Keresés

Részletes keresés

Daniel Jonas Creative Commons License 2011.08.09 0 0 15771

Igen, csakhogy én függvénnyel szeretném :)

 

Nem. Ez csak egy példa. Minden *ország* fog szerepelni mindhárom oszlopban. :)

Előzmény: hályog kovács (15770)
hályog kovács Creative Commons License 2011.08.09 0 0 15770

Én az egyes neveket végigkeresném a három oszlopban és a nevekhez tartozó helyezéseket adnám össze. Az így kapott összegek alapján rendezném sorba a végső listát, a legkisebb lesz az első. Egyenlőség esetén természetesen holtverseny van.

 

Azt, hogy beépített fv-kel hogyan oldható meg a feladat azt nehezen látom, de lehet, hogy ez csak az én tudásom korlátait mutatja. :-)

 

A valódi listád is olyan mint a képen lévő, hogy van név ami csak két oszlopban van ami csak egyben szerepel és egy név sem szerepel mindháromban? Vagy minden név szerepel mindhárom oszlopban csak a példa egy kicsit pontatlan?

Előzmény: Daniel Jonas (15757)
Daniel Jonas Creative Commons License 2011.08.09 0 0 15769

Köszi! :)

 

Tehát akkor már (valaki... :) el tuja mondani (írni), hogy mit csináljak? :)

(Most hogy az algoritmus megvan :D )

Előzmény: tt65 (15768)
tt65 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 15768

Üdvözlünk fiatal barátunk! :-) Az algoritmus, az amire gondoltál, a szabály, ami meghatározza,hogy a befutás sorrendjében ki hány pontot kap. Ez nem exceles dolog, hanem a játékhoz tartozik. Ilyen van a forma1- ben is pl. 

Ha a szabály megvan, akkor már csak számolni kell vele excelben és meghatározni az összesített eredményt. 

Az jó ha magadtól jössz rá sok mindenre, mert az tartós, fejleszti az elmét, de érdemes néha kérdezni is, mert az sokat rövidít, és nem biztos, hogy mindenre neked kell rájönni! :-)

Előzmény: Daniel Jonas (15766)
Daniel Jonas Creative Commons License 2011.08.09 0 0 15767

Bár szerintem erre gondoltál mert kezd beugrani hogy miaz, csak lehet hogy keverem a logaritmussal... :)

Daniel Jonas Creative Commons License 2011.08.09 0 0 15766

Boccs hogy sokára írtam, csak nem ültem egész nap itt :) Sajnálom, de annyira azért sajnos még nem értek az excelhez, hogy értsem, hogy mit jelent az algoritmus, de ha erre gondolsz:

úgy gondoltam, hogy a 200 értéket tartalmazó oszlopokban az első helyen álló "kap 200-at, utána lévő 199-et", stb.

 

Boccs ha nem erre gondoltál, elég rég használom az excelt bonyolultabb dolgokra is, de magamtól szoktam rájönni a dolgokra, és ezért az idegen szavak értelmezése kimaradt... :/

 

Ha illene tudnom, mi az (15 éves létemre) akkor is bocsi :|

Előzmény: Törölt nick (15760)
hályog kovács Creative Commons License 2011.08.09 0 0 15764

"Ez volt a precíz kifejezés." :-)

 

Ez a vicc jut róla eszembe:

 

http://www.nevetseges.hu/index.php?menu=kereses

Előzmény: Törölt nick (15763)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.09 0 0 15763

Lehet még így is, ami mindenhol működik:

 

listavege = Range("F" & Rows.Count).End(xlUp).Row 'sorok száma az F oszlop értékei alapján

Előzmény: hályog kovács (15762)
hályog kovács Creative Commons License 2011.08.09 0 0 15762

Ja és még valami. Ez a sor:

 

listavege = Range("F1048576").End(xlUp).Row

 

Excel2007-2010-ben működik. Excel2003 és régebbi verziók esetén így néz ki:

 

listavege = Range("F65536").End(xlUp).Row

Előzmény: hályog kovács (15761)
hályog kovács Creative Commons License 2011.08.09 0 0 15761

Ha még aktuális a kérdésed akkor lehet  ez egy megoldás. Lehet, hogy nem lesz mintapélda egyetemi programozás jegyzetekben de működik:

 

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Dim listavege As Long
listavege = Range("F1048576").End(xlUp).Row
    If Target.Row = 5 And Target.Column = 4 Then
        valasz = MsgBox("Az adatok be fognak kerülni a gyűjtőlistába." & Chr(10) & _"Folytatja?", vbYesNo)
        If valasz = vbNo Then Exit Sub
            Range("F" & listavege + 1).Value = Range("D5").Value
            Range("G" & listavege + 1).Value = Range("D8").Value
    End If
End Sub

 

A munkalap Change eseményéhez van rendelve és annyit tud, hogy ha a D5-ös cellának megváltoztatod az értékét akkor felugrik egy MsgBox és rákérdez, hogy akarod-e hozzáadni a listához D5, D8 cellák értékét. "Igen" esetén beírja az értékeket a következő üres sorba "Nem" esetén pedig kilép.

