Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

csiguc30 2011.01.18 15:25:26 © 3325

Voulcsi,

Drága vagy köszönöm a válaszodat:) és gratulálok a babához!!!

rengeteg kitartás kellett, hogy ennyi hónapot végig csináljatok, maximálisan átérzem így a felével is:)

eléggé el vagyok keseredve hiszen elvben már 5 hetes lehetek / lehetnék akkor már nem ezt kellett volna látnia sajnos, de azért még bizakodom is, jövő hét csütörtökön lesz még egy UH, gondolom az már egyértelműbb lesz

sok boldogságos babapercet kívánok:D

Előzmény: youlcsi (3324)
youlcsi 2011.01.18 13:59:41 © 3324

csiguc!

én sztorim:

pcos, 26 hónap próbálkozás... überhalvány terhességi teszt a 35. cn-on, uh-n 1,4 mm-es felritkulás, 2 nap múlva kórház méhenkívüli gyanújával, hcg nem nő... de a felritkulás igen... egy hét múlva petezsák...

most 5hetes és a szomszéd szobában horpaszt :D

én drukkolok ++++++++++++++++++++++++++

Előzmény: csiguc30 (3323)
csiguc30 2011.01.18 07:26:25 © 3323

sziasztok,

segítséget szeretnék kérni:) az utolsó menstruációm december 7.-én volt azóta nem jött meg és van néhány halvány pozitív  terhességi tesztem:)

sajnos a csík nem erősödik, tegnap volt az első UH, a leletemen ez áll

endometrium 11mm, benne 3mm felritkulás látható. a doki szerint sajnos lehet elhalt magzat vagy rosszul számoltuk a PÉ-t és korai terhesség.

Szerintetek? volt már valakinek hasonló?

18 hónapja próbálkozunk, PCOS vagyok ..szóval nagyon vágyunk rá

köszönöm

Csiguc

rekarekareka 2011.01.11 22:26:21 © 3322

Kedves Kheiron!

31 hetes terhes vagyok ma, ma voltam uh-on és a apd 8,71 - 36. hétnek felel meg.

az összes többi adat mind max 27-32 hetes közti: BPD 7,4  / AC 24,62 / FL 5,08.

Engem kicsit aggaszt, bár kontrollt is néztek és telítődik a gyomor, semmi problémát nem találtak.

Eddig is 3 héttel előrébb mutató adatokat adott az apd, de most már 5 héttel,...

Jelent ez valamit?

előre is köszönöm

R

e8497 2011.01.08 06:23:04 © 3321

Nálam is nagyjából ugyanez volt a helyzet. A 32. héten diagnosztizálták az arteria umbilicalis singularist, elküldtek magzati szívultrahangra, ahol megnyugtattak, hogy minden OK, nincs rendellenesség. Elmondták, hogy ha ez a hiányzó artéria nem társul más rendellenességgel, akkor a magzatnak semmi baja, csak a terhesség végén alaposabb megfigyelést igényel, hogy megfelelően fejlődik-e. Szerencsére minden rendben volt,  a terminus előtt két héttel be kellett feküdnöm, hogy kéznél legyek, ha megindul a szülés, mert a vékony ködökzsinór sérülékenyebb. Pár nappal a kiírt időpont előtt spontán megindult a szülés és 3510 grammos egészséges kislányom született. Megállapították, hogy tényleg csökevényes, vékonyka volt a köldökzsinór, de ez szerencsére a babán nem látszott meg. Szóval a nagy riadalom után minden jól alakult. Azért írtam le, mert annak idején én is sokat keresgéltem a témáról a neten, de szinte alig találtam valamit.

Előzmény: Anzán (3189)
Bubu81. 2011.01.06 17:37:29 © 3320

Azt elfelejtettem írni, hogy az áramlásra annyit mondott a szonográfus, hogy az rendben van. A méhlepényem állapotát sajnos egyik alkalommal sem mondták. :(

Bubu81. 2011.01.06 17:09:44 © 3319

Kedves Radiológus!

