0 0 5211

betg:  A kuplung cserélésnél kell a lendítő kereket is majd cserélni? 2.0SX 136 LE 2002  Hidraulikus a kinyomócsapágy?

Zsigri Robi Creative Commons License 2011.10.30 0 0 5210

MEGSZÜLETETT A LEGJOBB KÉP XD

 

http://kephost.hu/share-69EC_4EAD4286.html

Zsigri Robi Creative Commons License 2011.10.30 0 0 5209

ITT egy másik link amin jobban látszik a szöveg

 

http://kepfeltoltes.hu/view/111030/29073139K_p_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Zsigri Robi Creative Commons License 2011.10.30 0 0 5208

Szia Gabi itt a kép :) remélem megfelel :)

http://kepfeltoltes.hu/view/111030/K_p_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Előzmény: gabi1955 (5200)
Zsigri Robi Creative Commons License 2011.10.29 0 0 5207

Szia :)

 

Nem bántottál meg igazából nem tudom miből szürted le :) a smile-ból is tisztán látszik szerintem, sőt köszönöm az okosítást, de tényleg :). Mivel én csak egy végfelhasználó vagyok :)

Előzmény: betg (5206)
betg Creative Commons License 2011.10.29 0 0 5206

Szia  bocs de csak azért bátorkodtam beleszólni mert láttam már egy pár ilyen gépsárkányt , és az írásodban úgy éreztem van némi fogalmi zavar elnézést ha megbántottalak , Anti P Fault  no azt írja ha bármi  gondja van a motorral kapcsolatban , az általános hibakódolvasó nem alkalmas egy teljes átfogó diagnosztikához ehhez lexia kell ,van itt néhány embernek ők tudják ,hogy mi a különbség és tudni kell a paramétereket értelmezni ehhez kell tapasztat .

A nyomás szabályzó (nem szenzor) egy elktromágneses szelep amit a motorvezérlő folyamatosan változó  frekvenciával és amplitudóval rezget ezzel szabályozza az üzemanyag nyomást a rendszerben. Ez a szelep kikopik és össze vissza működik ez sok hiba forrása ezért nem javasoltam a bontott alkatrészt . Természetesen lehetett még légmennyiségmérő probléma is (map szenzor)

Előzmény: Zsigri Robi (5202)
Zsigri Robi Creative Commons License 2011.10.29 0 0 5205

Nem néztem meg addig amíg nem írtad ki hogy "Nem nézted meg betg adatlapját" igen eddig nem néztem meg, de akkor megfogom :). Csak gondolom nem ő az egyetlen aki tud Citroent javítani ;), ha esetleg azzal foglakozik és nem vonom kétségbe a tudádát csak mivel most ön írónia nélkül írom hogy Francia Autóról beszélünk :) ezért nem mindig egyértelmű mit miért csinál az autó eddig én ezt vettem észre. De jó tudni hogy egy szakember is itt van közöttünk így ha valami hülyeséget írok :) kijavít ;).

appp Creative Commons License 2011.10.29 0 0 5204

Megnezted Betg mester adatlapjat? Az mindent elmond.

Előzmény: Zsigri Robi (5203)
Zsigri Robi Creative Commons License 2011.10.29 0 0 5203

Abban igazat adok betgnek hogy az ember magától ugysem tud rájönni ezekre az apró híbákra kell hozzá megbízható szerelő aki érti is a dolgát nem pedig taknyol. És én megtaláltam hál istennek. Akinek megfelelő teknika is a rendelkezésére áll. Mert példűul egy 2000 évjáratú Ford Rangerben bármit megtudok én is csinálni mivel abban annyi az elektronika hogy a villágítás és az ablak arról müködik :).de itt más a helyzet elektronika elektronika hátán :)

Zsigri Robi Creative Commons License 2011.10.29 0 0 5202

Szia betg

Amúgy nem a nyomás szabályzóról hanem az üzemanyag nyomás szabályzó SZENZORRÓL beszéltem, ha jobban végig olvasod :) és abból a bontott vagy új ugyan olyan jó. Viszont ha valami hibakódot kiír elsőnek a szenzort kell megnézni minden esetben nem-e az rosz :).

