Keresés

Részletes keresés

Spanci Creative Commons License 2011.08.12 0 0 441

Ez azért meghökkentett, hogy nem tartod sokra a '80-as éveket. Minden kornak megvan a maga zenéje, én napjainkig tudnám ragozni.

És most nagyon off leszek, mert 2011-es és imádom, nem rock, nem dzsetró csak egyszerűen jó.

 

Előzmény: hu manus2.0 (440)
hu manus2.0 Creative Commons License 2011.08.12 0 0 440

Akkor még egy plázacici, akarom mondani cica az általam nem sokra tartott 80-as évekből.

 

 

S, még mielőtt bárki is hírbe hozna ezzel a szöszivel felteszek a paperlace-től két slágert,

 

 

Előzmény: StarsnStripes (437)
bindera Creative Commons License 2011.08.12 0 0 439
Spanci Creative Commons License 2011.08.12 0 0 438

Na végre, hogy előkerültél:o))))))

Előzmény: StarsnStripes (437)
StarsnStripes Creative Commons License 2011.08.12 0 0 437

Spanci, nekunk ez volt a "plazacica" a 80-as evekben :)

 

Előzmény: Spanci (436)
Spanci Creative Commons License 2011.08.11 0 0 436

:o) Nem, a plázacicás szavakat poénból szoktam használni, aki tőlem hallja és ismer érzi benne az iróniát. Használom pl. a ne "hazudgálj" szót is, azon is röhögnek, mert tudják miért mondom:o)

Előzmény: hu manus2.0 (435)
hu manus2.0 Creative Commons License 2011.08.11 0 0 435

"szipi-szupi új gépem van"

 

Szipi-szupi? S, Jethro Tull-t hallgatsz? Nem ellentmondás ez? )))))))

Előzmény: Spanci (432)
Spanci Creative Commons License 2011.08.10 0 0 434

Utólag valljuk be, hogy Ozzynak olyan szar hangja volt, hogy az már jó:o)))))))))))))

Előzmény: Spanci (433)
Spanci Creative Commons License 2011.08.10 0 0 433

Most éppen ez jutott eszembe (ők sem voltak agyonragozva:o)

Előzmény: Spanci (432)
Spanci Creative Commons License 2011.08.10 0 0 432

Igazat adok neked. Részemről az alább felsoroltak egy részéből biztos tettem volna be jóval többet, de akkoriban, amikor indult a topik, sokat siránkoztam, hogy szar a gépem és állandóan kiakadt. Egy rakat zenét meg sem tudtam hallgatni, nem hogy feltölteni legnagyobb bánatomra.

Mára a helyzet javult, szipi-szupi új gépem van, úgyhogy mindent megtudok hallgatni, és ha eszembe jut valami, akkor gond nélkül fel tudom tölteni:o)

Előzmény: hu manus2.0 (430)
Spanci Creative Commons License 2011.08.10 0 0 431

East-nek még abban a kis zenei körben is nagy neve volt, amiben én voltam Budapesten.

Eddát soha nem szerettem.

Lordot nem ismertem, viszont 9 évvel fiatalabb férjem igen, így van a polcon egy-két Lord lemez és nekem is nagyon tetszik.

Előzmény: hu manus2.0 (429)
hu manus2.0 Creative Commons License 2011.08.10 0 0 430

Tudjátok mi az érdekes? A korszak "sztárjai" alig-alig szerepelnek ebben a topicban. Talán Santana és a Queen a kivétel. Én alig találkoztam az Illéssel, az Omegával, Koncz Zsuzsával, a Beatles-szel (ők mintha lettek volna). A Stones, a Deep Purple is kevesebbszer volt, mint a kisebb bandák. Akik egyébként zeneileg ugyanolyan jók voltak és mégis ha az emlékek előjönnek, akkor nem ők ugranak be elsőként. Talán mert unalomig játszották őket. Talán mert a műfajhoz alig konyítók is szajkózták - sokszor ismeretlenül - a neveket és ezzel automatikusan ledegradálták őket. 

