Keresés

Részletes keresés

uhb129b Creative Commons License 2011.05.17 0 0 11847

Vizsgálják a reptér privatizációját, mert: "a háttérben olyan alkuk születtek, amelyek mindenképpen azt feltételezik, hogy a Budapest Airport privatizációja körül is kétes ügyletek voltak". Ettől több sajnos nem derül ki.

 

http://www.mno.hu/portal/784076

uhb129b Creative Commons License 2011.05.17 0 0 11846

Most amúgy is divat a gumicsizma... :-)

Előzmény: Törölt nick (11844)
VerszivO Creative Commons License 2011.05.17 0 0 11845

Hat ezert lett dragabb!:))

Mit gondoltal? Ingye elmenyfurdo?:-)

Előzmény: Törölt nick (11844)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.16 0 0 11844

Esetleg arról van valakinek információja,hogy a T2 indulási szintjének parkolójában Luca székeként hetekig készült aszfaltozás hogyan sikerülhetett olyan jól,hogy a ferde beállók jó részében eső után bokáig érő víz áll.A hírek szerint több ilyen mező is van,én ma reggel konkrétan a 2A kormányváró előtti részén láttam,illetve sajnos érzékeltem az 5-6 centis minitengert a kocsiból kilépve.

Megjegyzem,lehet hogy élményfürdőnek készült az egész,ez legalább megindokolná,miért emelték fel az eddig is pofátlanul drága 710 HUF/félóra parkolási díjat 1000 HUF-ra.

uhb129b Creative Commons License 2011.05.15 0 0 11843

Nem. Ezt úgy kell érteni, hogy ha a 1 liter Jack Daniel's  X fontba kerül a belvárosban, akkor ugyanennyibe fog kerülni a reptéren is. A lényeg, hogy az a tény, hogy a bolt a reptéren van, nem lehet árnövelő hatású. És ezt azért csinálják így, mert a reptér versenyben áll a belvárosi boltokkal. Tehát el kell neki oszlatnia azt a közhiedelmet, hogy a reptéren minden drágább.

 

De egyébként valamelyik topiktárs korábban írta, hogy Bostonban is ilyen a rendszer. Ott állítólag meg is adnak egy telefonszámot, ahol föl lehet jelenteni azt a kereskedőt, aki a reptéren drágábban adja a portékáját, mint a városban.

Előzmény: Törölt nick (11842)
uhb129b Creative Commons License 2011.05.15 0 0 11840

Érdekességképpen a témához kapcsolódóan a BAA repterein erősen kontrollálják, hogy a kereskedők mit mennyiért kínálhatnak. Az útlevél-ellenőrzés előtti részen az ún. főutcai árszínvonalat követelik meg a kereskedőktől. Az útlevél-ellenőrzés mögött meg ÁFA mentes árakat követelnek. Nem engedik őket elszaladni az árakkal, mert (ha jól tudom) a reptér részesedik a kereskedők árbevételéből, így érdeke a nagy forgalom.

 

http://www.baa.com/portal/page/BAA+Airports%5EBusiness+to+business%5ERetail/e7d2e1facc430210VgnVCM10000036821c0a____/448c6a4c7f1b0010VgnVCM200000357e120a____/

 

http://www.baa.com/portal/site/default/menuitem.ce3a5dfb0d48121088eba0109328c1a0

Előzmény: ZOOO B737 (11839)
ZOOO B737 Creative Commons License 2011.05.15 0 0 11839

Igazad van!

 

Hogy idézzek egy klasszikus mondatot: ,, Helyes válasz! Nyalhat!" :)))))))))))))))))))))))

 

Akkor ez igazából az érzelem egyfajta megnyilvánulása, hogy elmondhassa az illető: Én a plázában ettem vagy épp a SkyCourtban?! És hogy mennyire így van: SkyCourt nyíltnapon ki vásárolt a KFC-ben - pusztán hasonló indokból? Nnnnnnnnnna, ki??? Hát ééééééééén! :)))))))))))))))))

 

A kosarat előre is köszönöm, bár igazából utálok kosarat kapni! :))))))))))))))))) 

 

U.i.: Attól még az árképzéssel nem értek egyet! :P

Előzmény: viricsi (11837)
viricsi Creative Commons License 2011.05.14 0 0 11838

Mad=Majd

Bocs.