Visszatérve ha a MAP szenzornak nincs köze hozzá???? A check lámpám kigyuladt és kiírta az ANTI POLLUTION FAULT hiba kódot és nekem az is rossz volt a nyomás szabályzó szenzorral egyetemben úgy, hogy annyira ne kételkedj mi miért van, és nem csak úgy unalomból írom ki a dolgokat hanem mert leírom nekem mi volt a baj az autóval, esetleg segít valakinek amit írok.

 

Szia gabi1955

A képeket a reggeli órában tudom feltenni remélem nem gond.

 

 

Előzmény: betg (5197)
betg Creative Commons License 2011.10.29 0 0 5201

Szia nem kell fotó egyszerű, a gázolajszűrőházat ki kell venni az alatt oldalt van a nagynyomású szivattyú ennek az oldalán van egy kerek szelep egy fehér elektromos csatlakozó megy rá 2db 30torx fejű csavar tartja , de nem biztos ,hogy neked ez megoldja a gondodat.

Előzmény: gabi1955 (5200)
gabi1955 Creative Commons License 2011.10.29 0 0 5200

Robi.

 

Természetesen megfelel, várom a fotókat. Szép hétvégét mindenkinek.

Üdv: Gabi

Előzmény: Zsigri Robi (5195)
Mr.C5 Creative Commons License 2011.10.28 0 0 5199

Vezető oldali külső zár amit kulccsal nyitok. Gomb helyett ha lemerül az elem.

Előzmény: betg (5198)
betg Creative Commons License 2011.10.28 0 0 5198

Szia melyik zár?

Előzmény: Mr.C5 (5196)
betg Creative Commons License 2011.10.28 0 0 5197

Szia nyomásszabályzó szelepet nem érdemes bontottat venni mert kétséges ,hogy mennyi ideig lesz jó, a map szenzornak semmi köze ehhez a légmennyiség mérőt azt egyértelműen lehet diagnosztizálni csak tudni kell az élő paraméterekből olvasni mert általában nem írja be hibának a nyomás szabályzó szelep egy idő után pontatlanul működik ez sok szívatós hibát generál , neki valószínű nyomás szabályzó szelep gondja volt a többit feleslegesen cserélték ki.

Előzmény: gabi1955 (5194)
Mr.C5 Creative Commons License 2011.10.28 0 0 5196

Ismét két idegesítő probléma.

Meghalt a zár, elforog mert eltört az egész szerkezet belül....

Indítottam tegnap hajnali egy körül az autót és magától kiírta hogy az utasoldalé lufi kikapcsolva, holott be van kapcsolva. Leállítottam újraindítottam és minden fain megint.  

Zár mennyibe fáj? Ez is felkerül a kívánságlistára. Egy részét már elkültdem betg-nak.

Zsigri Robi Creative Commons License 2011.10.28 0 0 5195

Szia a MAP szenzort és a MAF senzort holnap egy képpel meg tudom mutatni, de az üzemanyag nyomás szabályzójának a szenzorját azt nem tudom mert annál nem voltam ott, de ha beírod, hogy 'üzemanyag nyomás szabályzó akkor biztosan ki fogja adni képpekel, hogy hol található, de ha nincsen semmi furcsa érdekes jelenség akkor tényleg nem kell vele foglalkozni :). Viszont holnapra megkeresem azt a boltot-bontót ahonnan én vettem :) és leírom. Remélem megfelel holnap is.

Előzmény: gabi1955 (5194)
gabi1955 Creative Commons License 2011.10.28 0 0 5194

Robikám.

 

Légyszíves áruld el még azt is, hogy mennyire kell szétszedni az autót, hogy ezt a szenzort megtaláljam? Hol lehet ilyen szenzort kapni? Nekem már időtlen idők óta írja ezt a jelenséget, de a 4. indítás után megszűnik e jelenség. Előre is köszönöm válaszod.

Üdv: Gabi55

Előzmény: Zsigri Robi (5192)
Tibcsi37 Creative Commons License 2011.10.28 0 0 5193

Hálás köszönetem, tényleg segítettél. Nálam sokkal jobban kiáll a kar tengelye a levélrácsból, így már tudom merre keressem e hibát.

Előzmény: Zsigri Robi (5192)
Zsigri Robi Creative Commons License 2011.10.27 0 0 5192

de kimentem és gyors lefotoztam.

