Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Kinca69 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 7307

Szia!

 

Köszönöm a segítséget! Remélem találok olyan festéket ami jó és nem horror áron... Ha esetleg tudsz ajánlani valami festékmárkát azt nagyon megköszöném.Ma kapok egyébként egy fényezői telszámot(álítólag olcsón és jól dolgozik) és egyeztetek vele.

Ezzel a csillogással vagyis a videón látszódó aluporosítással csak a polírozás a macera de az nagyon...Tényleg egyszerűbb volna metal vagy gyöngyház fényezés.

A polírozás viszont elmaradhat ha flittert használnánk alupor helyett hiszen a lakk színtelen és fényes a szemcsék meg a lakkrétegbe vannak ágyazódva... Esetleg a csillogós lakkrétegre egy sima lakkréteget fújva sem lenne kivitelezhető?

Nem vagyok értetlen szemellenzős csak én ilyen ötletgazdag vagyok.Mekk Elek aki mindenre talál megoldást... :D

Előzmény: mykeman72 (7304)
mykeman72 Creative Commons License 2011.04.21 0 0 7306

Keress itt: simon kf honlapja Fényezőfülke felújítást, építést és karbantartást végeznek.

Előzmény: diessel (7305)
diessel Creative Commons License 2011.04.21 0 0 7305

Sziasztok

Festö fülke épitésén vagy vásárlásán töröm a fejem-

ha valakinek van valami ötlete vagy esetleg tud elado használt  festö fülkét akkor ne tartsa magában

minden tanácsot  ötletet szivesen veszek...

köszönöm

mykeman72 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 7304

Megítélésem szerint a válsztani kívánt szín nem fog érvényesülni az autón.Ezt a variációt vizes festékkel nem lehet megcsinálni csak és kizárólag oldószer bázisú festék jöhet szóba.

Előzmény: Kinca69 (7303)
Kinca69 Creative Commons License 2011.04.18 0 0 7303

Az is felötlött bennem hogy kiválasztok egy grafitmetál színt de legyen egyedi is egy kicsit ha már fényezzük...

Lehetne például ilyen szép is:  

                                                                      

Csak hát ilyen volt és ilyenre is szeretném némi egyedi lakkozással:                                                                                                           

 

        Egy kis baleset miatt                                                          most jelenleg ilyen :                              

 

Nem is tudom hogyan nézne ki ilyen világosbarnán a metál,azaz látszódnának egyáltalán a szemcsék.Ezért gondoltam a szines flitteres lakkozásra.A világos alapon kék,zöld,piros "pötty"  nagyon kitűnne...Tudom hogy kétséges a kimenetele de talán a flitter vízállósága akrill festék és lakk esetén megoldás lehet. Nem fényeztem még autót csak kerékpárt,babettát neolux spay-vel annó és ezeket a vizes bázisú festékeket sem ismerem. Viszont elvileg működnie kell a dolognak...

Az anyagiak sem mellékesek ezért próbálok olcsón egyedit összehozni.

Előzmény: mykeman72 (7302)
mykeman72 Creative Commons License 2011.04.17 0 0 7302

Akkor már érdemesebb lenne valami metál,vagy gyöngyház színt keresni ebben az árnyalatban,és a fényező sem fog 2 héten keresztül pályamódosításon gondolkodni,ugyanis ez így ebben a felállásban elég macerás, és a végeredmény is kétséges!

Előzmény: Kinca69 (7301)
Kinca69 Creative Commons License 2011.04.17 0 0 7301

Sziasztok!

 

Autófényezés előtt állok,egy warbit szeretnék majd fényezni.Jelenleg gyári fehér de a forgalmiban a szine világosbarna (barna 09) A Lada szinkódja 22-22200 Mipa spray-be töltve egyezett vele.Most az egész autót szeretném fújni erre a színre,aztán a krémszinű fényezésre szeretnék csillámporral kevert színtelen lakkot fújni ahogy a belinkelt videón is látszik. Kicsit feldobná az alapszínt és jobban mutatna...

A fényező haver annyit mondott hogy amilyen festéket viszek azzal dolgozik...

 

Lenne néhány kérdésem:

Milyen festékből kevertessem ki a színt ami elfogadható áron és jó minőséget biztosít? 

Milyen lakkot vegyek ami tartós és véd hosszútávon is?

A kereskedelemben kapható kozmetikai csillámporok alkalmasak a lakkhoz keverve?

 

http://www.csillamvilag.com/shop/Glitter_powder_csillám   

 

Több szín kombinációjával (kék,piros,sárga,zöld,ezüst) csillámporral szeretném megoldani a lakozást.

