Keresés

Részletes keresés

vámmentes Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124029

Az a döbbenetes, hogy úgy teszel már a felvetéseid megfogalmazása során is, mintha nem ismernéd előre egy, a bibliai kijelenések igazságában hívő ember válaszának mibenlétét. Holott tudod, hogy mi lesz a válaszom, s azt is tod, hogy Te mit fogsz arra válaszolni, stb, stb...

 

Leírom:

 

" Özönvíz hazugság" - írod.

 

"Nem az, mert a biblia megtörtént tényként írja le, s én hiszem, hogy a biblia igazat ír". - gyön a válasz a hívő népektől.

 

 "Amúgy azután tudom, hogy az Özönvíz hazugság, ami után alaposan megismerkedtem a tényekkel" - írod Te.

 

"Én meg hiszem, hogy mégis így volt, mert hiszem, hogy a biblia igazat ír erről (is)" - gyön a lelkes-, a bibliai kijelentések igazságtartalmában hívőtől a válasz.

 

 

 

Ennyi a vita kedves E. A., nem tok Neked többet adni e téren. A hitet, s a meg nem tapasztalt dolgokról való meggyőződést, s azt, hogy ez a meggyőződés erősebbé váljon általad (is) "megismerhető tények"-ből levonható következtetéseknél, csak a bibliai kijelentések igazságtartalmában hívő ember tudja feldolgozni magában. De Veled valóban nem értetheti meg, mert nem adja meg Neked ennek az igazságtartalmáról ugyanazt a kijelentést a benned lakozó Szellem (direkt nem Szent Szellemet írtam!), míg Nekem a bennem lakozó Szellem (itt is direkt nem írtam Szent Szellemet) megadja ezt a kijelentést.

 

Már csak az a kérdés, hogy melyikünknek milyen Szellem ad tanácsot? Mert Jakab szerint az emberek kapott bölcsessége nem csak az elméből táplálkozik. Persze ehhez el kellene ezt a bibliai kijelentést is hinni/hinned! :-)

 

Ennyi a "vita" részemről ebben a zügyben.

 

vm

 

 

Előzmény: Törölt nick (124024)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124028

Értem, rendben. De minek alapján írtad a megváltás miatt érzett öröm hiányát? Szerinted nem örülök? Asszem nagyon nem ismersz, nem is csoda, 100 éve nem találkoztunk. Ám az írásomnak nem hiszel?

Előzmény: vámmentes (124027)
vámmentes Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124027

Én nem a "papom" véleményére adok, hanem én ítélem meg magam a dolgokat. Én magam látom úgy E. A-t, ahogyan leírtam.

 

 

Előzmény: Törölt nick (124026)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124026

aki ismét örvendezik azon, hogy megváltott ember

 

Miért, szerinted én nem örvendezek azon, hogy megváltott ember vagyok, hanem szomorkodok azon, hogy nem? Miért fogadod el a papod azon hazug állítását, hogy aki eljött a HGy-ból, az elhagyta Istent? Nem az emberek önvallomását kéne inkább figyelembe venned, ahelyett hogy a papod hazugsága kábítson?

Előzmény: vámmentes (124021)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124025

Az ilyen ismerősök igen jók, mert szeretettel el lehet mondani nekik, hogy nem Istent tagadtam meg, hanem a bigott bálványimádást, az meg nem akkora baj.

Előzmény: Perzsian (124022)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124024

Miért, mennyiben tér el a keresztény hittől az, hogy az Özönvíz hazugság, azt leszámítva, hogy semennyiben? Amúgy azután tudom, hogy az Özönvíz hazugság, ami után alaposan megismerkedtem a tényekkel, és való igaz, 28 éves kisfiúfejjel még nem ismertem a tényeket. De szerintem még te sem, pedig ingyen utána lehet ezeknek nézni.

Előzmény: vámmentes (124021)
vámmentes Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124023

DDD

Előzmény: Perzsian (124022)
Perzsian Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124022

Húznád vissza a pocsolyába a lábainál fogva, mi? :D

 

De jó, hogy nekem már nincsenek ilyen kedves ismerőseim.

Előzmény: vámmentes (124021)
vámmentes Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124021

A 123991-es "Az Özönvíz hazugság" kijelentésed sajnos igen messze van attól az E. A-tól, akit én anno megismertem a Hit Gyülekezetében. Engem nagyon elszomorít az, amikor olyasvalaki, aki Velem egy platformon volt egykoron az élet fontos dolgainak megítélése tekintetében, annak ennyire megváltozik-, s velem szemben állóvá válik a véleménye.

 

Kedves Nahátmiez, drága E. A!