Remélem meg szoktad még nézni ezt a topikot! Előre is elnézést kérek, ha egy kicsit hosszú leszek, és egy kicsit sok lesz az adat, amit beírok, de ez mindenképpen szükséges ahhoz, hogy le tudjam írni, mi a problémám. A lényeg, hogy most 37 hetes terhes vagyok, és a 32. heti ultrahangon rákerült a leletemre, hogy „méhen belüli retardáció”. Azóta sűrűbben néznek ultrahanggal, de segíteni a dolgon nem tudnak. Már a 32. héten befektettek a kórházba, de mivel segíteni nem tudtak semmivel, csak a pihenést javasolták, ezért úgy döntöttem két nap után, hogy kijövök. Mivel elég későn derült ki a gyerekem neme, ezért sűrűn megfordultunk ultrahangon már a terhességem kb. közepe táján is. Akkor még nem is néztem a számokat, hiszen mindig mindent rendben találtak, soha nem mondták, hogy kisebb lenne a gyerek, mint kellene. Aztán szépen elővettem a leleteimet, és  a következőkkel szembesültem:

20+4 hetesen voltak az adatok:

BPD: 49mm

HC: 171mm

AC: 158mm

FL: 30mm

24+2 hetesen:

BPD: 56mm

HC: 211mm

AC: 161mm

FL: 38mm

Az előbbi két ultrahangot orvos csinálta, és nem is abban a városban, ahol a következőket mérte a szonográfus:

32+5 hét:

BPD: 79mm

AC: 247mm

FL: 56mm

Becsült súly: 1520g

34+5 hét:

BPD: 85mm

FL: 60mm

AC: 268mm

Becsült súly: 1958g

36+5 nap:

BPD: 88mm

FL: 64mm

AC: 277mm

Becsült súly: 2191g

Egyelőre ennyi ultrahang készült, jövő csütörtökön kell mennem a következőre, amire azt mondta az orvosom, hogy ha nem fejlődik, vagy esetleg kisebb lenne, akkor meg kell indítani a szülést. Kérdésem az lenne, hogy jól látom, hogy ez a baba végig lemaradásban volt az átlaghoz képest? Szerinted kell aggódnunk? Ja, azt elfelejtettem írni, hogy 28 hetesen volt még egy ultrahang, amiről sajnos nincs leletem, mert akkor azt külön pénzért végezte el a szonográfus hölgy, és akkor azt mondta, hogy minden rendben van a babával. Elképzelhető, hogy 24 hetesen le van maradva, 28 hetesen minden rendben, aztán 32 hetesen megint le van maradva? Előre is nagyon köszönöm a válaszod!

rudmilla28 2011.01.01 16:23:57 © 3317

sziaztok!

az én kisfiam kisfejűséggel született 2007 02 27-én!

igazából ESZTI26 keresem,mert annyira az én terhességem jutott az eszembe,ahogyan az ő történetét olvasam!

Előzmény: Eszti26 (1881)
radiológus 2010.12.31 12:36:13 © 3316
Szia, a fokozottabb echogenitású bél minor anomália, önmagában nincs jelentősége.
Előzmény: páninni (3315)
páninni 2010.12.23 08:48:21 © 3315

Sziasztok! Egy rövid kérdésem lenne. Tegnap voltam 4D babamozin, ahol minden rendben mutatkozott. Számomra egy aggasztó dolog került a leletemre: belek kissé echogénebb megjelenésűek. Mit gondoltok, mire utalhat ez?  A szonográfus nem tulajdonított túl nagy jelentőséget neki, de engem azért érdekel. Köszönöm előre is a válaszotokat! Boldog Karácsonyt! 

moes 2010.12.19 14:53:36 © 3314

én kaptam kevés magzatvízre panangint is, az létezik? itt olvasom a linken, hogy keringési zavar is okozhatja (mármint méhlepény-keringési). mondjuk nekem az 1 hónap pihenés hozta valószínűleg helyre (előtte sokat stresszeltem)

Előzmény: radiológus (3313)
radiológus 2010.12.11 23:25:17 © 3313

Röviden:

http://www.vitalitas.hu/?ctype=3&todo=bet&id=17&showbet=2598

Szerintem pihenj, ne terheld magad túl.

