Keresés

Részletes keresés

Lacivill Creative Commons License 2011.02.25 0 0 7881

videon esetleg, a markabolt honlapján?

Előzmény: ovitomi (7880)
ovitomi Creative Commons License 2011.02.25 0 0 7880

Édesanyámnak ajánlottam a topikporszívót, de ő szeretné élőben megnézni.

Nem tudjátok hogy Budapest III. kerültetben, vagy nem messze, hol lelhető föl "élőben" a porszívó?

 

Mondtam neki, hogy Internetes vásárlás esetén 8 napon belül indoklás nélkül vissza lehet küldeni a terméket, de ez sem győzte meg. :-(

 

Sajnos az Eltrcolux márkaboltokban sincs, néhány boltot felhívtam ahol Electrolux termékeket árusítanak, de pont ezt a porszívót sehol nem találtam.

tunderlala-3 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 7879

hát, hogy csendes lenne, ezzel kapcsolatban még nem nagyon dícsérték:)))

 

Használd egészséggel!:)

Előzmény: Gregers (7877)
Gregers Creative Commons License 2011.02.24 0 0 7877

Sziasztok!

 

Épp porszívó vásárlás előtt álltam amikor rábukkantam erre a fórumra. Nagyon sok hasznos és értékes információt szereztem a hozzászólásaitokat olvasgatva. Több estém ráment, de azt hiszem megérte.

Végül egy Electrolux ZCX 6440-es lett az új tag a klubban, a hűtő és kávéfőző mellett. Egy ősrégi ETA 7400-ról váltottunk, szerintem már több kárt okozott mint hasznot. Mehet a pincébe faforgácsot szívni. :)

Az új Electrolux porszívó viszont egy álom, kicsi, könnyű és csendes (azt ETA-hoz képest biztosan). Az állítható fém cső nagyon kényelmes, a tartály űrítése egyszerű. A szívóteljesítménye nagyon nagy, elcsodálkoztam mit gyűjtött össze a lakásból. A turbofejet nincs igazán hol használnom, csak rongyszőnyegek vannak.

Nagyon remélem, hogy sokáig hű társunk marad.

 

Ui.: Feliratkoznék én is a márciusi listára az elégedett ZCX 6440 tulajok közé. :)

Köszi nektek!

 

Teaway Creative Commons License 2011.02.24 0 0 7875

"Ha porzsák nélkülit választasz, akkor ott is a sűrű ürítés, a gép kitakarítása, ami kényelmetlen."

 

Nálam ilyen nem fordult még elő.

Előzmény: porszivoszerelo (7872)
porszivoszerelo Creative Commons License 2011.02.24 0 0 7872

Az aqua-filteres porszívó nem rossz találmány, de sajnos a mindennnapi háztartási használathoz nagyon kényelmetlen. Minden alkalommal ki kell mosni a tartályát, mert már egy nap után is rettenetesen be tud büdösödni. Természetesen azt a szagot be is fújja a helyiségbe. Ezen kívül a vizes használat egyébként is melegágya a kórokozóknak, tehát sok a nyűg vele.

 

A papírporzsák, bármennyire is költséges, az egyetlen igazán bevált, kényelmes eszköz a por gyűjtésére. Ha porzsák nélkülit választasz, akkor ott is a sűrű ürítés, a gép kitakarítása, ami kényelmetlen.

 

Vásárláskor a felvett teljesítmény mellett meg kell nézni a gép szívóteljesítményét is, azt is megadják a gyártók, és ez a fontosabb adat. Profibb gépeknél az optimálisabban kialakított turbinaház és lapátok segítségével, ugyanakkora motorteljesítmény mellett sokkal jobb szívóteljesítényt érnek el.

Előzmény: csigusz1975 (7866)
Teaway Creative Commons License 2011.02.24 0 0 7871

Azért írhatnál pár sort róla.

Előzmény: szoja (7864)
Zolcsa Creative Commons License 2011.02.24 0 0 7869

Sziasztok!

 

A Solac as3240-ről mi a véleményetek, esetleg tapasztalatotok?

 

http://www.ababa.hu/solac_as-3240_porszivo.html

 

csigusz1975 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 7868

Nagyon köszi a válaszod és segítséged ! Körbenézek ennek szellemében és visszatérek :)

Előzmény: Törölt nick (7867)
csigusz1975 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 7866

Sziasztok, Új vagyok még a porszívó témában de most jött el az idő hogy új gépet vegyek.... Lenne pár kérdésem. Írtátok hogy a vizes tartályos porszívót itt hanyagoljátok. Miért? Nem ajánlott? Nem jó?