Előzmény: adimania (15740)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.09 0 0 15760

A pontozás algoritmusa megvan? Ha megvan, akkor tedd közzé, mert anélkül nem lehet rá képletet írni.

Vagy éppen az algoritmust kellene kitalálni?

Előzmény: Daniel Jonas (15757)
Daniel Jonas Creative Commons License 2011.08.09 0 0 15759

Na talán itt :)

Daniel Jonas Creative Commons License 2011.08.09 0 0 15758

Bocsi, a képet nem tudom hová tette... de majd csinálok vmit, idelinkelem, vagy ilyesmi... :) De aki érti így is az írhat! :)

Daniel Jonas Creative Commons License 2011.08.09 0 0 15757

Üdv!

 

Lenne egy érdekes problémám, ami lehet hogy valójában könnyedén megoldható, de nekem mégsem az...

 

Van egy táblázatom (a képen: a példákat egyenlőre csak beírtam...) ahol van 4 oszlop. Ezekben az oszlopokban sorrendeket fogok állítani fentről lefelé; elsőtől az utolsóig haladva. A negyedik oszlopba azt szeretném, ha az excel egy függvénnyel, amit végighúzhatok az oszlopon, összesítené az előző három oszlopban található tulajdonneveket egy végső sorrendbe.

Például, ha a "példa 1" mindháromszor első, akkor ő kerüljön az első helyre, ha meg például kétszer második, és egyszer első, és a "példa 2" kétszer első és egyszer második, akkor a "példa 2" legyen az első és a "példa 1" pedig a második, és így tovább...

 

Viszont így az a probléma is felmerülhet, hogy valamelyik név ugyanannyi "pontot" kap, azaz ugyanott végez, hogy azzal mit fog csinálni...

 

Kérlek segítsen aki tud!

 

Előre is köszönöm! :)

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.09 0 0 15756

Ha Access-ből fel tudod tölteni adatokkal azt a munkafüzetet, akkor  menteni is tudni kellene, mert tök egyszerű.

Mi a gondod vele?

Gondolom, van valami ilyesmid:

 

Dim WB As Excel.Workbook

 

Aztán beleteszed az adatokat, aztán már csak ennyi kell:

 

WB.Save

vagy

WB.SaveAs (Filename:="akármi.xls")

Előzmény: wawabagus (15755)
wawabagus Creative Commons License 2011.08.09 0 0 15755

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség.

 

Van egy exceles template, ami accessból egy access-es makróval frissül automatikusan.

 

Annyit szeretnék hozzátenni a dologhoz, hogy weeknum hozzátételével el is mentődjön a fájl.

 

Variációs megoldások:

1. access megnyitja a templétet és ott egy macro gombbal, futtatom le a mentő makrót és a gombnak meg törölődnie kéne.

Itt leregadtam, hogy hogyan tudok egy gombot törölni...??? Próbáltam felvenni, de nem vett fel semmit :-(.

 

2. az is megoldás lehetne, hogy accessből frissül a template, és onnan menti le weeknum-mal...de ebben a megoldáson itt ragadtam le...:-(

 

Van valami ötletetek?

 

Köszi szépen előre is!!!

 

 

 

wawabagus Creative Commons License 2011.08.09 0 0 15754

Szia!

Tök igazad van :-), a sablonmunkafüzet másolása egy tökéletes megoldás :-)!

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (15750)
wawabagus Creative Commons License 2011.08.09 0 0 15753

Köszönöm :-)!

Előzmény: Törölt nick (15747)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.09 0 0 15752

Vagy ha van a References között valami extra cucc, nem árt ellenőrizni, hogy minden gépen telepítve és csatolva van-e.

Előzmény: Törölt nick (15751)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.09 0 0 15751

én még ezeklet megpróbálnám:

office frissítés, windows frissítés

Előzmény: Gavriel (15746)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.08 0 0 15750

Ha készítesz egy sablon munkafüzetet, amiben a megfelelő számú munkalap van, akkor azt egy utasítással le lehet másolni, és így kvázi létrehozni az új munkafüzetet.

Ha Workbooks.Add metódust akarsz, akkor még legalább egy lépés, hogy elmented más néven (így tudsz neki nevet adni), és több lépés, hogy új munkalapokat szúrj be. Ezek szerintem nem elkerülhetők. Lásd Boraka kódját.

