Keresés

Részletes keresés

Jesper Olsen Creative Commons License 2011.07.25 0 0 33187

Mi ott annak idején (9 éve) a katolikus iskolában szálltunk meg - bár csak polifoam-okon és hálózsákban. Talán még megvan ez a hely.

Előzmény: Remélemilyennicknincs (33186)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2011.07.25 0 0 33186

Én Káptalantótiban nem lelek semmit .... :D

 

Esetleg valaki tud ott valami szállást?

Előre is nagyon köszönöm!

 

Jesper Olsen Creative Commons License 2011.07.25 0 0 33185

Hátha nekem is tudtok segiteni. Én Veszprémben keresnék hasonló jellegű szállást.

turablog Creative Commons License 2011.07.25 0 0 33184

Első blikkre ez jutott eszembe:


http://kollegium.uni-miskolc.hu/szallasigenyles/vendegszobak-arak-2010-07-01-08-30-kozott/

 

 link ne tévesszen meg, az oldal a 2011-es adatokat tartalmazza.

Előzmény: lepeshiba_boy (33183)
lepeshiba_boy Creative Commons License 2011.07.25 0 0 33183

Kicsit OFF, de itt majdnem mindenkit ismerek. Szóval, nem tud valaki olcsó szállást Debrecenben/Nyíregyházán/Miskolcon ?

HEV Creative Commons License 2011.07.25 0 0 33182

MR1 -en OKT 50 műsor MOST!

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.25 0 0 33181

Most fogod elkezdeni a Kéktúrát?Hát akkor sok sikert hozzá!

Mi általában hárman megyünk,de a jobb (ismertebb) helyekre a család nőtagjai is el szoktak jönni,sok helyre csináltunk már össz-családi kirándulást ahová a kéktúra nélkül nem is jutott volna eszünkbe elmenni,pl Jósvafő,amely azóta a lányok kedvence a Hucul-ménes miatt (is).Vagy éppen Várgesztes...

Előzmény: _ZE (33179)
HEV Creative Commons License 2011.07.25 0 0 33180

Nagyon szívesen meghallgatnám, hogy a minősítés miért is van túladminisztrálva?

Ja és a teljesítési listák tartalmi összetétele is látható az MTSZ honlapon, meg kell nézni és utána várjuk a vonatkozó jogszabályokat. :-)

 

Pld. egy nagyobb lista: http://termeszetbarat.hu/turamozgalmak/rockenbauer_pal_del-dunantuli_kektura 

Előzmény: _ZE (33179)
_ZE Creative Commons License 2011.07.24 0 0 33179

A dupla adminisztrációs kötelezettség fenntartását nem értem. Anno az "átkosban" meg volt ennek is a célja - jobb "központilag" is nyilvántartani, melyik elvtúratárs merre bóklászott. Most már ez fölösleges, az egész minősítésdinek a túladminisztrálása volt az egyébként, ami miatt hagytam az egészet -egyesületi- és MTSZ-tagságostól- a fenébe. De meggyőzhető vagyok ;-)

 

Nem kihátrálok, azonban itt -valóban- offtopic a téma, a szabályozás szerintem egyértelmű (ritka értelmesre sikeredett ez a tv.), bár lehet, hogy a korábbi témába vágó dolgaim miatt érzem így...

 

Nekem jelenleg nem hátrány az n+1. egyesületi tagság hiánya - minthogy jellemzően teljesítménytúrázok, így a TTT-be beléptem és ennyi. Hátrány egyébként talán egyszer ért az MTSZ tagság hiányából fakadóan: az OKT-vándorlás igazolófüzetéért a teljes összeget ki kellett perkálnom... Jó, persze az ilyen-olyan-amolyan jelvényes minősítésről is lemaradok - meg a reggeli miskolci gyorsról is: a kettőben az a közös, hogy egyiket sem célom elérni...)

 

Az OKT-t, mint tavaly év elején a K100 motoszkál bennem - egyre erősebben, úgyhogy erősen kétlem, hogy csak offtopic dolgaim lesznek itt a jövőben :-) Pláne, hogy egyre több családi kirándulást is be kell szuszakolni :) a naptárba - aminek persze szívből örülök.

