Keresés

Részletes keresés

CharlieBrown Creative Commons License 2011.05.26 0 0 8346

ja, ami lemaradt :D

Samsung SC 4795

Előzmény: CharlieBrown (8345)
CharlieBrown Creative Commons License 2011.05.26 0 0 8345

Mondjátok meg nekem, mert senki nem tud infóval szolgálni: létezik az, hogy veszek egy HEPA11-es szűrővel rendelkező porszívót, és kicserélem azt HEPA12-re?

 

Mindenfélét hallottam már, attól kezdve, hogy nem tudom, odáig, hogy nem, mert még a típusok között is van méretbeli eltérés.

A szerviz sem tudott természetesen mondani infót...

zazaaa Creative Commons License 2011.05.26 0 0 8344

Képek, amiket ígértem, bocsánat de most készítettem a képeket telefonnal, így kicsit poros a portartály kívül belül, de így legalább nem felejtem el Neked megmutatni, amire kíváncsi vagy. Csináltam mindenféle képeket.

Philips FC 8144 EasyLife EnergyCare porszívó:)

Előzmény: tunderlala-3 (8335)
zazaaa Creative Commons License 2011.05.26 0 0 8343

1-2 hete a Tesco-ban láttam hepa szűrőt, valami 1300ft-ért volt.

Előzmény: zazaaa (8342)
zazaaa Creative Commons License 2011.05.26 0 0 8342

2 hepa szűrő van benne, azt hiszem akkor volt a boltban, ami kell bele 4000Ft/db áron, de kérdeztem, neten is lehet rendelni, ott 2db 10 ezer:). Pontos típust nem tudom melyik kell bele, de mosható, egy darabig nincs rá gond.

Előzmény: os2fan (8340)
os2fan Creative Commons License 2011.05.26 0 0 8340

Tudtok mondani arat is?

koszi.

Előzmény: Törölt nick (8338)
zazaaa Creative Commons License 2011.05.26 0 0 8339

Szia!

Euronicsben vettem, és ott lehet is hozzá kapni elvileg hepa szűrőt.

Előzmény: os2fan (8337)
os2fan Creative Commons License 2011.05.25 0 0 8337

zazaaa nemrég vett ilyet, nekem most ez tetszik.:)

http://www.philips.hu/c/porszivok/easylife-energycare-fc8144_01/prd/

 

En is ilyet vennek, de nem talalom, hol lehet hozza hepa szurot venni.

 

Előzmény: tunderlala-3 (8335)
zazaaa Creative Commons License 2011.05.24 0 0 8336

Képeket nem felejtem el:)

Előzmény: tunderlala-3 (8335)
tunderlala-3 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 8335

zazaaa nemrég vett ilyet, nekem most ez tetszik.:)

http://www.philips.hu/c/porszivok/easylife-energycare-fc8144_01/prd/

Előzmény: csigacsa (8333)
csigacsa Creative Commons License 2011.05.23 0 0 8333

Szaisztok!

Ez idáig a porzsákos porszívókat (Electrolux típúsuakat) nézegettem, de most egy porzsák nélküli porszívót találtam kíváncsi vagyok a véleményetkre. A porszívó egy  Elektrolux ZSC 6940 típusú. Mit gondoltok érdemes megvenni? 73 m2 -es lakásba kellene. Eddig csak porzsákos porszívónk volt.

Érdekelne még a véleményetek a Bosch BSGL32383 típusú porszívóról is.

 

Ti melyiket vennétek? Persze, ha van jobb ajánlatotok azt is szívesen veszem. 40 ezernél többet nem szeretnék rá költeni.

 

A tanácsokat, véleményeket előre is köszönöm.

tunderlala-3 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 8331

Hát nem tudom, az enyémben nincs belül por.

Előzmény: CharlieBrown (8327)
CharlieBrown Creative Commons License 2011.05.18 0 0 8330

Ja, a harmadik versenyző:

http://www.ebolt.hu/product257137_category2643-Samsung_SC_61E0_Eco_porzsakos_porszivo.html

 

Porzsákos, szív ez is, mint a barom, hepa 13.

Előzmény: CharlieBrown (8329)
CharlieBrown Creative Commons License 2011.05.18 0 0 8329

Igazából ez a két (három...) befutó amire sikerült leredukálni:

 

http://www.avplanet.hu/index.php/haztartasi-eszkozok/porszivok-takaritogepek/porzsakos/electrolux-zus3922r-ultrasilencer-porzsakos-porszivo-piros.html

 

Csendes, porzsákos, gumikerék a fejen is (sok a parketta, parafa), egyszerű a hepaszűrő beszerzése.

 

 

http://www.ebolt.hu/product269675_category2640-Samsung_SC_4795_porzsak_nelkuli_porszivo.html

 

Porzsák nélküli, ehhez is van viszonylag sok fej, kicsi (asszonynak szempont).