Hány dB számít jónak illetve csendesnek? Mindenképp porzsák nélküli kivitelt szeretnék mert az előző Electrolux gépem sajnos papírporzsákos volt és egy-két év alatt kifizettem ismét az árát. Ez a Hepa filteres megoldás nem minden esetben mosható ez a filter? Ha mosható, akkor sem ajánlott minden alkalom után mert ezt is időnként cserélni kell? Ez mit jelent anyagilag?

Száraz porszívónál azt gondolom hogy 1600 - 2000 W teljesítmény kell. Olvastam visszamenőleg hogy van aki dícséri az 1300 W teljesítményűt is. Ez hogy lehet? Az újabbaknál már más tényezőket is figyelembe kell venni?

Nálam főként kerámiapadló illetve parketta van. Szükséges nekem ez a turbófej amiről írtatok páran?

Köszi. Elsőre így ennyi :)

szoja Creative Commons License 2011.02.22 0 0 7864

Végigolvasva az elmúlt pár hónap hozzászólásait, tegnap este Electrolux ZCX 6440 megrendelve, holnap veszem át :)

Nesty Creative Commons License 2011.02.21 0 0 7863

Meg joval az unnepek elott vettunk egy LG VC4916NNT porszivot. Ugyanezt tapasztaltuk, hogy kezdetkent a mar tiszta szonyegen vegigmentunk ezzel is es eleg sokmindent hozott meg ki amin elcsodalkoztunk.

Szerintem nekunk megerte, remelem sokaig kitart.

Előzmény: Törölt nick (7855)
szoja Creative Commons License 2011.02.21 0 0 7859

Sziasztok! Electrolux ZT 3510 vagy 3520-al kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Semmilyen tesztet, review-t nem találtam róla a neten :(

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.20 0 0 7858

A topikporszívóra gondoltam :) Zeki3 néhány hozzászólással lejjebb elég határozottan lebeszélt a vizesről.

Előzmény: tunderlala-3 (7857)
tunderlala-3 Creative Commons License 2011.02.20 0 0 7857

hát itt biztosan nem ajánlott vizeset senki...az egy átok.:s

Előzmény: Törölt nick (7856)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.20 0 0 7856

Köszi, elfelejtettem :) Abból a típusból indultam ki amit itt ajánlottak...

Előzmény: tunderlala-3 (7854)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.20 0 0 7855

vagy pont azért :) Fizesd meg a tisztább lelkiismeretet :)

 

Egyébként megvettük. Állat :) Kiporszívóztunk vele egy pont előtte (egy 1800-as Philipssel) kiporszívózott szőnyeget és sokkot kaptunk. Ez egy 1100W-os porszívó és fél gyűjtőnyi port kiszívott a teljesen tisztának látszó, csak zokniban megközelített, tavaly nyáron kimosott szőnyegből.

 

Az üzletben vaciláltunk, mert volt egy másik, nem green porszívó is ami nagyon tetszett (ugyanez a design, ugyanilyen pici aranyos), majdnem 10e-rel olcsóbban, de arra nem járt az extra 4 év garancia, 2100-at evett kb. ugyanakkora szívóteljesítmény mellett (1100W a green), hangosabb volt (ez a kulcsszó) plusz a feje és a gégecsöve is sokkal gagyibb volt - sokkal (ez is sokat befolyásolt - a többi igazából csak bullshit).

 

Nem terveztük, hogy ennyiért veszünk porszívót, de ha bírja 10 évig akkor elégedettek leszünk.

Előzmény: Teaway (7853)
tunderlala-3 Creative Commons License 2011.02.20 0 0 7854

A vizeset felejtsd már el! Nálunk full allergiás az egész család, mindenre....poratka, pollen, gomba, stb....minimum 12-es hepa legyen benne, ez a lényeg.

Előzmény: Törölt nick (7847)
Teaway Creative Commons License 2011.02.20 0 0 7853

- nincs hozzá turbofej

- ahhoz képest, hogy újrahasznosított műag-ból van, sok pénzt kérnek érte

Előzmény: Törölt nick (7852)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.20 0 0 7852

Ha jól látom a ZUAG 3801 az egyetlen porzsák nélküli... igaz, ez már 53e

Előzmény: Törölt nick (7850)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.20 0 0 7850

Jól hangzik :)

 

Az Electrolux green sorozatról mi a véleményetek? Most nézegetem őket, 5 év garanciát adnak rájuk. Drágábbak de kevesebbet fogyasztanak (nálunk csúcsra van járatva a porszívó). Na meg ha green akkor melyik...

Előzmény: Törölt nick (7849)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.20 0 0 7848

(esetleg lehet egy kicsit drágább...)

Előzmény: Törölt nick (7847)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.20 0 0 7847

Na, most orrszívástól függetlenül. Tegnap leejtettem a porszívót (a sors keze - vagy a tudatalattim dolgozott), eltört a fedele. Még használható, de egyre lepusztultabb.