Akinek van ebben tapasztalata kérem segítsen!

Előzmény: vw_golf1.6TD (7266)
limetta Creative Commons License 2011.04.15 0 0 7300

Köszönöm szépen!

Előzmény: mykeman72 (7299)
mykeman72 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 7299

Ha mély /körmöd beleakad/ abban az esetben már csak a fényezés segít,egyéb esetben a polírozás segít. Nem minden esetben tűnik el 100%-osan a karc de a magas fény miatt kevésbé észrevehető. De ezt biztosra csak a szakember tudja megítélni. Nem mindegy a gk. színe ,fényezésének állapota,és egyéb tulajdonságai.

Előzmény: limetta (7298)
limetta Creative Commons License 2011.04.14 0 0 7298

Köszönöm a választ, de a kérdésem az volt, hogy "Karcolást fényezés nélkül el lehet tüntetni?"

Előzmény: mykeman72 (7297)
mykeman72 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 7297

Csak az állapotfelméréskor derül ki,hogy gazdasági,és szakmai szempontból melyik javítási mód kerülhet megvalósításra.

Előzmény: limetta (7296)
limetta Creative Commons License 2011.04.13 0 0 7296

Üdv.

 

Tanácsot szeretnék kérni.

Karcolást fényezés nélkül el lehet tüntetni?

Középmély a sérülés, parkolóban történt, nem tudnak magyarázatot adni az ott dolgozók a keletkezéséről vagy inkább nem akarnak. Káromat megtérítik viszont nem tudom itt Budapesten hova forduljak, hogy ne verjenek át mint nőt.

macracanta Creative Commons License 2011.04.12 0 0 7295

Sziasztok, én is sk tervezem megújítani az autómat. (HB Body termékekkel)

 

Úgy tervezem, hogy excenteres csiszológéppel letúrom az egész kasznit a festék alatti fehér rétegig.

Itt-ott, az éleknél, sarkoknál kilakatolt, drótkorongozott részeken ki fog látszani a tiszta fém. Az olyan fémrészeken, melyek a csiszolástól simák, mint a babapopsi gondolom elég alapozni és majd az egészet telibe szórókittezni. Vagy mindez megoldható a 320-as zink korroziógátló szórókittel? Ahol spatulakittet kell használni, érdemes-e aláalapozni? De mivel? A 960 wash primerre azt írják, hogy kell egy közbenső réteg a PE kittek alá, ezért nem túl szimpi. A 969 és 992-ről nincs leírva mi lehet a következő réteg.

 

köszi a segítséget.

 

freestyler8 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 7294

szevasztok mesterek!

 

pénzügyi válságom okán fordulok hozzátok, mint szakemberekhez!

 

van 1 skoda feliciám, 99es, a feliciára jellemző helyeken kezdett rozsdásodni: sárvédő ív, ill. hátsó szélvédő ablak alatt, valamint a küszöb, ill a lökhárító és az ajtóm is meg van nyomva.

otthon szerelem az autóm évek óta, így ezt is otthon szeretném megoldani.

a kérdésem az lenne:

milyen kittet, rozsdásodásgátlót, ill. festéket, lakkot,stb. vegyek? hol a legolcsóbb?

néhány lépésben leírná valaki a munkamenetet? azzal tisztában vagyok, h kiflexelés, csiszolás, kittelés, alapozó festék, fényezés majd lakk.

majd ezután össze kellene polírozni, aminek a menetével szintén nem vagyok teljesen tisztában. vizes csiszolás?

 

még valami: paint zoommal festenék. bohóc vagyok? :)

(9990ft vaterán)

 

várom a mesteri hozzászólásokat!!

üdv.

vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.04.07 0 0 7293

bandika 75 : én a műanyag lököseimet (golf II) kb. 4 éve festettem és még mindig áll rajta a festék. Egyszer volt egy kis tolatási malőröm is és 1 centi jött le róla csak. Lehet venni fényező boltban vásárolni műanyag alapozót nagyon véknyan fújd meg vele és teljesen jó lesz !

Előzmény: bandika_75 (7290)
kubikos2 Creative Commons License 2011.04.07 0 0 7292

Köszi, máshol is ezt mondták ezért elfelejtem.

Előzmény: Paco155 (7291)
Paco155 Creative Commons License 2011.04.07 0 0 7291

Ezzel leginkább csak kerítést meg falat lehet fújni.

Előzmény: kubikos2 (7289)
bandika_75 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 7290

Üdv Mindenkinek.

