Keresés

Részletes keresés

hitelügyintéz Creative Commons License 2011.03.27 0 0 3172

igen, de régebben mondjuk azért kapta az ügyfél a kedvezményt, mert nekem, mint hiteltanácsadónak a bankfiók megoldotta a kedvezményes kamatot. pl. anno a KH, de most adott cégeknek adnak kedvezményes számlacsomagot például, ami mellé kedvezőbb kamat is jár. Az ügyfélnek kell megkérdezni a HR-estől, hogy van-e valamilyen banknál dolgozói kedvezmény, kérdezzen utána. :)

Előzmény: bankvilági idegenvezető (3171)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2011.03.26 0 0 3171

"Pl. van ahol az MNB (vagy más munkahely) dolgozói kamatkedvezményben részesülnek."

 

Ez remek. :))) Picit marginális de jó tudni róla. :)

 

Komolyra fordítva a szót,régebben valóban elég nagy ázsiója volt az egyedi kamatkedvezményeknek. Tipikusan élen járt ebben a Citibank,aki az ismert nagy cégek dolgozóitól jövő személyi kölcsönökre 2-3% kamatkedvezményt adott. Utána persze koppintotta a többi bank is a megoldást.

 

A válság után picit átértékelődött ez a fajta "osztogatjuk a kedvezményeket" felállás.

 

Ha újra öldöklő verseny lesz a bankok között (egyenlőre nem túl nagy sansz van rá)elképzelhető,hogy újra előveszik ezeket. :)

Előzmény: hitelügyintéz (3170)
hitelügyintéz Creative Commons License 2011.03.26 0 0 3170

City Hitelbróker: közvetítő cég. Hiteltanácsadók szerződhetnek rajtuk keresztül a bankokkal.

Hiteltanácsadóik között van jó és rossz, mint ahogy más cégnél is lehetnek. (én is velük vagyok szerződve :) )

 

Közalkalmazottaknak, köztisztviselőknek jelenleg nincs kedvezményes közalkalmazotti hitel, de van bank, ahol bizonyos munkahelyen dolgozóknak egyedi kedvezményt adnak. Pl. van ahol az MNB (vagy más munkahely) dolgozói kamatkedvezményben részesülnek.

Előzmény: sajgó (3168)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2011.03.19 0 0 3169

Hitelkövetítő cég. Én nem játszok,mert a konkurensünk. :) Jót nem tudok,rosszat meg nem akarok mondani. :)

 

Köztisztviselői és közalkaalmazotti hiteleket,elvileg megszűntették a bankok de elképzelhető,hogy Új ház vagy lakásépítésre,illetve új lakás vagy ház vásárlásra meghagyta az otp és a k&H. De kizárólag a kamattámogaott verzióban,tehát használt lakás vásárlásra biztosan nincs.

Előzmény: sajgó (3168)
sajgó Creative Commons License 2011.03.18 0 0 3168

City Hitelbróker - mit tudtok róluk? Létezik még köztisztviselői,közalkalmazotti hitel? Ha igen,melyik bank foglalkozik vele? Köszönöm!

Vadista Szandál Creative Commons License 2011.03.08 0 0 3167

Tévedés sajna. Itt maradt a szocializmus ahol éppen engedélyezték a kapitalizmust.

Nem is hajlandó felnőni a nép a feladathoz, gondolkozz!

Oldja meg a zállam.

 

Előzmény: Axióma (3164)
yons Creative Commons License 2011.03.08 0 0 3166

"Végül az állam, a vállalkozók és a lakosság együtt ki kell golyózzák a külföldi kereskedőket, hitelezőket."

 

És akkor azt a sok szart amit a dolgos magyar nép termel, ki fogja megvenni, hmm?

A rengeteg népet vajon ki fogja foglakoztatni, és miből?

 

A modell egyébként létezik: Észak-Korea. Eredmény: éhezés. De hajrá, csináld. :)

Előzmény: misked (3163)
petike23 Creative Commons License 2011.03.08 0 0 3165

Ez még demagóg szövegnek is sz.r..

Ennyi erővel ingyen sört is követelhetnél, meg a gravitáció megszüntetését..!

Előzmény: misked (3163)
Axióma Creative Commons License 2011.03.08 0 0 3164

Te nem vagy normalis.