Előzmény: wawabagus (15739)
tt65 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 15749

valami ilyesmi:

Előzmény: adimania (15744)
tt65 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 15748

ha jól értettem és csak a mennyiség változik, akkor egyváltozós adatábláról beszélünk

lsd: http://office.microsoft.com/hu-hu/excel-help/egyvaltozos-adattabla-keszitese-HP005199545.aspx

 

ha az egységár is változik, akkor kétváltozós adattábla forog fenn:

http://office.microsoft.com/hu-hu/excel-help/ketvaltozos-adattabla-keszitese-HP005199586.aspx

 

ha ettől is több a változó, akkor esetekről van szó:

http://office.microsoft.com/hu-hu/excel-help/valtas-ertekkeszletek-kozott-esetek-hasznalataval-HP010072669.aspx

Előzmény: adimania (15744)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.08 0 0 15747

Valami hasonlóra gondoltál?

 

Sub UjMunkafuzet()
Dim MunkaLapokSzamaMost As Long
Dim MunkaLapokSzama As Long
Dim MentesHelye As String
Dim MentesNeve As String

 

  MentesHelye = "C:\mappaneve\"
  MentesNeve = "munkafuzetneve.xls"
  MunkaLapokSzama = 5

 

 With Application
    MunkaLapokSzamaMost = .SheetsInNewWorkbook
    .SheetsInNewWorkbook = MunkaLapokSzama
  End With
 
  Workbooks.Add
  ActiveWorkbook.SaveAs Filename:=MentesHelye & MentesNeve
 
  Application.SheetsInNewWorkbook = MunkaLapokSzamaMost
 
End Sub

 

Előzmény: wawabagus (15739)
adimania Creative Commons License 2011.08.08 0 0 15745

Valamiért nem működik a dolog a képfeltöltéssel kapcsolatban, úgyhogy itt tudjátok elérni:

http://www.megaupload.com/?d=GXY9CLPG

Előzmény: adimania (15744)
adimania Creative Commons License 2011.08.08 0 0 15744

Ezt részletezd kérlek, ha nem jelent túl nagy vesződséget!

Köszönöm előre is!

Előzmény: tt65 (15742)
tt65 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 15743

inkább illeszd be ide, mert tűzfal mögül nem minden látszik ...

Előzmény: adimania (15741)
tt65 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 15742

esetvizsgáló, esetkimutatás, adattábla a te barátod!

Előzmény: adimania (15740)
adimania Creative Commons License 2011.08.08 0 0 15741

Az előbb valmiért nem csatolta a képet, legalábbis én nem látom, úgyhogy feltöltöttem ide:

http://kepfeltoltes.hu/view/110808/probl_ma_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

adimania Creative Commons License 2011.08.08 0 0 15740

Sziasztok!

Egy szerintem általatok rutinműveletnek tűnő, ám számomra annál sürgősebb probléma kapcsán fordulok hozzátok.

Mivel a komplett problémát nehézkes lenne írásban magyarázni, ezért egy egyszerű iskolapéldán keresztül szemléltetem, mellékelten pedig csapolok egy képet is:

------------------------------------------------------------------

Van egy adatsorom amelyben az alábbi inputok (tetszőlegesen megadható) és output (számolt érték) vannak:

 

INPUT
Gyümölcs mennyisége (kg): "beadható érték"
Gyümölcs kilónkénti ára (ft/kg): "beadható érték"


OUTPUT
Fizetendő összeg (ft): "számolt érték"

Eddig ugye semmi probléma, a számítás egyszerű függvénnyel megoldható.

Én viszont azt szeretném, hogy egy külön táblázatban egymás alá gyűjtse a fizetendő összegeket, hogyha én változtatok a gyümölcs mennyiségén az input cellában. Valahogy így:

x kg gyümölcs - "x kg gyümölcs esetén számolt összeg"
y kg gyümölcs - "y kg gyümölcs esetén számolt összeg"
z kg gyümölcs - "z kg gyümölcs esetén számolt összeg"
stb...

------------------------------------------------------------------

- Én olyasmin gondolkodtam, hogy be kellene vonni az accest majd az ott kapott adatbázist visszaimportálni excelbe. Ez akkor lenne az ideális ha automatikusan történne. Accesben viszont nem vagyok otthon kb semennyire, de ha elmondjátok hogyan kell, meg tudom csinálni.

- Az is elképzelhető, hogy makrót kell írni, de ott is hasonló a helyzet.

Éppen ezért arra kérlek benneteket, hogy a lehető legegszerűbb megoldást mondjátok nekem, ami persze neketek is kevesebb vesződséggel jár.

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!