Keresés

Részletes keresés

hajrá zoli Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7445

Köszi, azokat én is megtaláltam:)

Nem tolom fejből a típusszámot, egy barátom vett ilyet (porzsák nélküli Ergospace) kb két éve, majd megkérdezem tőle a pontos adatokat.

Előzmény: Törölt nick (7444)
hajrá zoli Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7443

Sziasztok,

 

azt szeretném megkérdezni, tudtok-e valamit az Electrolux Ergospace sorozatáról. Pontosabban arról, hogy a porzsák nélküli verzióját lehet-e még valahol kapni. Körülnéztem, de csak porzsákos készülékeket láttam mindenhol. Egyszerűen megszűnt a porzsák nélküli Ergospace? Nincs bajom a porzsákkal, csak kényelmes vagyok. Többek között azért is tetszik ez a sorozat, mert egy konektorból tudnám kitakarítani a lakást.

ovitomi Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7441

Köszi a gyors választ!

 

Vízes porszívót én is kerülném, ezért kérdeztem rá, hogy az általatok említettek nem azok-e.

 

Az Electroluxnak melyik sorozata a középen hengeres srűrős, ami kerülendő?

 

Samsungból mi az aktuálisan ajánlott típus: SC7060

Előzmény: Törölt nick (7440)
ovitomi Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7439

Sziasztok!

 

Olvasgattam visszafelé a topikat, de lenne néhány  kérdésem.

 

1. A topikporszívó (Electrolux ZCX6440 - ha jól értelmezem) ugye nem vizes porszívó? Ez alatt azt értem, hogy nem víz segítségével "fogja meg" a port. Valaki nekem azt mondta, hogy ha nincs porzsák, akkor csak vízzel lehet a port megfogni. Ha jól értelmezem, ez ciklon rendszerű, és nincs benne víz.

 

2. A párom kérdezi, hogy mi az  a száraz-nedves porszívó. Ez megegyezik a takarítógépekkel?

 

 

Nem vagyunk gyakori porszívózók, a házunkban parketta, kő, és néhány szőnyeg van. (nem padlószőnyeg) Szeretnénk, ha megoldható, hogy a követ valami gőzős megoldással takarítani, felmosás helyett. Vagy ehhez valami egészen más eszköz kell? Esetleg erre valami javaslat?

 

Köszeönettel!

ovitomi

tunderlala-3 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 7438

A gőzporszívó már volt téma, emlékszel? VKOrsinak van (vagy volt) olyan karcher-e, de azt mondta, hogy nem szereti, mert nagyon lassú 2in1 funkcióban. GYorsabb, ha előbb gőzöl, utána porszívózik, akkor le is tettem róla, jó ez nekem, ahogy van, külön a gőztisztító, külön a porszívó.

 

Amúgy helyzetjelentés a porszívómról.....na a szőnyegbe tapadt kutyaszőrt (belluska vedlett a drága 2 hónapon keresztül, gondolhatod:D) a sima fejjel úgy sem tudtam kiszedni, hogy a kefét kiengedtem, kevés volt hozzá....a turbó kefe már elég jó volt, csak nem szeretem mindig cserélgetni a fejet.:s

Előzmény: Teaway (7434)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 7437

Mi öten, három gyerek, már ők is régen felnőtt ágyban alszanak....a franciaágyra nagyon drága volt a matrac, de a gyerekeknek 40-ből megúsztuk darabját...nekünk mondjuk muszáj volt, mert a kicsi atka allergiás.

Előzmény: kakaduuu (7433)
Teaway Creative Commons License 2010.12.01 0 0 7435

300k-ból én se porszívót vennék, hanem pl. négy darab atkamentes matracot.

Előzmény: kakaduuu (7433)
Teaway Creative Commons License 2010.12.01 0 0 7434

Esetleg gőzporszívóval egy menetben.

Előzmény: tunderlala-3 (7431)
kakaduuu Creative Commons License 2010.12.01 0 0 7433

Tavaly nézegettem matracokat, naná, h a legdárgábbak voltak legkényelmesek, ezek 70 000 nél kezdődtek ... :-( Nem vettem. AZt nem tudom, h atkamentesek voltak-e.

Hát ha lecserélném, négyen vagyunk, abból kettő gyermek... az sem lenne olcsó.

De mondjuk én nem akarok venni 300 000 ért porszívót, nem vagyok megörülve....:-)...annyira.

Előzmény: tunderlala-3 (7431)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 7432

ügynökök

Előzmény: tunderlala-3 (7431)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 7431

olcsóbban megúszod minőségi atkamentes matracokkal, amiket időnként ráadásul gőztisztítóval átgőzölsz és utána porszívózod át. Porszívózásra meg bármelyik hepa 12-es porszívó tökéletesen megfelel allergia-szempontból...nagy parasztvakítás, amit a porszívó ügynökön művelnek, de valamiből nekik is meg kell élni...csak ne belőlem:)))

Előzmény: kakaduuu (7430)
kakaduuu Creative Commons License 2010.12.01 0 0 7430

...és miért?