Jo reggelt, a szocializmust (azt tenyleg nagy tobbseggel) mar tobb mint 20 eve megszuntettuk! Ebreszto!

 

Előzmény: misked (3163)
misked Creative Commons License 2011.03.07 0 0 3163

Nem. Azért tartunk itt, mert mindenféle külföldi szélhámos, csaló, uzsorás cégnek, befektetőnek, hitelezőnek tövig benyalunk.

 

Állami szinten ki kell harcolni az adósságelengedést mint a lengyelek tették.

Lakossági szinten ki kell követelni a munkahelyek és jogok védelmét.

Vállalkozói szinten ki kell kényszeríteni a piacvédelmet.

Végül az állam, a vállalkozók és a lakosság együtt ki kell golyózzák a külföldi kereskedőket, hitelezőket.

 

Azért nem érdemes belegebedni a hiteltörlesztésbe, hogy a nyugati bankár 120 helyett 125 kilósra hízhasson.

Előzmény: bankvilági idegenvezető (3160)
Axióma Creative Commons License 2011.03.07 0 0 3162

(jobban mondva szoltam a modiknak, majd ok eldontik)

Előzmény: Axióma (3161)
Axióma Creative Commons License 2011.03.07 0 0 3161

De, legyen csak lelkiismeretfurdalasa _mindenkinek_ aki ilyen szemet dolgot muvel a _tobbi_ banknal szolgaltatast igenylo embertarsaval. Merthogy azokkal cseszik ki!

Felhuztal annyira, hogy toroltetem a hozzaszolast, mert ez itt igy szerintem nem jelenhet meg (csalas buntettere felszolitas stb.)

Előzmény: misked (3159)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2011.03.07 0 0 3160

Gratulálok!  Ízelítőt adtál a kis magyar valóságból,hogyan lopjunk,csaljunk és kerüljük ki a jogos követelését valakinek. Ezért tart itt ez az ország,ahol tart.

Előzmény: misked (3159)
beryll*** Creative Commons License 2011.03.04 0 0 3158

Köszönöm szépen!

Előzmény: bankvilági idegenvezető (3157)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2011.03.04 0 0 3157

Ok,ha így állunk akkor valóban fontos lehet a csp és a cafatéria is.  Sőt,nagyon fontos.

 

Megnézem neked a lehetőségeket. Ha rákattintasz a nevemre,tudsz privátba is küldeni ha vannak még egyéb kérdéseid.

Előzmény: beryll*** (3156)
beryll*** Creative Commons License 2011.03.04 0 0 3156

Párom taxis,tavaly júniusban egy szerelő hibájából megállt a kocsiban a motor,polgári peres ügy van belőle,ugyanis nem ismeri el ,hogy ő vétett.Egy hete üzemképes az autó,eddig bértaxival dolgozott.Június óta nincs jövedelme amit igazolni lehetne,Eva-s.Ezért vagyok én egyedül ebben a dologban,szülői segítségre nem számíthatunk.A házat még önerőből vettük,hitel nem kellett hozzá.Volt mikor azt is kérdezték tőlem kapok e családi pótlékot,vagy Cafateriát.Lehethogy nem fontos,de azért leírom,előbbi 13.400,utóbbi 18.000 ft amit kapok még.

Előzmény: bankvilági idegenvezető (3155)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2011.03.04 0 0 3155

Sokat segítene a dolgon ha az igazolt 95 netto mellé még tudnánk betolni más jövedelmeket is.  (párod-élettársad-esetleg szülő bevonása lehetséges volna,jövedelmi oldalon?)

 

Akár persze egyedül is menne,hisz van olyan bank,ahol elég volnál egyedül is a 95-el. Viszont a 39-40 ezer körüli törlessztőrészlethez,elég nagy a sansz,hogy ez kevés.

 

Bár ha már 5 millió Ft körüli pénzről beszélünk,akkor az előző 39-40-es törlesztő csak magasabb futamidővel érhető el,mint 20 év.

 

42-43-44 ezres törlesztő,ennyivel többet jelent,hogy nem 4,6 hanem 5 millió FT-ról beszélünk.

 

(egyébként a 26 milliós házat önerőből vettétek?)  mert annak nem látom a hiteleit....