Előzmény: Törölt nick (33178)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.24 0 0 33178

Biztosan tudják a dolgukat eme nagy múltú szervezet tagjai...

De ha már az előző hozzászólásaidban ennyire meg tudtad fogalmazni a frankót,és tudod miről is van szó jogilag akkor már picit álságosnak érzem ilyen formán kihátrálni a kérdés elől,ezzel a szöveggel,amely kissé negligáló is.

Nem arra céloztam hogy nem kell erről beszélni...de nem itt!!

És az hogy valaki nem egyesületi vagy MTSz tag az asszem nem dicsőség...Én a Nógrád Megyei MTSZ tagja vagyok és még semmilyen hátrányos megkülönböztetés nem ért ez miatt...kecskeméti vagyok egyébként...ha nem vagy semmilyen egyesület tagja az  nem nekik hátrány általában hanem Neked inkább...:-) Előnyöket Te nem jelentesz számukra viszont a számodra sok előnyt jelentenének Ők! (szálláshelyek,egyebek árai...)Szóval akkor kinek is jó ez az egész?Dacolsz azzal hogy nem vagy tag...kivel helyezkedsz szemben,a pénztárcáddal?:-) 

PEACE!:-)

Előzmény: _ZE (33177)
_ZE Creative Commons License 2011.07.24 0 0 33177

Nem kell e-mail, gondolom ezeket a dolgokat egy ilyen nagymúltú szervezet illetékesei pontosan tudják... Egyébként ez az egyik dolog, ami miatt minimálsira szorítom az egybesületi és egyéb tagsági (v)iszonyaim számát (és nem vagyok/leszek MTSZ tag sem).

Előzmény: Törölt nick (33175)
kvte Creative Commons License 2011.07.24 0 0 33176

Szerintem is lehet nekem emilben is írni ;-)

Előzmény: Törölt nick (33175)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.24 0 0 33175

Szerintem ezeket a problémákat beszéljéltek meg privát e-mailekben,mert ha valami akkor tényleg ezek a dolgok nem kell hogy érdekeljék és terheljék a Kéktúrás topikot.

És főleg nem is valók ide!

Köszönettel:Tibi és Dani kéktúrázók...

Előzmény: _ZE (33174)
_ZE Creative Commons License 2011.07.24 0 0 33174

Attól, hogy csak a név és a teljesítés éve kerül fel a honlapra, attól de jure az adatkezelés megvalósul azzal, hogy a szervezet birtokában van egy adatbázis, melyben ezek a személyes adatok fellelhetők. A gond ott van, hogy nagyon skan ezt marginális problémának tekintik, de sok esetben ezek a tagi- és egyéb nyilvántartások a leggyengébb láncszemek a személyes adatok védelme szempontjából, mert pl. Micike sógornőjének az unokahugának a nagynénje valami MLM-es dologba vág bele, és Micikét szépen megkérve a sógornőjének a (satöbbi) nagynénje meg is kapja a címlistát, rossz esetben e-maillel, telefonszámmal együtt. Aztán lehet keresni, hogy honnan keringnek a neten elelnörzött telefonszámmal e-maillel, lakcímmel akár több ezres listák...

Előzmény: Remélemilyennicknincs (33172)
_ZE Creative Commons License 2011.07.24 0 0 33173

De ismerős képek :-) Nekünk tényleg jobb időnk volt - jövő nyáron ha minden jól megy, ismét megyünk, nagyon kellemes tapasztalatokkal,élményekkel lettünk gazdagabbak, sajnos csak hat nap jutott Kőszeg és környékéből erre az évre...

Előzmény: Törölt nick (33165)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2011.07.24 0 0 33172

Nos én ezt nem tudtam ennyire pontosan, de ez volt a sanda gyanúm, hogy azért ezek az információk a mai PC világban érzékeny területet érinthetnek.

 

Egy 1919-ben született túratársat ma már sztem nem fogunk tudni utolérni, hogy engedélyezze adatai közzétételét.

 

Persze lehet, hogy előre lövünk megint, mert nem az egész adatbázis fog felkerülni a honlapra, hanem max a név és a teljesítés éve - ezért tettem fel a kérdést.