 

Számomra ez nagyon érdekes dolog. Egyfajta elismerés, egyfajta jóvátétel a másod- harmadvonal énekeseinek, bandáinak. Egy cinkos kacsintás. 

 

Kíváncsi vagyok ti hogy látjátok.

hu manus2.0 Creative Commons License 2011.08.10 0 0 429

A kor főváros centrikus volt. Rettentően az. Néhány megszállott megpróbált áttörni, kitörni. A szegedi East, a miskolci Edda, a szombathelyi Lord. Ha sikerült is, a nyomok nem múltak el. Egy kis alkoholizmus, megromlott emberi kapcsolatok, pitiáner köztörvényes bűnök és a hősök sok esetben roncsá váltak. Miért is? Mert nem az Izabella utcából indult a "karrier".

 

 

 

hu manus2.0 Creative Commons License 2011.08.10 0 0 428

Ki mit tud-ok. A korhoz hozzátartoztak. Kinek mi jut eszébe először róluk?

 

Nekem ők

 

 

A nemrég tragikusan elhunyt Pleszkán Frigyes.

 

 

A debreceni Color. Értük is kár.

 

Spanci Creative Commons License 2011.08.10 0 0 427

Ezt a számot nem ismerem, de a hangzása alapján tőlük lehetett egy másik zene, aminek sosem tudtam az előadóját és a címét, viszont az első legnagyobb szerelmemmel ezt hallgattuk a nagyon szerelmes órákon.

Előzmény: StarsnStripes (414)
Spanci Creative Commons License 2011.08.05 0 0 426

Most jöttem rá, hogy nekem nagylemezem is volt tőlük. Most vagy itthon maradt, vagy művészlelkű kicsifiam elvitte (mint bakeliteim nagyon nagy részét). Bár kétlem, szerintem ez nem érdekelhette.

Előzmény: Spanci (425)
Spanci Creative Commons License 2011.08.05 0 0 425

Ezt most hallom először:o( Mikor?

Nagyon szerettem a zenéjüket.

Az állatkereskedésben mi is voltunk a férjemmel, ott választottuk ki életünk első kispatkányát. Vele nem találkoztam, de tudtuk, hogy övé a bolt.

Egyszerűen szégyen, hogy egy szuterénes állatkereskedés lett az élete műve, nem a zene:o(

Na most direkt keresek is Kati és a kerekperec zenéket.

 

Előzmény: bluesnick (423)
Spanci Creative Commons License 2011.08.05 0 0 424

Nézzétek meg, ráadásul most olvastam egy rövid könyvet, ahol rengeteg el nem fogadott ember öngyilkossáról szólt (inkább egyéb művészek, mint zenészek, de mindegy, ill. nem mindegy):o((((

http://www.rtlklub.hu/most/23021_xxi_szazad_vajon_virag_elvtars_figurajat_aczel_gyorgy_ihlett

bluesnick Creative Commons License 2011.08.04 0 0 423

Sajnos igaz: elment Nagy Kati... :-(((((

Előzmény: hu manus2.0 (421)
hu manus2.0 Creative Commons License 2011.08.04 0 0 422

S, akkor valami egészen más...

 

Most dícsérni fogom a 60-as, 70-es éveket (eddig jószerivel csak szidtam). Mégpedig azért, mert játszottak a rádióban dzsesszt. Ella Fitzgeraldot és Louis Armstrongot például nagyon favorizálták.

Egy Ella Fitzgerald számot teszek fel. Nem a klasszikus értelemben vett slágerzene, egyszerűen csak énekel.

 

hu manus2.0 Creative Commons License 2011.08.04 0 0 421

Még mindig Kati és a kerek perec. Egy hozzászólást idézek:

 

"Nagyon szeretem a zenéjüket Jó hallgatni őket. Sajnos, annak idején a második lemezük után erdős leállította őket. Ők és a Neoton slágerzenét játszottak, és így nem adtak több lehetőséget nekik, pedig nagyon sokan szerették őket. Két hasonló stílusú zenét játszó együttesre nem volt szükség. Eldöntötték a rajongók helyett!!!!! Nagy Kati állatkereskedésében én is voltam, ahol Nagy Kati igen keserűen beszélt erről. Úgy hallottam, hogy meghalt. Nagyon sajnálnám, ha igaz volna!!!!!!!!!!!!!!"