Előzmény: beryll*** (3154)
beryll*** Creative Commons License 2011.03.04 0 0 3154

Először is köszönöm a válaszod.Másodszor pedig kénytelen vagyok helyesbíteni azon amit írtam,jobban mondva leírom ami kimaradt...Mivel nagyon elcsúsztam a befizetéseimmel,5.000.000 az az összeg amit fel kellene vennem,hogy újra ,,tiszta lappal" indulhassak,úgy értem a havi számláim adott hónapban tudjam befizetni.Egyedül a hiteleim azok amiket pontosan,késedelem nélkül mindig teljesítettem.Most sincs elmaradásom,nem is volt soha.Igazolt nettó jövedelmem 95.000 ft,persze nem ennyit keresek,de hivatalosan ennyi.A házat 2 éve vettük 26.000.000-ért,7 éves,3 szintes,szerintem ez talán megfelelő ennyi hitelnél.Azt hiszem ezekre gondoltál,ezt kérdezted,de bármire válaszolok,és mégegyszer köszönöm,hogy időt szentelsz nekem.

Előzmény: bankvilági idegenvezető (3153)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2011.03.04 0 0 3153

Üdv!

 

Először is. Ne félj!

 

Ezeket a dolgokat nem lehet normálisan kezelni,ha a cselekvéseidet a félelem irányítja. Próbáld azt elképzelni,hogy léteznek emberek,akik nem akarnak átejteni és normálisan is segíteni tudnak.  No ennyit a pszichológiáról és akkor nézzük a tényeket.

 

 

Önmagában a gyors válasz arra,hogy létezik-e 40.000 Ft alatti törlesztő,erre az összegre és futamidőre,hogy Igen. 1 bankot tudok,aki 39.600 Ft körüli törlesztőt kínál Ft alapon a 4.650.000 Ft-ra. De az első 5 legkedvezőbb törlesztésű ajánlat is 45.000 Ft alatt van, 40-42-43-44 ezer Ft körüli árazási sorrendben. Tehát nem tudom milyen cégeknek és hova küldted el a kérdésedet de nem tűnik túl ügyfélbarátnak ha neked átküldték a legdrágább bankokat.  (egyedül egyébként az otp az akinél majdnem súrolja az 50.000 Ft-ot a törlesztő.

 

Az már egy teljesen másik történet és kérdés,hogy vajon összevonhatóak-e a hiteleid és kiválthatóak-e,illetve egy másik nagyon fontos témakör a kiválthatóság szempontjából,hogy beleférünk-e az ingatlanba és hogyaan voltak fizetve a hiteleid(fizetési morál-fegyelem) valamint a jelenlegi jövedelmek nagysága,hisz ez is perdöntő lesz abból a szempontból,hogy melyik bank fogad el majd minket. Tudom ez nem biztos,hogy már idevaló fórumtéma de első nekifutásra ennyit tudtam segíteni.

Előzmény: beryll*** (3152)
beryll*** Creative Commons License 2011.03.04 0 0 3152

Sziasztok!

Olvasgattam a fórum hozzászólásokat,és bár kicsit félve,(mivel senkit sem ismerek itt...),de kéréssel fordulnék hozzátok.Tudna e nekem valaki tanácsot adni mit tegyek,ha szinte már teljesen ellehetetlenítenek a kölcsöneim:(3 van,egyik már azért lett volna,hogy csökkentsem a részleteket,de sajnos közbe jött egy tragédia és a visszafizetésre szánt pénz sajnos elfogyott.Leírom a részleteket,hátha segít valaki nekem.

 

1:K&H-nál van egy személyi kölcsön,1.150.000,forint alapú,5 évre,2010 május óta fizetem,havi 33.000

 

2:Erste banknál,EUR alapú,5.736 euró,6 évre,jelzálog hitel,2009 óta fizetem,havi 22.000

 

3:Erste banknál,forint alapú,2.000.000,15 évre,jelzálog hitel,2010 szeptember óta fizetem,havi 29.000

 