Előzmény: _ZE (33170)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2011.07.24 0 0 33171

Ja bocs, most látom,  ti is képleteltetek. Akkor sztornó a felvetés :)

_ZE Creative Commons License 2011.07.24 0 0 33170

Akkor itt is jogászkodjunk picit :-) 1992. évi LXII tv.  2 § (1) alapján személyes adat: a meghatározott természetes személlyel (a továbbiakban: érintett) kapcsolatba hozható adat, az adatból levonható, az érintettre vonatkozó következtetés. A személyes adat az adatkezelés során mindaddig megõrzi e minõségét, amíg kapcsolata az érintettel helyreállítható.

 

A lakcím a névvel együtt személyes adat, és mint ilyennek a kezeléséhez az érintett hozzájárulása szükséges (3 § (1) a)), valamint ugyanez a tv. előírja, hogy személyes adat csak meghatározott célból, jog gyakorlása és kötelezettség teljesítése érdekében lehet. Az adatkezelésnek minden szakaszában meg kell felelnie e célnak. (5 § (1)).

 

Ami még fontos lehet, az a tv. 6 §-a úgy mindenestől: önkéntes vagy jogszabály által elrendelt kötelező adatszolgáltatásról van-e szó, az adatkezelésnek mi a célja, a megadott adatokat kik fogják kezelni. http://abiweb.obh.hu/adatved/magyar/avtv.htm

 

Ha ezek a tájékoztatások nem történtek meg, úgy a személyes adatok kezelése első körben SEM jogszerű. További feltétel, hogy az Adatvédelmi Biztos Hivatalánál be kell jelentkezni az Adatvédelmi Nyilvántartásba (1992. évi LXIII tv. 28. § (1) ) - kivéve, ha  "az adatkezelővel munkaviszonyban, tagsági, tanulói viszonyban, ügyfélkapcsolatban álló személyek adatait tartalmazza;"

 

Mivel itt az érintettek vagy tagok, vagy ráhúzható az "ügyfélkapcsolat", így vélhetőleg erre nincs szükség - viszont a bejelentkezés (ha jól tudom) idén még nem díjköteles - jövőre viszont az lesz, illetve a jogosulatlan adatkezeléssel kapcsolatos szankciók szigorítását is tervezik.

Előzmény: Remélemilyennicknincs (33164)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.24 0 0 33169

Azért azt megkérdezném attól aki ért hozzá hogy 1913-ban az Írott-kő kilátón a magyar zászló mellett miért volt osztrák??

Emellett van még pár érdekes kép itt:

A "nem nem Soha"felirat felett lévő Magyarország térképen a Kárpátaljai rész még mindig magyar.Bár úgy lenne most is.Tudom hogy a ruszinok,Rákóczi népe a végsőkig kitartott Magyarország mellett,de nem ismerek olyan forgatókönyvet mely szerint őket megtarthattuk volna.Pedig jó lett volna.... Népszavazás esetén ezen területek nem vesztek volna el,amely megállapítás elmondható az elcsatolt területek 80%-áról!!(de ez már Off ,így nem is kívánom folytatni)

 

Előzmény: Törölt nick (33168)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.24 0 0 33168

Na és akkor még pár kép a mindenki számára ajánlott kiállításból:

háttérben az Óház-kilátó fotója,a felette lévő képeken pedig jól láthatóan az Országos Kéktúra térképe 1938-ból.

Előzmény: Törölt nick (33165)
laci069 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 33167

Íme a kérdéses szakasz (Ormánsági-kék, Vejtitől délre):

Mivel nem tudtam, hogy fel kellene mérni (valamint folyamatosan esett az eső), nem követtük tovább. Vejti felől mentünk le a part felé és az első észlelt jelzés épp két nyilazott K volt a derékszögű törésben. Utána a kelet felé nyúló erdei földúton még további, normális ritmusban és szabványos minőségben festett jelzéseket láttunk.

