Keresés

Részletes keresés

tibcsi42 Creative Commons License 2011.10.03 0 0 21830

Látom neked is szép kazán házad van. A redszerdről csak akkor lehetne véleményt mondani ha rajzot közölnél.

Azt, hogy a puffer ontja a meleget? Inkáb a rá csatlakozó szerelvényeket, csőveket szigeteld le.

De ha ezt a helységet te is (lásd "Blue Eagle) más célra is használod és sokat tartozkodol ot ez a hő nem vész kárba.

Előzmény: visine1 (21829)
visine1 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 21829

Sziasztok!Voltak már fent képek a rendszeremről és sokat segítettetek,hogy miként lehetne normálisan működővé tenni(amit nagyon köszönök mindenkinek)!Igyekeztem beszerezni amiket ajánlottatok,nagyjából meg is vannak pl.:Honeywll VC4613(igaz használt,de remélem jó),Honeywell V 135B hozzá T100R és a HMW-hez egy Honeywell L4188/L6188.Még érzésem szerint egy T131 kellene,mint látom sokmindenkinek az van,jelenleg arra gyűjtök.Mivel egy hőm,jelző órám van abból is szeretnék még legalább két darabot és egy nyomás mérőt is.Valamint két visszacsapóra gondoltam.Szerintetek kell még valami hozzá,hogy ne legyen annyira pazarló a fűtésem?Most ugye sajnos a hmv visszatérője bezavarja az ESBE-t és a pufferen van bekötve középen a tágulásim is ezeket is mind át kellene alakítani.Nem tudom kinek mi a véleménye róla,hogy érdemes lenne-e neki állnom magam megpróbálni át alakítani a rendszert,mármint nincs a rézhez forrasztóm,ónom,folyasztóm stb ezenkívül mivel colos vascsövek vannak felkellene töltetnem a dissou palackom és természetesen vennem kellene colos menetmetszőt stb?Volt már itt egy fűtés szerelő átnézni,hogy mit kell átalakítani,de azt mondta nekik igazábó szét kellene szedni megint szinte mindent és újra összerakni a rendszert.Viszont azt mondta neki ez tul kevés munka lenne  "egy fél nap",de igazából nem szeret más után dolgozni.Én meg szeretném elkerülni,hogy olyanokkal csináltassam,mint akik első két alkalommal "szerelték",ha nincs Bluskye(akinek még egyszer köszönöm a segítségét) az első esti beüzemelés alkalmával szétment volna a HMV tarályom,mivel az ESBE után kötötték be a HMV visszatérőt,így csak oda ment a 90-95 fokos víz!

Így azon elmélkedtem érdemes lenne-e bele vágnom?Segítségeteket előre is köszönöm!

U.i.:Még annyi kérdésem lenne,hogy szerintetek érdemes-e a puffer-t üveg gyapottal hőszigetelni?Bevallom az van kimaradva sok,viszont többen inkább a tözeggyapottot írták!Jelenleg is van rajta szivacs szigetelésem,de télen sokkal melegebb volt a pincében a kazánházban,mint a lakásban,mivel ahogyan észre vettem a puffer ontotta magából a meleget!

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.02 0 0 21828

Jaja! Mi is várjuk újra ezt a pillanatot a feleségemmel. Jól van na! Csak az újdonság varázsa teszi ezt. De tényleg igen szuperül működik.

Igen, jó egy hete, több nap begyújtottunk mi is reggelente. Hideg éjszaka volt, és borongós, ködös délelőtt követte. Egy adagnyit égettünk el egyszer-egyszer.

Előzmény: Törölt nick (21827)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.02 0 0 21827

Ja, így már értem. :)

 

Én eddig egy próbafűtést tartottam, pontosan egy hete. Akkor egy adag fával begyújtottam. De ma is olyan meleg volt, hogy a napon kifejezetten izzadtam. Bent most is még 22-23 fok van.

De majd jövő hétvégén, amikor 10-15 fokos napi maximumok leszenk! Akkor majd begyújtok rendesen főüzemben is. :)

Előzmény: Törölt nick (21818)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.02 0 0 21826

Egy pontosan méretezett hamuzófiókot készítettem bele. Így könnyebb a napi hamuzás.