Összesen 84.000 a hitelem havonta erre a kb 4.650.000 ft-ra.Szeretném,ha hosszabb futamidőre jóval kevesebb lehetne.Nem tud valaki valami jó tippet,melyik bank ajánl havi 40.000 ft alatti részletet ?Mindenfelé küldözgettem e-mail-eket,de szinte mindenhol eléri majdnem az 50.000-et,annyit pedig 20 évre nem merek vállalni.Sajnos én nagyon rosszul csináltam a dolgaim a hitelekkel kapcsolatban,féligmeddig önhibámon kívül,de nem tagadom,hogy abszolut elvagyok veszve a pénz világában.Bármiféle ötletet,tanácsot,tippet,nagyon megköszönnék,komolyan ott tartok,hogy nem tudom,hogy lesz holnap:-(

yons Creative Commons License 2011.02.27 0 0 3151

A követeléskezelés meghatározott ideig tart, ha külső partnernek adják ki. Az arányokat kell tudni felmérni: a behajtócég bizonyos %-nyi sikerdíjért dolgozik, létezik az az összeghatár számára is, ami után már nem érdemes foglalkoznia az üggyel - például 300.000 forintot valószínűleg nem fognak rajtad keresni már Szlovákiában sem. Magánnyomozóval hasonló a helyzet. 

 

Mindemellett lehet, hogy megtalálnak külföldön, de végrehajtani nem tudnak rajtad semmit némi papírmunka után. (Még a külföldi traffipax bírságokat sem lehet igazából behajtani, nemhogy ilyesmit...). Azt pedig tévedés hinni, hogy a pénzintézetek az ilyen kapacitásaikat 1.5 millás személyi hiteleket otthagyó ügyfelekre fogják fordítani, mikor a vállalati szektorban... na hagyjuk :)))

Előzmény: petike23 (3136)
yons Creative Commons License 2011.02.27 0 0 3150

Konkrét személyeket és ügyeket nem postolnék ki ide, de ilyen 1.5 millás hiteleket nem keresnek évekig, saját ismerősi körömben is tapasztaltam. Elengedhetetlen persze, hogy semmi, de tényleg semmi végrehajtható ne legyen a nevén.

Előzmény: bankvilági idegenvezető (3135)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2011.02.26 0 0 3149

Van pár bank,aki foglalkozik vele,igen.  (3-4)

 

De:  Elég szigorúak a feltételek és nem lehet bármilyen föld. Fontos a mérete,aranykorona értéke,forgalmi értéke, és a finanszírozása is sokkal rosszabb mint a háznak vagy lakásnak.

 

Mit tudunk a földről?

Előzmény: sajgó (3148)
sajgó Creative Commons License 2011.02.26 0 0 3148

Hitelfedezetnere szántóföldet elfogadnaka bankok?

bloganna Creative Commons License 2011.02.25 0 0 3147

Én azt gondolom, hogy bármennyire is növeled a bevételeidet, nagyon nagy butaság ennyi személyi hitelt törleszteni. A személyi hiteleknek nagyon magas a THM-je, kamata, a sokszorosát fizeted vissza a felvett összegnek. Nincs jó véleményem a pénzügyi tanácsadókról, mert anyagilag érdekeltek az ügyfél tranzakcióiban, viszont nálad azt látom, hogy annyira nem voltál tisztában a személyi hitelek felvételekor, hogy milyen mélységekbe zuhansz ezekkel a hitelfelvételekkel, hogy azt tanácsolom, mindenképpen fordulj egy pénzügyi tanácsadóhoz. Ha már Ólomlábú itt van a fórumon és segít neked, hallgasd meg amit mond. Ha van bevonható ingatlan, a lehető leghamarabb az összes hitelt ki kell váltani egy jelzálog alapú, sokkal alacsonyabb költségekkel járó hitellel, esetedben ráadásul viszonylag hosszú futamidőre, ezzel nagyon le lehet csökkenteni a havi törlesztőrészletet (szerintem a jelenleginek a töredékére), az autótól mindenképpen meg kell szabadulni (hacsak nem munkaeszköz), még bizonyos anyagi veszteség árán, mert ilyen jövedelemmel fenntartani sem lehet. Ha szerencséd van, és ügyes tanácsadó segít, a havi kétszázezres törlesztésedet le tudod tornázni kb 40 000 ft-ra. Ez sem kevés, de akkor már nyugodtabban alszol, és akkor kezdhetsz azon gondolkodni, hogy hogyan tudsz valami kiegészítő jövedelmet szerezni. De ezektől a személyi hitelektől szabadulj meg!!!!!!

