Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

KTsk Creative Commons License 2011.01.03 0 0 41317
Előzmény: KTsk (41316)
KTsk Creative Commons License 2011.01.03 0 0 41316

Sziasztok!

Hát lehet, hogy most megköveztek, de meg kell, hogy mondjam, hogy már biztos vagyok benne, hogy az életben nem vénnék még egyszer Renault márkájú autót. Eddig itt a fórumban is rengeteg problémáról olvastam. Az én 2004-es 1.4 v8 talicskámnak eddig (68000km) kevés baja volt. Hosszbordásszíjcsere, csomagtérajtó központizár vezeték eltört, gumi csere, aksi csere. Ezeket,valamint az olaj, szürők, gyertyák cseréjét mindíg megcsináltam.

Most, hogy készítem az autót műszakivizsgára, a tököm tele lett a renault-val.

AXIÁL CSUKLÓ CSERE!!! HÁTSÓ FÉKMUNKAHENGER CSERE. Szerencsére van egy szerelő haver aki segít, ha már elfogy a türelmem.

Nincsenek nagy igényeim, eddig meg is voltam elégedve a talicskámmal, de most ki kell

jelentsem: ilyen szar autó a világon nincs még egy! Minden része silány, vacak.

Az enyém gyönyörű álapotban van, és még 6,3 l-nél még sosem fogyasztott többet. De ha részenként vizsgálom, találok mindíg valami kis hibát.

 Bocs, de ki kívánkozott belőlem! Most piszkosul utálom a "Retyo gyárját".

Tade15 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 41315

Nyírteleken csinálták.Jobban bele gondolva pont 2 éve,2009 elsö munkanapján csináltattam.Valszeg egy olcsó Vaterás szürö miatt szivtam be.(Minek bele gyári ez csak 6000 cimszóval.)Elöször csak nem indult pöcre 0 fok körül,kicsit jobban meg kellett tekerni.Utána egyre nehezebben indult.Alacsonyabb lett az alapjárat,rázta az egész autót,elöször ez tünt fel.karácsonyra nagyon hideg lett,és már csak bikázva tudtam beinditani.Ha be melegedett még elinditotta az akksi.Az izzitás világitott,meg a stop de egy idö után elaludt.Ha be tudtam csüszkölni ugyan úgy ment mint elötte.Húzott rendesen,nem kormolt.Ez k.b. 1300 km alatt ment végbe.Nyirtelekre már úgy mentem,hogy a mühej elött nem mertem leállitani.Mindez 113000-km nél történt.

Előzmény: Tibibá666 (41313)
Tibibá666 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 41314

Romániában átszámolva 13 E Ft a gyári javítókészlet. De 24 E Ft-ért már új csúcsot is lehet kapni. :D

http://www.licitatii-electronice.ro/produse/detalii-produs.aspx?pid=19054

 

Előzmény: Tibibá666 (41313)
Tibibá666 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 41313

Valóban jó áron javították, de mostanában nem találtam egy műhelyt sem, aki 25 E Ft alatt javítana és ebbe sajnos csak a vezérlőszelep cseréje fér bele, +10 E Ft ha a fúvókát is cserélik, 5 E Ft  kiszerelés...

Nem hiszek én sem ebben az ultrahangos tisztításban, szerintem egy erős rendszertisztító adalék legalább olyan hatásos és engem nem zavar ha kívülről nem fényesek a nagynyomású csövek.

Esetleg elárulod, hogy hol sikerült ilyen áron javítani a porlasztóidat?

Milyen jelenségeket produkált az autód, amikor hibásak voltak a csúcsok és mekkora volt a futásteljesítmény? /Gondolom az izzítás, stop, service hármas világított/

Előzmény: Tade15 (41311)
Tade15 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 41312

Hát ha itt van Miskolcon 2200-ért izzitó gyertya veszek 2-öt.Már -10 alatt nehezen indul 2-vel :)

Előzmény: RenPaul (41304)
Tade15 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 41311

Ez nem túl olcsó.18 ahhoz képest,hogy nekem 2 éve 22 ért csinálták darabját garanciával,és hozzá sem kellett nyúlnom.Azóta mentem vagy 35000-et vele és (kopp kopp)semmi baja.Ja,és kannából tankolok.És nem volt semmi más csinálva se szivattyú se ultrangozás semmilyen dolog.

