Keresés

Részletes keresés

szedit10 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 1693

Melyik mértékegységre gondoltál?

 

Előzmény: ötfelezős (1690)
KalásziM Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1692

 Mit forgalmaz a csereszika    a szedit10?

Előzmény: ötfelezős (1690)
KalásziM Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1691

 Hi !

 ezt a kifejezést   ő használta először :

 

 Cseszirkaválasz | megnéz | könyvjelző 2011.05.27 14:48:54 © (1677), itt.

 

 Valóban az ionos fűtés a legjobb, de csak akkor ha kationos, az anionossal semmire sem megyünk !!

 Tény cs... kérdezett  -ezt azt.

 Így jutottam ,hogy a központi fűtés lenne a legjobb, de nem az egyedi a lakásban, hanem a házban.

 De nem nálunk. Nálunk sok a nemfizető, a  potyázó , így itt csak az egyedi fűtés jöhet számításba.

Előzmény: szedit10 (1689)
ötfelezős Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1690

Szerintem téged félrevezettek...

60-80% energiamegtakarítás, mi? :)

 

Egy apró tanács: ha legközelebb forgalmaznál valamit, kezdjed az alaposság legeslegesleglasóbb szintjén, azzal, hogy a mértékegységeket helyesen használod...

Előzmény: szedit10 (1689)
szedit10 Creative Commons License 2011.07.23 0 0 1689

Mi az a házközpontifűtés?

Szerintem az ionos fűtés a legjobb. 30 éve használják, egy életen át tart, ha elromlik, csak kicserélik a kütyüt, és kész.

Előzmény: KalásziM (1679)
Axióma Creative Commons License 2011.06.24 0 0 1688

A reklamot (pontosabban a nem segito onreklamozo nick-eket) nem szeretik a forumozok... most pl. en voltam.

Az adatlapodon a link teljesen OK, de onreklamozo linket forum hozzaszolasba ne tegyel. Akokr se, ha szerinted az csak tajekoztatas. Reklam celjabol szabad venni bannert az indextol!

Vagy tedd hasznossa magad, valaszolj (aktualis! - turelem...) kerdesekre okosan, es az alapjan hidd el, direkt reklam nelkul is megtalalnak. Persze nem a keresok, hanem a tenyleg erdeklodo (es altalaban atlagnal tajekozottabb, ha mar itt es a szoveged alapjan talal meg) ugyfeljeloltek.

 

Előzmény: Geotherm (1687)
Geotherm Creative Commons License 2011.06.23 0 0 1687

Úgy látszik, a fórum motornak nem tetszett a korábbi hozzászólásom így most csak rövidebben. Ha már a gáz és az elektromos fűtést hasonlítjuk össze, akkor érdemes megemlíteni a hőszivattyút is, mint alternatív fűtési lehetőséget. 

 

Itt a leglényegesebb talán, hogy 1kWh betáplált elektromos áramot a levegőből-taljaból vízből nyert plusz energiával kiegészítve a rendszer 4-5 kWh fűtési energiát képes szolgáltatni (így a hagyományos fűtési költségek 50-60%-al csökkenthetőek.

 

Bővebb info a COP számításról itt: Hőszivattyú COP

 

Ha érdekel titeteket a technológia részletesebben, kérdezzetek nyugodtan, mi ilyen rendszerek telepítésével foglalkozunk. 

Dunit Creative Commons License 2011.06.23 0 0 1686

 Hát igen a bürokraták mindig papírt gyüjtögetnek - a szarháziak!!

Előzmény: Gyurco78 (1685)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.06.22 0 0 1685

A levegő nem jön ám be akármilyen rácson, csak ha papírja van róla!

Előzmény: Zoltanuss (1683)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.28 0 0 1683

 Újra olvasva ezeket a sorokat - további hivatali hatlommal való túllépés derül ki.

 

 Pl. ez

  "Az eredmény: új szellőzőt kellett kialakítani amin a kazán levegőt kap (ehhez az elsőre megvásárolt szellőző idom nem volt jó, mert nem volt neki műbizonylata),"

  

 Azt még talán lehet indokolni ,hogy a szellőző mérete nem jó , magyarul kicsi kevés levegőt enged be. habát bármilyen kicsi  gyakorlatilag  az ilyen háztartási kazánokhoz elvileg egy kerámia rács bőven biztosítja az elégséges levegőt .