Előzmény: Törölt nick (33158)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.24 0 0 33166

Hoppá,két kép elcsúszott!:-(

Előzmény: Törölt nick (33165)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.24 0 0 33165

OKT Velem-Írott-kő-Kőszeg

névleg 14km+fel az Írott-kőre,nekünk így lett 21.7km,mi sem tudjuk hogyan...:-)

 

Pénteken estefelé nyolc óra körül érkeztünk meg Velembe az előzetesen két éjszakára lefoglalt szállásunkra a Virágos Vendégházba.Szívélyes fogadtatás után elfoglaltuk háromágyas szobánkat az emeleten,amelyet egy jógatermen keresztül kellett megközelíteni.Érdekes motívumokban bővelkedő terem volt ez:

Síva (?)  Mindenesetre a fiúknak tetszett...:-))) ez volt az éjjeli őrlámpa...

 

Másnap reggel (szombaton) vigasztalanul esett az eső,de nem azért jöttünk hogy meghátráljunk,ez nem a mi formánk lenne,így egy kiadós rántottás reggeli és egy gyorsító kör után a Pittyes kocsmában nekivágtunk az Írott-kőnek!Egy darabig aszfalton mentünk,elhagytuk a bezárt Avar szállót,majd egy balos kanyarral betértünk az erdőbe,a Szent-Vid kápolna felé vezető útra.Meredeken emelkedtünk,elég szuszogós volt ez a rész a kápolnáig.

régi kék jel Velemben és az úton a kápolna felé

 

A Szent Vid kápolna előtt a lépcsősoron láttunk először szalamandrát,majd később még többször is...maga a templom zárva volt ,de megpihentünk mellette,és az Országos Kéktúra egykori végpontján álló emlékmű előtt is,amely kb 100-150 méterre van innen.

 

Az emlékműtől az Írott-kőig tartó szakasz a vártnál sokkal több időt vett igénybe,és valahogyan többnek is tűnt,és a GPS szerint több is volt a várt pár km-nél.Méréseink szerint a nem gyenge kaptatók mellett nem 5 hanem 8.1km-t mentünk a Kéktúra jelenlegi kezdőpontjáig,az Írott-kőig Velemből,bár az igaz hogy az Apostolok fáját is útba ejtettük,de így sem értettük a plusz km-eket.

 

Az Írott-kőre felérve először is pecsételtünk a fenyőfáknál a tisztás szélén,majd pihentünk egy fél órát a kilátóban amely pont az Osztrák-Magyar határkő felett épült fel.A rossz idő ellenére sok turistával találkoztunk itt,ezek szerint mást sem riaszt el egy kis víz az erdőtől!:-)

 

Elindultunk lefelé,innentől kezdve azért sokkal jobban haladtunk na...:-)Elértük először a Hörmann-forrást,majd nem is túl sokára a Stájer-házaknál lévő turistapihenőt,ahol kicseréltük pólóinkat szárazra,bár a többi ruhadarabunkra is ráfért volna némi víztelenítés...inkább megittunk még egy-egy sört és már nem is érdekelt minket ez a kis malőr.:-))

Majdnem elhaladtunk a házak mellett mikor észrevettük hogy nyitva van a múzeum,amely erdészeti kiállítás is egyben sőt annál még jóval több is,érdemes megnézni!:

a Stájerházak és a turistapihenő

 

És a kiállítás képei:

 

A középső képen balra az Árpád-kilátó az Írott-kőn 1891-ben,középen az Óház-kilátó 1907-ben,jobbra pedig az Írott-kő kilátó 1913-ban.Mögöttük pedig az Országos Kék-Túra 1938-as térképe!(Erről majd teszek fel jobb képet is később.

A Vörös-Keresztig innen végig aszfaltút vezet,majd egy balos kanyar után erdei útra tértünk,ahol egy vaddisznókondát sikerült megzavarnunk,ezek után kb 8-10 vaddisznó csörtetett át az úton előttünk kb 20-25 méterre!Nem bírtam lefotózni őket,pedig nagyon szerettem volna!:-(

Az Óház-tetőt elérve felmentünk a kilátóba amely egy Árpád-kori vár,a kőszegi második vár romjain lett felépítve,innen még ebben a nem túl szép időben is remek kilátás nyílt a környékre és Kőszegre is.