Előzmény: sa24 (3312)
sa24 2010.12.08 13:08:24 © 3312

Kedves Kheiron!

30 hetes terhes vagyok és most voltam az ultrahangon ahol azt állapították meg h. medencefekvésű a babám és lényegesen kevesebb a magzatvíz.És az uh-on normálisnál lassabban vert a pici szive. Ott volt a Nőgyógyászom így egyből elrendelt egy szívhang vizsgálatot a kicsinél utánna azt mondta már kicsit nyugodtabb mert az jó volt. De 3 hét múlva visszarendelt egy ujabb ultrahangra.

(Leletemen szerepel még : Szabályos négyüregű szív telt magzati gyomor és hólyag, vesék szabályos szerkezetűek, hiánytalannak látszó végtagok.)

De engem nagyon aggaszt h. lényegesen kevesebb a magzatvíz!Milyen következményei lehetnek? Mire kell számítanom?
A nőghyógyászomhoz csak 1 hétmúlva van időpontom és egy kicsit aggódok mert nem találok sehol egyértelmű válaszokat a kérdéseimre.

Előre is köszönöm a segítséget.
SA

tejci 2010.11.04 11:12:00 © 3311
Köszönöm válaszaitokat,szerencsére nem volt gond hogy akkor mentem,sőt...
Szép napot!
agi29 2010.10.24 15:52:12 © 3310
Sziasztok!

Elvileg 7 hetes terhes vagyok. Azért elvileg, mert a mensi alapján most 7+4-nél járok, az uh szerint ettől kisebb. A baj a baba elhelyezkedésével van. Ez az utolsó leletem:
Endometrium 13 mm, CRL: 4 mm, jó szívműködés.
Szabályos petezsák a belső méhszáj fölött kb. 9 mm-el, az isthmicus szakasznak megfelelően tapadt meg. Adnextájon eltérés nincs.

Holnap reggel kell bemennem a kórházba kontrollra, de a dokim szerint jó, ha éhgyomorra megyek, mivel nagy valószínűség szerint meg kell szakítani a terhességet, olyan rossz helyen van a baba. De ez még nem biztos. Holnapig tudnátok nekem valami biztatót mondani? Van rá esély, hogy bent maradhat?
Múlt hét pénteken az uh-os doki azt mondta, hogy elkezdett kilökődni, ennek ellenére mégis ott van, van már jó szívműködés, és nagyon-nagyon szeretnénk ezt a babát. A kisfiamat császárral szültem, ha ez számít.

Ági

peterfizora 2010.10.21 10:36:54 © 3309
Szerintem belefér az az időpont hiszen, ahogy a terhességet képesek kiszámolni, az korántsem elég pontos, hiszen az utolsó menstruációtól számolják, ami ugyan adott, de hogy ezután mikor volt peteérés, és mikor termékenyült meg a petesejt, azt nyilván nem tudják napra pontosan megmondani. Szerintem még az első ultrahang sem elég megbízható ahhoz, hogy méret alapján korrigálják a baba korát.. úgyhogy az az idő, amit tudunk a baba koráról, az úgyis csak egy becslés, ettől bármelyik irányba eltérhet egy kicsit..
radiológus 2010.10.20 19:02:52 © 3308
Szerintem belefér, de szerencsésebb lenne néhány napot várni.
Előzmény: tejci (3307)
tejci 2010.10.13 15:17:20 © 3307
Szia!

