Keresés

Részletes keresés

tangerine Creative Commons License 2011.04.18 0 0 667

Király. Akkor átcuccolok. :)

Előzmény: Törölt nick (659)
WebMester Creative Commons License 2011.04.17 0 0 666

+ az idő, amíg bemész és számlát nyitsz az Unicreditnél. De aztán ha nem érkezik rá pénz, akkor van számlavezetési díja, tehát meg kell szüntetni, újra be kell menni.

 

Azaz: nem éri meg.

 

Én a Gránit Banknál jól elvagyok 6,5% EBKM-mel, 6 hónapra. Minden hónap elején fel tudom bontani veszteség nélkül, és nem csak új pénzre jár. A lekötetlen pénzre meg kapok 4%-ot, napi kamatozással.

Előzmény: binlaci55 (665)
binlaci55 Creative Commons License 2011.04.17 0 0 665

JAVITOK:

 

Kamat/EBKM: AXA 7%, unicredit 8,25% két hónapra. Két hó külöbség: 10417Ft

Számlaköltség: Axa nulla, unicredit 3 szor 109 Ft. 327Ft

3 nap üresjárat: 2877-Ft.

Utalási dij: Axa nulla, Unucredit: 0.085%   4300 Ft

 

 

2913Ft

 

 

binlaci55 Creative Commons License 2011.04.17 0 0 664

jaaa kimaradt, hogy az a 3 nap kamatveszteség, ami a eljes összegre vonatkozik, az 3000 forint.

 

akkor csak 1000-2000 forint lehet a tiszta haszon

Előzmény: binlaci55 (663)
binlaci55 Creative Commons License 2011.04.17 0 0 663

megpróbálom levezetni a hasznot.

 

Tételezzük fel, hogy aki át szeretné utalni annak az AXA-nál van 5 milliója 7.2-n és ide utalja 8.25 EBKM-re. A külömbség 1,05 százalék, de ebből le kell vonni a számlavezetést és az utalást, mert a 2 hónap lejártával vissza kell utalni, plusz amíga pénz uton v an 2-4 napig

 

Kérem a jelenlévőket, a feni példát vezesse le nekem

 

Számlavezetés 3x109 forint, ezt száloljuk 3 hónapra

 

1,05% nyeresége 8750 forint

 

internetes utalás 4250 forint, spektranet számlacsomagon

 

Tiszta haszon: 4170 forint a két hónap alatt, ha semmi se változik

 

javitsatok ki bátran.

 

Előzmény: WebMester (662)
WebMester Creative Commons License 2011.04.17 0 0 662

Ezeket az akciókat csak akkor érdemes kihasználni, ha már eleve Unicreditnél van számlád. Mert csak ezért nyitni nem érdemes.

Előzmény: binlaci55 (661)
binlaci55 Creative Commons License 2011.04.17 0 0 661

2 hónapos akciós forint betét új pénzre

Most kiemelkedően magas, évi 8,00%-os akciós betéti kamatot (EBKM 8,27%; nem akciós EBKM 3,60-3,90%) kínálunk. Mindezt a megtakarításához való hozzáférés szabadságával! Ha bármikor szüksége lenne pénzére a lekötött betét futamideje alatt, Ön úgy vehet fel részösszeget, hogy 6,00%-os kamat időarányos részét megkapja utána. Ráadásul a bent maradó összeg az akciós kamattal tovább kamatozik.*

Válassza új 2 hónapos akciós forintbetétünket, melynek igénybevételéhez 

  • növelnie kell Bankunknál lévő megtakarításainak összegét**

Miért előnyös Önnek a 2 hónapos akciós forint betét?

  • Kiemelt, a hagyományos lekötésnél magasabb, összegsávtól független, évi 8,00% kamatozású (EBKM 8,27%), 
  • Rugalmas, hiszen a futamidő alatt hozzáférhet pénzéhez, úgy, hogy kamat is jár rá, a bennmaradó rész pedig akciósan kamatozik tovább. 
  • Biztonságos és kiszámítható.

