Keresés

Részletes keresés

GABEN352 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 192

Ezaz. Emiatt miért nem lép senki semmit? Persze, néha jön 2 zsaru, akkor igazoltatás meg elzavarják őket, de másnap újra ott vannak...

Előzmény: T. Ádám (191)
T. Ádám Creative Commons License 2011.02.22 -1 0 191

Most már csak az Örsről a metro elöl kéne elzavarni a paprikaárus c....okat. Pont az út közepére pakolnak ki nehogy le lehessen menni normálisan az aluljáróba (cigaretta nélkül :D )

T. Ádám Creative Commons License 2011.02.22 0 0 190

Az is a megálló területéhez tartozik szóval mindegy.

Előzmény: I9-62 (188)
Slidedream Creative Commons License 2011.02.22 0 0 189

Így is tudja mindenki, a csapból is ez folyik. A városvezetés olyan büszke rá, mintha a világot váltotta meg. Tehát aki nem akarja betartani, az akkor se tartaná be, ha az egész megálló egy nagy "dohányozni tilos!" tábla lenne.

Előzmény: DTF (187)
I9-62 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 188

Akkor ez így elég nagy ellent mondás. Elvégre az Intermedia nem tiltotta meg a dohányzást a pavilonokban, szóval ott nyugodtan lehetne...

Előzmény: T. Ádám (186)
DTF Creative Commons License 2011.02.21 0 0 187

ekkorába teték ki? látszik, hogy nem gondolják elég komolyan. egyébként is primitív és but aegy népség a magyar, így biztos nem fogják elolvasni sem, főleg, hogy kisbetűs. miért nem lehet a megállókba, az üvegre ragazstani bazi nagy logot, hogy dohányozni tilos?

Előzmény: * * BPO-700 * * (182)
T. Ádám Creative Commons License 2011.02.21 0 0 186

Mert az az Intermedia tulajdona. Amúgy tényleg jobb lett volna oda.

Előzmény: I9-62 (185)
I9-62 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 185

Ezt miért nem a megállópavilon üvegére ragasztották, ha szabad megkérdeznem...

Előzmény: * * BPO-700 * * (182)
* * BPO-700 * * Creative Commons License 2011.02.21 0 0 184

Nem azért, de visszájára nézve is furcsa a dolog! Nem részlezetzném!

Előzmény: Törölt nick (183)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.21 0 0 183

Már meg ne haragudjanak a mélyen tisztelt dohányosok, de ennek a tiltásnak már épp itt volt az ideje.

Elég pocsék dolog, amikor egy lazán pöfékelő bunkó paraszt belefújja az ember képébe a füstöt.

Dohányozzon otthon, vagy olyan helyen, ahol nincs körülötte senki, max. más dohányosok...

A fentiekből nyilván kiderül, hogy nem vagyok dohányos, igaz tizen-akárhány évesen én is kipróbáltam (mint a legtöbben ugye...), de

marhára nem jött be. Csak azért pedig nem voltam hajlandó füstölögni, hogy ki ne lógjak a sorból.

Hát igen, tizenéves korban kezdik el legtöbben -  gondolván hogy az milyen felnőttes, meg laza, meg mittudomén... Aztán persze úgy hozzászoknak, hogy abba se bírják hagyni.

Persze felőlem aztán mindenki úgy vághatja magát tönkre, ahogy akarja, de másoknak lehetőleg ne ártsanak ezzel.

 

 

 

* * BPO-700 * * Creative Commons License 2011.02.21 0 0 182

 

fontana Creative Commons License 2011.02.15 0 1 181

Annyira, de komolyan annyira nevetséges, szinte már tragikomikus ez a "tiltás"!

 

Kezdem azzal, soha nem dohányoztam, a dohányfüst is zavar,  DE, úgy gondolom utoljára büntetném meg azokat, akik rágyújtanak a buszmegállókban, MINDEN  MÁS  UTÁN!!!

 

S nem azért, mert baromira lojális vagyok velük - bár lehet, hogy valamennyire igen - hanem azért UTOLJÁRA,  mert ömlik a szenny a szennycsatornákból, s itt most az elektronikus médiát kiemelten, abból is a való-világ-mittomén-hanyadikat, amely szenny úgy tapad a fiatalokra, hogy azt talán észre sem veszik. Én speciel nem nézem, DE, amikor az ember "KAPCSOLGAT"  kutatva valami értelmes után, az a néhány másodperc is kiakasztja az embert, amíg látható az unalomtól haldokló, egyfolytában piáló, s dohányzó társaság!!!

Vagy talán a dohány-lobby szponzorálja a való-világ-akárhanyadik részét!?