Előzmény: viricsi (11837)
viricsi Creative Commons License 2011.05.14 0 0 11837

Nem, nem vennék olcsóbban sem. Értsd meg, ez nem a sarki ABC, ide nem kajáért járnak az emberek és nem mennek át a másik közértbe, ha két fillérrel olcsóbb a kifli.

Egy banális kérdés: Miért vagy hajlandó ötszörös árat fizetni az Egri Kékfrankosért a Gundelben? Miért nem a közértben veszed és iszod?

A reptér is ilyen. Meggyőződésem, hogy a vásárlók többsége simán kibírná kaja-pia nélkül hazáig, de mégis inkább elcsábul. No ebből él a jó kereskedő.

Nézd meg a fapados gépeken milyen sokan isznak esznek elvileg irreálisan magas árakon.

 

Mad szólj, ha jössz a reptérre csináltatok neked egy félárú vendégváró kosarat. De azután egy szavad se legyen! :-)))

Előzmény: ZOOO B737 (11836)
ZOOO B737 Creative Commons License 2011.05.14 0 0 11836

,, Nem ártana figyelembe venni, hogy ebben a szektorban nem árulhatsz mindenféle "újrahasznosított" cuccot, itt baromi sok árut ki kell dobnod ahhoz, hogy mindig frisset kínálhass a vendégnek. Esetleg szeretnél látni egy félárú kosarat "azonnal fogyasztandó, nem garanciális szendvicsek" felirattal? "

 

Ez is érthető indok, viszont talán ha olcsóbban adnák, akkor nem kéne annyit kidobni, mert megvásárolnák!

Előzmény: viricsi (11828)
ZOOO B737 Creative Commons License 2011.05.14 0 0 11835

Ez már elfogadhatóbb válasz! ( Már ami az okot illeti :)))))))))))    )

Előzmény: giornalista (11831)
ZOOO B737 Creative Commons License 2011.05.14 0 0 11834

Viszont a KFC-n kívül máshol nem találtam ,, emberi " árakat, pedig sasoltam ám rendesen! És pont arról beszélek, hogy ők itt sem emelték az áraikat a ,,kintihez" képest, és valószinű, hogy ennek ellenére igen nagy forgalmat bonyolít le, mert hiszen valahogy csak kinőtte magát multivá, nem?

 

Ha bemész egy plázába, ugyanaz az üzlet, ami kint X forintért ad el valamit, azt a plázában X+n-ért próbálja rádsózni. Viszont vannak okosabbak, - szerintem - ilyenek pl. a gyorséttermek, meg egy-két normálisan gondolkodó üzlet, akik megtartják az áraikat alacsonyabbnak, de sereglenek hozzájuk a vásárlók! Nézd meg, hányan állnak sorban mondjuk egy szabadon választott gyorsétterem előtt, vagy egy szendvicsbárban az 1000+ -os szendvicsekért! Biztos a gyorsétterem fog nyerni, minőség ide vagy oda! Ők is a fogukhoz verik a garast? Vagy inkább figyelembe veszik az ár-érték arányt, és az optimálisra próbálnak törekedni?! Mert ,,néha" vérforralóan pofátlanok ám az árak a mérethez vagy mennyiséghez képest !!! Ha meg nem bírja kitermelni emberi árakkal a bérleti díjat, stb, akkor ne nyisson olyan drága helyen boltot!

 

Az, hogy más reptérnél olcsóbbak vagyunk nem azt jelenti, hogy az áraink arányosan olcsóbbak, hanem az ottani fizetésekből könnyebben meg tudják venni a drágább árút is, mint itt ebből a fizuból! Szerintem az sem véletlen, hogy kezdünk elhíresülni arról, hogy ebben az országban szeretik LEHÚZNI a külföldieket!