* A legkisebb kivehető összeg 50 000 Ft, miközben a lekötésben maradó összeg legalább 200 000 Ft.
**Az akció 2011. április 18-tól visszavonásig érvényes, és a magánszemélyek által, újonnan – bankon kívülről - elhelyezett betétekre vonatkozik, amennyiben az ügyfél növeli a 2011. április 11-én az UniCredit Banknál lévő megtakarításait.

A fenti konstukciókban elhelyezhető legkisebb összeg 200 000 Ft, a legnagyobb összeg együttesen 30 000 000 Ft.

A jelen hirdetés nem teljeskörű, a további részletek megtalálhatók a bank aktuális Látraszóló és határidős betétek, az UniCredit Bank Hungary Zrt. kamatkondíciói magánszemélyek részére c. hirdetményében és a magánszemélyek részére szóló Kondíciós listájában. A betéti szerződés részletes leírását az Általános Üzleti Feltételek tartalmazza.

Előzmény: Törölt nick (659)
binlaci55 Creative Commons License 2011.04.17 0 0 660

benfentes info? mi a feltétele?

Előzmény: Törölt nick (659)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.17 0 0 659

UniCredit 8.  (jövő héttől)

Előzmény: binlaci55 (649)
WebMester Creative Commons License 2011.04.16 0 0 658

A legjobb nem diák lakossági számla most a Gránit Banknál van. Mindenkinek kell tartania biztonsági tartalékot, hogyha elapadna a jövedelmed, akkor is meg tudj élni legalább 6 hónapig.

 

Hogy mennyi pénz kell ehhez, ki kell számolni, minimálisan mennyi a kiadásod havonta. Ezt megszorzod 6-tal, ennyi tartalékot kell félretenni. Nyilván akinek családja van, ott a család szintjén. Ha hiteled van, akkor is.

 

Ezt a pénzt biztonságos helyen, azonnal hozzáférhető formában kell tartani, ezért csak a bankbetét jöhet szóba.

 

Ha nincs ilyen tartalékod, és csökken vagy elapad a jövedelmed, mit teszel? Kölcsönkérsz valakitől, hitelt veszel fel, vagy éhenhalsz. Ezért kell a tartalék.

 

Én megnéztem a nem diák lakossági számlák díjait és kamatait, a Gránit Bank most a legjobb. Mondjuk csak Budapesten vannak.

 

A legjobb diákszámla meg úgy tűnik, hogy az Erste Szemeszter számlacsomag, még a bankkártya is ingyenes.

 

 

 

 

tangerine Creative Commons License 2011.04.16 0 0 657

"plusz ad két állandó megbizást." ------> adsz két állandó megbízást, hogy havonta kétszer utaljanak 100-100 forintot egy másik számládra.

 

Aztán kicsengeted érte a díjat. Tudom, hogy sok helyen ez alapból ingyen van, de mikor még OTP-s voltam, ezért is fizetni kellett. A megbízás megadásáért is az elején, aztán teljesítéskor is alkalmanként, ha jól emléxem.

Lehet, hogy már azóta változott.

Na de kár csodálkozni, mint tudjuk, az OTP-nél még a házon belüli utalásnak is díja van(volt?) nem is kevés.

 

Előzmény: petike23 (654)
petike23 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 656

Ja, az más.

Én mondjuk nem szeretem, ha bárki leemel a számlámról, jobb szeretem én utalni.

De ez egyéni ízlés kérdése.

 

Az OTP amúgy sem hasít a bef. termékeiben, inkább az tartja őket a piacon, hogy nagyok, sok helyen ott vannak, és sok magyarnak még mindig az OTP "A" Bank.

Előzmény: binlaci55 (655)
binlaci55 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 655

állandó lehívásos megbízást, ami olyan meghatalmazás, hogy értesítés nélkül leemelik a számláról a pénzt. Pl közüzermi számlákat.

Előzmény: petike23 (654)
petike23 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 654

Nézd, minden banknak vannak jó, és kevéssé jó ajánlatai.