Előzmény: Tibibá666 (41305)
Tade15 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 41310

Azért a jó öreg vezetékes módszert itt is lehet alkalmazni.Darab drót,az egyik vége az akksi pozitivra,a másikkal meg csiklandozod a gyertya tetejét.Amelyik nem szikrázik nem jó.

Előzmény: ÖregMackó (41309)
ÖregMackó Creative Commons License 2011.01.03 0 0 41309

Szia RenPaul!

 

Nekem megdiagolták és tudom hogy egy gyertya rossz de nem tudom, nem láttam, hogy kiírta volna hogy melyik. De lehet hogy csak nem értettem a franciát. Csak ki kel mérnem melyik az nem?

 

Egyébként most a nagy hidegben is indult különösebb nehézség nélkül inkább az aksit viselte meg a hideg.

 

Ez a befecskendező csere azért durva! Kíváló nyomatékmérős keze van a csávónak! Én biztos megszakítanám valamelyik menetet. Kíváncsi lennék milyen futásteljesítmény van egy ilyen csere után. Ugye nem néhány ezer km-t vár az ember.

 

És így utólag BUÉK minden kedves Thália társnak!

 

ÖregMackó

 

Előzmény: RenPaul (41306)
steely Creative Commons License 2011.01.03 0 0 41308

 

 

Szia!

 

A mai nap megnéztük kollégámmal a reléket, ami az akkumulátor mellett jobbra egy fekete dekli levételével megtalálható volt.

Kettő jól hozzáférhető, kettő már-már a motortér felső pereme alá esik. Kiszedtük, megcserélgettük és utána mikor az indítókulcsot elfordítottam lehetett hallani azt a halk elektromos búgást, ami gondolom összefügg az üzemanyag ellátás rendszerével.

Aztán indítóztam és pöccre beindult.

Járattam egy ideig, hogy az akksi magához térjen aztán mentem vissza dolgozni.

 

Hazafelé megint nem indult, újra megpiszkáltam a reléket és semmi gond.

Nyilván nem szeretném ezt minden hosszabb leállítás után végigjátszani, így természetesen szervíz lesz belőle.

Érdekesség, hogy a szakszervíz telefonon AC pumpát mondott 50-60 ezres költséggel.

 

Nagyon köszönöm a segítséget még egyszer, és baleset, bosszúság mentes új évet kívánok jó egészséget és sok-sok szeretetet minden márkatársnak!

 

 

 

 

Előzmény: dobik (41268)
dx man Creative Commons License 2011.01.03 0 0 41307

Hi,

 

nekem is cserélni kellett a gyári CH184-es izzítógyertyákat.

Helyükre a bele való EYQUEM G28+PWD501 -ek kerültek.

Először csak 1db lett cserélve (4 évesen), 5 évesen visznont a másik 3-at is kidobtuk.

Azóta nem volt gond. Most mértem őket én is, elvben 0,6...0,8 Ohm a helyes érték, feltéve, hogy a multiméter vezetékének az ellenállását - meg a ki tudja mekkora átmeneti ellenállásokat - levonod a mért eredményből. 1 Ohm alatti ells. érték bőven jó.

 

Előzmény: Anonymus23 (41301)
RenPaul Creative Commons License 2011.01.03 0 0 41306

Ez lemaradt:

izzítógyertya ellenállása max 2 Ohm lehet!!  (a 290 Ohmos nyilván rossz, az lényegében szakadt, fel sem izzik..)

 

Egyébként a Clip diagnosztika jelzi, ha nem jó valamelyik izzítógyertya, tehát nem kell feltétlenül az ellenállás-méréssel foglalkozni (ha van mód diagra - persze..)

Előzmény: Anonymus23 (41301)
Tibibá666 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 41305

Valamiből fenn kell tartani a szervizeket is. Szerintem túlmisztifikálták a szervizek és a javítók a CR rendszerek működését és az van a köztudatban, hogy ehhez senki más ne nyúljon csak "hozzáértő".

Itt is lehet kapni: http://be-futo.addel.hu/detailproduct.php?storeid=2475&productid=488663

A vezérlőszelepet biztos, hogy tartalmazza a készlet, azt nem tudom, hogy fúvókát is. Olcsónak ezt sem mondanám, de még mindig sokkal barátibb ár, mint egy felújítás ára vagy egy új porlasztó.

Vannak kínai gyártmányok is 5-6 Ft körüli áron, de azok megbízhatósága és futásteljesítménye eléggé kétséges.

