Keresés

Részletes keresés

szoja Creative Commons License 2011.02.21 0 0 7859

Sziasztok! Electrolux ZT 3510 vagy 3520-al kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Semmilyen tesztet, review-t nem találtam róla a neten :(

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.20 0 0 7858

A topikporszívóra gondoltam :) Zeki3 néhány hozzászólással lejjebb elég határozottan lebeszélt a vizesről.

Előzmény: tunderlala-3 (7857)
tunderlala-3 Creative Commons License 2011.02.20 0 0 7857

hát itt biztosan nem ajánlott vizeset senki...az egy átok.:s

Előzmény: Törölt nick (7856)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.20 0 0 7856

Köszi, elfelejtettem :) Abból a típusból indultam ki amit itt ajánlottak...

Előzmény: tunderlala-3 (7854)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.20 0 0 7855

vagy pont azért :) Fizesd meg a tisztább lelkiismeretet :)

 

Egyébként megvettük. Állat :) Kiporszívóztunk vele egy pont előtte (egy 1800-as Philipssel) kiporszívózott szőnyeget és sokkot kaptunk. Ez egy 1100W-os porszívó és fél gyűjtőnyi port kiszívott a teljesen tisztának látszó, csak zokniban megközelített, tavaly nyáron kimosott szőnyegből.

 

Az üzletben vaciláltunk, mert volt egy másik, nem green porszívó is ami nagyon tetszett (ugyanez a design, ugyanilyen pici aranyos), majdnem 10e-rel olcsóbban, de arra nem járt az extra 4 év garancia, 2100-at evett kb. ugyanakkora szívóteljesítmény mellett (1100W a green), hangosabb volt (ez a kulcsszó) plusz a feje és a gégecsöve is sokkal gagyibb volt - sokkal (ez is sokat befolyásolt - a többi igazából csak bullshit).

 

Nem terveztük, hogy ennyiért veszünk porszívót, de ha bírja 10 évig akkor elégedettek leszünk.

Előzmény: Teaway (7853)
tunderlala-3 Creative Commons License 2011.02.20 0 0 7854

A vizeset felejtsd már el! Nálunk full allergiás az egész család, mindenre....poratka, pollen, gomba, stb....minimum 12-es hepa legyen benne, ez a lényeg.

Előzmény: Törölt nick (7847)
Teaway Creative Commons License 2011.02.20 0 0 7853

- nincs hozzá turbofej

- ahhoz képest, hogy újrahasznosított műag-ból van, sok pénzt kérnek érte

Előzmény: Törölt nick (7852)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.20 0 0 7852

Ha jól látom a ZUAG 3801 az egyetlen porzsák nélküli... igaz, ez már 53e

Előzmény: Törölt nick (7850)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.20 0 0 7850

Jól hangzik :)

 

Az Electrolux green sorozatról mi a véleményetek? Most nézegetem őket, 5 év garanciát adnak rájuk. Drágábbak de kevesebbet fogyasztanak (nálunk csúcsra van járatva a porszívó). Na meg ha green akkor melyik...

Előzmény: Törölt nick (7849)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.20 0 0 7848

(esetleg lehet egy kicsit drágább...)

Előzmény: Törölt nick (7847)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.20 0 0 7847

Na, most orrszívástól függetlenül. Tegnap leejtettem a porszívót (a sors keze - vagy a tudatalattim dolgozott), eltört a fedele. Még használható, de egyre lepusztultabb.

 

Elgondolkoztunk. Mégiscsak kellene egy új. Akkor viszont egy használható. Ez most egy 1600W-os Philips impact plus amivel egyébként teljesen elégedettek vagyunk, legalább egy ilyen kellene, de porzsák nélkül, megfelelő szűrőkkel. Óriási a kínálat, teljesen elveszettnek érzem magam. Ebben kérnék tippeket.

 

Ami fontos:

- Hepa filter (az egyik gyerek poratka és porallergiás) - vagy ezt váltja ki a vízszűrős porszívó?

- Lehetőleg vízbe menjen a por - vagy egy sima porzsák nélküli is jó? A poratkák miatt nekem szimpatikusabb a vizes. (Takarítógép nem kell, nincsenek szőnyegek, plusz van egy gőzölős takarító izénk is, úgyhogy azt se kell tudnia)

- Ne legyen óriási (kicsi a lakás, majdnem mindig elől lenne) viszont legyen jó a szívóereje - pont azért kellene porzsák nélküli, hogy naponta ki tudjuk üríteni, így nem baj ha kicsi (na jó, azért egy 100nm körüli lakást ki lehessen vele takarítani).

