Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Vinlee 2011.04.15 Creative Commons License 26982

Blue és Lac!

Igen, most már tuti eldöntöttem a bestway terv elvetve.

A teljesítménye se ideális, az ár se nagyon ócsó, na és még TI is lebeszéltetek...

Van valami tippetek, hol kellene megnéznem, figyelnem az akciókat ???

Új Shott-t a "wet.....hu"-n a legjobb beszerezni ?

Előzmény: lac1 (26979)
Marc-i-Pan 2011.04.15 Creative Commons License 26981

Kvarchomok helyett ajánlottak nekem zöldüveg granulátumot, hogy az sokkal jobb, higiénikusabb, tartósabb.

Van valakinek ebben tapasztalata?

Az ára mindenesetre a homok többszöröse.....

lac1 2011.04.15 Creative Commons License 26980

Hűl.

Előzmény: lac1 (26979)
lac1 2011.04.15 Creative Commons License 26979

Forgatáskor hül a víz. Több forgatás, több hideg. Ezt IS tartsd fejben.

Amúgy a Shott-al még senkinek nem volt baja, én is azt javaslom.

(talán nekem volt itt elsőnek ebből a típusból)

Előzmény: Vinlee (26970)
Blue_Sky_007 2011.04.15 Creative Commons License 26978

Nekem van és a rokonságban is van. Hidd el 9-nél többet nem ér. De annyiért nagyon megérte.

Huszon x ezerhez teszel egy kicsit, és nem bosszankodsz, hogy csöpög, beragad, stb...

Előzmény: Vinlee (26977)
Vinlee 2011.04.15 Creative Commons License 26977

Köszi Blue!

Már én is kezdem elfogadni h kicsivel többért - mint amenyibe most kerül a bestway- érdemesebb homokszűrőt venni.

Előzmény: Blue_Sky_007 (26975)
takacs49 2011.04.15 Creative Commons License 26976

Szia!

Csak a  baloldalt látod  2db a nyomóágat  és szemben jobb oldalt van a szkinner amit nem lehet látni.

Előzmény: frogger007 (26963)
Blue_Sky_007 2011.04.15 Creative Commons License 26975

A bestway homokszűrő csak 9eFt-ért éri meg. Afölött, csak annak aki eladja.

Előzmény: Vinlee (26974)
Vinlee 2011.04.15 Creative Commons License 26974

Én is jót szeretnék...

Értem én miért akarsz a bestway-ről lebeszélni, tudom is h nem a legjobb választás.

Az ára volt egyedül ami elgondolkodtatott, de egyre jobban arra felé hajlok h nem lenne az jó nekem.

Inkább várok még egy kicsit és hátha megtalálom a számomra legkedvezőbb ár/érték arányút.

Egy biztos, még egy szezont nem szeretnék papirszűrős sz@rakodással medizni.

Előzmény: nyárimádó (26971)
Siessetek 2011.04.15 Creative Commons License 26973

Sziasztok!

Jól látom hogy vannak itt debreceniek?

Debrecenben kezdünk egy építkezést hamarosan. Ha valakinek van tapasztalata, tudna ajánlani olcsó betonpumpást, zsalukövet, sódert kedvező áron? 

Köszönöm előre is a válaszokat.

nyárimádó 2011.04.15 Creative Commons License 26972

Igazad van, nem jelentős az adattáblákon szereplő fogyasztás- és teljesítmény arányában.

Akkor is jót vegyél !!!!

nyárimádó 2011.04.15 Creative Commons License 26971

Na szóval...

Tavaly 26-27 eft körül mozgott az ára egész évben. Nem volt akcióban, vagy csak a gyógyszerem gurult el (szóval jelentősen nem csökkent az ára).

Az, hogy 3 vagy 4m3/h már az is jelentős 25%, de a Shott jóval szebben dolgozik minden téren.