Szerintem ez a javítás akkor megfelelő, ha csak 1-2 porlasztó hibás. Ha több, akkor azt már valószínűleg a szivattyúból leváló részecskék károsították és akkor a szivattyút is érdemes felújítani. Viszont akkor indításkor több idő alatt épül fel a Rail nyomás és esetleg alacsony is, de ez megfelelő műszerekkel kimérhető.

Ha fúvóka csere is történik a felújításkor, utána célszerű egy szervizben beméretni a csúcsokat, hogy új azonosítót generáljanak, majd azt az ECU-ban rögzíteni.

Valószínűleg a legtöbb nagy alkatrészkereskedő is be tudja szerezni a vezérlőszelep javítókészletet /9308-621C cikkszám/.


Előzmény: Kattal (41300)
RenPaul Creative Commons License 2011.01.03 0 0 41304

A Renault-nál a Motrios izzítógyertya 2100 Ft.

A gyári 7300.

 

Ha rendesen indul mínusz 10-ben a járgányod (nem dadog, rángat beindulás után), akkor nem lehet gond, hogy nem egyformák a gyertyák.

Az izzítógyertya annyira nem fontos alkatrész, mint a benzinesekben a gyújtógyertya, mert a dízelben csak hidegindításkor működnek.

 

De azért persze nem árt, ha belevaló van benne, szóval én pl a Motriosat tenném bele a helyedben, ha mégis cserélni kell..

Előzmény: Anonymus23 (41301)
Gergo.bgy Creative Commons License 2011.01.03 0 0 41303

Hogy miért beszélnek százezekről? Mert megtehetik. Most mit csinálnál, ha beáll a porlasztód? Megcsináltatod, vagy kitolod a bontóba. :) Egyébként 150e körül lehet venni új és gyári porlasztót (4 db.) csövekkel együtt. Viszont itt a videót nézve, azért eszembe jutna pár kérdés. Jó, kitudod cserélni a porlasztó csúcsot, úgy ahogy. Csövek kicserelével/kitisztításával mivan? Nagynyomású szivattyú cseréjével/felújításával mivan? Ezt hogy oldod meg az út szélén/garázsban? Mert azért nem véletlenül állt be a porlasztó. Valószínű a púderfinomságú fémszemcséktől - amik leváltak a szivattyúról -, meg az egyéb rendszerbe került szennyeződésektől. Szóval jó jó ez a javító kit, de mivan a többivel, ami miatt keletkezik a baj, m a baj forrását sem árt megjavíttatni.

Előzmény: Kattal (41300)
kisfitti Creative Commons License 2011.01.03 0 0 41302

Az enyém gázas, 1.4 16V. Jelenleg a gáz ára 211 Ft.  Ebből, nekem 7.5 litert eszik, benzinből 6.5 litert, szinte csak hosszabb távon használom. 25 km-re dolgozom, reggel megyek este jövök. Városi használatra szinte alkalmatlan, mivel min. 30 C fokon kapcsol át, (nekem a 40 C fok vált be) ezért rövid távon felesleges. Az átalakítás drága, mivel keverőfejes rendszer szóba sem jöhet, mert képtelenség beállítani úgy, hogy jó legyen. A hengerenkénti gázinjektoros rendszer 220 ezertől indul. Van olcsóbb is, én még ezt se raknám bele. Nekem Stargaz Polaris van, ez egy német-olasz rendszer, nem rossz, de már nem tetetném bele még 1X. Keveset tud még ez is. A jó, az a Zavoli, de inkább a Landi-Renzo Omegas. Na ez 260-tól van, + extrák, pl. pótkeréktartály, nagyobb hengeres tartály stb. stb.

Az enyém 240 volt pótkeréktartállyal, szintejelzővel, tankoló ajtó mögé rejtett gázbetöltővel.

Beszerelés után NKH vizsga, mivel nincs senkinek thaliára tipusengedélye.

Én egy tan gázzal. kb.: 36 liter 470 km. Én hetente ennyit megyek átlagban. Ehhez számoljunk legfeljebb 3 liter benzint indításhoz, melegítéshez, Így mai árakon nézve kb.: 8600 ft a 470 km.

Ugyanez benyából. 30.5 liter benzin, =11000 Ft. Én hetente spórolok 2400 Ft.-ot. Tehát 1 km-en 5 Ft, így a 240 ezres beruházás 48000 km-en térül meg a mai gázáron számolva.