Előzmény: Törölt nick (11833)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.14 0 0 11833

"Arra adjatok nekem választ légyszi, hogy miért van szükség mind itt, mind a plázákban ezekre a horribilis árakra? Miért kell egy fonnyadt szendvicsnek 1000 HUF körüli értékbe kerülnie?"

 

KFC-ben 290Ft egy szendvics, sült krimplival 440Ft!! Vedd a fáradtságot, hogy nem csak egy helyen nézed meg ha már ennyire a fogadhoz vered a garast!!

Előzmény: ZOOO B737 (11824)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.14 0 0 11832

Azon túl, hogy pont a SkyCourt óta vannak gyorsetetők, ahol pont nem elszálltak az árak, hanem majdhogynem belvárosi, "normál" árszínvonalon működnek ugye. :)

Előzmény: viricsi (11829)
giornalista Creative Commons License 2011.05.14 0 0 11831

külföldi árakhoz képest szerintem sem drága a reptér. az üzletek egészen biztosan a legnagyobb profitra hajtanak. ha a fél literes kóla 600 forint helyett 450 lenne, ugyanúgy nem vennék meg a magyarok, a külföldiek ugyanannyit vennének belőle, viszont kevesebb lenne a haszon...

viricsi Creative Commons License 2011.05.14 0 0 11830

 

viricsi Creative Commons License 2011.05.14 0 0 11829

Ha szmájlival írnám, akkor azt válaszolnám, hogy egészségvédelmi okokból drága a kaja, nehogy unalomból kedved szottyanjon zabálgatni és hízni. :-))

Ha nem szmájlival írom, akkor azt mondom, hogy egyáltalán nem horribilisek az árak, ha meg annak tartod, akkor nosza, itt az évszázad üzlete, csinálj olcsóbbat! Nem ártana figyelembe venni, hogy ebben a szektorban nem árulhatsz mindenféle "újrahasznosított" cuccot, itt baromi sok árut ki kell dobnod ahhoz, hogy mindig frisset kínálhass a vendégnek. Esetleg szeretnél látni egy félárú kosarat "azonnal fogyasztandó, nem garanciális szendvicsek" felirattal?

Előzmény: ZOOO B737 (11824)
viricsi Creative Commons License 2011.05.14 0 0 11828

Nagyon csendben megjegyezném, hogy a világ számos repülőterén jóval drágábban vesztegetik a szendvicset a sok multimilliomos magyarnak. Továbbá felhívnám a figyelmedet arra az apróságra, hogy a Sky Court-ben számtalan külföldi vásárló járul hozzá ahhoz, hogy te multimilliomosként élhess és átlagmagyarként inkább az otthon csomagolt szendvicseidet majszolgassad a reptéri váróban.

Előzmény: Septimus Severus (11826)
ZOOO B737 Creative Commons License 2011.05.14 0 0 11827

Valamit elfelejtettél! Nem látom a smiley-kat a válaszodban! :))))))))))))))))))

Előzmény: Septimus Severus (11826)
Septimus Severus Creative Commons License 2011.05.14 0 0 11826

A magyar nép egyre gazdagabb és tehetősebb , így semmi problémát nem jelent az embereknek az 1000 ft-os szendvics megvétele a budapesti repülőtéren a korszerű Sky Courtban hiszen a magyar emberek nagy többsége a jóléti államban már multimilliomos.