- Max.  30e körül legyen (horror-árú csodagépek kilőve)

- Ne legyen zajos

 

Előre is köszönöm a tippeket, ötleteket! Tényleg fogalmam sincs, hogy miben lenne érdemes gondolkoznunk, de ha már több pénzt is rászánnánk, akkor az allergiára kell optimalizálnunk a dolgot (tegnap akkor porszívóztam amikor a gyerekek is a szobában voltak, a nagylány éjjel is köhögött, reggel is köhögéssel ébredt, most délutánra tisztult csak ki a tüdeje).

tunderlala-3 Creative Commons License 2011.02.20 0 0 7846

de csak papírral használd, abból is vannak "jobb félék", érdemes olyat venni bele, ami nem enged vissza, meg kezelve van valamivel, hogy ne szaporodjanak el benne a bacik.

 

Nekem porzsák nélküli van, de mintha láttam volna ilyen papírporzsákokat, majd akik használnak porzsákos porszívót, megerősítenek, vagy megcáfolnak benne.

 

De tudsz csepegtetni TEAFA illóolajat is a zsákba, ez fertőtlenít.

Előzmény: paliczp (7845)
paliczp Creative Commons License 2011.02.20 0 0 7845

Ma reggel a MediaMarktban bekapcsoltattam egy zus3922-t. beleszerettem. csak a szélzaj hallatszott, a motorhang nem. és jó erősen szív. jó lesz az a porzsákos :)

porszivoszerelo Creative Commons License 2011.02.20 0 0 7843

A porzsákban rengeteg mikróba tapad meg, ami aztán - eltéve a porszívót - 24 óra alatt is elszaporodik, és a amikor újra használod, beindítod, az egészet befújja a gép a lakásod levegőjébe. A papírporzsákot kidobod, ezzel megszűnik ez a probléma, míg a textilporzsákban hetekig-hónapokig szaporodnak az egyáltalán nem kívánatos szervezetek.

Előzmény: paliczp (7841)
paliczp Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7841

hm. mi a baj a textil porzsákkal? sok por marad benne? mondjuk az igaz, hogy minden mosás után kimosni nem lehet :)

Előzmény: Törölt nick (7840)
paliczp Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7839

Ja, azt elfelejtettem, hogy valahol azt írtátok, hogy nincs textilporzsák a ZUS3922-höz (vagy 3920-hoz, már nem tudom) 

 

http://href.hu/x/elqf

 

ezt találtam, ez ugye jó lehet hozzá?

köszi.

pp 

Előzmény: paliczp (7838)
paliczp Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7838

Sziasztok!

 

Porszívót szeretnék venni. Electrolux ZUS 3922 tetszik nagyon, elsősorban az ígért csendesség miatt, de még nem hallottam. Az a terv hogy holnap MediaMarktban bekapcsoltatok egyet. Aki ilyet használ, azokat kérdezném, hogy mennyire vagytok elégedettek vagy elégedetlenek vele?

 

Ha esetleg valaki le akar beszélni róla, akkor is jöhetnek az érvek :)

 

Köszi

pp

csigacsa Creative Commons License 2011.02.17 0 0 7836

Lehet, hogy nem értek hozzá, de szerintem mindegyiket lehet porzsákkal használni. Árban pedig 30-45 ezer forint körül mozognak. Javíts ki légyszíves, ha nem jól tudom. Esetleg tudsz ajánlani másik porszívót, ami szerinted ilyen árban a legjobb?

Előzmény: Törölt nick (7835)
csigacsa Creative Commons License 2011.02.17 0 0 7834

Sziasztok! Az alábbi három porszívó közül ti melyiket javasoljátok megvenni? Legyetek szívesek indokoljátok meg azt is, hogy miért? Köszönöm előre is a segítséget.

 

Miele 2131 porszívó

Electrolux ZUS 3920

Bosch BSGL32383

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.17 0 0 7833

Köszi a tippet. Akkor ugrasztom is az új porszívó gondolatát :)

Előzmény: Törölt nick (7832)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.16 0 0 7831

Elvileg nem jön ki belőle a trutyi, bár már produkáltak olyat a gyerekek, hogy mi is csak lestünk aztán fertőtleníthettük az egész porszívót :) Viszont ennek hála jó sok antibiókúrát megúsztak már a kölkök :)

 

Köszi a véleményt! :)

Előzmény: tunderlala-3 (7830)
tunderlala-3 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 7830

Hát amikor még nálunk kellett orrszívásra a porszívó, akkor az a magyar orrszívó-porszívó cucc az úgy működött, hogy, a takony (bocsi:D) nem került be a porszívóba. És akármekkora teljesítményű is volt a porszívó, nem szívta ki a gyerek agyát, nem kellett a fals-levegő nyílást kinyitni.