A Bestway a fórumozók tulajdonában már első szezonban el kezdett csepegni valahol, sőt szivattyú megállásról is volt szó. A miénkre az esztergályos valami 8-9 ezert kért, mire csinált új csőcsatlakozókat, mert a menetemelkedés miatt nem volt hellyetesíthető mással.

Azt a plusz 10 ezret ne sajnáld rá ( ha teheted). Vagy várj még a vásárlással. De jó vétel lenne a Shott egy kicsit a kikiáltott ár alatt. Ja, és a Bestway-esre még ha teszel egy előszűrőt ( hajszálak nagyobb bogarak miatt), már ott vagy árban, mint a másiknál-.

Üdv

Vinlee 2011.04.15 Creative Commons License 26970

Igazából a gyári adatok szerint (de a saját töltéssel is ) kb 12,5 m3-s a medim. De nagyon sokat nem változtat. Így kb. 8-9 órát menne a bestway. A másik pedig 6-7 órát.

Azt nem tudom felmérni mennyi különbség lehet a kettő között használatban, csak az a két óra plusz müködés?

Azt nemtom a madarasteckóban meddig lesz még kapható, ha mégis az maradna a befutó, mert tavaly nyár elején már nem találtam sehol. Elvileg ápr. 30 -ig tart az akció.

Arról nem is beszélve, hogy a szezonkezdet még egy kicsit odébb van, és máshol is biztos lesz még akcióban valamilyen.

De milyen ? Mennyiért?

Na mindegy, még rágódom rajta ...

Aztán majd addig rágódom amig lekések minden jóról...

Üdv.

Előzmény: nyárimádó (26967)
zsloti 2011.04.15 Creative Commons License 26969

Szia

Ne üveggyapotot rakj oda hanem kőzetgyapotot

Abba nem mászik bele az egér!!

zs

Előzmény: fricike46 (26962)
nyárimádó 2011.04.15 Creative Commons License 26968

Ja, ekkora medencénél a papírszűrő nagyon gatya, azzal állandóan zöld vagy opálos a vized, pihenésre nem lesz időd, állandóan takarítani kell a szűrőt és a medit stb ( netán még teljes vízcsere). Egy homokszűrő hetente 5 perc foglalkozást igényel.

Előzmény: Vinlee (26964)
nyárimádó 2011.04.15 Creative Commons License 26967

A Te medid kb 16m3-es, így a homokszűrőnek kb 11 órát kellene üzemelnie a minimum kétszeri vízforgatáshoz. Szerintem kicsi még az is ( erőtlen), de amit lentebb árul a srác Shott 4m3 -es szivattyú talán már jó, és szerintem cakk- pakk 37-ért odaadja ( forgatási idő kb 8 óra lenne). Annyit megérne.

Nekünk mindkettő homokszűrőből van otthon, a Shott egy 90'-os könyökkel a 3,66m-es medencében szépen járatja körbe-körbe a vizet. A fater Bestway "9000"-e sokkal gyengébb, és mint tudjuk első szezonban lesz valami baja. Ha rám hallgatsz, pótolsz még egy 10 ezret, és a Shott-ot veszed meg. Ahhoz kapsz még egy 5 e ft-os előszűrőt is, ami a 9000-esen nincs. Vagy a vaterán nézel egy homokszűrőt, lehetőleg szivattyúval és előszűrővel, de az meg lutri.

Üdv 

Előzmény: Vinlee (26964)
nyárimádó 2011.04.15 Creative Commons License 26966

Lesz, van és volt fotó.

Teszünk majd fel.

Előzmény: frogger007 (26963)
nyárimádó 2011.04.15 Creative Commons License 26965

Tegyél be egy macskát:))) Az egér pont a szigetelés miatt ment oda, hisz jó meleg a paplan.

Jó kis Wilo szivattyúd van.

Előzmény: fricike46 (26962)
Vinlee 2011.04.15 Creative Commons License 26964

Sziasztok!