 

Elgondolkoztunk. Mégiscsak kellene egy új. Akkor viszont egy használható. Ez most egy 1600W-os Philips impact plus amivel egyébként teljesen elégedettek vagyunk, legalább egy ilyen kellene, de porzsák nélkül, megfelelő szűrőkkel. Óriási a kínálat, teljesen elveszettnek érzem magam. Ebben kérnék tippeket.

 

Ami fontos:

- Hepa filter (az egyik gyerek poratka és porallergiás) - vagy ezt váltja ki a vízszűrős porszívó?

- Lehetőleg vízbe menjen a por - vagy egy sima porzsák nélküli is jó? A poratkák miatt nekem szimpatikusabb a vizes. (Takarítógép nem kell, nincsenek szőnyegek, plusz van egy gőzölős takarító izénk is, úgyhogy azt se kell tudnia)

- Ne legyen óriási (kicsi a lakás, majdnem mindig elől lenne) viszont legyen jó a szívóereje - pont azért kellene porzsák nélküli, hogy naponta ki tudjuk üríteni, így nem baj ha kicsi (na jó, azért egy 100nm körüli lakást ki lehessen vele takarítani).

- Max.  30e körül legyen (horror-árú csodagépek kilőve)

- Ne legyen zajos

 

Előre is köszönöm a tippeket, ötleteket! Tényleg fogalmam sincs, hogy miben lenne érdemes gondolkoznunk, de ha már több pénzt is rászánnánk, akkor az allergiára kell optimalizálnunk a dolgot (tegnap akkor porszívóztam amikor a gyerekek is a szobában voltak, a nagylány éjjel is köhögött, reggel is köhögéssel ébredt, most délutánra tisztult csak ki a tüdeje).

tunderlala-3 Creative Commons License 2011.02.20 0 0 7846

de csak papírral használd, abból is vannak "jobb félék", érdemes olyat venni bele, ami nem enged vissza, meg kezelve van valamivel, hogy ne szaporodjanak el benne a bacik.

 

Nekem porzsák nélküli van, de mintha láttam volna ilyen papírporzsákokat, majd akik használnak porzsákos porszívót, megerősítenek, vagy megcáfolnak benne.

 

De tudsz csepegtetni TEAFA illóolajat is a zsákba, ez fertőtlenít.

Előzmény: paliczp (7845)
paliczp Creative Commons License 2011.02.20 0 0 7845

Ma reggel a MediaMarktban bekapcsoltattam egy zus3922-t. beleszerettem. csak a szélzaj hallatszott, a motorhang nem. és jó erősen szív. jó lesz az a porzsákos :)

porszivoszerelo Creative Commons License 2011.02.20 0 0 7843

A porzsákban rengeteg mikróba tapad meg, ami aztán - eltéve a porszívót - 24 óra alatt is elszaporodik, és a amikor újra használod, beindítod, az egészet befújja a gép a lakásod levegőjébe. A papírporzsákot kidobod, ezzel megszűnik ez a probléma, míg a textilporzsákban hetekig-hónapokig szaporodnak az egyáltalán nem kívánatos szervezetek.

Előzmény: paliczp (7841)
paliczp Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7841

hm. mi a baj a textil porzsákkal? sok por marad benne? mondjuk az igaz, hogy minden mosás után kimosni nem lehet :)

Előzmény: Törölt nick (7840)
paliczp Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7839

Ja, azt elfelejtettem, hogy valahol azt írtátok, hogy nincs textilporzsák a ZUS3922-höz (vagy 3920-hoz, már nem tudom) 

 

http://href.hu/x/elqf

 

ezt találtam, ez ugye jó lehet hozzá?

köszi.

pp 

Előzmény: paliczp (7838)
paliczp Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7838

Sziasztok!

 

Porszívót szeretnék venni. Electrolux ZUS 3922 tetszik nagyon, elsősorban az ígért csendesség miatt, de még nem hallottam. Az a terv hogy holnap MediaMarktban bekapcsoltatok egyet. Aki ilyet használ, azokat kérdezném, hogy mennyire vagytok elégedettek vagy elégedetlenek vele?

 

Ha esetleg valaki le akar beszélni róla, akkor is jöhetnek az érvek :)

 

Köszi

pp

csigacsa Creative Commons License 2011.02.17 0 0 7836

Lehet, hogy nem értek hozzá, de szerintem mindegyiket lehet porzsákkal használni. Árban pedig 30-45 ezer forint körül mozognak. Javíts ki légyszíves, ha nem jól tudom. Esetleg tudsz ajánlani másik porszívót, ami szerinted ilyen árban a legjobb?

Előzmény: Törölt nick (7835)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!