Bezzeg amikor berakattam még csak 150 Ft-volt, és mellette a benzin 310. :(

Hogy mai gázár mellett berakatnám e? Nem tudom, inkább Vennék valami TD, vagy TDI-t, kannás gázolajat sok helyen lehet venni, 220-250 körül. A DCI-be azért azt nem merném belerakni.

Előzmény: kovacas (41299)
Anonymus23 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 41301

Üdv mindenkinek az új évben!

 

A múlt év végén voltak azért komolyabb hidegek, és reggelente bizony gondolkozott neki a dönci, hogy beinduljon-e avagy sem.

Első körben nekiugrotta megnézni az izzítógyertyákat, a 4-ből 3-nak olyan 1-1,5 ohm között volt az ellenállás, 1-nek meg olyan 290 ohm. Na mondom vagy 4-ből 3 nem jó, vagy ha szerencsém van, akkor csak egy van tönkremenve. Kiszedve kiderült, hogy az az egy volt halott. Kicseréltem (Bosch) lett bele véve, így viszont már 3 féle gyertya van benne: 2 eredeti Champion (ebből az egyik még az eredeti gyári), 1 NGK, illetve az új Bosch.

Amit azonnal lehetett érezni, hogy beindulás után szép egyenletesen járt, előtte eléggé dadogott egy pár másodprecig.

Viszont a hideg reggeli indítást nem nagyon oldotta meg, mert az akksi eléggé gyengélkedett reggelente. Szilveszter este fel lett téve akksitöltőre, másnap délig töltötte, és azóta sokkal vígabban tekeri reggel is a motort.

 

Az izzítógyertyával kapcsolatban volna kérdésem:

- nem gond-e hogy 3 féle gyertya van benne (más tulajdonságokkal rendelkezhet a 3 féle gyertya)

 

A Fridcarnal most elég olcsón lehetne kapni (a régebbi beszerzésekhez képest), most 4200 volt a Bosch, előtte 1 évvel 5500 volt az NGK, illetve 5-6000 Ft között volt régebben a Champion.

A Fridcarnal a EYQUEM Izzítógyertya most 2128 Ft/db, gyakorlatilag 4 db-t tudnék venni 2 másik fajta árából

http://www.fridcar.hu/autoalkatresz_cikkszam/2/392830/1/alkatresz/gyujtasizzitas/izzitogyertya/renault/thalia/2004/16831/

Ezekről van valakinek tapasztalata? Ha jól tudom a benzineseknél pl ilyen márka a gyári gyertya, nem?

Kattal Creative Commons License 2011.01.03 0 0 41300

Ha ennyi az egész akkor nem értem a szervizek és a dízelesek akik porlasztó felújítással foglalkoznak miért beszélnek százezrekről. Mennyiért lehet és hol ilyen delphi felújító szettet kapni?

Előzmény: Tibibá666 (41298)
kovacas Creative Commons License 2011.01.03 0 0 41299

Köszönöm a segítséget! Nem járok,csak kipróbáltam még a nyáron. Hát tényleg nem  sokkal olcsóbb. Megérdeklődöm valahol a gázt. Esetleg valaki aki megosztana vlem tapaszt alatait a gázról? Más- Tolatóradar van az autón,egy hölgy volt az elő tulaj. Pár napja nem működik. Hova van kötve? Egyszerű kivitel-4 érzékelő,piros digitális kijelző. Áramot kap,mikor hátramenetbe teszem fölvillan és egyet csipog. utána semmi. Nem koszos már eszembe jutott! Előre is köszi.

Tibibá666 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 41298

Szerintem elég tanulságos a román porlasztócsúcs javító módszer:

 

Megfelelő higiénia mellett szerintem simán működik ez a fajta javítás. Látható, hogy gyári Delphi alkatrészzel szerelik össze, csak nem éppen laboratóriumi a tisztaság. Viszont jó hír, hogy kereskedelmi forgalomban nálunk is lehet kapni Delphi javítókészletet. :)

Előzmény: Kattal (41294)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.03 0 0 41297

A 40570 és 40572-es hozzászólásomban részletesen írtam a javításról

Előzmény: Kattal (41294)
Tade15 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 41295

Én bontottat biztos nem tennék bele.Szabolcsban tudok felújitót ha érdekel.Újakat meg túrd végig az alkatrész áruházakat a neten,és keress valakit akinek van legalább 30% kedvezménye ott ahol meg akarod venni.

