Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

gyula.uw 2011. febr. 19. Creative Commons License 1995

Igen eröl beszélek  Lacy63

Barátaim gyors választ várok töletek, a  mandarinfámba - citrom oltásomról már korábban már be számoltam ,az lenne a kérdésem azokhoz akiknek valami tapasztalata van a citrusokal kapcsolaban.

Hogy a oltványon olyan nagy  növekedés indult be hogy ,attol félek hogy az oltvány  nem fogja birni ezt a terhet ,kérdésem a következö hogy egy -egy hajtás mára már 7-8 levélbe van nem kellene visza csipnem kb 4-5 levélre félek hogy megszakad nem fogja birni a nagy terhet már mint amit a lomb tesz...

Inkább visza csipjem hogy erösödjön ???

Előzmény: lacy63 (1994)
lacy63 2011. febr. 19. Creative Commons License 1994
Előzmény: gyula.uw (1993)
gyula.uw 2011. febr. 19. Creative Commons License 1993

Szia én egy* kicsit várnék még a bicska ki probálásával ,jővöhéten -8   -9 C *mutat

Előzmény: gergerg (1991)
tp329 2011. febr. 18. Creative Commons License 1992

A tárolt vesszőt be szoktátok áztatni vízbe felhasználás előtt?

Én kb. fél órára vízbe állítom, utána lecsepegtetem és úgy használom, szerintem jót tesz a vesszőnek. Kap egy kis plusz nedvességet, amig a forradás megindul.

gergerg 2011. febr. 18. Creative Commons License 1991

Amúgy most nézegettem hogy ezeket tavaly pont ilyenkor csináltam. Lehet hogy hétvégén ki is próbálom a bicskát.

gergerg 2011. febr. 18. Creative Commons License 1990

Nem, kettőt. :-) De összesen. Nem volt alanyom. Tehát elvileg 100% eredményesség van. Bár később csináltam tárolt vesszőről is de azokból egy sem sikerült tehát valami tárolási gond volt, szerintem tudom is hogy mi.

Előzmény: Vebber (1989)
Vebber 2011. febr. 18. Creative Commons License 1989

Csak egy ékoltást csináltál, ami ilyen jó eredményel zárult?

Előzmény: gergerg (1978)
gergerg 2011. febr. 18. Creative Commons License 1988

Abból a vérbelűből csenhetnél nekem is egy-két vesszőt!!

Előzmény: ricsi93 (1987)
ricsi93 2011. febr. 18. Creative Commons License 1987

Köszönöm a válaszokat

Megpróbálom mindkét technikát a tároltat is meg a frisen szedetet is holnap ugyis megyek nagypapámhoz csenek tőle vérbélü körte meg kisaszonykörte veszőt.

Ali-bá 2011. febr. 18. Creative Commons License 1986

Igen! (Nem olvasod az email-jeidet? Már kétszer megköszöntem. Most is!!!) Kövess csak, sok érdekességet olvashatsz amerre én járok, persze mind kertészet, mert azzal vagyok megszállva.

Előzmény: secperc (1984)
gal-lóca 2011. febr. 18. Creative Commons License 1985

Annyira, hogy aztán a zöldoltás eredményesebben nevel ágat...

Minden zöldoltásom (körte, alma meggy) az értelemszerűen később végzett művelet ellenére

nagyobb ágat hajtott, mint a fás oltás, vagy az előző évi szemzés.

Előzmény: Flanell (1980)
secperc 2011. febr. 18. Creative Commons License 1984

ALI-BÁ!

Követlek, mint az árnyék:-))))

Megkaptad a tornát amit kértél és én mailon átküldtem?

Előzmény: Ali-bá (1983)
Ali-bá 2011. febr. 18. Creative Commons License 1983

Nekem a fóliazacskós (légmentes) hűtőben tárolás vált be. Ilyenkor megszedve az oltóvesszőket, még mind nyugalomban van és így is marad felhasználásig. Ez akkor van ,mikor már megindult az alanyban a nedvkeringés.

Előzmény: Flanell (1980)
gergerg 2011. febr. 18. Creative Commons License 1982

Nem foglalkozok vele, tört elő egy rakás új hajtás majd azokat oltom az idén. Ezt csak úgy poénból csináltam.

Előzmény: Ali-bá (1981)
Ali-bá 2011. febr. 18. Creative Commons License 1981

Felülről a harmadik képen lévő alanyfát sürgősen kezeld le jófajta sebkezelővel (pl. Fagél), ha eddig nem tetted volna. Különben a fa rész bekorhad és az oltás kitörik. Amugy a forradások szépen mutatják az oltások sikerességét.

Előzmény: gergerg (1979)
Flanell 2011. febr. 18. Creative Commons License 1980

Én általában március első két harmadában megszedem az oltóvesszőket, és azonnal oltok. Héj alá akkor, amikor feljön a héj, de azt is frissen szedett nemessel.

Az oltóvesszők tárolásával nem sok sikerélményem volt, így inkább ezt kihagyom, ha nem követeli meg feltétlenül a technológia.