Előzmény: sajgó (3146)
sajgó Creative Commons License 2011.02.25 0 0 3146

Autó+magas=csekkes. Minden bankba személyesen kell kikérni. Nemrég megtettem.  Legfontosabb:mennyi pénzre van szükség ahhoz,hogy belevágjak? Bmilyen családtag jó /nagynéni,tesó stb./? Neki mi a teendője? Említettél lentebb az 1.pontban valamit.Írtad,h ne vessem el. Mi az?

Hálás vagyok,h ennyit segítesz.

Előzmény: bankvilági idegenvezető (3145)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2011.02.25 0 0 3145

Ok. Az ingatlanfedezetes személyi kölcsön egy úgytetszik másik elnevezése a szabadfelhasználású jelzáloghitelnek. Egy és ugyanaz. Gyakorlatilag még az úgynevezett adóságrendező jelzáloghitelek is ugyanebben a kamatsávban,illetve árazásban vannak.

 

Mindegy is milyen fantázianévre hallgat az adott banknál a lényeg az,hogy csak jelzálog fedezetes hitellel lehet megoldani. A kezes ok,.sokat segíthet,hogy megkapjuk a kért hitelösszeget.

 

Az már koránt sem biztos,hogy abban a formában megoldható,hogy csak a nagyon magas kamatozású hiteleket váltsák ki. A baj az,hogy nézik a teljes leterhelést. Ez minden banknál más szabályzatba foglalt. Valaki pl csak 33%-os terhelést enged össz-vissz. Van olyan bank,aki 40%-ot,akad egy bank,aki akár 90%-ig elengedi a teljes terhelést.

 

Hogy mi maradhat és mi nem már nem biztos,hogy fórumtéma. Át kell ehhez nézni az összes hiteledet és a fizetési múltat. Amivel talán még játszani lehet,a csekkes törlesztések. Ezt nem látja a másik bank. Ha viszont mindent folyószámláról utalsz,akkor mindent be is vizsgálnak majd.

Előzmény: sajgó (3144)
sajgó Creative Commons License 2011.02.25 0 0 3144

Köszönöm ólomlábú!

Mi a helyzet az ingatlanfedezetes sz.kölcsönnel? Édesapám nem /kora miatt/,de kezestárs megodható. Legalább a magas       t-részletektől megszabadulnék,a többit fizetgetném. Eddigi törlesztéseim néhány napos késéssel. Most is helyben vagyok,csak félek,h nem fogom bírni,mint írtam tartalék kimerült.

Előzmény: bankvilági idegenvezető (3143)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2011.02.25 0 0 3143

Két dolgot kellene tudni.

 

Mennyi a tartozásod összesen a mai napon. Pontosan kellene tudni,tehát végig kérdezed a bankokat,hogy diktálják be. A Ft alapút ft-ban a chf-es vagy euros hiteleidet devizában.  Ez fontos nagyon.  Meg kell nézni a törlesztéseket,hogyan teljesültek. Viszonylag pontosan vannak-e fizetve ha nem,akkor milyen mértékű csúszások vannak az egyes hitelekkel.  (ez szintén vizsgálják kiváltásnál)

 

Ha ez megvan,akkor  tudjuk a kiváltandó összeget. Ennek függvényében  lehet megállapítani,hogy milyen értékű ház kellene.

 

A bankok maximum forgalmi érték 75%-ig hiteleznek az adott ingatlanra.  Tehát ha az össztartozásod 5 millió,akkor ahhoz kellene egy 7,5 millás ingatlan legalább.  Ha 8 millió Ft-ot váltunk ki,akkor egy minimum 11 milliós.

 

De ez nagyon koppra van kiszámolva,mert koránt sem biztos,hogy a a 75%-os finanszírozást megkapod a te jövedelmeddel. Ahhoz tudni kell azt is beveonható-e édesapád a hitelbe adósként. Akkor már talán több esélyünk van a max finanszírozásra.

Előzmény: sajgó (3142)
sajgó Creative Commons License 2011.02.25 0 0 3142

Én is az 1.-ben leírtakra gondolok. Többit elvetem idős,beteg édesapám miatt. Szüksége van rám. Mit gondoltok mekkora értékű ingatlanra lehetne 5-8M felvenni?

Köszönöm eddigi segítő válaszotokat.

Előzmény: yons (3133)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!