Előzmény: Kattal (41294)
Kattal Creative Commons License 2011.01.03 0 0 41294

Sziasztok. Nem tudja valaki honnan és hol érdemes porlasztócsúcsot keresni 1.5dci thaliába? Esetleg nincs valakinek?

sebesguszti Creative Commons License 2011.01.03 0 0 41293

Köszönöm a gyors segítséget de én sem jol irtam nem a tükör meg a hátlapja sérült hanem a karoszéria burkolat tőrt szét ami védi a z elektromos tökröt ilyen szinre fujt burkolat.Nekem tháliám van az megegyezik a clioéval mert még soha nem figyeltem

 

Állítólag Creative Commons License 2011.01.02 0 0 41292

Üdvözlet!

Tisztán ne használd, tönkreteheti a motort, mivel az ECU nem tud neki elég üzemanyagot adni így szegény lesz a keverék,

ez pedig kipufogószelep, leömlő, és katalizátorproblémákat okozhat. (Elégnek a magas hőtől.)

Nekem saját készítésű átalakítóm van, ezzel tisztán kb.20-30%-os túlfogyasztással lehet számolni.

De mostanában főleg hidegben rövid utakon használom ilyenkor biztos, hogy megvan a 30%.

Egy jobb átalakítóval kisebb túlfogyasztással elmegy. Minnél nagyobb a hengerűrtartalom általában annál kisebb a túlfogyasztás.

Ja az autóm 1,6 16V.

Tehát a megakarítás így sem túl nagy, de mivel a különbség az etanol javára most kb. 39% így valamennyi megtakarítás van.

Előzmény: kovacas (41280)
makrand_2 Creative Commons License 2011.01.02 0 0 41291

Sziasztok!

Kis kihagyás után jelentkezem (innen szoktam thalia-szakmailag töltődni) még egyszer. Csere miatt eladó az autónk. Egy thalia-motoros (1.5 dci-s) daciát veszünk. 

700 ezerért áruljuk az autót, amelyet 4 évig 80 ezer kilométer mennyiségben használtunk. Összesen 8 éves és 198 ezer a mutató. Remélem, nem bánjuk meg a cserét. Van rajta vonóhorog, defendlock zár, valamint adunk gyári tetőcsomagtartót és egy garnitúra egy idényt futott acélfelnis nyárigumi-garnitúrát.

Hát ennyi, ha valakit érdekel az emilemre is írhat, hogy ne terheljük a topikot.

Szép évet minden Thaliasnak!

MA

1404 Creative Commons License 2011.01.02 0 0 41290

Eladó két darab Goodyear GT-2 típusú 175/65 R 14” 85%-os nyári gumi, egy darab felnivel.

A gumiabroncsok egy nyarat futottak, tökéletes állapotban vannak!

Az autó a télen eladásra került, a nyári gumik megmaradtak, ezért eladóak. 

A szállítás díját a vevő állja!

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.02 0 0 41289

Ha leszeded a kézifék felől az ülésről a műanyagot , meglátod, hogy hol az övfeszítő!

Előzmény: vargachris (41287)
vargachris Creative Commons License 2011.01.02 0 0 41288

Na, ezen a nyomon el tudtam indulni. Nem is tudtam, hogy van ilyen. Ha még valaki van, aki enélkül élt idáig, az olvassa el:

PIROTECHNIKAI ÖVFESZÍTŐ: Működése során a feszítők előfeszítik a biztonsági övet. Mivel az öv így szorosabban simul a testre, a jármű utasai hamarabb lassulnak a járművel együtt, és a test terhelése egyenletesebben oszlik el a fékezési folyamat teljes időtartamára, s ezáltal csökken a sérülés veszélye. Az övfeszítőket egy gázgenerátor indítja a légzsákvezérlő készülék jelére. Az övfeszítő indítási küszöbe alacsonyabb, mint az elülső légzsáké, azaz adott esetben olyan ütközés alkalmával is működik, amelynek ereje nem elegendő az elülső légzsák felfúvásához.

Mégegyszer köszi!

Jó utat Mindenkinek.

Chris

vargachris Creative Commons License 2011.01.02 0 0 41287

Köszi szépen a lehetőséget, majd kitotózom. De: légzsáknak valami érzékelője lehet esetleg, ami észreveszi, gogy az ülésen ül-e valaki?

Ez a piroizé kicsit fura, mert az övcsathoz szerintem nem megy semmi.

Mégegyszer köszi.

Chris

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!