 

"Akkor ad 7,7% ot, 3 hóapra," ---> az nem rossz kamat

"ha új pénzt visz a marha" -------> más bankban, vagy a párnacihában tartott pénzt szeretnék, nincs ebben semmi.

"minimum 1 millát visz oda" ------> 1 M már nem olyan nagy pénz.

"és a futamidő végén vesz rajta szir szar befektetési jegyet tőlük" ------> na ez már tényleg gond lehet.

"plusz ad két állandó megbizást." ------> adsz két állandó megbízást, hogy havonta kétszer utaljanak 100-100 forintot egy másik számládra.

 

 

Előzmény: binlaci55 (653)
binlaci55 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 653

háát ez a büdös OTP. Mit szóltok ehez a Bónusz forintbetéthez.

 

Akkor ad 7,7% ot, 3 hóapra, ha új pénzt visz a marha, minimum 1 millát visz oda és a futamidő végén vesz rajta szir szar befektetési jegyet tőlük, plusz ad két állandó megbizást. Ezek tiszta hülyék. Hol élnek ezek?

binlaci55 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 652

biztos nem hírdetnek a pénzcentrum.hu-n

Előzmény: WebMester (651)
WebMester Creative Commons License 2011.04.14 0 0 651

Az ilyen összehasonlításokból miért pont a magyar többségi tulajdonú bankok maradnak ki? Rejtély számomra.

 

Nemcsak ezek a bankok léteznek. Van még Gránit Bank, MagNet Magyar Közösségi Bank, Pannon Takarék Bank, Mohácsi Takarék Bank, DRB Dél-Dunántúli Regionális Bank, Kinizsi Bank, és a Takarékpont takarékszövetkezetek.

 

Ezek általában kimaradnak a listákból, és pont magyar többségi tulajdonúak. Miért csak a külföldi bankokat nyomatják?

Előzmény: binlaci55 (650)
binlaci55 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 650
binlaci55 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 649

rafinál új pénzre 7% ot adnak.

tb797 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 648

Hamarosan beindul a pszáf honlapján a betéti- és megtakarítási termékek keresője, ami a bankok kötelező adatszolgáltatásán alapul, ott lehet keresgélni. Asszem, májusban indul.

petike23 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 647

Én MKB; 3, ill. 6 hó 3%.

Tehát fél %-al alacsonyabb, mint a rafi, de a nem akciós kamata kb. a duplája a rafiénak.

Előzmény: pgyafi (646)
pgyafi Creative Commons License 2011.04.09 0 0 646

Hol érdemes eur számlát nyitni?  Raffi 3,50% ebkm 6 hó; van ennél jobb?

 

Suni11 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 645

Egecs,

 

De van, csak sajnos nem magyarorszagi banknal, hanem skandinavnal.

Nekem a Skandiabanknal van szamlam.

Szamlavezetesi dij: 0

Utalasi dij: 0

feltoresi "bunti": 0

kamatozas: 3,6%, viszont devizaban. :)

 

Ellenben lehet, hogy kell itteni cim a szamlanyitashoz, de nem biztos. Egyszer egy benzinkutas neni racsodalkozott a visamra es mondta, hogy meg soha nem latott senkinel skandias kartyat, neki is az van. O magyarorszagi lakos volt, szoval lehet, h van remeny. Itt tudsz utananezni: www.skandiabanken.no. Menj a live chat-re, tokeletesen beszelnek angolul es fantasztikus a chat-es ugyfelszolgalatuk.

 

A penzedhez barmikor hozzanyulhatsz es barmikor elvehetsz. Szabadon pakolhatod a megtakaritasi szamladrol oda-vissza a normal folyoszamladra azt az osszeget amire eppen szukseged van. Real time, akar vasarnap este 10-kor is. Csak net kell hozza. Zsenialisak. Kicsit mas megvilagitasba helyezik az ugyfelkozpontusagot. :)

 

Udv,

Suni

Előzmény: egecs (631)
tangerine Creative Commons License 2011.03.10 0 0 644

Nekem is hasonló, csak nem Porshe, hanem Axa. Ott 7%. :)

Előzmény: Syler (643)
Syler Creative Commons License 2011.03.09 0 0 643

Az én megfejtésem: 1 db. Unicredit nullás számla + 1 db. Porsche Bankos számla.