 

Mostanság nem ez a fajta orrszívó-porszívó kapható?

 

Ha necces, hogy bekerül a porszívóba a takony esetleg, akkor szerintem tartályos porszívót vegyél, ne porzsákosat, hepa szűrővel....bár ilyen szempontból szerintem tök mindegy, hogy van hepa vagy nincs hepa a végében, a vírusok-bacik azon simán átmennek.

De így legalább minden orrszívás után a portartályt ki tudod mosni, esetleg befújod még egy kis domestos-szal és akkor nem kell a drága illóolajat a porszívóba pazarolni.:p

Előzmény: Törölt nick (7829)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.16 0 0 7829

Ez mind megvan. Teafaolaj, majdnem ipari párologtató, porszívón nyitott légszívó nyílás stb. stb. Ebben már jók vagyunk. A mostani porszívónk állat jól bírja a strapát - de papír porzsákos és fura érzésünk van vele kapcsolatban (nem Hepa szűrős, hiába teafaolajozzuk).

 

Na erre keresünk alternatív megoldást és a sima HEPA filteres porszívó helyett a hepa + vizes gépre gondoltunk, hátha ott jobban fel tudjuk venni a harcot. Ezzel kapcsolatban lennék kíváncsi a tapasztalatokra/véleményekre. (Tehát a víz nem a porszívás miatt kell). Vagy gondolkozzunk egy sima porzsák nélküli Hepásban?

Előzmény: Törölt nick (7828)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.16 0 0 7827

Sziasztok!

 

Tanácsot kérnék. Kifejezetten orrszívásra kellene a gyerekek mellé egy porszívó. A lényeg az, hogy vizes legyen, hogy a vízbe beletehessünk mindenféle vírusölő izét (a sima porzsákos ebből a szempontból kész öngyilkosság).

 

Mit ajánlanátok az alsó kategóriások közül? Necces időszakban simán menne naponta fél-egy órát úgyhogy nagy túlélőnek kellene lennie... (használtban is gondolkozunk, meg azon is, hogy esetleg szétbarmolunk egy porszívót és építünk belőle valamit. Sajnos a motoros orrszívók teljesítménye nulla, ezért kell porszívóban gondolkoznunk)

 

Köszönöm :)

Teaway Creative Commons License 2011.02.12 0 0 7826

Vmint a meglazítja a felülettel nem bíró szálakat, amik azután a légáramba kerülnek.

Előzmény: Törölt nick (7824)
tunderlala-3 Creative Commons License 2011.02.11 0 0 7825

nem cuppan rá a turbófej a szőnyegre, ez a lényeg benne...mégis sokkal alaposabban takarít, és szerintem nem csak a felszínről....ha a szálak közé betaposott puha collie szőrt kiszedi, akkor mindent.:)))

Előzmény: AMDFan (7820)
AMDFan Creative Commons License 2011.02.11 0 0 7823

A látható koszt,szöszt mindenképpen, de azért olyan érzésem van, hogy a sima fejjel "mélyebbről" is kiszívja a port, hiszen simán felemeli a szőnyeget úgy rátapad. Míg a turbófejjel csak a felszínt kapirgálja.

Előzmény: Törölt nick (7821)
Teaway Creative Commons License 2011.02.10 0 0 7822

Még szép, hogy mosogatószerrel kell, nem elég a sima csapvíz. Amúgy én folyékonyszappannal szoktam.

Előzmény: Törölt nick (7818)
AMDFan Creative Commons License 2011.02.10 0 0 7820

Igazából a turbókefének szerintem az az előnye, hogy erőkifejtés nélkül ér el nagyon jó hatásfokot. Mert az nem "cuppan" rá a szőnyegre, hanem csak szépen ide oda kell tologatni :) Bár nem vagyok nagy szaki de én úgy gondolom, hogy a rendes fejjel érdemes előbb átporszívózni a szőnyeget, és utána a turbóssal, mert az szerintem csak a tetejéről szedi le a szöszöket.

Előzmény: Helsinga (7819)
Helsinga Creative Commons License 2011.02.10 0 0 7819

:)

 

Na igen!

Nálunk azért nem ennyire vészes a helyzet, mert a kutyák " ridegtartásban " vannak az udvaron.

Allergia és hajhullás, pedig csak szezonálisan fordul elő a házban.

Még mindig rendelhetek turbokefét, ha nagyon muszáj.

Előzmény: tunderlala-3 (7804)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!