Üdv. mindenkinek.

Kezdő medis vagyok. Tavaly volt az első szezonunk egy Intex 4,5X1,07 -s puhafalú medivel.

Nagyon jól tette a dolgát, de az a fránya papírszürős vízforgató okozott "némi" problematikát...

Az oldalt töbször olvasgattam( a kisokost is!), sok segítséget kaptam innen, tőletek. ...(ezért utólag is köszönet)

A vizforgatással kapocsolatban az itt olvasottak ill. a saját tapasztalatom a papirszürővel, arra vezettek h nagyon jó lenne egy homokszűrős megoldás.

Sokan dicsérték itt azt a bizonyos 9000-st.

Olvasom a napokban h ujra lehet kapni, igaz már 27e az ára.

Szerintetek a fent említett medihez elegendő lenne ?

Tudom h nagyobb teljesítményű lenne az ideális,de az péztárcailag is nagyobb teljesítményt igényelne.(mármint a beszerzése)

Gondolom a papirszűrőstől biztos jobb lenne, vagy inkább érdemes még gyűjtögetnünk egy komolyabbbbbra?

frogger007 2011.04.15 Creative Commons License 26963

Köszönöm szépen a segítséget, esetleges gondok esetén jelentkezem. Sajnos - hál Istennek - vizuális típus vagyok. Meglevő berendezésekről fotót, ha lehet szívesen vennék

Üdv: frogg

Előzmény: nyárimádó (26961)
fricike46 2011.04.15 Creative Commons License 26962

Gratulaaa a pacalhoz,én május 1-re tervezem a bandának,hisz' nálunk medence nyitó parti várható.

Hál' istennek bejött egy kis meló így én már be is vásároltam a napkoli szereléséhez, itt vannak az alkatrészek

és valahogy így áll majd össze a gépészet

Még egy fontos kérdés.Tegnap megbolygattam a medence tervolin szigetelését hát egy dög egér ugrott ki belőle.

Mi a fene ezt a dögöt nem szúrja,a nyavaja törje ki igy nem tudom idén a medence testét leszigetelni ezzel, mert azt már nem hogy a teraszt ellepjék az egerek.

Nincs valakinek ötlete intex puhafalu medi testének szigetelésére?Hálás köszönet.

Ha minden igaz szombaton én már szerelem a napkolit és a tervek szerint vasárnap vízfeltöltés és én már a valóvilcsi kivállasztást mediből nézem...

Előzmény: nyárimádó (26956)
nyárimádó 2011.04.14 Creative Commons License 26961

Hát igen, www.mobilmedencek.freeweb.hu

Amúgy:

- vegyszerek: klór kombitabletta, gyorsklór, pelyhesítő, ph és klór mérőműszer, ph minusz vagy sósav

-  a homokszűrőhöz biztonségi cucc a fi relé, időkapcsoló ( a kettő kb 3-3,5 eft) De kell !!!!

- sok sör és jó idő :))

Olvasgasd a fenti honlapot, nem sok, de minden ott van ( képek, trükkök, házi megoldások).

Ha valami nem megy, majd írsz.

Üdv

Előzmény: frogger007 (26958)
takacs49 2011.04.14 Creative Commons License 26960

Szia!

Van a szürőberendezésen  szivó oldal azt a medence  szkinnerébe kösd be és ide kell tenni a  vegyszert Én a kombi  tablettát 20 dkg-ost ajánlom. Ez tartalmaz klór, pelyhesitő,és  alga elleni szereket.  A nyomó oldal a medence felső részéhez csatlakozik vízszint alatt. A szkinner lefolyó része a vizfelűlet felső részén kell , hogy bekötve legyen  ami az esetleges felszinen uszó hulladékokat szüri. A víz PH értékre is vigyázz olvass irodalmat , mert igy nehéz lesz, kellett , hogy leírást is kapj a vásárlásnál.Kérdezz nyugodtan , ha valamit nem értel. Szia.

