Keresés

Részletes keresés

agicza Creative Commons License 2011.01.15 0 0 1843

Futó hortenzia végülis virágzott cserépben? Mekkorát nőtt? Talajtakarónak vagy függőlegesre neveled majd?

Előzmény: CBNora (1841)
agicza Creative Commons License 2011.01.15 0 0 1842

Kerti aprók, rovaros-madáretetős organikus blogok, Nórának is ;-)

http://www.greatstems.com/2010/06/

http://flowerhillfarm.blogspot.com/2010_08_01_archive.html

CBNora Creative Commons License 2011.01.15 0 0 1841

Mutatósak, de én majd olyan csapot szeretnék, ami csapnak is látszik. Majd egyszer, egyelőre vannak még sürgősebb dolgok (ól készre vakolása pl., a falára szánt futó hortenziát már elültettem máshova, most a déli oldalra szánt homoktövisek várakoznak cserépben).

Előzmény: agicza (1840)
agicza Creative Commons License 2011.01.15 0 0 1840

Sztem olyan átmérűjű bambuszcső kell, aminek a tetejébe még a kezed meg a csap tekerője is elfér... slagot én legalábbis hátul hoznám ki, egy kevésbé látható helyen, egy nagyobbacska lyukat ráfúrva... Igen, a csobogó mintáját koppintják, az is hasonlóan néz ki.

Előzmény: zytasu (1839)
zytasu Creative Commons License 2011.01.15 0 0 1839

Ok, tetszik, csak---

nem értem, hogy nyitom-zárom...és a schlaug :))-ot mire  rakom ? mert - még - csak ez az egy kerti csap van. Ezek inkább csobogóként funkcionálnak, nem?

Előzmény: agicza (1836)
agicza Creative Commons License 2011.01.15 0 0 1838

Ha nagyon nagy szerencséd van, az egyik egyszer virágzó ramblerem az... Ha marad ilyen az idő és tavasszal van még értékelhető szaporítható ág rajta, szólj, vágok neked. Ha nem akarsz vele bajlódni, akkor a hollandoknál a Lottumnál próbálj szerencsét....  Vagy itt: http://www.petrovicroses.rs/english/collection/17_ramblers.htm

Előzmény: robida (1830)
agicza Creative Commons License 2011.01.15 0 0 1837

Marhajó ez a http://stoneartblog.blogspot.com/, még a buddha-körték meg a kocka-dinnye is benne van, csak ideje lenne az embernek átnyálazni... Kösziii! :))

Előzmény: RCTiv (1826)
agicza Creative Commons License 2011.01.15 0 0 1836

A legegyszerűbb két termetes bambuszrúdból megcsinálni a kerti csapot, ha nem zavar a kissé távol-keleties jelleg, ötletek itt: http://www.theartisanonline.com/water.htm

 

Előzmény: zytasu (1835)
zytasu Creative Commons License 2011.01.14 0 0 1835

azért kiváncsi leszek a végeredményre, van már terved kb., hogy milyen lesz?

Nekem meg az akna mellett van, ráadásul a bejárat közelében,  nagyon szurja a szememet.

Már próbáltam 35 x 35-ös lapokat  lerakni köré sakktábla szerüen, kozé kakukkfüvet, varjuhájakat.. egy kicsit jobb lett az összkép, de azt  az ágaskodó csövet valamivel el kellene takarni. vagy kisebbre venni.

Nekem is tetszik az első képen levő.... de 80 E-nél kezdődik...  vastelepen .....ennyi most nincs rá :))

a 2. meg azért tetszik, hogy hátulra fel lehetne tekerni a schlagot és  bontott téglából nem lenne nagy beruházás.

sztem a tálba vagy rá simán megy a kanna vagy vödör.... de nélküle is mutatós lenne mindkettő.

a régi háznál odajártak fürödni a rigók a kicsinyeikkel... :)))

Előzmény: CBNora (1834)
CBNora Creative Commons License 2011.01.14 0 0 1834

Nekünk még csak egy fekete műanyag cső jön ki a házból, a végén egy sima réz csappal. Le van téve a földre egy ereszcsatorna darabba, ami elvileg kivezeti az elfolyó vizet a fűbe. Szóval még nincys véglegesen megoldva.