 

Igaz, vagy nem, nem tudom. Valami hasonlót mesélt Schuster Lóri egy Dohány utcai sörözőben. Mindenesetre jellemző a korra.

 

hu manus2.0 Creative Commons License 2011.08.04 0 0 420

AZ Index Fórum mongyon le!

 

Eltűnt egy hozzászólásom az éterben.

 

Szóval Kati és a kerek perec. Színvonalas popzene.... volt... amíg engedték (((

 

 

 

hu manus2.0 Creative Commons License 2011.08.02 0 0 419

B. nejem kedvencei, autóvezetés közben egy Supertramp kazettát hallgatott rongyosra.

 

 

 

StarsnStripes Creative Commons License 2011.08.01 0 0 418

Igen, a 392-ik. hozzaszolasban, de attol meg johet tobb toluk.

 

 

Es itt van a Tansaniai (Zanzibar) szultesu Farookh Bulsara ismertebb neven

Freddie Mercury Budapestre erkezesekor

 

(Singer, songwriter, musician. Born Farookh Bulsara on September 5, 1946, in Zanzibar, Tanzania. As the frontman of Queen, Freddie Mercury was one of the most talented and innovative singers of the rock era. He spent time in a boarding school in Bombay (now Mumbai), India, where he studied piano. It was not long before this charismatic young man joined his first band, the Hectics.)

 

Előzmény: hu manus2.0 (417)
hu manus2.0 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 417

Ők voltak már?

 

StarsnStripes Creative Commons License 2011.07.31 0 0 416

Remeljuk ezen az uton soha senki nem fog vezetni :)

 

Előzmény: Spanci (411)
StarsnStripes Creative Commons License 2011.07.31 0 0 415

Például a Metallica számomra igen kedves. Miko rkésőbbi  férjemmel először találkoztam és feljött hozzám, hihetetlennek tarotta, hogy egy 27 éves nő egy 4 éves gyerekkel az oldalán szeretheti a Metallicát.

Pedig de:o) Szerintem elvarázsoltam a 18 éves sráct akkor:o)))

 

Nem tudom miert de nekem a Metallica soha nem volt a kedvencem, nem tudom miert talan mert ahogy humanus is irta izlesek es pofonok kulonbozok.

 

Előzmény: Spanci (406)
StarsnStripes Creative Commons License 2011.07.31 0 0 414

Elnezest hogy meg ezt a 70-es szamot ide teszem (igeretem ellenere) de Spanci, erre emlekszel? Tetszett nem tetszett annak idejen?

 

Előzmény: Spanci (411)
StarsnStripes Creative Commons License 2011.07.31 0 0 413

Fancy Spanci :) ahogy igertem itt jonnek a 80-asok, ahogy kerted

 

 

Ezt a szamot eloben hallottam, akkor jott ki nemreg vagy 5 orat vezettem hogy odaerjek a koncertre de megerte.

Soha nem lett egy atuto siker de nekem mindig emlekezetes marad.

 

Előzmény: Spanci (411)
hu manus2.0 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 412

Elnézést, most nagyon utálatos leszek.

 

Madonna antikultúra. Köze nincs az énekléshez, vagy a popkultúrához. 

 

Tudom ízlések és pofonok különböznek, de akkor is.

 

Hangja mélyen átlagos, dalai, azok dallam- és ritmusvilága kritikán aluli. Monoton, idegesítő, übergagyi. 60-as, 70-es IQ felett hallgathatatlan. Ti. a zenekritika azért valamelyest mégiscsak egzakt tudomány. 

 

Még egyszer elnézést azoktól, akiket megbántottam, de úgy vélem ebben a topicban Madonnának semmi keresnivalója. 

 

Azért vannak (voltak) amerikai énekesek, akikről felsőfokon lehet beszélni. Most csak egy közülük: 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!