 

Nem ez a lényeg, hanem az, hogy nagyon szeretném azt az E. A-t látni, aki teljes szívéből odafordul az Úrhoz, aki ismét örvendezik azon, hogy megváltott ember, akiben ujjong ismét a Szent Szellem, s aki ujjong ismét a Szent Szellem által, a megismerésnek, a kijelentésnek, a megnyílt szemeinek, a látásra, a hallásra, Isten igéjére! Annak örül, hogy oly korban élhet, olyan mélységben beleláthat Isten terveibe, munkájába, amely nagyon kevésszer és keveseknek adatott meg az üdvtörténelem során!

 

Én azt szeretném, ha általam megismert harcos, eltökélt draága E. A. nem dobná el azt az ajándékot, amit egykoron megkapott, hanem újra magáévá tenné, vagy épp most végre magáévá tenné, ha esetleg soha nem érezte magáévá teljesen. Mert sztem ez utóbbi a Te problémád inkább igazából kedves barátom és egykori harcostársam!

 

Hát ez a véleményem. :-)

 

Shalom Neked!

 

vm

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (124019)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124020

Ismersz, csak másik nicknevemen

 

Előzmény: vámmentes (124017)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124019

Érdekelne a véleményed Özönvízügyben :-)

Előzmény: vámmentes (124017)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124018

szia

 

Előzmény: vámmentes (124017)
vámmentes Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124017

Én most nemtom mér, de ímélt sem tok írni Neked, emiatt bitte írj Te nekem egyet, s elküldöm Neked azt a telszámomat, amelyik mindig nálam van. 1ébként a régiek is jók (3 készülékkel járok-kelek általában). :-(

 

vm

Előzmény: Báthory Ödönke (123946)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124016

Mert már máskor is zártál le vitát offolásra hivatkozni

 

=

 

Mert már máskor is zártál le vitát offolásra hivatkozva

Előzmény: Törölt nick (124015)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124015

Oda csak akkor írok, ha érdekel a dolog, és te is hajlandó vagy írni. Mert már máskor is zártál le vitát offolásra hivatkozni, a háziasszony stílusában. És itt minden off lesz, mert minden kötődik a HGy-hez, még a kényes kérdések is. És továbbra is azt mondom, ne légy fundi, nem éri meg.

Előzmény: Báthory Ödönke (124013)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124014

És a kérdéseimre tojsz válaszolni?

Előzmény: Báthory Ödönke (124013)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124013

Özönvíz reloaded

 

A púpom telivan, hogy állandóan szétOFFoljátok ezt a szép topicot.

 

b

Előzmény: Törölt nick (124011)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124012

 

 

Sajnos nem tudom elfogadni a te prekoncepciódat, mert az a tiéd. Fogadd el te. Nekem elég az enyém, én azt fogadom el.

 

 

Nekem nincsen prekoncepcióm, neked van, tehát egy-null ide. Másrészt elég ciki, hogy azt mondod elfogadod a saját prekoncepciódat. Miért nem veted el, ha 1. csak prekoncepció. 2. tények is cáfolják. E kettő nem elég?

Előzmény: Báthory Ödönke (124009)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124011

Asszem, nyitok ennek az Özönvíz-témának egy külön topicot

 

Nyiss. Ott sem biztos hogy válaszolsz a "kemény" kérdésekre.

Előzmény: Báthory Ödönke (124009)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124010

Te abból az előfeltevésből indulsz ki, hogy hazugság, aki mást mond, az hazudik.

 

Nem, ez nem igaz. Én csak szimplán tudom, hogy az Özönvíz nem történt meg, mert utánajártam. Te meg nem. De elmondhatom neked ingyér, pénz nélkül, hogyan lehet utánajárni, túl sok idő sem kell hozzá. De ennek van feltétele. Kell hogy az embert érdekelje, mert láss csodát, Károly herceg magánéletének sem jártam utána, nem érdekelt. Az azonban izgatott, volt-e Özönvíz. Hát utánajártam, és most már tudom, hogy nem volt.

Előzmény: Báthory Ödönke (124009)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124009

Azt kérdezem, hogy mi az értelme. Ugyanis szerinted nem történt meg, tehát csak képes beszéd lehet, vagy példázat, vagy efféle. Ha példázat, akkor mit példáz? Mi az üzenete, ha nem igaz?

 

Azt pedig nem állítom, hogy Isten szereti a hazugságot. Azért is állok szilárdan az Özönvíz mellé. Te abból az előfeltevésből indulsz ki, hogy hazugság, aki mást mond, az hazudik. Sajnos nem tudom elfogadni a te prekoncepciódat, mert az a tiéd. Fogadd el te. Nekem elég az enyém, én azt fogadom el.