Blue_Sky_007 2011.04.14 Creative Commons License 26959

http://mobilmedencek.freeweb.hu

Ezt végigolvastad már?

frogger007 2011.04.14 Creative Commons License 26958

Tisztelt Fórumozók!

Kezdő medencés (első évad) létemre kérlek benneteket, hogy segítsetek abban, hogy a nyáron felállítandó medencém ne csak nyolc köbméter víz, hanem valóban kikapcsolódást nyújtó élmény lehessen.

Először is,ami van:

1 db. három méteres lemezfalú medence (originál) + standard tarozékai

1 dd. Bestway 3 m3/h teljesítményű homokszűrő (original)

ami nincs: tapasztalat

Tisztelettel kérem a hozzáértőket, hogy szakmai tapasztalataik felhasználásával segítsenek abban, hogy a meglevő szűrőberendezést - terveim szerint szkimmer rákötéssel - hogy a csudában tudom úgy összehozni, hogy az megfelelően működjön?

Köszönettel: Frogg

splattalon 2011.04.14 Creative Commons License 26957

sziasztok

vagy három?????

mi toltunk egy kis gyrost tárcsán,tükörtojás levezetéssel.

ha lett volna viz a mediben,akkor biztos kiloccsant volna a súlytöblettől csobbanás után :-)

bye

Előzmény: nyárimádó (26956)
nyárimádó 2011.04.13 Creative Commons License 26956

A két debreceni egymásra talált?? :)))

Splattalon is ott lakik.

Ej mekkora pacalt ettem szombaton fricike !!

Másnap délig nem kívántam semmit.

Üdv

Előzmény: fricike46 (26955)
fricike46 2011.04.13 Creative Commons License 26955

Köszönöm érdeklődésedet !

A LED-es világitásról már kész a sorozat,de egyszerre akarom módosítani a weblapot, a szolár napkollektorról és a teljes átalakított gépészetről szerelés útmutató.Terveim szerint hétfő-vagy kedd,mert úgytűnik hétvégén nálunk medence töltés és szolárpanel bekötés és beüzemelés (puhul a "parancsnok") már a gépészet tervezésén és alkatrész összeállításán dolgozom, ha minden igaz akkor szombatra a gépészet össze lesz állítva (24-órát kell száradnia a PVC-csövek ragasztásának) vasárnap pedig szolár beszerelés,medence szigetelés, feltöltés és füüüürcsiiiiiiiiiiiiiii.

Ha  PARANCSNOK is úgy arja.

Előzmény: splattalon (26954)
splattalon 2011.04.13 Creative Commons License 26954

Helló

én meglesném  a honlapodon a gyártás menetét és az összes képet :-)

világitás nekem sem lenne hátrány....

csináld magad a legjobb dolog :-)

begyorsult nekem is a medi projectem,már csak a feltöltés és a körbeburkolás várat magára.

de az szépen lassan,ahogy kedvem és a "parancsnok" ütemezi :-)

üdv

Előzmény: fricike46 (26953)
fricike46 2011.04.13 Creative Commons License 26953

Szevasztok VILLA lakók.

AU...AN-ban indul az akcsijó,ha érdekel valakit.Egykoron 9,9e homokszűrő indulásnak 26,9e illetve vízmelegítő 3kw-os 19,9e ha valakit érdekel és a közelében lakik.

Egyébként én hergelem magam,hogy daccolva az időjárással hétvégén beszerelem a napkolis fűtést és felengedem a medit..(persze ha a parncsnok is engedi )

A kertben elkészültem a ledvilágítással tudom ajánlani mindenkinek a kiszuperált napelemes óccsó kertilámpából,kiselejtezett mobiltelefon töltőböl csodaszép kertvilágítást lehet varázsolni...barkácsolóknak.

csináltam az építéséről folyamatosan képeket,ha érdekel valakit.

Na jó melót mindenkinek