Már kétszer kiöntöttem mióta a rendszer kész. Párszor begyújtottunk már. Nagyon tetszik nekünk. Már előbb meg kellett volna ezt az egészet csinálnom.

 

A belső tér tisztításához most fogom kidolgozni azokat a szerszámokat, ami megkönnyiti a tisztítást, lehetőleg különösebb kosz nélkül.

Előzmény: tibcsi42 (21823)
Zs:) Creative Commons License 2011.10.02 0 0 21825

Egyetértek.

Előzmény: joevagyok68 (21812)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.02 0 0 21824

Szia!

Akkor asszem ezeknek a kritériumoknak csaknem 100%-ban megegyezik az építményem.

Előzmény: Csaba110 (21821)
tibcsi42 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 21823

Így már érthető hisz ez egy szükség megoldás volt, de áruld el a hamuzást hogy oldod meg?

Előzmény: Törölt nick (21818)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.02 0 0 21822

"Egyébként a kazánház nem étkezde" - ezt most elhibáztad... de mondom, itt évek óta fával tüzelünk csak nem kazán vót hanem kályha.

Majd vigyázunk. Kazánházunk nincs, csak szép disznóólak. Itt van a fatárolás.

Előzmény: tibcsi42 (21819)
Csaba110 Creative Commons License 2011.10.02 0 1 21821

Sziasztok!

 

A honeywel-nél megtaláltam a membrános biztonsági szelep helyes beépítését ha valakit érdekel:

 

A biztonsági szelepet a kazánházban jól hozzáférhető helyre kell
beszerelni. A helyiség bezárása nem befolyásolhatja a készülék
üzemét. A biztonsági szelepet a hőtermelő egység legmagasabb
pontjára kell elhelyezni. A szelep belépő oldalára semmilyen a csőszakaszt
szűkítő elemet (pl. Szennyfogó) nem szabad beépíteni. A
készüléket függőleges helyzetben kell beépíteni az áramlási irány
figyelembe vételével max. 1 m-es, egyenes, a belépő oldal méretével
egyező méretű csőszakaszra. A szennyeződések lerakódásának
elkerülésére a vízszintes beépítést kerülni kell.
A lefúvató csőszakasz mérete a biztonsági szelep kilépő oldali méretével
legyen egyező, a max. 2m-es csőszakaszon maximum két
könyök kialakítása megengedett a kifolyási pontig. Amennyiben a
kifolyó nyílásig több irányváltásra, illetve hosszabb csőszakaszra van
szükség, a teljes kifolyó csőszakasz átmérőjét egy mérettel nagyobbra
kell választani. Három irányváltásnál többet tartalmazó, illetve 4
méter csőszakasznál hosszabb kifolyó csőrendszer nem megengedett.
Az elfolyó csövet jól látható kifolyó nyílással, lejtetve kell vezetni,
a kifolyó nyílást minden esetben szabadon kell hagyni.

 

Üdv:Csaba

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.02 0 0 21820

A visszatérőbe nem tehettem, mivel biztonsági vészhűtőkörrel van ellátva a kazán.

Előzmény: joevagyok68 (21817)
tibcsi42 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 21819

Ebben nem vagy egyedül, mert hiába minden igyekezet ha a kazánt ki hamuzod elkerülhetettlen a finom por, sajnos ez velejár.

Egyébként a kazánház nem étkezde, de ha valaki szereti a rendet így könyü minden hamuzás után feltakaritani.

De ha ez követelmény lenne inkáb vissza álok a gázra, mert az nem porolt.

Előzmény: Törölt nick (21816)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.02 0 0 21818

Az a helyzet kedves Zsolt, hogy itt még enni is szoktunk. :) Tulajdonképpen ez a helyiség a mi nyári konyhánk amit nagy előszeretettel már jó ideje folyamatosan használunk, még télen is, mivel nagyobb mint az eredeti.

A kazán helyén régebben egy kályha volt fos kéménnyel. Most egy kiválló szerelt kémény van a kazánnak, aminek akkora huzata van, hogy vákumot csinál az egész konyhában. A visszafüstölés még kinti 30 fokban sem volt megfigyelhető kitárt kazánajtónál.