Közvetlenül virágnyílás előtt szedett körtével és almával is 50 %-ot közelítő arányom volt, és lehet, hogy ha nem sietek, akkor még jobb lett volna. Szóval, az én tapasztalatom szerint a vessző tárolásával van a legtöbb probléma. (Ha valaki nagyon vágja a tárolás tudományát, akkor persze nem hülyeség.)

Előzmény: ricsi93 (1976)
gergerg 2011. febr. 18. Creative Commons License 1979
Előzmény: gergerg (1978)
gergerg 2011. febr. 18. Creative Commons License 1978

Nem, ékoltás. Van egy ugyanilyen omegás is.

Előzmény: Vebber (1975)
kovi_nono 2011. febr. 18. Creative Commons License 1977

lehet már ismeritek ezt a linket, de azért nem árt az ismétlés:

http://w3.mkk.szie.hu/dep/kerteszet/ta/gyumolcs/szaporit/index.htm

ricsi93 2011. febr. 18. Creative Commons License 1976

Sziasztok

Ti mikor csináljátok az oltást? Nem konkrét időpont érdekelne hanem az hogy a rügyek álapotához viszonyítva mikor. Három éve próbálkozok az oltásal és meglepő hogy első próbálkozásra eredt meg a legtöbb fa,akkor 30db ból 13 megeredt,ekkor a kapot oltóveszőt nem tároltam hütőben hanem a telken a fütetlen hazba voltak kb 7 fokon egy üveg vizben.Második éven ujra nekileselkedtem nagy kedvel de akkor vhogyan kicsusztam az időböl és az oltóveszőket később szedtem meg, 2-3 eredt meg.Tavaly túl korán oltottam és elfagytak a veszők, jah meg gondoltam jobb lesz ha lekezelem az oltásokat sebkezelővel, pekhemre a sebbkezelő alkoholos volt mostmar tudom hogy nem lehet használni.

Ez a kis irás arra irányul hogy mit tapasztaltatok ti,mert én az első évben jártam a legjobban akkor minden oltást egyszere csináltam amikor már a nedvkeringés megindult a fában,akkor héjaztem meg ékeztem.Ti is egyszere csináljátok vagy előbb a párositásokat,ékezéseket majd ha adja a héját akkor a hájazást?    Remélem idén elkapom a jó időtt és minden klapolni fog! :)

Vebber 2011. febr. 18. Creative Commons License 1975

Az oltást párosítással csináltad?

Előzmény: gergerg (1911)
Vebber 2011. febr. 18. Creative Commons License 1974

Gyümölcsfa oltóveszőket meg szedtétek már?

Ali-bá 2011. febr. 17. Creative Commons License 1973

Ngyon jó, pláne ha a csúcsrügyet is rajta hagyod.

Előzmény: citt (1971)
Ali-bá 2011. febr. 17. Creative Commons License 1972

Az őszibarackot ne siesd el!

Előzmény: Sanyi apó (1970)
citt 2011. febr. 17. Creative Commons License 1971

Üdv mindenkinek!!Egy olyan kérdésem lenne hogy az elöző évi vizhajtásból fejlődött vesszöből is szabad oltóvesszöt készíteni vagy nem ajánlatos??Az elözö évben kénytelen voltam egy nagyon jó öreg alma fát ifjitani és most van rajta jó pár 70 80 cm es vesszö.És ezért kérdem hogy oltóvesszönek megfelel e??

Sanyi apó 2011. febr. 17. Creative Commons License 1970

Ali-bá!

Megkaptam, köszönöm szépen!

Ali-bá 2011. febr. 17. Creative Commons License 1969

Jó az elgondolásod, bár még jobb lett volna, ha előbb megszeded az oltóvesszőt. Az angolnyelves párosítást ajánlom, később nyáron hajtószemzést, ősszel alvó szemzést.

Előzmény: gyula.uw (1968)
gyula.uw 2011. febr. 17. Creative Commons License 1968

Szia Ali-bá

Kérdésem a következö én is szeretnék orgonát oltani de csak próbábol de szerinted lassan  lehetne?

Mert nálunk az orgona nagyon be indult ,a rügyek meg vanak duzadva és egy-kettö már ugynézki hogy ki pattan .

Szedjek a lillábol és tároljam hütöbe egy darabig mig a fehér teljesen be indul???

És milyen oltás modot használsz  ék vagy sima párositást vagy Angolnyelvest???

Előzmény: Ali-bá (1965)
Ali-bá 2011. febr. 17. Creative Commons License 1967

Nézz be a 'cseresznyefa-kedvelőknek' fórumba.

Előzmény: Fecoboy24 (1966)
Fecoboy24 2011. febr. 16. Creative Commons License 1966

Akkor cserkónál részint marad,hogy a germes egyik ágát vagy ágait fejlesztem mássá és veszek 1-1 cserkó fát amit szintén feljesztek. Imádom a cseresznyét csak egy jó ideje már nem akar összejönni pedig ha 30 évig volt akkor nem hiszem elmúlt 8-10 évben annyira változott volna a klímán kivül más, hogy ne maradjon meg.

Igen orgonánál a fehér az erőteljesebb de lasabban is nő.

Előzmény: Ali-bá (1965)