Na és igen,  HOL  VAN  AZ   A   BIZONYOS  ORTT, vagy ha átkeresztelték volna, akkor a jogutódja!? Vagy nekik tetszik ez a trágya, hogy nem tesznek ellene semmit!??

 

Na persze egy társadalomban a legjobban vezethető egy tompa-agyu elbutított csürhe - tehát lehet, hogy a cél szentesíti az eszközt -, mert bocs a kivételektől, de ez az ország már a béka alatti mérhetetlen mélységben található csak meg, már ha valaki kiváncsi lenne rá.

betonbelus Creative Commons License 2011.02.11 0 0 180

Nah megnéztem azt az ominózus közterületis videót, ahol az ellenőr "úr" is rágyújtott, a tilalom bevezetése után. Ezzel alapot/indokot szolgáltatva azoknak, akik ismerik a videót(esetet). Így, esetleges tetten érésük esetén hivatkozhatnak a renitens közterületes emberkére is. Továbbá, és ami jobban elszomorít a videón látott hölgy hablatyolása alkalmazottai negatív cselekede végett. Tessék őket is figyelmeztetni, rájuk még inkább vonatkozik a törvény, a képviselői. Lásd: táncoló rendőrök esete.

akospapa Creative Commons License 2011.02.10 0 0 179

Az ilyenek miatt üldözik a dohányosokat ennyire. Ha mindenki megtanulna kulturáltan élni a szenvedélyének, nem lennének efféle súrlódások.

Előzmény: GA 96 00 (177)
Slidedream Creative Commons License 2011.02.10 0 0 178

Csak azt mondom, hogy a biztonságinak a biztonságért/rendért kell felelnie, nem hatásköre a dohányzás. Ezt megfejelve, mivel őt a BKV alkalmazza, úgy érzi, hogy rá nem vonatkoznak a szabályok, ezért nyugodtan rágyújt bárhol. Egy kis intelligencia kell, semmi más, de persze az legtöbbször nincs meg. Nekem péládul eszembe se jut rágyújtani egy buszmegállóban, csak ha nincs körülöttem senki, de most már akkor se lehet.

Előzmény: DTF (173)
GA 96 00 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 177

Ma kora este, Bosnyák tér 173 buszvezetője:
Hölgyem;
1: Nem lehet dohányozni a megállókban!
2: Ne a busz oldalába nyomja már el azt a kib@szott cigicsikket!

nyman Creative Commons License 2011.02.09 0 0 176

"Én pedig javaslom a nem-dohányzó f@szkalap társaimnak, hogy tartózkodjanak az ilyesfajta megnyilvánulásoktól, mert a tahóság csak tahóságot, az ilyen hozzáállás pedig csak makacsságot szül."

 

 

Igy van. A pocsfejek hozzaallasa miatt lettem intolerans a bagosokra. Feludules olyan orszagokban jarni, ahol az etteremekben es a kocsmakban sem lehet dohanyozni. Nezd, en sem fingok az orrod ala, mert fel tudom fogni az alacsony IQ-mal, hogy ez zavarhat masokat. De ahogy latom zomeben a dohanyosok egy resze primitiv modon keptelen felfogni, hogy a szorakozasa zavaro. Ez az oka annak, hogy ilyen jellegu tiltasoknak letjogosultsaga van.

 

Gondolom az csak a taho diszkriminacio oka, hogy egy bagofustol buzlo auto vmi miatt kevesebbet er, ugyanez ingatlannal is, stb.

Előzmény: TheLover (170)
* * BPO-700 * * Creative Commons License 2011.02.09 0 0 175

eleddig csak 1 dohányzó nőt látott, ő is kiállt a járdasziget szélésre. Márpedig a Hungárián sok megálló van.

 

A villamosmegálló járdasziget széle is megálló... Vagy a trolivégállomás? Esetleg az a két 105-ös megálló?

Előzmény: Nyuccka (174)
Nyuccka Creative Commons License 2011.02.09 0 0 174

Tegnap előtt hallgattam egy kereskedelmi rádió reggeli adását. Ott a 3 műsorvezető azon morfondírozott, látott e vki kocsiban ülve, BKV megállókban cigiző emberkét. Egy ffi be is telefonát, mondta, hogy ő épp a Hungárián araszol de eleddig csak 1 dohányzó nőt látott, ő is kiállt a járdasziget szélésre. Márpedig a Hungárián sok megálló van. Felvettődött a műsorban, hogy ez vajon az emberek jófejségén múlik e vagy a tetemes büntin. Sztem inkább utóbbin. Jó, nyílván egy hajléktalan sosem fogja kifizetni és még örül is az elzárásnak. De vagyunk mi annyira surmok, ha vmi szabályt meg lehet szegni, azt meg is fogjuk, ez kihívás a magyarnak.