Pénzmozgatás ingyenes oda-vissza, Porschénél a kamat gyakorlatilag lekötés nélkül 6% 1 évre garantálva. Ha meg valami jó akció van az Unicreditnél dobom vissza a pénzt újpénzként. Velem nem babrálnak ki :)

 

Előzmény: Törölt nick (642)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.08 0 0 642

Jaja, zagyvaság, csak éppen én pont ugyanazt mondtam, amit te, hogy figyelembe kell venni a költségeket, nem azt hogy halva született ötlet az akciós betét. Csak én még azt is mondom, hogy olyan banknál, ahol az alap, nem akciós kamatok szarok(ilyen az erste), a visszautalás költségeit is figyelembe kell venni. És hát az akciós betétek többsége 2-3 hónapra szokott szólni, vagy max. 6 hónapra, ennyinél nagyon ritka esetben éri meg, és ha még valamennyire meg is éri elvileg, a hozzá számolt fáradtsággal már nem biztosan.

Előzmény: Törölt nick (630)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.28 0 0 641
Új államkötvény sorozat - kamatprémiummal

 

Tisztelt Ügyfelünk!

2010. december 8-ától a magyar állam kibocsátja a Prémium Magyar Államkötvény új sorozatát. Az adagolt kibocsátással forgalomba hozott kötvény új sorozata kizárólag a Magyar Államkincstár állampénztári irodáiban vásárolható meg.

A 2015/I sorozatszámú kötvényt devizabelföldi természetes személyek vásárolhatják, minimális névértéke 1.000 forint, a kötvény évenként egyszer változó, az előző időszak inflációjával azonos mértékű kamatot és 3 % kamatprémiumot fizet.

Az első kamatperiódusra (2010. december 8-tól 2011. december 8-ig) ez az érték 4,2 % kamatbázis, plusz 3 % kamatprémium, tehát összesen 7,2 % éves kamat.

A kötvény öt éves lejáratú (lejáratának napja 2015. december 8.), futamideje alatt a Magyar Államkincstárban szabadon visszaváltható.

Az új államkötvényt ügyfeleink tartós befektetési számlára is megvásárolhatják, amelyen 5 éves időtartamú lekötési állományban történő kezelés esetén az elért hozamra a kamatadó 0%.

Az értékpapír számlavezetése díjmentes, a kötvény WebKincstár internetes szolgáltatás igénybevételével is megvásárolható.

Tisztelettel várják Önt munkatársaink a Magyar Államkincstár állampénztári irodáiban!

 

Budapest, 2010. december 3.

 

Előzmény: Laszka (640)
Laszka Creative Commons License 2011.02.27 0 0 640

Sziasztok !

 

Tanácsotokat kérem.

Egy komolyabb összeget kívánok valamelyik pénzintézetben elhelyezni legalább 1 évig.

Melyik legyen az ?

Ha lehet, akkor esetleg hozzá kívánok nyúlni a futamidő alatt is, de remélem erre nem kerül sor.

 

 

pgyafi Creative Commons License 2011.02.26 0 0 639

Szerintem Axa normál számlát nyissál. 

Lekötésekből általában nem lehet felvenni, így neked olyan bankszámla (és nem betétszámla!) lehet jó, ami látra szólóan (=lekötés nélkül) ad viszonylag magas kamatot.

 

Előzmény: szaan (638)
szaan Creative Commons License 2011.02.20 0 0 638

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, milyen számlát nyissak. 800E induással, amit akár hosszabb időre is le tudnék kötni, és havi 120-130E utalással, amiből 100 körül levennék, a többit gyűjtögetném, nyaralásra, stb. Olyant szeretnék ami hosszú távra jó megoldás, nem kell figyelni, átrakni.

Köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!