További fotókat találsz nem sokkal régebbi hozzászolásaimban, ha érdekel.

 

Előzmény: Törölt nick (21816)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 21817

"Én az előremenőbe tettem a biztonsági szelepet"

Nálunk meg van az előrébe ÉS a visszatérőbe IS ! 

Állítólag ez a helyes.

Ha köll a felsőn megy el a gőz, az alsón pedig a víz.

Ha köll...

Előzmény: Törölt nick (21815)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.02 0 0 21816

Szép a kazánházad, szépen le van burkolva, csempézve, járólapozva. Nem koszolódik nagyon össze?

Nálam csak sima vakolt, fehérre festett fal van és burkolatlan betonpadló. Lehet hogy csak én vagyok ilyen rendetlen, de mindig rengeteg port, pernyét, kiszóródott hamut szoktam összesöpörni a kazán körül. Még a csöveken is rendszeresen megáll a por. Azt is időnként le kell törölgetnem.

Előzmény: Törölt nick (21815)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.02 0 0 21815

Nem kell mit keresnie annak a gyereknek ott. De így már mindegy is: nem tudja zárni a csapot.

 

Én az előremenőbe tettem a biztonsági szelepet is, de nem fröcsöl a falra sehova. Kivezettem a szabadba biztonságos helyre.

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.02 0 0 21814

A túlnyomás elvileg minden irányban egyformán terjed, tehát elvileg talán tehetnéd bárhová.

Nekem is a kazán aljában van, egy T-idomra kötve, melynek az egyik felén a töltő szelep van, a másikon a biztonsági szelep. Nekem itt volt helyem és eleve adva volt, hogy itt van egy szabad menetes csatlakozás. Így nem kelett ráhegesztenek egy kis csonkot a 2"-os csőre valahová. Meg talán azért is praktikusabb ha így van, mert így legfeljebb a padlót fröcsköli össze, ha kinyit, nem pedig a kazánházban mindent.

Előzmény: Törölt nick (21810)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.02 0 0 21813

Én már 5-6 évesen is tüzeltem az akkori kazánunkban. :)

Apám mindent megmutatott, mindent megtanított, hogy mit hogyan és mért. Engem meg már akkor is érdekelt a téma. :)

Persze a csapokhoz ha akartam vona se tudtam volna hozzá nyúlni, mert 2 méter magasan voltak, nem értem volna föl. De ilyen idős koromban mindig együtt mentem le vele a pincébe rakni a tűzre. Pár évvel később már egyedül is.

Előzmény: joevagyok68 (21812)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 21812

"Mi lenne mondjuk, ha a kisfiam játékból elzárná az egyiket."

Ebben az esetben az a kérdés is felmerülhetne, hogy:

Oszt mit keres ott a kisfiad ?

Nincs annak hol játszania ?

 

Ilyenkor - csapkinyitás elfelejtése emberei feledékenység miatt -  az jut eszembe, hogy az aggódók hány százaléka nem húzza be a kéziféket a kocsiján , hogy elinduláskor nehogy behúzva maradjon.  :-)

Tudom ez azért más...

De

akinek "nincs esze , legyen notesze" ..

Vagy

"check listája",  mint a repülőgép pilótáknak....

-pillangót kinyitottam: pipa

-csapot kinyitottam:    pipa 

:-)))

Előzmény: Törölt nick (21809)
gmkiev Creative Commons License 2011.10.02 0 0 21811

Nem kell. Gyakorlatban többször van az előre menő ágban, kb 50 cm-en belül a kilépéstől.

Előzmény: Törölt nick (21810)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.02 0 0 21810

Miért kell minden esetben a kazán aljára kötni a biztonsági szelepet? Az előremenő csonk közelébe miért nem jó? Hiszen innét a gőz nagy részét a szabadba vezethetjük. Inkább leengeded a rendszer alsó, hidegebb vizét, ahelyett, hogy befognád hűtésre?

 

Előzmény: tibcsi42 (21808)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.02 0 0 21809

Igen. A rugóval nyomott és alaphelyzetben zárt szeleptányérat a víz meginduló áramlása nyítja ki. Természetesen a gravitációs áramlás erre egyáltalán nem képes. A keringető szivattyúval forgatott víz viszont határozottan nyítja.