 De tegyük fel kicsinek találják, ok. megy bele még egy.

 nade az, hogy egy ilyen alkatrésznek nincs műbizonylata ??

 tény minden árunak elvileg kell lenni műbizonylatának, de ez a kereskedő és a vevő dolga.

 itt belép egy harmadik fél műbizonylat követeléssel.

ű Ennyi erővel a cementről a mészről a gázcső festékéről is  és minden felhasznált anyagról követelhet műbizonylatot.

 

 Anno az iparban ahol kazán volt - ezek minimum 10 x nagyobb teljesítményüekvoltak a szokásos mai háztartásiaknál - elő írtak un. légbeejtőket,

 Voltak a fix zsaluk  -nem lehetett elzárni - és voltak anormál szabályozható zsaluk ezeken a lemellákat lehetett állítani.

 Ezek normál lakatos munkák voltak, nyilván ha 500 - 3600 -at gyártottak, adtak hozzá műbizonylatot, de mint írtam ez a gyártó a kereskedő és a felhasználó szuverén dolga , hogy mikor kéri, mire használja.

 Mondom a szellőző idomba csak úgy lehetett volna belekötni van é ha van elégséges é !

 Na mindegy ilyenek ezek a gázos/kéményes álhatóságok !!

 

 más : tény a kéményeket alul tisztító ajtóval kell ellátni. Aki ilyen gyárt műbizonylatot kell melléje adni. Nade ha valaki annyira ügyes, hogy sk. megcsinálja - ahhoz mi köze a kéményseprőnek ???

 Szerintem semmi !!

Előzmény: bjanoss (1668)
KalásziM Creative Commons License 2011.05.27 0 0 1682

  

 Amikor 7 éve idetévedtem a netre - ugyan nem ezen a topikon hanem ha jól emlékszem a víz , gáz... -on egy Lekka  nevű fiatalember  (abból godolva , hogy kisgyermekei voltak ), elpanaszolta ,hogy  a nyáron leszigetelték a házát, kb. 5 -6 cm -es vastagságban. Aztán úgy novemberben kiszúrta egy gázos    ezt  ( Tigáz  - szolnok megye ) és gázkikapcsolással fenyegetőzött, mondván a gázcső hozzá ér a szigeteléshez.

 

  Én meg megkerestem a Tigázt és rákérdeztem milyen előírás szerint tiltott ez ?

 

 

 Hát passzolták belül egymásnak a levelet, majd a helyett, hogy a konkrét kérdésre konkrétan válaszoltak volna,  elkenték a dolgot  . A felől érdeklődtek hol történt az eset ? Egyébként Karcagon  7 éve.

 

 Persze van szabály !

 

 Új gázvezeték építésnél van egy technológiai előírás mely szerint a gázcső a faltól kb. 5 -7 cm -re mehet.

 Igen ám,  de ez csak addig érvényes amig építik a vezetéket  - a jó hegesztés hozzáférhetősége miatt van erre szükség.

 viszont ha már kész a vezeték , lenyomáspróbázták akkor erre nincs szükség.

 Na most egyes gázszerelők - nyilván hiányos tudásból ezt  félre értik  és simán pénz szerzésre használják.

 Pedig télvíz idején gázkikapcsolással fenyegetőzni  - felér egy zsarolással , ami már bűncselekmény !!

Axióma Creative Commons License 2011.05.27 0 0 1681

Feljelentes hivatali visszaelesert? Nem normalis, amit csinalnak. Eloszor a cegnel panaszold be, hogy nemletezo jogszabalyokat kertek rajtad szamon... [konyhabutor pl.], aztan johet a karteritesi igeny.

Ha mindenki hagyja oket akkor mindenki massal is ezt csinaljak (mar aki me'g beengedi a hazaba a gazt - en a kovetkezobe nem kis mertekben EZERT nem fogom, amit veled csinaltak).

Előzmény: bjanoss (1680)
bjanoss Creative Commons License 2011.05.27 0 0 1680

"Az hogy szigeteli valaki a házát az egy nagyon hasznos és kívánatos dolog.
 De miért kell ahhoz a gázcsövet arrébb vinni ?"

 

Elvileg semmiért. Csak nagyon alapos akart lenni az emberem, ezért akarta a szigezelésen kívülre hozni a gázcsövet. Utólag látszik, hogy hiba volt.

