Keresés

Részletes keresés

funkyandy Creative Commons License 2011.12.26 0 0 656

Ezzel a Fortuna, nem Fortuna dologgal kapcsolatban az a véleményem, hogy már

a megnyitása előtt jó 10 évvel minden DJ Funky-t játszott ebben az országban. Az más kérdés, hogy Matyi barátunknak volt egyedül arra ideje, hogy 20 éven keresztül gyüjtögesse a VIP és VIF listákat, melynek köszönhetően mára már komolyabb SMS és

cím listával rendelkezik mint a fidesz és évente egyszer, egy ingyen buliba össze tudja

még mindig szedni a régi arcokat. A szakmai részéről a dolognak csak annyit, hogy nem is

Ő nyomja a bulikon hanem minden féle segéd discosok. Egy biztos, hogy december 30 és 31.- én mi a Várba megyünk a FORTUNÁBA mert az ott meghírdetett buli (Funky Sensation Party), mind feelingben, mind szakmailag verhetetlen a tavalyi videójuk alapján, mert a

srác aki a videón tolja, eszméletlen jó (olyan amilyet még nem láttam!

Nézzétek és osszátok meg meg, mert ezt mindenkinek látni kell aki szerti a Funky-t és a 80-as évek zenéjét.

.  

funkyandy Creative Commons License 2011.12.10 0 0 655

Hello Noémi!

 

Ha fortunás vagy és a barátaid is, akkor biztosan érdekel, hogy idén december 30 és 31-én újra lesz buli fent a várban, a Fortunában. Itt a buli linkje amit a youtube-on találtam. Elképesztő jól tolják a funky-t. A legprofibb buli amit valaha láttam. A weboldaluk azt írja, hogy külföldi funky DJ-k is lesznek. Szóljatok mindenkinek aki szereti a funky-t, hogy senki ne maradjon le és persze arról se, hogy 20 év után

újra a foreszban bulizzunk! 

 

.  

Előzmény: il grande (654)
il grande Creative Commons License 2011.11.03 0 0 654

 

Gyerekek nézzetek át a facebookra....

http://www.facebook.com/pages/Fortuna-88-91/172017956223665

 

itt vagyunk.....várjuk a kemény mag többi tagját:)

 

össze szoktunk jönni a guszinál és a dionál ezen a helyen:

http://www.facebook.com/pages/K%C3%A9glee-Bisztr%C3%B3-100-Juice-B%C3%A1r/191923330858967

 

amikor fortunás buli van azt felteszem az oldalra ott értesülhettek.....

ha van kép vagy hang anyagotok nyomjátok:)

 

puszi

noémi

kabret Creative Commons License 2011.05.07 0 0 653

http://fortuna.mlap.hu/

Szerintem itt találsz.:)

Előzmény: axelos (652)
axelos Creative Commons License 2011.05.07 0 0 652

Hello. Keresnék bármilyen fortunás felvételeket. Édesapámnak szeretnék egy válogatás cd-t összeállítani, mert mindig jön a történeteivel a fortunából. És hát az is igaz, hogy eléggé átadta nekem is ezt az életérzést. :D

Esetleg ha emailben bárki küldene, azt megköszönném. molnaralex13@hotmail.com

Előre is köszi a segítséget.

veilchen Creative Commons License 2011.04.24 0 0 651

Igeeen :) Király, hogy van ilyen topic. Ha van a Fortunának mai jogutódja működő bulikkal, tessék közzétenni itten. Élmennék rázni még nyugdíj előtt párszor :)))

bozsó68 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 650

Retro és Funky party : 2011. április 2. szombat este 20:00 - 04:00
Belépő : 1.000.-
Színhely : Oázis étterem Budapest, Váci út 135-139.
Ha eljönnél, akkor az iwiwen a  "Funky és retro buli" nevű eseményen jelezheted részvételi szándékod!

Ezen kívül a "Nosztalgia Funky Clubban" találkozhatnak a régi funky diszkók (Fortuna, Zuglói stb.) rajongói,

valamint ennek a zenei stílusnak a kedvelői!!!