Ahol a 200ft-ost látod oda kb 2 db is befér. a szélvédő és az ablak törlő közé pedig az ujjam befért. Remélem segíthettem :)

a link a következő:

Előzmény: Tibcsi37 (5189)
Zsigri Robi Creative Commons License 2011.10.27 0 0 5191

most már nekem késő van deholnap megnézem és legkésőbb este ugyan ekkorra fent lesz egy kép vagy linkelem hol érheted el :)

Előzmény: Tibcsi37 (5189)
Zsigri Robi Creative Commons License 2011.10.27 0 0 5190

Helló sziasztok!

Robi vagyok 2001 Citroen C5 2.0HDI 109LE autóm van. Eszméletlen mennyire szeretem ezt az autót a kényelem azt nem adnám oda semmiért :)

 

Leírok egy elég furcsa hiba jelenséget a megoldással, mert mikor nekem ez volt a hiba senki nem tudta megmondani miért van és mi a megoldása, ezért gondoltam segítek annak aki ugyan ebbe a cipőben utazik esetleg mint én, vagy hibában van az autója!

 

Első körben azt hittem, hogy valamiféle rejtett hibával adták el nekem az autót mivel az volt a jelenség az autónál hogy

Kiírta hogy ANTI POLLUTION FAULT és a check lámpa is vele együtt kigyulladt. Egyből felhívtam egy szerelőt és megkérdeztem, hogy ez MI? kérdezi -Megváltozott az autó mármint van ereje meg ilyenek? mondom -Változni nem változott meg müködik csak kiírja a hibaüzenetet. Erre Ő -Akkor semmi baja, nem kell vele foglalkozni. Mondom -Oké. Ezzel le is tudtam. kb 1 hétig ment az autó hibátlanul, de a check lámpa világított ás a hiba üzenet is folyamatos volt, amikor egyszer csak leállítom az autót elfordítom a kulcsot és az autó még kb 2-3 mp járt a motor miután már a kulcsot is kivettem. Na akkor egy kicsit el kezdtem izgulni ez mi a ge.i. Megint hívom a szerelőt azt mondja halott már ilyet a citroenek néha így álnak le. Kicsit nevetve, de mondom ok, akkor még mindig nincs 'baj' :) (szerinte) elfogadtam mivel csak ő a szaki (kőkorszaki). Na itt aztán kerestem egy másikat szerelőt és Hála istennek találtam egyet, kicsit féltem mert csak rosszakat halottam és tapasztaltam is eddig rosszak, mert akárhova mentem mindenhol leteszteltek, hogy mekkora szárny van a hátamon hátha valami nagy madár berepül akit jól le lehet húzni. Na de térjünk is vissza az autó hibájához.

kb rá 2 nappal már olyat is csinált, hogy néha volt ereje néha pedig egyszerűen hiába padlóztam le nem pörgött 1800nál többet.

erre a jelenségre RÁ, kb. 2 napra már azzal folytatódott, hogy menetközben le is ált az autó és a komputer letiltott a STOP kigyulladt és akkor már nem tudtam vele menni, csak miután leálltam és kb 20-30mp után újraindítottam, de utána változó időközökkel csinálta ezt a leállását az ANTI POLLUTION ÉS A CHECK lámpa az még mindig folyamatosan világított. Na akkor mikor elsőnek leállt elkezdtünk agyalni rajta az ÚJ szerelővel aki ESZMÉLETLEN KORREKT EMBERNEK ISMERTEM MEG mi lehetett a probléma Check lámpa kigyullad és az anti pollutiont írja, azt mondta az a környezet védelmi egység hibája lesz, azt kell kicserélni(80 000-160 000 az alkatrész kb), vagy kikötni(5 000 kb), de nekem szerencsém volt mivel egy ismerősömnek pont volt egy ilyen katalizátorja amit elcseréltünk. Az Ő jó alkatrészét az én szaromra. Na akkor kicseréltük 10 000 ft volt a beszerelés. Csere után beszerelés majd mikor beszereltük hopp jó lett az autó. Aha kb 4 óráig ment hibátlanul majd megint foss.

Másnap megint folytatja a hülyéskedést az autó még szerencse, hogy nem vertük ki belőle a porcelánt :) hanem csak kicseréltük és akkor még szerencse, hogy nem vettem egyet az előbb írt árért, de az is jó hogy a jót kivettük belőle és betettünk egy lehet hogy szarabbat a helyére na de mindegy is :). Na további agyalás mi lehet a baj. Elkezdtük megnézni az intercooler hütöből kijövő kis DENSO senzort amit MAP szenzornak hívnak hátha esetleg az a rossz Vettem egyet (4 000ft) és kicsréltük. Kb 4 óráig volt megint jó az autó. Utána Megnéztük a Légtömegmérőjét hátha az a szar, azt MAF szenzornak hívják vettem egy MAF szenzort (9 000ft). Kicseréltük. Kb 4 óráig megint jó volt az autó.