11 hét 3 naposan megyek a 12.heti uh-ra,nem korai ez még?
A védőnőm szerint jó az időpont.
Előre is köszönöm válaszod!
Zsoff86 2010.10.08 09:21:53 © 3306

Köszi a válaszokat! :)

Még annyi, hogy ha hétfőn megyek uh-ra, akkor már elvileg lesz szívhang, ugye?

youlcsi 2010.10.07 21:30:20 © 3305
szia!
nekem első uh-n (ciklus 35. napján... de ez nálam nem jelentett semmit) 1,4 mm-es felritkulás volt. 5 nappal később több mint 4 mm-es felritkulás... majd 1 héttel az első uh után (orvosi vélemény alapján 4-5 hetesen) 8 mm-es petezsák :) ez után 2 héttel később már 7 mm feletti ülőmagasság (mert akkor már olyanunk is volt :)) ami uh-gép szerint 6+4nek felelt meg.

nekünk nem sikerült teljesen letisztázni, hogy mennyi idős a babánk, de ha ezekből a méretekből indulok ki, akkor ő olyan 6 hetes baba lehet :)
Előzmény: kittyke1 (3304)
kittyke1 2010.10.07 19:17:40 © 3304

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy 1,7mm-es petezsák hány hetes és napos terhesség? Egy hétre rá 10mm-es volt a petezsák, újabb egy hét elteltével pedig már az embrió 5,6mm.

Köszönöm :-)

Zsoff86 2010.10.06 22:12:05 © 3303

Nagyon köszönöm!!!

:)

Allia 2010.10.06 09:32:46 Creative Commons License 3302
Zsoff, a valódi utlsó mensihez képest jók a méretek. A leleten a dokiáltal meghatározott u.m dátuma szerepel, ehhez képest a terhesség (grav.s.) valóban 10 hetes lenne, de nem az, hanem az általad mondott utolsó menseshez képesti 4-5 hetes. Ilyenkor még nem kell labor vizsgálatokat csinálni, bőven ráérsz még, én a 4. gyerekkel a 14. héten jutottam el labor vizsgálatra. Ne aggódj, elégszer fognak megcsapolni a terhesség során, és ha már most aggódsz ennyire, akkor mit fogsz csinálni az elkötevetkező sok-sok évben, amikor a gyerek majd megszületik, amikor majd először lesz beteg, amikor majd elöszö9r esik el, amikor... :-) Nyugi, terhes vagy, és jók az adataid. Gratulálok!
Továbbá ajánlom figyelmedbe a szülészet, nőgyógyászat (beszélgetés) topikot.
Előzmény: Zsoff86 (3301)
Zsoff86 2010.10.05 18:55:25 © 3301

Sziasztok!

Még új vagyok itt, de szerintem gyakori vendég leszek. :)

Két hete kellett volna megjönnie, és a múlt héten csináltam egy tesztet, ami terhességet mutatott. Ma elmentem orvoshoz. Amikor megvizsgált, kérdezte, hogy mikor menstruáltam utoljára. Mondtam, hogy aug. 22. Azt mondta, hoigy szerinte annak már kevesebbnek kellett lennie, mint az addigiaknak, mert úgy érzi, ez egy 10-11 hetes terhesség (szerintem nem). Mondta, hogy menjek át uh-ra. Átmentem, elkezdték keresni a 10-11 hetes babát. Háát, nem nagyon látták. Kérdezték, hogy mikor volt meg utoljára. Mondtam, hogy aug. 22., de az orvos úgy gondolja, július 20. (ezt is írta a papíromra). Persze, hasi uh-n nem láttak nagyon semmit, úgyhogy jött a hüvelyi... Aszernit inkább azt mondták, hogy 4-5 hetes a terhesség. (Saját számításaim szerint is inkább ez az igazi.) 

A következők kerültek a papíromra:

1. (vizsgálat):

2010. 10. 05. u.m. 07. 20. TT poz. cyt:2773 / R Ökölnyi gravid uterus, szabad környezetben. Kolp: ép hám Dg: grav. s 10. 