 

Az Óház-tető kilátótól kb 20 perces elég meredek ereszkedéssel értük el a Hétvezér-forrást,amely bélyegzőhely is egyben.Ide szerttem volna az elmúlt hét vitái után kitenni egy gumis bélyegzőt,de P.Vencel elég alapos és emellett baráti jellegű,konstruktív(!) válasza után letettem erről a szándékomról.Valójában tényleg felesleges is lett volna,a kihelyezett ,ládikához hegesztett vasbélyegzővel is elég jó lenyomatokat sikerült produkálnunk a füzeteinkbe,ebben a nagy esőben is,magyarul ha nekünk sikerült akkor másnak is sikerülnie kell!És ezt tényleg nem lehet ellopni!

 

A Hétforrástól Kőszegig tartó szakasz fénypontja a Pintér-tető vadmálnása volt,ahol is majdnem egy órát töltöttünk el és marékszámra zabáltuk a rendkívül finom,érett málnát,alig bírtunk elszabadulni innen!

A város közelébe érve először a szőlőültetvényeket pillantottuk meg,majd a nagyon szép kálváriatemplomot,amely sajnos nem volt nyitva,de nagyon szép volt kívülről is.Innen ereszkedve belebotlottunk a bunkerbe ahol is 1944-ben pár hónapig a Szent Koronát őrizték,a hely elég lepukkant,de érdekes.Majd fél órás gyaloglással elértük a főteret is,ahol ettünk egy gulyáslevest a buszunk indulása előtt,és a Postamúzeumban pecsételtünk,amely nem volt nyitva ugyan,de a mellette lévő Vinotéka tulajdonosának kislánya lelkesen adta és nyomta be füzeteinkbe a Postamúzeum bélyegzőlyét,lévén a "cégtulajdonos" egy és ugyanaz,és a kislány tudta is hogy mit szeretnék,és nagyon aranyos volt,gondosan bélyegzett nekünk!

 

A gulyásleves után egy a buszpályaudvar mellett lévő internetkocsmában vártuk be a 19:50-kor Velembe induló busz rajtját,amely fél kilenc előtt tett ki minket a reggeli kiindulópontunknál,a velemi buszforduló előtt.

 

Az esős idő ellenére egy meglepően jó hangulatú és tartalmas túrán vagyunk túl,nagyon jól éreztük magunkat és sokat nevettünk,azt hiszem a Kéktúra nyugati végpontjához méltóan sikerült ez a szűk három napos kirándulásunk.Az esti csocsózásokat és egyéb elhajlásokat pedig fedje jótékony homály...:-))

 

 

 

 

 

Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2011.07.24 0 0 33164

KVTE:

FYI nem tűntem el, csinálom a gépelést, csak kicsit lassan haladok, mert a melóhelyem is elég leterhel.

 

Néhány észrevétel a táblázattal, ha megengeded:

 

1. A táblázatban az információk sorrendje nem követi a beszkennelt űrlap információjának sorrendjét, emiatt az embernek ide-oda kell nézelődnie, hogy a kért infót összeszedje, ráadásul mivel főképp számokról van szó, ez növeli a hibaarányt.

 

Kérdés: nagy gáz lenne, ha a táblázat oszlopait úgy mozgatnám át, hogy az megfeleljen az űrlap kérdéseinek sorrendjéhez?

 

2. A lakhelyre többször is rákérdeztek a táblázatban- először írjam be a várost, ahol lakik, majd a táblázat végén irányítószám, aztán külön a város megint és utána utca házszám.

 

A gyorsítás végett én beképleteltem a táblát, hogy az első lakhelyből automatikusan töltse ki a második lakhely szerinti várost.

Ezt javasolnám a többi bedolgozó kollégának is.

 

A képlet egyszerű: az S oszlop első cellájába be kell írni, hogy =H1 és utána a cella jobb alsó sarkára kettőt kell kattintani jobb gombbal.

 

3. Azért ezek elég privát információk, ezt így mind fel akarjátok tenni az új honlapra? Nem lesz ebből adatvédelmi probléma?

 

Hét végére kész leszek. Sztem tudok még többet vállalni, mert tetszik a meló. :)

Ttlosz Creative Commons License 2011.07.24 0 0 33163

Egész pontosan Kalló cserebogár, vagy Csapó cserebogár.