Akkor halottam egy olyat hogy lehet hogy a Tank van elkoszolódva és csak ki kellene tisztítani. Na ok akkor leszereltük aztán kitisztítottam majd mikor kész indítom az autót 3percig volt jó. Itt már tényleg azt hittem hogy valami rejtett köcsög hibája van az autónak, de megnyugtatott a srác mondta nyugi meglesz a hiba, valami egyszerű kis buzi elektronika lesz. Mivel Hiába Raktuk Komputerre az csak annyit írt ki mint a műszerfal, hogy ANTI POLLUTION FAULT de megnyugtatott hogy van egy haverjának valami nagyon szuper hiba olvasója és azzal meglesz. Másnap jött a srác, rátettük és akkor az pluszban még azt írta ki a AP mellé hogy AC Pump Fault, de a pumpának semmi baja nem volt mert az vagy működik vagy nem ugye olyan nincs hogy egyszer működik egyszer nem. Mivel van üzemanyag szabályzó és mivel ez francia autó kizárásos alapon azon is lesz egy kis köcsög SZENZOR. Volt is! És miután ki lett cserélve 15 000ft volt az alkatrész azóta jó a gép és mivel pont most láttam a Eurocard Mastercard reklámot ugye amiben az van hogy ez 3000ft az 2000ft, de az élmény felbecsülhetetlen ezért gondoltam kiírom magamból hátha segítek valakinek akinek ilyen hibája van mint nekem volt. Mivel én a EuroCard MasterCard reklámot hát én ezt átéltem de nem kicsit. Mert az alkatrészek azok nem nagy összegek voltak, de az Ideg amit belémtett az FELBECSÜLHETETTLEN.

Tibcsi37 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 5189

Haló urak!

Olyan gondom van, hogy a vezető oldali ablaktrölő kar beleér a motorháztetőbe. Azt látom hogy a kar tengelye eléggé magasan van és ez az oka, de nem tudom hogy a motorháztető görbe, vagy a tengely túl magas. :D Esetleg nem tudna valaki egy fényképet gyártmányfejleszteni egy jó helyen álló karról? Köszönöm előre is.

csipesz1960 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 5188

Köszi szépen a segítséget. Viszont eléggé messze laksz, 220 km-re.

Előzmény: betg (5182)
Cymantrene Creative Commons License 2011.10.24 0 0 5187

Régit újra.

Az nem biztos, hogy elég, ha még van 4 mm profilja, a gumianyag attól még vacak lehet. Tavaly télen elég gyatra téligumijaim voltak fenn, a profiljuk még OK, hóban nem is volt gond, de az anyaguk eleve hidegebb éghajlatra méretezve (szögecselhető Nokian Winterman2), és el is voltak öregedve, repedezettek. Szárazon "csak" instabil volt az autó, nem egészen úgy és arra ment, amerr én akarta, vizesen egyértelműen csúszott.

Új gumikkal sokkal jobb, nem is akarok variálni a méreten, marad a gyári.

Gond lehet még, ha alaposan leápoltad a futófelületet is, akár az amúgy hasznos glicerinnel, akár a kerülendő szilikonolajjal.

 

Előzmény: Mr.C5 (5176)
c5 Joe Creative Commons License 2011.10.24 0 0 5186

Szia én 25.000  ért vettem 4 db szinte gyári állapotut, egyébként megegyezik a C 4 el.

 

Üdv: Joe

Előzmény: foldijo (5184)
takigsx Creative Commons License 2011.10.24 0 0 5185

Oké de nekem csak télen lesz időm otthagyni nálad az autót addig szórakozgatni kell vele minden hideg indításnál, vagyis melegíteni picit tovább.köszi a választ

Előzmény: betg (5183)
foldijo Creative Commons License 2011.10.24 0 0 5184

Sziasztok !

 

Szeretném kérdezni mennyiért lehet venni 15" lemezfelnit, 4 db darabot.

Üdv. Józsi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!