 

" A szellőző probléma ? hát szintén ki kell hagyni a helyét egy 15 x 15 cm es es kihagyás."

 

Nem technikai probléma volt. A kazán szerelésekor kb. 3 éve még jó volt úgy ahogy volt a kazánház, most mások az előírások, kellett a szellőző.

 

"A konyha szekrény ?
Nem hogy mögötte mehet, hanem akár a szekrényben, is semmi nem tilja."

 

Hát ezt a gázosok nem így gondolták. Szerintük cső takarásban nem mehet.

 

" Egy kazán csere után 20 évig nem kell és nem szabad a rendszerhez nyúlni - akkor az kokler munka volt !"

 

Nem volt gond a kazánnal. Csak a gázcső arrébbrakás miatt kellett engedély a gázosoktól, azok meg nem csak azt a pár méter csövet nézték át, hanem az egész rendszert. Ebből jött a konyhabútor probléma. Plusz kértek hozzájárulást a kéményesektől is (innen jött a szellőző építés), meg a kazánról is kellett mérési jegyzőkönyvet csinálni (ezzel nem volt baj). A kazán egyébként kb. 3 éves, és nem volt olcsó, valami félmilliós csoda. Lehet hogy ez volt a baj, pénzszagot érzett a hivatal :-)

 

 

 

Előzmény: Zoltanuss (1669)
KalásziM Creative Commons License 2011.05.27 0 0 1679

   "Esetleg a házközponti fűtés a nyerő?"

 

 

  Egy kulturált, civilizált országban ez lenne  !

 De ott vagyunk mi már ???

Előzmény: Cseszirka (1677)
KalásziM Creative Commons License 2011.05.27 0 0 1678

 Helló !

 Akkor hasoló cipőben jársz mint én. De lakást vásárolsz vagy építesz nem mindegy.

 

 Vegyük a vásárlást   és itt is a fűtést :

 1. távfűtés - fajlagosan drága,

 2 . az egyéb fűtés, (ezeket a közvetítők néha ugyan megmonják hogy a ház központi fűtéses ) az ugyancsak drága, 

 3. konvektoros fűtés, hát ezzel az a probléma ,hogy igaz fajlagosan valamivel drágább min a cirkós, de ez még elmenne.

  a másik probléma, hogy egy konvektor igazán csak a 35 - 40 m2 -es lakásig jó.

 Ide általáaban elég 1 db. A 40 - max. 60 m2 ig már 2 db   konvektor kell, de a legtöbb lakásban  itt is csak 1 db. van,  ami meg egy torz megoldás. 60 m2 felett már abszolúte gazdaságtalan.

 Aztán akonvektoros fűtésnél is kétféle van - Van a parapet és van a kéményes. A kéményes megleheteősen balesetveszélyes.

 

 4. az igazi a cirkó fűtés (most had ne soroljam az előnyeit ).

 

 És vissza az 1 . és 2. -re.  Ezek lennének egy civilizált országban a legjobb fűtési módok. Környezet kímélő stb. olcsónak is kéne lenni elvileg.

 Viszont nálunk mindenki keresni akar a másikon.

 

 Ott va pl  az un. központifűtéses ház. Egy ideális megoldás lenne . Csakhogy a kazán üzemeltetését mindig megszerzi valaki - a ceruzája jó vastagon fog.  Aztán a nem fizető renítens lakók.  !! Ha még 2 -3 család nem fizet,  csak csak elmegy , de mi van ha a harmada úgy dönt  : én pedig nem fizetek.

 Vagy a többi fizeti helyette,  vagy kikapcsolják az egész ház fűtését. egy víz + csatorna díj nem fizetése még csak csak elmegy  - egy darabig, de ha már a fűtési költséget se akarják egyesek fizetni,   az a csőd.

 

 Így kerüld a központi fűtéses házakat is  ( a magyar jogrend még mindig a potyások oldalán áll vagy csak egyszerűen tehetetlen, töketlen )-

a távfűtés más - ott hatalmas a rendszer - habár a potyások terheit ott is kell valakinek viselni.

 OK. akkor gyerünk fogjuk meg és vigyétek !!

  5. Vellany fűtés ?

 Qurva drága!!!

 ja a Héra ???