A képeid közül az első teszik, a köves nekem már túl nagyszabású. Medencécskét nem tennék egyik alá sem, mert ha kannát kell a csapról tölteni, kényelmetlen, hogy nem lehet letenni a földre. Sztem elég alá valami kavicsos rész, ahonnan el lehet vezetni az elfolyó vizet.

Előzmény: zytasu (1833)
zytasu Creative Commons License 2011.01.14 0 0 1833

nézegettem a kerti csap kialakitásokat... szeretnék valami egyszerű, de jópofa boritást a jelenleg kb. 80-90 cm magasan kiálló cső-csap-ra. Ti mit csináltatok vele, milyet szeretnétek, ha még nektek sincs kialakitva ----- tapasztalataitokra és ötleteitekre várok.

 

 

      valami ilyesmire gondoltam... a locsolót is innen múködtetném.

 

 nektek milyen magasan van? elég lenne, ha  40-60 cm magas lenne? mit ültetnétek köré?

Köszi minden infót és ötletet.

zytasu Creative Commons License 2011.01.13 0 0 1832

ok, semmi gond, meg lehet oldani.... humorra vettük, ugy-e észrevetted?

nagyon jók a "kis sziklák"... de milyen lehet a hőszigetelése? :))

Előzmény: RCTiv (1831)
RCTiv Creative Commons License 2011.01.13 0 0 1831

magyarul nem találtam, sőt igazából csak a linket akartam berakni, csak helyette betette az egészet :) de ha nem megy az angol (nekem se) akkor ott a gugli fordítója, arra jó, hogy kihámozza belőle a lényeget az ember, végszükség esetén meg még mindig ott vannak a képek .)))

Előzmény: zytasu (1827)
robida Creative Commons License 2011.01.13 0 0 1830

Sziasztok! Meg Buék is, mert én már elég régen írtam ide, bár mindig elolvaslak benneteket.

Van valakinek ötlete, honnan lehet paul's himalayan musk futórózsát beszerezni? Majd a rózsásoknál is megkérdem, de hát sztem itt is mindenki "rózsás". Is. Meg még minden más.

Előre is köszi.

zytasu Creative Commons License 2011.01.13 0 0 1829

az már csipőből megy...a nem létező bölcsiben épp azt tanultam :OOOOO csak nagyon rég volt... :((((

Előzmény: sz_attila (1828)
sz_attila Creative Commons License 2011.01.13 0 0 1828

Segítségképpen portugál feliratok is vannak ott, ha nem vetted volna észre ... :PPPP

Előzmény: zytasu (1827)
zytasu Creative Commons License 2011.01.13 0 0 1827

nagyon jó ez a "kis házikó", de magyaritva is felrakhattad volna - lehet, hogy szégyen, de nem mindenki érti az englisht, sőt mást sem.- szvsz.  Sorry.

Előzmény: RCTiv (1826)
RCTiv Creative Commons License 2011.01.12 0 0 1826

egy jó kis blog, hátha még valaki nem ismeri, a kőház meg faintos nagyon.

 

You call that a Rock house....This is a ROCK HOUSE


You may be forgiven for thinking that this is a scene from a remake of the Flintstones by Tim Burton., but believe it or not, it is a real house in the rural settings of the Fafe mountains in northern Portugal.
A Casa do Penedo, or "the House of Stone," was built between four large boulders found on the site.


The house was built in 1974 as a family's rural retreat, but in recent years it has attracted the attention of tourists and architecture enthusiasts alike. Some come to marvel at how this unique house is so perfectly integrated into its natural surroundings, while others just want to come see the 'Flintstones' house (as it has been called by many). Interest in the stone house has grown to the point that the current owner, Vitor Rodrigues, has had to move to find solace from the curious visitors, and has had to install bullet-proof windows and a steel door to prevent the robbery attempts and vandalism it has incurred in recent years.


Although the house lacks electricity and running water, it does surprisingly house an array of amenities, which include a fireplace, a sofa made of cement and the stem of eucalyptus, and a swimming pool carved out of one of the large rocks.
I was unable to find any photos of the interior, however I did take these stills from an interview by the Portuguese media with Vitor Rodrigues.