 

Szeretném színre fújni a lökhárítón ill az ajtón lévő műanyag díszcsíkokat. (Skoda Octavia II)

 

Szerintetek nem fog egy idő után leperegni, házilag kivitelezhető vagy forduljak szakihoz?

kubikos2 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 7289

Üdv!  Tanácsot szeretnék kérni olyan embertől aki már használt ilyen vagy ehhez hasonló elektromos festékszórót.

A kérdésem az lenne, hogy megéri-e beruházni egy ilyenre? Én főképp zománcfesték felhordására használnám. Konkrétan most egy Simson festéséhez kellene. Normál fújós festékekkel már sokat festettem, de az a bajom velük, hogy nem túl kiadósak, drága a használatuk.
Ha már olyan minőségben lehet ezekkel a festékszórókkal festeni mint egy spray-el nekem már megfelelő lenne.

Tehát ha valakinek van vagy volt már ilyennel tapasztalata kérem ossza meg velem.

A válaszokat előre is köszönöm!

vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.04.06 0 0 7288

Csak az a gond, hogy már le van fényezve az akril és utólag lenne egy a p1000-es papíros csiszolás utáni lakkozásos dolog lakkba kevert gyöngyházszerű porral. Szerintem próbafújást fogok majd végezni egy lecserélt jobb első ajtómon, hogy meddig bírja rajta úgy a lakk.

Előzmény: mykeman72 (7287)
mykeman72 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 7287

Egyszerűbb ha a 2K-s akrilt csiszolás nélkül kevés szikkadási idő közbeiktatásával lakkozod.

Előzmény: vw_golf1.6TD (7286)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.04.04 0 0 7286

sziasztok !

 

Először is köszönöm, hogy válaszoltál diessel !

 

Most felniket festettem, amikor úgy gondoltam készen vagyok és elmostam a pisztolyt, akkor rájöttem, hogy a felninek a csavartakaró kupakja kimaradt. :)) Ma már nem foglalkozok vele.

 

Ki hogy szokta festeni azokat a tárgyakat, aminek nincs kimondott bázisa és lakkozni szeretné ? Lefesti és felcsiszolja újra és úgy lakkozza le vagy kis száradás után mehet rá a lakk ? Melyik az időt állóbb? Segítsetek !

Előzmény: diessel (7278)
Thomas Mörder Creative Commons License 2011.04.04 0 0 7285

Sziasztok, szeretnem lefenyez(tet)ni a gitaromat a kepeken mellekelt szinure.

Nem nagyon ertek hozza,de ha jol latom ez valamifele flip-flop festek?

 

 

 

azt irja a tulajdonos srac,hogy mas fenyviszonyok kozt befeketedik:

 

hol talalok ilyen festeket,vagy ezt keverni kell?

(a jackson gun metal blue -ja, amit korabban forgalmaztak,az ennel vilagosabb kek)

fillipo Creative Commons License 2011.04.02 0 0 7284

helo szevasztok

érdeklödnék hogy nincsen-e valakinel eladó sata 1.3 festékszóró pisztoly eladó jó állapou érdekelne...

filipo@vipmail.hu lécci ide irjatok ha tudtok segíteni..

köszi elöre Üdv Péter

hangya1977 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 7283

Üdv wikcos!

Már vettem egy Erba 20180-ast, a tesztelése hamarosan megtörténik, végül azért lett ez mert

lehet hozzá (nem horror áron) fúvókát stb kapni. Egyébként köszi a lehetőséget ,a képet nem

nagyon találtam.

üdv : hangya

Előzmény: wikcos (7282)
wikcos Creative Commons License 2011.03.31 0 0 7282

Üdv Hangya 1977!

Pisztoly téren tudok neked segíteni, ha érdekel és ha még nem találtál. Én ezt ajánlom neked: Aurita 1,3 LVLP =akrilt, lakkot fújni tökéletes, még bázist is tudsz vele. Ez már nem egy alsókategóriás pisztoly, ezzel komolyabb, igényesebb fényezészt is lehet végezni. Járom az országot, Miskolc, Eger,Debrecen,Békéscsaba,Szolnok, Szeged tájékán és még sokfelé. Ha érdekel házhoz is viszem díjmentesen ha utba esik. ennek az ára nettó: 18000ft  Képet csatoltam róla. 

festékanyagba is tudok segíteni, segédanyagok, festékek, lakkok, kittek,polirok bármi.

ha érdekel e-mailba várom válaszod: wikcos@gmail.com

Üdv: Vittorio

 

Előzmény: hangya1977 (7267)
Fickóó Creative Commons License 2011.03.29 0 0 7281

Elnézést hogy csak úgy beranditok ide.