  6. Hát az egy matuzsálemi fűtésmód.

 

 

 valamikor úgy 45-50 éve,  amikor gázfűtésről csak a gazdagok/kiváltságosak álmodozhattak - találták ki.

 A nem gazdagoknak igérték a panelt,  bőséges kifogyhatatlan energiával - nehány naiv el is hitte

 A lényeg : egy cserépkélyhába dolgozik egy gázégő.

 Nincs tartalék alkatrész , ki vagy szolgáltatva a kémény seprőnek stb. stb.

 Meg azzal is az a baj egy lakásban nem elég egy Hérás cserépkályha ( jó ugy 40 m2 -ig elmegy, de csak addig amig el nem romlik ).

 Remélem segíthettem !!

Előzmény: Cseszirka (1677)
Cseszirka Creative Commons License 2011.05.27 0 0 1677

Mostanában szeretnénk egy másik lakásba költözni. A kiválasztásnál elég fontos szempont a fűtés "ár-érték aránya", tehát, hogy mennyire hatékony az árához képest. Távfűtés és gázkonvektor nálam alapból off. Mit ajánanátok inkább? Cirkó? Héra (egyáltalán mi ez? még senknek nem sikerült normálisan elmagyaráznia...)? Esetleg a házközponti fűtés a nyerő?

Axióma Creative Commons License 2011.05.26 0 0 1676

Velhetoen ugyanazt, amit akkor, ha szerzodtel volna.

1. megprobalja a volt tulajon behajtani

2. a volt tulaj bemutatja a szerzodest

3. abban meg benne van hogy xy idoponttol a hasznot te huzod es a koltsegeket te viseled a lakasra

Szoval az teljesen tok mind1, hogy a szolgaltatonal erre a lakasra milyen nev van odairva, az csak gyorsitja meg kovethetobbe teszi a kommunikaciot. Legalabbis a nem egyedileg me'rt es nem lemondott (akar mert nem lemondhato) szolgaltatasokra igy jarnal. De mondjuk egy tv-szolgaltatasnal mar jo kerdes, ott ha te fizetted a csekket az rautalo magatartas (ha viszont odaadtad a volt tulajnak, akkor az meg lemondta volna).

Előzmény: Törölt nick (1675)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 1675

Igazából egyikkel sincs mert a régi tulajnak van még szerződése a távhővel a csekkek is az Ő nevére jönnek csak Én fizetem.

Igy viszont elvileg ha úgy döntök,hogy szarok rájuk akkor szerződés hiányában mit tudnának kezdeni velem?

Előzmény: Törölt nick (1674)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 1674

Nem,  mivel nem a távhővel van szerzősésed hanem a alakóközösséggel, akinek szolgáltat a távhő. Ezért kell a lakók (társasház) írásos beleegyezése. Ez az alapfeltétel. Elvileg ez után lehet. Egyszer és is elkezdtem egy ilyen  mókát, mivel volt egyedi fűtésem (H/F klíma), de végül előbb eladtam a kecót. Legendák vannak olyanokról akik már végigcsinálták :D Általában társasházak egyben válnak le, nem külön lakók.

Előzmény: Törölt nick (1673)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 1673

Jó ötlet!

Akkor mi van ha nincs szerződésem a távhővel?

Akkor simán megcsinálhatom nem?

 

Előzmény: Törölt nick (1672)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 1672

Kell nyilatkozat minden házban lakótól, hogy hozzájárulnak a levállásodhoz....

A panellakás nem tól energiahatékony, de legalább a szomszédok körbefűtenek. Ha a beruházási költségeket egyben lenyeled, és nem akarod megtérülés oldalba bevinni, akkro szerintem a villamos fogyasztásod költsége összemérhető lesz a mostanival. Komfort jobb lesz, és a költségeken tudsz faragni az egyedi vezérléssel helyiségenként és időszakonként.

Előzmény: Törölt nick (1670)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 1671

Ezek miatt aszolgáltatók (gáz, kémény) is van nálam villanyfűtés :D Az EON meg nem győzi adni a kedvezményeket az áramra :D

Igaz vastagon szigeteltem, de most már nagyon komfortos a ház, és a költségekkel is elégedett vagyok.