 

 

 

Abban gondolkoztam még, hogy venni egy zsákos samsung porszívót, és a csőre tenni azt a kiegészítő tartályt, amiben a kosz nagy része megreked, és akkor nem kell annyiszor üríteni a zsákot. Az nem tetszik csak, hogy szinte minden samunak más a hepa szűrő alakja (abban gondolkoztam az electroluxnál, hogy veszek egy bármilyen hepa szűrőst, és utána majd ha cserélem, akkor mehet bele hepa 12 vagy 13, mert csereszabatosak. Na a samu márkaboltban a westendben nem tudtak infót mondani a hepaszűrőről. azt hallottam, hogy a hepa 13 a samuhoz valami 13 ezer... ilyen parasztvakítós dumák, hogy ezüstszál, meg baktériumölő, meg mittudomisén már miket mondtak, ami nálam inkább már a parasztvakítás kategória :)

 

Az elsőben nagyon tetszik a hangja (illetve annak hiánya). A másodiknál az ára, ami igazán megfogott. Az asszonyt meg a mérete. Idáig csak porzsákos volt, abból is a textil porzsákos, szóval nincs összehasonlítási alapom.

JA, és az electrolux hátrafelé fújja a levegőt...

 

:fejvakarós szmájli:

Előzmény: Törölt nick (8328)
CharlieBrown Creative Commons License 2011.05.18 0 0 8327

Na ma elbizonytalanított az eladó...

Porzsákost javasol, mert hogy a porzsák nélkülit ha megnézem belülről, mindenhol ott az a finom por. Tény s való, ott van...

 

Vélemény? Vagy szarjam le, és vegyek porzsák nélkülit?

tunderlala-3 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 8326

csak olyan porszívót veszünk, ami felfelé fúj, nem hátra, és van benne hepa szűrő.

Takarítottam a múltkor egy néninél valami tesco-s csodával. Előbb gyönyörűen letöröltem a port mindenhonnan, azután kiporszívóztam, ahogy kell... majd ezek után kezdhettem a porszívózást elölről, mert mindenre visszaült a por... amit beszívott, azt szépen vissza is fújta.:s :(((((((((((

Előzmény: conrat (8325)
conrat Creative Commons License 2011.05.18 0 0 8325

Rájöttem mi nem tetszik a Samsung porszívóban. (4550) Az hogy hátrafelé fújja a levegőt. Ez egy igen hülye ötlet, pedig a morgoncirtók nagyrésze ilyen azt hiszem. Ha pár napig nem vagyunk itthon, a szoba tiszta por lesz, tele porcicákkal. (pedig műanyag nyílászárók) Ha bekapcsolom a porszívót, figyelnem kell hogy ne legyen mögötte semmi, ha nem teszem, vagy megfordítom mint most, akkora port kavar, hogy minden tiszta por lesz porszívózás után, csak úgy szálltak a porcicák. Szóval ez nem túl jó ötlet.

nagya2 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 8324

Hali!

Hát persze, 2 eset lehetséges.

1 bedugod a gégecsövet , erre indul a szerkezet.

2 szólsz az asszonynak(távirányító), lemegy a pincébe, 'oszt bekapcsolja.

Üdv Nagya

Előzmény: TomMika198 (8323)
TomMika198 Creative Commons License 2011.05.17 0 0 8323

létezik olyan közp. porszívó ahol a gépet magát távirányítóval lehet kapcsolni??

Zolcsa Creative Commons License 2011.05.17 0 0 8322

Nekünk Solac AS3240 van. Én ajánlom, jó kis gép, nagy szívóerővel (emiatt viszont nem mondanám halknak). Turbófej nem volt hozzá, de azt utólag vettünk hozzá (Sencor), kemény 2500 Ft-ért, ami sokkal minőségibb, mint amit pl. az Auchan-okban lehet kapni 6000-ért...

Előzmény: CharlieBrown (8317)
CharlieBrown Creative Commons License 2011.05.16 0 0 8320

Na de akkor 6930 vagy 6440?

Előzmény: Törölt nick (8319)
tunderlala-3 Creative Commons License 2011.05.16 0 0 8318

Szerintem az első felejtős, hepa sincs benne.

Előzmény: CharlieBrown (8317)
CharlieBrown Creative Commons License 2011.05.16 0 0 8317

Sziasztok!

 

Porszívó vásárlás előtt állok. Ahogy látom itt túlsúlyban electrolux tulajok vannak.

 

Ezeket néztük ki:

 

Ti melyiket javasolnátok? Feleségem az elsőt szeretné, de ahhoz nincsenek kiegészítők, és 24V-t nem tudtunk kipróbálni, hogy milyen a szívóereje. Meg tetsztik neki, hogy kis helyen elfér. Szerintetek?

tunderlala-3 Creative Commons License 2011.05.16 0 0 8316

Én naponta jóval többet porszívózok, mint 15 perc:))

Előzmény: csephadaro (8315)
csephadaro Creative Commons License 2011.05.16 0 0 8315