 

 

For those who are interested in seeing the video interview, it can be found here, but be warned it is in Portuguese and of poor quality.


The guy who built this was not the only person to think of building a house in between huge rocks. Another example I came across is this more formal looking house near Plougrescant, Bretagne, France.

 Castel Meur

Photos of 'Casa do Penedo' by talented Portuguese photographer Jsome1.

Tovább »

forrás: Blogspot.com

kertészmanó Creative Commons License 2011.01.12 0 0 1825

az autóépítés és a hifi a hobbija de ez a szakmája is

Előzmény: ZsuR (1824)
ZsuR Creative Commons License 2011.01.12 0 0 1824

Mi az o hobbija?

Előzmény: kertészmanó (1822)
zytasu Creative Commons License 2011.01.12 0 0 1823

még egy kis üveg:   

és a tartója :))    

kertészmanó Creative Commons License 2011.01.12 0 0 1822

Igen csak hobbyból de szinte betegesen,szerencse hogy a párom megértő és nem tagad meg semmit igaz ő is a hobbyjának él amit viszont én tolerálok .De nagyon szeretem a kertészkedést lakberendezést.

Előzmény: agicza (1818)
zytasu Creative Commons License 2011.01.12 0 0 1821

micsoda gondolatok! :OOOO és micsoda képzelőerő! :PP gratula :))

Előzmény: sz_attila (1817)
zytasu Creative Commons License 2011.01.12 0 0 1820

ugy emlékszem, hogy nem rossz a hőszigetelésük... persze, én nem értek hozzá - de el tudom képzelni,...főleg a farönkök esetében, ha olyan kötőanyagot használnak.

Nekem is nagyon tetszett az ötlet, azért is mentettem el :OO

Előzmény: agicza (1816)
agicza Creative Commons License 2011.01.12 0 0 1819

*Wáááááááááááááááh.... Ez csúnyán büntet... ;-PPPPPPPPPPPP

Előzmény: sz_attila (1817)
agicza Creative Commons License 2011.01.12 0 0 1818

Használd őket egészséggel! A telet a legjobban egy teleltetős télikerttel lehet áthidalni, meg ha már elkezded a palántázási időszakot februárban, azzal is némileg lehet csökkenteni a téli semmittevéssel előjövő frusztrációt... ;-P Vagy ha tervezel a következő szezonra, és gyűjtöd az inspirációt mindenhonnan. :-D

 

Kertészkedés: a sajátomban most már csak fenntartok, de másokét  tervezni szoktam. ;-P

 

Egyébként van pár szakmabeli itt is, majd úgyis látni fogod az írásokból, kik azok... ;-) Te csak hobbiból matatsz a kertben?

Előzmény: kertészmanó (1813)
sz_attila Creative Commons License 2011.01.12 0 0 1817

Hogy ez milyen jó a fagurigákból épített ház! Képzeljétek, ha leég, olyan lesz, mint az ementáli sajt, tele lyukkal :))) Kicsit szenvedni fognak benne a huzattól :))))

Előzmény: zytasu (1814)
agicza Creative Commons License 2011.01.12 0 0 1816

Na, most belegondoltam egy fél pillanatra, hogy a kontinentális teleket nyögő országokban ezeknek a falaknak a hőátbocsátási ényezője mennyire felelne meg az előírásoknak... Hehe. Ötletnek viszont jók! :-D

Előzmény: zytasu (1814)
agicza Creative Commons License 2011.01.12 0 0 1815

Nemár, pont a gyöp legélvezetesebb tulajdonságáról mondasz le önként és dalolva??? ;-P

Azt a kis növénykét meg azon a néven mentsd el a házikönyvtáradba, amit Nóra megadott, így képről rögzülni fog... A Veronica 'Madame Mercier' -ről van szó?

 

Előzmény: RCTiv (1811)
zytasu Creative Commons License 2011.01.11 0 0 1814

ha már üveg...

      .


ha már épités...  , ha már fagurigák......

Előzmény: RCTiv (1802)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!