 

Az éves fűtésköltség (pont egy éve lakunk a házban), 380Eft lett. 113nettó m2-es családi ház, 3.2 belmagassággal, 43m2 ablakkal és villamos konvektorokkal. Padlófűtéssel jobb lehetne, de mivel valódi fa burkolataink vannak, így nem amellett döntöttem. Gázzal csak kb harmada lanne a fűtésköltség, de a rendszer ára miatt még kb két évig előnyben vagyok.

Előzmény: Zoltanuss (1669)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 1670

Sziasztok!

 

Segitséget szeretnék kérni fűtésügyben!

55nm-es távhős lakásban lakom de tele van a tököm velük!

Szeretném lecserélni a fűtést elektromosra.

A Glamox elektromos fűtőpaneleket néztem ki.

Véleményetek szerint megoldható lenne a csere és ezekkel a modulokkal megoldható lenne-e a fűtés?

Na és ez mennyibe kerülne?Jelenleg a téli időszakban 30ezret fizetek.

Nem is ez a baj hanem a szemét távhő még a jó időben is nyomja a fűtést ezért pl:áprilisban amikor már jó idő

volt is 20ezret fizettem közben meg folyamatosan nyitva volt minden ablak mert meg lehetett dögleni a lakásban.

Kérem irja meg a tapasztalatait aki már találkozott ezzel a fűtési rendszerrel!

Megéri-e egyáltalán foglalkozni vele vagy tényleg nem tudok szabadulni a távhőtől?

 

Üdv: Tuco

Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.26 0 0 1669

 Hát ezért kell kerülni a kéményseprőket - egy aljas,  haszonleső társaság.

 De nézzük konkrétan az esetet !

 Az hogy szigeteli valaki a házát az egy nagyon hasznos és kívánatos dolog.

 De miért kell ahhoz  a gázcsövet arrébb vinni ?

 A gázcsövek a faltól általában 5 -7 cm-re futnak  -konzolok tartják - kb. 2 -3 m-enként.

 Ilyenkor azt kell csinálni, hogy  a csövet, kihagyjuk úgy U alakban. Gyakolatilag egy ház hőszigetelése 150 -300 m2, egy gázcső meg 5 - 8 -méteren fut kivül a fal mellet. Ez a rosszabb esetben is csak 8 x 0.1 m = 0.8m2, nincs hőszigetelésnek  negyedszázaléka sem. De akár a csövet is körül lehet szigetelni - semmi szabály nem tiltja -  csak a két végét szabadon kell hagyni.

 A szellőző probléma ? hát szintén ki kell hagyni a helyét egy 15 x 15 cm es es kihagyás.

 A konyha szekrény ?

 Nem hogy mögötte mehet, hanem akár a szekrényben, is semmi nem tilja.

 Sőt újabban a gázcső mehet a falban is ( persze ennek vannak feltételei ).

 

 "Mindez úgy, hogy pár éve volt kazáncsere és kéményfelújítás, és a kéményt ugyanaz a kéményseprő vállalat csinálta aki most a szellőzőt előírta."

 

 

 Mennyi az a pár év ??

 Egy kazán csere után 20 évig nem kell és nem szabad a rendszerhez nyúlni - akkor az kokler munka volt !

 Szigetelni meg bármikor lehet - hasznos és jó !

 Egyáltalán hogy kerül a képbe ez a két említett  álhatóság ??

 

 

 Te írtad :  " Azért a gáz/kémény hatóság kombinációval vigyázni kell. ."

 

 Tény általában így viselkednek, de egyik se hatóság c (sak szolgáltató), és mivel így viselkednek  a szolgátatás helyett :  használt textíl emberek !

Előzmény: bjanoss (1668)
bjanoss Creative Commons License 2011.05.26 0 0 1668

Azért a gáz/kémény hatóság kombinációval vigyázni kell. Egy csomó olyan termék van a piacon, ami elvileg jó, de mégse fogadják el.