 

bozsó68 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 649

Retro és Funky party : 2011. április 2. szombat este 20:00 - 04:00
Belépő : 1.000.-
Színhely : Oázis étterem Budapest, Váci út 135-139.
Ha eljönnél, akkor az iwiwen a  "Funky és retro buli" nevű eseményen jelezheted részvételi szándékod!

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.06 0 0 648

Ahol a funky igazi ünnepe zajlott... - 2009.12.30 

Míg hétvégék telnek el úgy, hogy nem találunk egész éjszakás, színtiszta funky bulit a fővárosban, ezen az estén két komolynak ígérkező buli is csalogatta a funkyzene kedvelőit. Mi úgy döntöttünk, mindkét partin terepszemlét tartunk - győzzön a jobbik!

 

 

Kétségtelen tény, hogy a Bakai Mátyás nevével fémjelzett, sportcsarnokban rendezett bulit választották többen. Mégpedig jóval többen. Olyannyira, gyakorlatilag képtelenség volt ellazulni egy kicsit és élvezni a funky ütemeket, hiszen percenként vagy belénk állt egy könyök, vagy egy cigi égettett meg... Mikor már a puszta levegővétel is komoly akadálynak tűnt az elviselhetetlen tömegnyomorban, kifelé vettük az irányt, és inkább beszélgetésbe elegyedtünk a többi bulizóval.

A közhangulat lehangoló volt. Az emberek sokallták a jegyért kiadott 8000 (!) forintot ezért a tülekedéssel teli, fullasztóan meleg partiért. No persze volt, aki élvezte az estét: Bakai Mátyás sznob VIP-vendégei, akik a partitól látványosan elkülönülve remekül szórakoztak az elkülönített VIP-részen. Ugyancsak egy bennfentes Bakai-ismerőstől tudtuk meg a bárpultnál beszélgetve, hogy az egykor közkedvelt DJ-nek mára ez az egyetlen fellépése az év folyamán, és - ahogy azt tapasztalhattuk is - a saját haveri körének szórakoztatásán kívül teljességgel hidegen hagyja, hogy érzi magát a közönség és milyen a buli. Őt magát idézve: "Engem egy dolog izgat, hogy reggel mennyit teszek zsebre, a többit lesz.rom."

Bár tovább szándékoztunk maradni a partin, a kiábrándító és lehangoló szavak után beláttuk, hogy itt igen gyorsan jó pár rövid italnak kellene lecsúsznia a torkunkon, hogy a tömeg és a trópusi klíma ne zavarjon, netán a kaotikusan változó minőségű zenére bulizni is tudjunk. Ahhoz pedig nem is kellett interjút rögtönöznünk a többi résztvevővel, hogy megállapítsuk: ez a rendezvény nem a funky zenéről, még inkább nem a közönségről, hanem egész egyszerűen Bakai pénzéhségéről szólt!

 