DTF Creative Commons License 2011.02.09 0 0 173

A felfestés sem oldja meg teljesen. Vki dohányzik a kijelölt területen, majd jön a busz, eldobja a csikket és felszáll majd fújja ki a füstöt önkéntelenül is a busz utasaira.

A legfontosabb: egy közterület-felügyelő vagy biztonsági őr mitől különb ember, mint az aki eldobja a csikket vagy tiltott helyen dohányzik? a közterületes vagy biztonsági őr civilben ugynaúgy szarik a szabályokra.

A reneleteket uygaonolyan primitív és önző emberek hozzák, mint akikkle be akarják tartatni.

Talán itt már csak az Önkétesség segítene, de az meg sok eetbne vezsélyes. kellene vmi jó kis igazolvány:)

Előzmény: Slidedream (172)
Slidedream Creative Commons License 2011.02.07 0 0 172

Sajnos sok igazságot mondasz, igazából rendelet se kéne, csak egy kis odafigyelés. DE! Ha már hoznak egy ilyen szabályt, akkor csinálják rendesen. Például fel kéne festeni, hogy hol kezdődik a tiltás, honnantól nem szabad rágyújtani. Vagy több közterületfelügyelőt kéne hadrendbe állítani, mert csak a munkakörük nő, a létszám nem. A HÉV biztonsági őrnek meg nem feladata ezt ellenőrizni, meg őt aztán pont érdekli, mikor a 90%-uk dohányzik.

 

Előzmény: DTF (171)
DTF Creative Commons License 2011.02.07 0 0 171

Ezzel a tiltással igazából a kulturáltságot próbáljuk vmilyen felsőbb szintre vinni, de ez nem fog menni. Én semmilyen táblát nem láttam ma a HÉV megállókban, sem pedig a Árpád-híd közeli buszmegállókban. Annyi vehető észre, hogy tényleg a legtöbben betartják a dolgot, de azért az vhol elgondolkodtató, hogy egy dohányzó srác mellett 10 méterre áll 2 db HÉV biztonsági őr, de a röhögésen kívül nem foglalkoznak semmivel, talán még cigi is volt a kezükben.

A magyar bunkó és primitív, na meg kulturálatlan makacs egy öszvér, kár Magyarországon bármit is csinálni, a többség nem törődik semmivel saját magán kívül.

TheLover Creative Commons License 2011.02.07 0 0 170

Én pedig javaslom a nem-dohányzó f@szkalap társaimnak, hogy tartózkodjanak az ilyesfajta megnyilvánulásoktól, mert a tahóság csak tahóságot, az ilyen hozzáállás pedig csak makacsságot szül.

Előzmény: nyman (168)
pár(t)atlan Creative Commons License 2011.02.06 0 0 169

IQ-ddal és kultúrált írásoddal nem érhetek fel, de:

 

Továbbra is messzemenően egyetértek azzal, hogy a dohányos f@szkalapok mind többen legyenek tekintettel a nemdohányzó embertársaikra. Kiknek akár van 'kalap'juk, akár símán kalap néküli 'szervek'.
" S nem mellesleg: a befolyó bünti-bevételekből pl. emelhető a Főv.-i egyszerű közszolgák bére."
Azonban ha egyebet nem is, de a korlátozások eme hozadékát támogatnám az egyszerű melósok érdekében. 
Sajnos a lentebb írott  "nagy ellenőrzési szigor" hiányában hiába tennék fel kalapot -

rágyújtván a megállóban. Így sem tudnám a bünti-pénzemmel támogatni a fenti pontot.     Pedig megérdemelnék - szerintem.

Előzmény: nyman (168)
nyman Creative Commons License 2011.02.06 0 0 168

" S nem mellesleg: a befolyó bünti-bevételekből pl. emelhető a Főv.-i egyszerű közszolgák bére."

 

Javaslom a dohanyos faszkalapoknak, hogy ne gyujtsanak ra a megallokban, igy fejezzek ki tiltakozasukat es egyben igy nem tamogatjak a fenti pontot.

 

Tovabbra is az a velemenyem, ideje volt mar a tiltasnak es a korlatozasnak, mivel a sok IQ bajnok honfitarsunk magatol nem jott ra, hogy ez sok embert zavart.