2. (vagina uh):

Az uterusban 16 mm-es petezsák.

4-5 hetes

1 hét múlva uh.

Valamiért nem nyugtat meg, hogy a két helyen kétfélét mondanak, bár tudom, még nagyon az elején vagyok. A petezsák mérete jó?

Valaki tudna nekem segíteni, hogy mit jelent ez a sok minden, ami a papíromra került? Minden kis apró információnak nagyon örülök!!! Légyszi segítsetek.

Nekem az is egy kicsit furcsa volt, hogy se vizeletvizsgálat, se vérvétel nem volt. Ez normális?

Lehet, hogy túlaggódom a dolgot, de ez az első babám, és nagyon remélem, hogy nem lesz gond!!!

Mindenkinek jó készülődést! :)

Zsoff86

camillavica 2010.10.05 10:14:54 © 3300
Kedves Kheiron!

Tegnap vérezgetni kezdtem, és a kórházban centrálisan elhelyezkedő placentát állapítottak meg. Nem tartottak ott, de szigorú fekvésre vagyok ítélve. Babám 28 hét 2 napos az Uh szerint, menstruáció szerint 29w2d vagyok. Ha folyamatosan fekszem és baj nem történik kihúzhatom azt a 8-10 hetet így, vagy jobb lenne kórházba menni? Ha mégis beindul a vérzés nagyon, mi fog történni? Azonnali császár? A baba még olyan picike, túlélheti? Kérlek írd meg mik a lehetőségek!!! Nagyon aggódom magam és babám miatt is, első gyermek és én 33 éves vagyok..
Válaszod előre is köszönöm: camillavica
Ediina 2010.10.04 16:15:46 © 3299

Bocs, már megint előbb járt a kezem, mint a szemem. :(

Radiológus, le tudom írni ha figyelek :)

Előzmény: Ediina (3297)
Ediina 2010.10.04 14:29:47 © 3298

-

Ediina 2010.10.04 14:29:27 © 3297

Radilógos, köszönöm a válaszodat!

Segítenél kérlek kiértékelni a leletemet? Kicsit elborzadtam, mert levették az immunológiai vizsgálathoz a vért is, majd közölték, hogy legközelebb márciusra van időpont mikor beszélni tudok érdemben az orvossal. Nem tudom, hogy így mi értelme volt ennek az egésznek... tisztában vagyok vele, hogy mi a helyzet az egészségügyben, de erre a pénteki időpontra is március óta vártam, ez volt az ötödik módosítás. Ad-e az alábbi aggodalomra okot, keressek privát orvost?

2 irányú lumbalis gerinc + betekintő SI felvétel

Lapos lordosis. A praesacrilais rés kissé szűkebb, zárólemezek élesek. LI: felső zárólemezén Schmorl gyöngy van. Csúszás nem láthetó. A kisízületek szűkebbek, scleroticusak. SI rések a kp. és felső harmadban egyenetlenek, a kontúrok elmosódottak, kissé sclerotikusak.

Öh. a-p kéz és láb felvétel:

Mérs. fokú sávos porosis. Az ízületi rések néhol szűkebbek, főleg az IP-k. IP peremek alatt elvétve apró cysta van. MK. III. ujj és IV. PIP ízületeiben kis sublixatio van. MTP rések megtartottal A mt. fejecsekben halvány felritkuás van.

Köszönöm szépen!

Előzmény: radiológus (3296)
radiológus 2010.10.01 21:02:11 © 3296
A betekintő SI felvétel egy röntgenkép a keresztcsont és a medencecsont két ízületéről.

A két irányú LS gerinc felvétel meg a legalsó (ágyéki) gerincszakaszról és a keresztcsontról készül.
Előzmény: Ediina (3294)
Ediina 2010.10.01 15:50:43 © 3295

.