Elindultunk tehát a Club Prestige-be, és megsúgom, ezzel nem voltunk egyedül. Az ugyanitt rendezett november 27-i Funky Night Fever partiról szép emlékeket őriztünk, de bevallom, a Bakai-féle buli után nem sok kedvünk maradt újra emberek közé menni, tülekedni, mindenért sorban állni, és esetlegesen egy újabb egykor dicső lemezlovas, mára viszont kiégett ember megfáradt lemezeit hallgatni. És láss csodát...! Mindaz, ami az előbbi helyen kínos volt és erőltetett, az a Prestige-ben élvezetes volt és működött! Hölgyeim és Uraim, fiatal és idősödő DJ-k, hát így kell régi nagy zenékkel hatalmas hangulatot varázsolni, ahogy DJ Fat tette! Minden egyes régi nagy funky kedvencet mosolyok és üdvrivalgások fogadtak - DJ Fatben most sem kellett csalódnunk!
 Ami pedig a környzetet illeti: hangulattalan sportcsarnok helyett elegáns klub, figyelmes személyzet, kényelem és luxus várt minket – negyed- illetve nyolcadannyi pénzért, mint az előző helyen, hiszen a gyönyörű, új klubba a budapesti árakhoz illeszkedő 1000 és 2000 forintos jegyekkel léphettünk be. A Prestige-ben az a fajta telt ház fogadott minket, amiért az ember szórakozni jár. Mindenfelé bulizók, egy négyzetméter nem maradt üresen, mégsem voltak túlterhelve a bárpultok, a mosdóknál egy percet nem kellett várakoznunk, a sportcsarnokos buli után pedig felüdülésként hatott, hogy a tánctér valóban tánc- és nem küzdőtérként funkcionált. Több emberrel találkoztunk, aki a másik buliból jött (menekült...) át, és az a vélemény sem maradt osztatlanul, hogy ha Bakai sürűbben fellépne, gyorsan porig rombolná a régi image-ét... Nem kérdéses, hogy a funky magyarországi, igazán színvonalas ünnepe december 30-án a Prestige-ben zajlott! Ez a buli a közönség legjobb kiszolgálásáról, hangulatáról szólt, és nem a pénzről!

Egy régi dj-ben való hatalmas csalódással, majd erről az estéről szinte már lemondva végül egy remek élménnyel zártuk az előszilvesztert, és azt hiszem, minden régi fortunás nevében mondhatjuk: mi évekkel ezelött, tizenéves korunkban élveztük nagy tömegrendezvényeken egymást taposni, a mi igényünk 2010-ben egy olyan hely, amilyen a Club Prestige!

A 2009-ben lezajlott két remek hangulatú Funky Night Fever Party után a közönség egyhangú kérésére 2010-ben is rendszeresen jelentkezik Budán, a Rózsadomb lábánál ez a partisorozat! A régi fortunások következő funky randevúja: január 29-én, pénteken Bárány Attilával és DJ Fattel a Club Prestige-ben!

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.14 0 0 647

No és engem is... :-)

dreamer1 Creative Commons License 2011.01.14 0 0 646

Engem is érdekelne a December 30. hanganyaga!

 

Előzmény: bravo07 (642)
Musicman_68 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 645

Ez engem is érdekelne, természetesen csereszabatosan...

disco80@freemail.hu

Előzmény: bravo07 (642)
Musicman_68 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 644

Kellene mindenképp, mivel most szervezünk egy funky bulit, és oda mindenképpen össze akarjuk gyűjtani a korszak

legjobb zenéit! Ezzel kapcsolatban majd írni fogok, hátha más is részt venne egy ilyen összejövetelen!

 

Előzmény: Dr Dee (643)
Dr Dee Creative Commons License 2011.01.10 0 0 643

Valóban alap muzsikák ezek:)Ez a hanganyag engem érdekelne?!

Nekem is van pár mixem,még Fortunás is 1986-87böl.Ha esetleg érdekel?

drdeekukacfreemail.hu

Előzmény: bravo07 (642)
bravo07 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 642

Jeles!!!!Jó zenék....Én azért megszereztem a dec30 komplett anyagát, szerepelnek rajta e számok is asszem.:.-)

A Zuglóiba nem voltam egyszer sem, az Ezresben is csak párszor.:.-)

Előzmény: Musicman_68 (641)
Musicman_68 Creative Commons License 2011.01.07 0 0 641

Mi ritkábban jártunk a Fortunába, inkább az Ezres klub és a Zuglói volt a célhely. Az Ezres volt akkoriban szinte a legolcsóbb

hely Pesten, és ahhoz képest nem volt igénytelen. A Zuglói viszont nagyon hasonlított a Fortunára, főleg a zenei felhozatalában,

mivel itt lehetett a legjobb funky zenéket hallani. Kíváncsi lennék más"Zuglóista" véleményére is!

Ezekhez mit szóltok?