Ja még egy kis adalék. Ez egy "ECO" porszívó és sokan írnak az energiatakarékos porszívókról mostanság. Egy dolgot érdemes azért ebben a témában végiggondolni. Nettó hány percet porszívózunk egy héten? Én kb. 15 percet, az havonta egy óra. Egy ECO porszívó, ami 2000 Watt helyett pl. "csak" 1600 Wattot vesz fel, az 1 óra alatt pont 0,4 KWh-val fog kevesebbet fogyasztani havonta. Ez a jelenlegi legdrágább áramtarifával (50 Ft / KWh) 20 Ft megtakarítást jelent havonta, ami a gép 5 éves élettartama alatt (20*12*5) összesen 1200 Ft megtakarítás. Ha négyszer ennyit porszívóznék, tehát heti 1 órát, még akkor is csak 4800 Ft lenne a megtakarítás az 5 év alatt. Ráadásul itt a maximális teljesítménnyel számoltam, ami gondolom csak teljes szívóerővel, a szívófejet folyamatosan a szőnyegbe nyomva jelentkezik, tehát az átlagos teljesítmény (ergo megtakarítás) ennek kb. 70-80 %-a lehet csak. Ennél jóval több a zöld emblémával ellátott "ECO" porszívók felára, arról nem is beszélve hogy az alcsonyabb felvett teljesítmény alcsonyabb szívóerőt is jelent mert a technológia önmagában nem fejlődött annyit hogy jóval hatékonyabb legyen a villanymotor vagy a turbina. Aki áramot akar spórolni vagy a környezet akarja védeni használja csak a régi Rakéta vagy ETA porszívókat, azok megelégedtek 500-750 W felvett teljesítménnyel :)))

 

csephadaro Creative Commons License 2011.05.16 0 0 8314

Sziasztok!

 

Tavaly októberben, a topic hosszas tanulmányozása után vettem egy Samsung SC91-E0 (Multi Chamber) porzsák nélküli porszívót 36 ezer HUF-ért. Az alábbiakban megosztanám veletek az azóta összegyűlt tapasztalatokat:

 

Pozitívumok

- Nagyon jó szívóerő, még majdnem teli tartállyal is

- A szívócső markolatába épített kapcsoló nagyon kényelmes

- Halk működés

- Por nem távozik a gépből, jónak tünik a szűrés

- Jó parketta szívófej

- Minőségi kivitelezés (kivéve a kis szívófej)

 

Negatívumok

- A tartozék kis kombinált szívófej nagyon pocsék. Kanapé és fotel kárpit porszívózására illetve portalanításra használnám, de mindig lecsúszik a szívócsőről, nem lehet összerakni rendesen. Mivel rés marad a két cső között ezért rettentően hangosan süvít. Gyakorlatilag használhatatlan, nem is értem miért adnak ilyen pocsék tartozékot egy nívós porszívóhoz. Már azon gondolkodom, hogy beszerzek hozzá valahonnan máshonnan egy kis szívófejet, ami rajta is marad a csövön...

- A portartály ürítése azért nem annyira egyszerű ahogyan a marketing anyagok mutatják. A hajszálak sokszor fennakadnak a tetején, az alsóbb részekről nem lehet kirázni a betapadt port. Ha ki akarom rázni akkor az ütögetéstől 5 méteres körzetben száll a por. Nem társasházba való. Az alsó szivacsszűrőn szintén fennakadnak a kisebb hajszálak, kb. 5-6 ürítés után jól láthatóan koszos is lesz. Egyszóval a tartály ürítése kosszal jár, magát a tartályt és a szivacsszűrőt legalább minden tizedik ürítés után el kell mosni. Ez nem kevés kosszal jár, ráadásul ki is kell szárítani.

- Nem értem a műanyag parketta szívófejet miért festették metálszürkére. Már néhány használat után elkezdett lekopni a festés, fél év után rendesen ütött-kopottnak néz ki az egész. Egyáltalán nem értem, hogy a sok mechanikai hatásnak kitett készülékeket (mobiltelefon, laptop, porszívó) miért festik le metálszürkére, ha lehet tudni, hogy könnyen kopik.  

 

Összességében jó gép, a portartály a vártnál macerásabb, nem értem a rettentő gagyi kárpit fejet és a könnyen kopó festést.

 

Aki sokat használná a kis fejet és akinek problémás a portartáy tisztítása annak viszont (különösen ennyiért) nem ajánlom!

 

 

 

 

 

nagya2 Creative Commons License 2011.05.16 0 0 8312

OFF

Üdv Mindenkinek!!

 

Tegnapi nappal a Lidl-ben szert tettem egy Parkside Pneumatikus Fúró-Véső gépre, ezért az eddig használt Casals (ipari) Pneumatikus fúróm (nem tud vésni) eladóvá vált.(csak én használtam a panellakásomban furásra, nincs agyonstrapálva.)

Dobozában leirással, sds+furóbefogással+normál furófejjel.

900w-2.4j ütöerő-jobb-bal forgásirány-fordulatszámszabályozás.

IÁ:9900huf

 

Üdv Nagya

ON

salildi Creative Commons License 2011.05.16 0 0 8311

Köszönöm.

 

Előzmény: Törölt nick (8306)
zazaaa Creative Commons License 2011.05.16 0 0 8310

Szia!

Az nincs sajnos, remélem nem is fog hiányozni:D

Előzmény: tunderlala-3 (8308)
beeex Creative Commons License 2011.05.15 0 0 8309

kösz!

 

Előzmény: Törölt nick (8307)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!