Munkatársam nemrég hőszigeteltette a házát, ehhez a gázcsövet 10 centivel távolabb kellett vinni a faltól. Az eredmény: új szellőzőt kellett kialakítani amin a kazán levegőt kap (ehhez az elsőre megvásárolt szellőző idom nem volt jó, mert nem volt neki műbizonylata), és a konyhaszekrényt is ki kellett dobni mert átment mögötte a gázcső a gáztűzhelyhez menet. Mindez úgy, hogy pár éve volt kazáncsere és kéményfelújítás, és a kéményt ugyanaz a kéményseprő vállalat csinálta aki most a szellőzőt előírta. Mondjuk az se volt egyszerű tőrténet, mert a régi kéménybe tervezték bedugni a kazán turbós kéményét. Bizonytalan volt hogy belefér-e, ezért kihívták a kéményeseket hogy mi legyen. Azt mondták belefér. Aztán nem fért. Ezért csak a kisebb csövet dugták be a kéménybe amin a füst kimegy, a levegőt meg a kazánházból szívja a kazán. Ez 3 éve jó volt, most meg nem.

Az ilyeneket látva erősen meggondolnám egy bizonytalan esetben, hogy be merjem-e vállalni.

Előzmény: Csabikavagyok (1656)
Émile Creative Commons License 2011.05.25 0 0 1666

 Ugyan már !

 

 Miért kéne ismerni a helyszint ahhoz, hogy nyilatkozzanak arról van e beépítési tilalom a parapet konvektorokra.

 A korrekt válasz az lett volna : 

1.. Nincs tilalom, ha  a műszaki feltételek   megfelelnek.

 

 Vagy

2.  tiltva van minden új létesítés esetén,

vagy

3. nem tudjuk ,

 vagy

4.nem akarjuk megmondani.

 

 gyakorlatilag olyant írtak le, ami közhely - természetesen létesítés esetén terveztetni kell, ezt tudom magam is tervező vagyok.

 De itt egy vásárlás előzetese volt. Dobjon ki az ember feleslegesen 15 millát ??

 Amúgy azok akinek ezt a választ kellett volna adni, a betont nem verik  - gyáva bürokraták, akik féltik az állásukat .

 és még a számítógépet se ismerik  - elküldték a belső levelezésüket !!

 Ugyan ez ment a Tigáznál is pár éve . Volt egy egyszerű kérdés  - látni lehetett ahogy a fönökök egyre lejjebb tolták a kérdést.

 És tovább : hogy miért nem fordulok tervezőhöz ?

 

 Fordultam volna : megállapodtam egy tervezővel, hogy eljön a helyszinre  - megtekinti a lakást, leírja a véleményét. Á 20 eft-ért.

 Már minden sinen volt, amikor közli a közvetítő, hogy az időpont nem jó, de neki van saját tervezője, majd azt hozza.

 Gondolom az szóban lefetyelt volna mindent, de leírni semmit.

 Na itt abba maradt a móka .

Előzmény: ötfelezős (1664)
zsömapelle Creative Commons License 2011.05.25 0 0 1665

Kedves BBVC! Érdekelne, hogy hogy vált be a Caleo fűtés? Padló vagy mennyezeti fűtésed van?

Előre is köszönöm a választ.

Előzmény: bbvc (860)
ötfelezős Creative Commons License 2011.05.24 0 0 1664

Szerintem teljesen korrekt válasz.

Mit is lehet képzelni a helyszín ismerete nélkül?

Persze, a szolgáltató a genya.

Aki minusz 20 fokos hidegben veri a betont órákon át, hogy helyreállítsa az üzemzavar miatt megakadt szolgáltatást.

Még nem gondoltál arra, hogy nővéred, barátod, gyermeked is dolgozhat szolgáltatónál?

Előzmény: Émile (1659)
Émile Creative Commons License 2011.05.24 0 0 1663

 Ok. minden marad a régi helyén !!

Előzmény: Csabikavagyok (1662)
Csabikavagyok Creative Commons License 2011.05.24 0 0 1662

A készülék árát szerintem megtalálod ha keresed,itt nem szabad reklámozni. :) Azt jelenti,hogy a jelenlegi gázvezetéken érkezik a készülékhez a gáz és nem lett áthelyezve,cserélve. Abban az estebn ha három konvektor van és az egyik helyére van bekötve a készülék és a többi el van távolítva akkor tervezés köteles,viszont ha maradnak a helyükön akkor nem,mivel csak 1 készülék csere történt szintén. :) A többi készülékről .hogy legálisan szerepelnek-e azt én nem tudom eldönteni.Még eléggé újdonság ez a témakör ,hogy régi parapetes konvektoros társasházak ,központi fűtés kialakítására is van lehetőség,eme egyszerű módon.

Előzmény: Émile (1661)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!