Előzmény: pozo (33152)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.24 0 0 33162

Most már nekem is megvan ez a kép!

Csak mi nem éppen napos időben jártunk errefelé...tegnap...de nagyon jól sikerült túra volt!

Előzmény: _ZE (33077)
radv.ben Creative Commons License 2011.07.24 0 0 33161

Amíg ti itt vitáztatok és ötleteltetek, mi vettünk egy nagy levegőt és letekertük az AK-t. :) (A pecsétes és egyéb témákba inkább nem bonyolódnék bele, főleg, hogy látom, résszint lezárult már, csak annyit jegyeznék meg, hogy az alföldi Kepecs-taghoz máris lehetne vinni bélyegzőt - nincs, mert elvitték, s nem hozták vissza -, s a Halápi csárdánál is csak az üres nyalókás dobozt találtuk, de szerencsére az avarból sikerült kikaparni még két cetlit. Egyébként meg amit a magam oldaláról meg tudok tenni a természetjárás népszerűsítéséért, azt igyekszem is véghezvinni, s kapacitásaimhoz mérten állok rendelkezésre.)

Friss tapasztalataim az Alföldi Kéktúráról:

- bármerre mész, mindig szembeszél fúj…

- minden este (két felhőset leszámítva) láttunk gyönyörű naplementét, lévén, hogy nem takarja semmi

- minden falu nagy, sok emberrel (nem úgy, mint az OKT-n), nagy élettel

- sok-sok kedves, érdeklődő ember él arrafelé (kocsmárostól a rendőrig), s vannak bőven történelmi, kulturális látnivalók is

- rengeteg állatot láttunk; földön, vízen, levegőben – de volt, hogy kutyák elől menekültünk

- a homok nem a biciklisek barátja. A második nap után belátva, hogy a homokban való tolás élvezhetetlenné és kivitelezhetetlenné teszi a túrát, ahol tudtunk, aszfalton szépítettünk (ez általában inkább kerülő volt)

- a Tiszán túl az homok általában jól járható földdé „változik”, de a hosszú, gátakon történő napsütéses tekerés így is fárasztó

- a legtöbbször nem is kerestük az MTSZ-es bélyegzőket (nincs is lista róluk sehol, csak a fórum), sok színes céges bélyegző díszíti a füzetünket

- a jelzettség – főleg a Duna-Tisza közén – elég „érdekes”, nem is elsősorban a számukkal, hanem az elhelyezésükkel van gond (elágazások), volt, hogy eltévedtünk, s úgy találtunk kék jelzést, 1 km-re a valódi kéktől. Ezek mellett egyedül az igazolófüzet színes térképére hagyatkoztunk, ami nem rossz, de azért több helyen elég pontatlan.

- gyalog biztos nem csinálnám

Múlt péntek este indultunk, tegnap délután értünk Sátoraljaújhelyre, kilométerórám szerint a 8 nap alatt 922 km-t tekertünk. Lesz majd rengeteg fénykép s tán cikkek is.

Más kéktúrásoknak csak a hírét hallottuk, volt egy magányos gyalogos férfi, akit több helyen is emlegettek, különböző sztorikkal.

HEV Creative Commons License 2011.07.24 0 0 33160

Egyesületet itt érdemes keresni, és persze a programjukat kell megtudakolni:

 

http://termeszetbarat.hu/tagszervezetek

hadidoki Creative Commons License 2011.07.24 0 0 33159

Mint látod, vannak társaságok ahova csatlakozhatsz, de ha ízlésed szerint való, nekivághatsz egy jó barátoddal, vagy akár egymagad is. Az ilyen "meditációs" túra más jellegű élményeket rejteget, mint a csapatos kaland.

Példának itt van kapásból kettő: http://kektura.click.hu/   vagy http://www.hadidoki.ini.hu/

Jó szórakozást és sok szép élményt kívánok!

Előzmény: alexafromts (33155)
HEV Creative Commons License 2011.07.23 0 0 33157

Még hozzánk is becsatlakozhatsz ha érdekel ez a szakasz:

 

http://www.szkte.hu/news.php?readmore=91

 

Előzmény: alexafromts (33155)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!