 

Glen Goldsmith - I Won't Cry

Sexmachine - Sax It Up

G Starr - Morning Light

 

bravo07 Creative Commons License 2010.12.28 0 0 640

Bizony!!! Hamarosan december 30.!!!!:-)

 

A régi DISCO témához: Magistral a Deák téren? Ha jól emlékszem, valamikor a 80-as évek vée felé, egy szilveszteri buli keretén belül zárták be, ott voltam!!! ( De nem engedtek be, túl fiatal voltam aznap.:.-DDD )

Előzmény: vrossi (639)
vrossi Creative Commons License 2010.12.19 0 0 639
kroll Creative Commons License 2010.11.25 0 0 638

Igen mostmár emlékszem. Valamikor 90 márciusában járhattam ott, és mintha nem lett volna belépő. Egyébként szerény véleményem szerint a Randevú 90-ben már leszállóágban volt, a másodvonalba került. Igazából a 80-as évek közepén hasított nagyon, amikor a csajok odajártak "digózni".

Itt megnézhető, milyen volt a Randevú 90-ben.

 

Előzmény: Dr Dee (637)
Dr Dee Creative Commons License 2010.11.18 0 0 637

Az akkori nagy helyek:Randevú,Fortuna,Expo 25:D

Az Expo25 1988-1990 Szeptember végén zárt be,akkor is ott voltam:)

Valóban az épület sincs már meg:)

Előzmény: kroll (636)
kroll Creative Commons License 2010.11.14 0 0 636

Lehet, hogy 91-ben jártam ott, nem tudom, viszont akkoriban -szerintem- az első három legjobb disco között volt. Sajnos már az épületet is lebontották.

Egyébként mikor nyílt meg és meddig volt.

Előzmény: Dr Dee (635)
Dr Dee Creative Commons License 2010.11.11 0 0 635

Nem volt olcsó hely az biztos:( Fantasztikus estéket töltöttem ott:)Van hang anyagom onnan,ja meg a Fortunából is 1985östöl....:)

 

(szerintem az kicsit korában kellett,hogy legyen mint 92?!Szerintem max1991,de megkérdezem majd az apámat,ő volt az utolsó "góré" ott:D

Előzmény: kroll (632)
SZEGECS Creative Commons License 2010.11.09 0 0 634
Előzmény: SZEGECS (633)
SZEGECS Creative Commons License 2010.11.09 0 0 633

 

kroll Creative Commons License 2010.11.08 0 0 632

A 90-es évek elején a legmenőbb helyek közé tartozott. 92-ben egyszer jártam ott a Kanadából éppen hazajött nagybátyámmal. Arra emlékszem, hogy valami eszméletlen rabló árai voltak, egy kóla 500 ft-ba (!!) került.

Előzmény: Dr Dee (631)
Dr Dee Creative Commons License 2010.10.23 0 0 631
Arról beszéltem:) Az egy jó kis hely volt!!!Jártál ott anno?
Előzmény: kroll (630)
kroll Creative Commons License 2010.10.23 0 0 630
Emlékeim szerint volt egy Expo25 disco Budapesten is a BNV területén a 25-ös pavilonban.
Előzmény: Dr Dee (620)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.27 0 0 629

Helyes,nagggggggggyon szigorú az érzet ilyen zenékre tolni a verdát...jól tudom! :-)

Nincsen mit,máskor is...! ;-)

 

Előzmény: Fatboy Slim (628)
Fatboy Slim Creative Commons License 2010.07.27 0 0 628

Eeezzzzz azzzzzz

yesssss

nagyon szerettem

csinálok egy klasszikus CD-t és be fogom pakolni az autóba

 

nagyon köszi esmét

Előzmény: Törölt nick (627)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 627
Okker,csak bátran!:-)
Nos,ez vélhetően egy másik gigászi muzsika,a Sun Worshippers éspedig Diana Brown & Barrie K. Sharpe prezentálásában:http://www.youtube.com/watch?v=PzR6fYepOug

Még valami? ;-)
Előzmény: Fatboy Slim (626)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!