Előzmény: ZOOO B737 (11824)
malazs Creative Commons License 2011.05.13 0 0 11825

Egy szó: Kapzsiság

 

Sokan gondolkodnak úgy hogy a horrorisztikus bérleti díjak csak horrorisztikus árakkal termelhetők ki. Van egy céljuk ez mellett, egy bizonyos profit elérése és a beruházás mielőbbi megtérülése. Alacsony árakkal ez esélytelen, túl magas árakkal is hasonló lesz a helyzet. Sokan tanultál ezt a szakmát különböző formákban,de igen kevesen vannak akiknek normális rálátásuk van egy megfelelő árképzésre. Sajnos ezt méginkább nehezíti a hazai adózási és járulék költségek. Viszont ezen túl, ezekkel a hátrányokkal, sok üzletvezető és vállalkozó van aki úgy gondolkodik hogy rövid távon még többet és egyre többet. Annyit elismerek, egy reptér frekventált helynek minősül üzleti szempontból, de ezek mellett nem gondolom hogy egy európai 4-5*-os hotel árait kellene érvényesíteniük. Túl sok reptéren én nem jártam,de azt bátran merem állítani hogy mind olcsóbb volt. Csodálkozom is hogy egyszerűen van utas aki BUD-on hajlandó bármit is venni.

Előzmény: ZOOO B737 (11824)
ZOOO B737 Creative Commons License 2011.05.13 0 0 11824

Arra adjatok nekem választ légyszi, hogy miért van szükség mind itt, mind a plázákban ezekre a horribilis árakra? Miért kell egy fonnyadt szendvicsnek 1000 HUF körüli értékbe kerülnie? Egy kávé 3-400 HUF, stb...! Csak én látom úgy, hogy ha valamelyest olcsóbban adnák, akkor több fogyna belőle, ezáltal mégis nagyobb lenne a haszon pénztárzáráskor?

uhb129b Creative Commons License 2011.05.13 0 0 11823
R2R Creative Commons License 2011.05.13 0 0 11822

Nagyrészt egyet tudok érteni veled, de van az éremnek másik oldala.... Ha elutazok valahová, nem vetközök ki magamból, nem viselkedek úgy, hogy ez itt a balkán, mindent megtehetek, mert én vagyok a nagy nyugati világ utazója. Ez akkor érdekes amikor az (maradjunk reptéren) egyik külföldi utas nekem mondja, hogy milyen felháborító módon viselkedik a másik utas, aki szintén külföldi..

Előzmény: Ramius (11821)
Ramius Creative Commons License 2011.05.13 0 0 11821

Úgy tűnik, nem igazán jött le, hogy mire gondoltam. Véleményem szerint a Malévnál és a Reptéren még nyomon követhető a "régi rendszer" (értsd: a külföldi vendégnek jól kell éreznie magát) hatása. Szemben rengeteg "modern" "vendég"látóhellyel, ahol már kizárólag az új típusú (értsd: hogyan fejjünk le mindenkit, aki betéved ide) üzletpolitika zajlik. Természetesen a paletta széles, és persze a döntő többség a két szélsőség között helyezkedik el. De ugyanakkor az is tény, hogy a tömeg valóban átpozicionálódik az utóbbi felé. Már amig még jön turista az országba.

 

Előzmény: Törölt nick (11818)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.12 0 0 11820

Kifejtenéd? >> 11806

Előzmény: VerszivO (11819)
VerszivO Creative Commons License 2011.05.12 0 0 11819

mondtam?

Előzmény: Törölt nick (11815)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.12 0 0 11818

Sajnos a Malévet is viszi a lendület ˇˇ Nem is értem a 23%-os béremelési igényt, a BUD-ot meghurcolták, mikor az emberek a munkahelyükért harcoltak.

Előzmény: Ramius (11817)
Ramius Creative Commons License 2011.05.12 0 0 11817

Hát, nyolc éve itthon foglalkozom érintőlegesen idegenforgalommal. Nem kérdés, hanem tény, hogy sereghajtókká lettünk. Hogy ebben a reptér mennyiben nevezhető mintaértékűnek? Szerintem nem igazán. Úgy láltom, hogy ott még valamennyire viszi a lendület az ügyeket. Azaz, szerintem még az átlag fölött van.

Előzmény: uhb129b (11814)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.12 0 0 11816

Eszed annyi v-one, mint látszik. :)) /bravo

Előzmény: Törölt nick (11813)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!