Előzmény: pár(t)atlan (167)
pár(t)atlan Creative Commons License 2011.02.06 0 0 167

OK, igazad vagyon, lehet magyarázni, de örömömben írtam a Főv. Önkormányzatnak egy alábbi levelet:

 

  "A Fővárosi Közgyűlés december 15-ei ülésén egyhangúlag fogadta el Tarlós István főpolgármester javaslatát, amelynek értelmében nem lehet majd rágyújtani az autóbuszok, a villamosok, a trolibuszok, a fogaskerekű, a sikló, a libegő és a HÉV megállóiban." 

 

Tisztelt Tarlós Úr, Fővárosi Közgyűlés!

 

Gratulálok, s köszönöm! Fentebb jelzett hír hallatán csodálattal értelmezem, hogy a Főváros szinte valamennyi  sarkallatos problémáját sikerült Önnek, s a Közgyűlének ily rövid idő alatt megoldania. Csak néhány példa:


- BKV anyagi ügyei és szolgáltatási minősége: -rendben, közutak rendeltetésszerű állapota: -rendben, a metro-építés befejezése: -rendben, közbiztonság: -rendben, parkolási anomáliák megszüntetése: -rendben, a Főváros kiadás-bevételi egyenlege: -rendben, fedél nélküliek, utcai szélvédőmosók helyzete: -rendben, stb, stb.

 

Ámde! "Már minden kérdést megoldottunk, csak ez van hátra... /Hofi G./"
IGEN!    A BKV-megállókban való dohányzás tiltása!

 

Örömmel tölt hát el, hogy az előbbiekhez képest ezen nagyságrendekkel súlyosabb kérdésben energiát, hatástanulmányokat, egyeztetéseket, költséget, fáradságot nem kímélve rendet teremtettek! A sok piszlicsáré ügy után ennek épp itt volt az ideje! S nem mellesleg: a befolyó bünti-bevételekből pl. emelhető a Főv.-i egyszerű közszolgák bére.
Akár már hátra is dőlhetnének, de a fényes helyzeten lehet(ne) még javítani. A tervezett dugódíj mellett pl. BKV peronjegy, járdahasználati általány, sőt járdai dohányzás-tilalom... Ezek bevezetése a sokmilliós bevétel mellett szorgos ténykedésüket is legitimálná. Az ötleteket tanácsadói jogdíj nélkül, ingyen adom át.

Remélve, hogy a mai naptól érvényes rendszabályozást követő hasonló, nagy hordejejű tettek okán ismét köszönetet írhatok: - szívélyes üdvözlettel:

S.A.

 

/ezek a nagy dolgok, s nem a mammutsz@r !/

Előzmény: Nyuccka (165)
DTF Creative Commons License 2011.02.04 0 0 166

A fohányzá smég oké lenne, de az, hoyg eldobják a csikket pont, mikor nyílik az ajtó és mikor felszállnka kifújják afüstöt.. ez bunkó dolog, de nagyon.

Nyuccka Creative Commons License 2011.01.31 0 0 165

Ez eddig eszembe sem jutott. Valóban elképzelhető, hogy ez a nagy szigorítási felhajtás pusztán az EU-s elnökségünk miatt van. De próbálok optimista lenni, vagy inkább naiv, hogy a köz egészségvédelmeérdekében is. Ugyan ennek betartásának elérését hogyan fogják kieszközölni, azt továbbra sem tudom. És vasárnaptól pedig bekövetkezik.

betonbelus Creative Commons License 2011.01.13 0 0 164

Sültgalamb? Max a csontjait. De még lehet, hogy sokat mondtam. Ebben az országban a nyakadba ömlő sz@ron kívül sokat nem várhatsz. Ez a magatartás amolyan magamutogatás az EU előtt, fura, hogy ezen rendeletek közül sok egybe esik hazánk soros elnökségével. Bár vhol nem bánom, ugyanakkor nem vagyok annyira naív, azt higyjem mindez miattunk történik.

Slidedream Creative Commons License 2011.01.11 0 0 163

rossz nézni, hogy a hatóságot vagy felügyeletet nem érdekli a betartás, csak az, hogy meghozta a törvényt és utána mossa kezeit.

 

Kedves ez a naivitás. Sose érdekelte, valószínűleg az aluljáró tiltás is csak azért lett mert valamelyik rokonnak maradt raktáron pár kamera. Meg nem is kell ide hatóság, nekünk kell megtanulni egymás mellett élni, különben nem működik. A dohányos ne gyújtson rá a zsúfolt buszmegállóban, a nem-dohányos meg ne vágjon pofákat a kocsmában, ha valaki rágyújt. De ez csak egy példa, át lehet engedni a gyalogost a zebrán, át lehet adni a helyünket másoknak, stb. Egyszerűbb lenne, ha figyelnénk egymásra, nem várni a kib@szott sültgalambot a vezetőktől.

Előzmény: DTF (162)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!