 

Asszem, nyitok ennek az Özönvíz-témának egy külön topicot, mert nem ide való.

 

b

Előzmény: Törölt nick (124008)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124008

Mi értelme ennek a történetnek? Emberek megírták, betették a kánonba. Mi az amit kérdezel?

Amúgy mi csoda van abban, ha azt mondom, Isten nem szereti a hazugságot? Ez evidens nem? Tudsz olyan vallást mondani, melyben Isten összekacsint a hazuggal? Ez érdekelne.

Előzmény: Báthory Ödönke (124007)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124007

Nem arra kértelek, hogy mit mesél neked az Özönvíz, hanem hogy mi értelme van ennek a történetnek. Mert valami értelme kell lennie, ha már benne van. Hiszen Micimackó óta tudjuk, hogy "olyan nincs, hogy döngicsélés és zümmögés van, és ne jelentsen semmit". Rendben van, legyen szimbóleum, de akkor mit szimbóláz?

 

Annak pedig külön örülök, hogy te ekkora Isten-szakértő lettél. Hogy te tudod, hogy Ő mit komál és mit nem. Nagy áldás az ilyen.

 

b

Előzmény: Törölt nick (124004)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124006

Én azt jabvaslom Ödönkének, haladja meg ezt a fakanalas szintet, mert ez nem gondolkodó és szabad emberhez méltó. Isten se komálja.

Előzmény: Perzsian (124005)
Perzsian Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124005

Sok volt keményvonalas gyülibe járó ilyen, mert beléjük nevelik azt, hogy a Biblia 100%, és ne kételkedj, mert bejön-kimegy és a sátántól van, stb. Ez megmarad bennük a gyüliből való szabadulás után is, lásd pl. a háziasszonyt.

Előzmény: Törölt nick (124001)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124004

Fel lettem Ödönke által kérve, hogy írjam le, ha már nem is tartom igaznak az Özönvízet maga  a történet mit mesél el nekem. Nos nekem ez azt mondja, hogy akkoriban éltek olyan hívők, akik azt gondolták: Isten teljhatalmú úrként való ábrázolásának ez a legjobb módja. Vagy még sok minden más üzenete is lehet. De ha 7 üzenete is van, attól még miért válik igazzá, ha egész egyszerűen nem igaz?

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124003

Én nem láttam az Özönvízt, mégis elhiszem. De hasonlóképpen Istent se láttam, és Őt is elhiszem.

 

Semmi hasonlóság nincs az Özönvíz és Isten közt, az utóbbit csak hinni vagy nem hinni lehet, az Özönvíz azonban cáfolható (vagy bizonyítható, ha mégis). A hívőkenk joguk van Istenben hinni, de Özönvízben "nincs joguk", mert az már elmebetegség.

Előzmény: Báthory Ödönke (123999)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124002

De addig nincs jobb ötletem.

 

Hogy ne lenne jobb ötleted? A Biblia nem természetismereti könyv, te meg arra használod. Vedd le a polcodról a természetismereti könyvet , az való erre. Elvégre telefonkönyvnek sem jó a Biblia. Vagy suttyomban mégis imádod a Bibliát, és arra is használod önkényesen, amire alkalmatlan? Légy őszinte magaddal, mert ha magadat becsapod, még Isten sem segíthet.

Előzmény: Báthory Ödönke (124000)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124001

Márpedig a hitnek ez a bibliai definíciója: a nem látott dolgokról való meggyőződés.

 

Ez nem alkalmazható olyan hazugságok elhívésére amelyek nyilvánvalóan tévesek. Ez csak az őrültség jele lenne. Most te hibásan használtad az igét, nem tűnt fel?

 

Egyébként most látom, meg akartál vezetni: Nem látott dolgok, tehát Isten, démonok. Ki mondta neked, hogy az Özönvíz nem volta egy nem látott dolog? Ez látott dolog, nyomai is vannak. A hit nem irányulhat materiális, bizonyítható dolgokra. Hiszed, hogy élt Petőfi, vagy tudod? Ebből következően nem lehetséges az Özönvízben hinni, hanem csak el lehet hinni ezt egy hitetőnek, mondjuk NS-nak.

Előzmény: Báthory Ödönke (123999)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2011.06.06 0 0 124000

Nem imádom, de micsináljak? Ez van. Légy nyugi, ha majd módomban áll személyes közösségben lenni Istennel, akkor nem fog érdekelni a biblia. De addig nincs jobb ötletem.

 

b

Előzmény: Törölt nick (123998)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!