A rugós visszacsapók előnye, hogy érzéketlen a beépítés helyzetére. Szerintem ahol zárt rendszer van ott ez nem rossz választás.

 

A csapokról meg annyit, hogy azzal "átálogatni" a fűtésmódot szerintem elég őskori megoldás. Ahogy írják: ahol az emberi tényező jelen van, ott a hibázás is kialakulhat. Amikor még be sem építettem a 2 db. Mofém 1" gömbcsapot, már tudtam, hogy nem szabad rajt hagyni a fogantyúkat. Azokat az első sikeres üzembehelyezés után le is szereltem. Mi lenne mondjuk, ha a kisfiam játékból elzárná az egyiket. A tűz lobogna mi meg észre sem vennénk, csak azt, hogy lotyogna a termikus elfolyón a víz kifelé. Vagy jómagam otthon sem lennék, csak az asszonyok. HÚ, inkább ezt ne!

Előzmény: Destroyah2 (21805)
tibcsi42 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 21808

Minden esetben a biztonsági szelepet közvetlen akazán leeresztője és a kazán közé kell beszerelni mert így nem lessz puff, nálam ez volt a szerencse és nem a falfirka. Nem is volna szabad enélkül üzemeltetni egy kazánt, (kb. 2-3e. Ft. ) nem érdemes ezen sporolni, de mégis vannak szakik akik mellőzik ezt.

tibcsi42 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 21807

Ha a biztonsági cuc és a tágulási a visszatérőben van a visszacsapot az előre menőbe iktasd be, v. forditva ha az előre menőben van a tágulási és a biztonsági cucok. Nálam a himbás visszacsapónál nem volt müanyag, csak sárgaréz ből volt az egész és a himbán rácsavarozva

egy gumi membrán. A falfirkák = pufffff.

 

Előzmény: Destroyah2 (21803)
nszethi Creative Commons License 2011.10.02 0 0 21806

hibátlan! A neonban sokkal melegebb szokott lenni .

Előzmény: Blue_Sky_007 (21802)
Destroyah2 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 21805

Üdv!

 

Ebben ugyanúgy rugó és tányér ellen dolgozik a víz?

a melóhelyemen láttam ilyen golyós szelepet/a kerti Norton kutak szelepéhez tudtam hasonlítani/ rugó nélkül...

azok nem jók?

Előzmény: Törölt nick (21804)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.02 0 0 21804

Üdv!

Jómagam a szilárdtüz. kazán előremenő csonkjára, de a biztonsági szerelvényezés után tettem be a visszacsapót.

EUROPA márkájú, ez nem tartalmaz műanyag alkatrészt. Kivétel ugye a vékony szeleptányér ami gumis anyagból van.

Előzmény: Destroyah2 (21803)
Destroyah2 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 21803

Örülök hogy erről v an szó, nekem golyós csappal van kizárva a vegyes a körből, a kazánnál a falra kiírtam, hogy begyújtás előtt CSAPOT KINYITNI! Eddig nem volt gond, de nem akarok rezkírozni.  milyen elvű/rendszerű visszacsapóval lehetne kiváltani a golyóscsapokat? a műanyag/fém nyelvesekről hallottam, hogy előfordulhat "leragadás".

Pontosabban most így végiggondolva elég egy is valamelyik ágba, mert az is megszakítja a keringést.

És legfőképpen hová érdemes? Nekem a gázkazi a házban van, a vegyes+keringető melléképületben, az osztótól olyan 13-14méterre...

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.10.01 0 0 21802

Na megcsináltam, egy vadi új 40W-os fojtót tettem be a szivattyúhoz egy kibelezett cirkónak  termosztátjával. Így 60 fokos puffer visszatérőig (illetve amire állítom) félteljesítményen megy, majd utána kapcsol maxra automatán és tölti majd csutkára a puffert.

 

Tényleg melegszik a fojtó, ma járattam egy fél napot, és max 47 fokra melegedett fel. Ez még kézzel elviselhető.

Előzmény: nszethi (18750)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.10.01 0 0 21801

Kicsit off, de a mostantól a gázcirkómon is van automata füst csappantyúm (automata pillangószelep). Lassan EU kötelező lesz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!