Sziasztok.

Gondolom vagytok itt páran akik jobban kiigazodtok a festés világában, mint én.

Persze nem leiratni akarom magamat, mert már sok mocit lefestettem, de ez igazából nem jelent sokat.

Egyébként csak mocikat festek, meg néha egy két autó darabot.

Az első egy néhányat még porszivóval nyűtem, de aztán gyorsan vettem egy kis kompresszort amihez adtak pisztolyokat meg slágot is. Na itt volt aztán olyan 4 szép évem.

Akor még a Glasurittal festettem, és minden sikerült, persze nem vizfestékek voltak.

Aztán úgy 6 évet kihagytam és most tapasztalom hogy sokminden nem sikerül úgy ahogyan elvárnám.

Most van egy 10 eurós Extol pisztolyom 1,5 ös fuvókával, Mobihel és DuPont festékekkel festek mert ezek még oldószeressek.

Úgy egy 2 hónapja elszántan küzdök hogy a következő műveim győzelmet arassanak.

Kaptam egy öreg házat egy nagyon jó helységel, ventilátor, és kompresszort is kaptam ami egy két dolgot kért, de megérte. Csak egyhengeres de kb. 400 litert nyom percenként, és a nyomáskapcsolónak ha besegitek , 10 bar -ig is vigan szalad a mutató. Van rajta nyomáskiegyenlitö is de az 0,7 bar nyomást is kileng. Talán egy jó pisztolnál ez nem is gond, mert hogy van amelyik ezt a kilengést kisimitja.

És it jön a lényeg, mert, hogy lassan minden készen van de a pisztolyt lecserélném, csak nem tudom milyenre.

Találtam most a neten valakit aki fél áron szabadulna egy sneider - től, amit csak egyszer használt.

Mutatom is mindjárt milyenről is van szó. HVLP pistolyt nem akarok de ennél meg az agaszt hogy mért olyan csőrös az eleje. Szerintetek milyen lehet ez a csúzli.

 

Festékszóró pisztoly felsó tartállyal Schneider FSP-Optimal 2001-1,5 D030059

 

Gyártó:Schneider

Listaár:35850 Ft

Leírás:

Tartálykapacitás: 500 cm3.
Munkanyomás: 2-4 bar.
Fúvóka méret: 1,5 mm.
Levegő felhasználás: 120-150 l/perc.
Súly: 0,72 kg.
Rozsdamentes acél tűvel, cseppenésgátlóval, levegőmikrométerrel (hogy a nyomás közvetlenül a pisztoly előtt szabályozható legyen),szóráskép beállítással (a kör- illetve széles szórás fokozat nélküli beállításához), anyagmennyiség beállítással (hogy fokozatmentesen lehessen beállítani).
Fúvókák széles méretválasztékban rendelhetők.

big-dewil Creative Commons License 2011.03.28 0 0 7280

Hoppá. A telom:

 

06-70-317-nyolcvan8-nyolcvan

big-dewil Creative Commons License 2011.03.28 0 0 7279

Tisztelt fényezö urak!

Van egy igen nagy problémám.

A tulajdonomban van egy full müanyagbol készült autocska, melyet most ujitottunk fel. Néhol teljesen uj üvegszálas müanyagbol van, egyes helyeken pedig a régi, ki tudja mivel gélezett müanyagok takarják. Az autobol ez az egy db van az egész országban.

Ezt szeretném lefujatni valamilyen szép szinre. Két szin között vacillálok.

A lényeg, h keresek egy olyan fényezö urat, aki hajlando lenne full telibe lefényezni a verdát.

Az elsö szin amire gondoltam, az a lamborgini arancio boreális narancs szine, de utánaolvasva, ez 8 réteg festék!

A második ami nagyon tetszik még, az a phantom matt black szin. Ezt kb 4 rétegböl ajánlják fujni.

Teszek be pár képet, az autorol, h legyen valami elképzeléstek rola.

A magassága kb 70cm, ajtaja teteje nincs. A fülkénél kb 140cm széles. Az eleje, illetve hátulja kb 170cm széles. Teli van domboritásokkal elöl hátul. Az oldala viszont teljesen sik, de csak 40cm magas.

Ime:

diessel Creative Commons License 2011.03.25 0 0 7278

lehet kapni kompletten   alvázvédö-s pisztolyt üregvédö höz valo csövel

szerintem érdeems venni mindkét munkára külön külön pisztolyt

nem kell annyit bajlodni takaritani és végszükség esetére van egy tartalék  is :)

Előzmény: vw_golf1.6TD (7277)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!