 

Nekem a Lux ugrott be, a matrac-atka témáról, de lehet h más k. drága volt, már nem emlékszem...

Előzmény: tunderlala-3 (7429)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 7429

de neki megggyőző volt

 

én meg simán elzavartam őket...hehe:))))))))

Előzmény: kakaduuu (7427)
kakaduuu Creative Commons License 2010.11.30 0 0 7427

Egy ismerősömnél volt egy porszívóügynök (potom 3 órát:-) kiporszívozták először a lakást saját porszívóval, majd a LUX-szal (???)... azt mondta, ami a matracból kijött az volt legundorítóbb, de többi helyről is, sokkot  kapott, he ennyire "koszos" a lakása:-) AZ ő fia is allergiás, beteges. Azt nem tudom, h megvették-e azóta....de neki megggyőző volt

Előzmény: Törölt nick (7422)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 7425

Értem. Akkor páramentesítés, ha túl magas a lakásban a páratartalom.

Gőztisztító penészgombákat is kinyírja.

Előzmény: Törölt nick (7424)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 7423

Olvastalak a légtisztítósban is...ez annyira köztudott dolog pedig, hogy a matracokban tanyáznak leginkább a dögök.:s :(( Tök mindegy sajnos, hogy tél vagy nyár, milyen idő, mivel a lehullott emberi hámsejtekkel táplálkoznak és a meleg klímát kedvelik, amit a testünk biztosít nekik, így a legjobb hely számukra...hogy dögölnének meg!:s :D

 

Atkamentes matrac a megoldás....szerintem ebben is vannak azért, max. nem annyi.

 

Én át szoktam gőzölni a matracokat ugyanúgy, mint a szőnyegeket és a kárpitos garnitúrát, azután porszívózom. (ezt persze nem minden alkalommal, csak pár havonta)

 

Előzmény: Törölt nick (7422)
kakaduuu Creative Commons License 2010.11.29 0 0 7421

HA asztma van, akkor inább az lenne a cél, hogy macera nélkül távolítsd el a port  a porszívóból, azaz ne kelljen a portartályt nyitogtani, mosogatni (ezzel vissza kerülhet  a por és miegymás a levegőbe, amit összeszívtál). Porzsákos kellene szerintem, amikor tele, fogod és kidobod, nem is kell érintkezni a szeméttel.

A Mielének van egy kifejezetten allergiásoknak való porszívója, na ja 100 000 HUF.

Előzmény: ekide1 (7417)
ekide1 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 7419

Nem tudom a márkáját mert kidobtam a csomagolását, 5 db volt a csomagban. Rowentához való,

de ezt adták a delonghihoz is, mondván nincs más.

Előzmény: Törölt nick (7418)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.29 0 0 7418

Nem tudom milyen gyártmányú az utángyártott porzsák, de 1-1 próbát megérne akár a Tescos, akár az Auchanos 5-5 db-os kiszerelésű csomag, 1600 il. 900 körüli árakon. Azért írd meg a rosszul működő porzsák márkáját:(

Előzmény: ekide1 (7417)
ekide1 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 7417

A régi porszívónk egy delonghi takarítógép,( már több mint 10 éves) amihez Miskolcon csak utángyártott porzsákot kapok. A második porszívózás után már ontja magából a port, mivel a nagyobbik gyerkőcőm asztmás ez nem a legjobb dolog. Olyat szernék ami erős, és nincs porszag utána. Lehetőleg porzsák nélküli legyen.

Köszönöm

Előzmény: Törölt nick (7416)
Lacivill Creative Commons License 2010.11.29 0 0 7414

Olvass vissza, és felejtsd el a "vizszürüset".

Előzmény: ekide1 (7413)
ekide1 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 7413

Sziasztok!

Porszívó vásárlás előtt állunk. Nagyon kacsingatunk a vízszűrős porszívók felé, pontosabban kettő: Samsung Aquatic  és a Zelmer között vacilálunk. Igaz azt hallottuk, hogy a vízszűrősöknek gyenge a szívó hatása, viszont allergiásoknak nagyon jó. A samsungnak csak 200 W a szívó teljesítménye.

Van valakinek valamilyen tapasztalata ez ügyben?

Mit javasoltok. Előre is köszi.

 

kakaduuu Creative Commons License 2010.11.27 0 0 7412

Jópofa ez a video. Nem tudom hány évesek lehetnek a porszívók, sztem legalább 15 ...

Azért érdekes, hogy  az illetőnek 3 hasonló korú Miele gépe is van...:-)

Amati SX Creative Commons License 2010.11.26 0 0 7411

jövő héten felkerülnek a márkabolt oldalára az új ultra silencer-ről készült videók, akkor kiderül minden remélem.

katka51 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 7410

Köszönöm a jókívánságot, és a korábbi jótanácsokat, véleményeket is!

katka51 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 7408

Szép jó estét MINDENKINEK!

Délután megleptem magam álmaim porszívójával!

Nektek köszönhetően választottam ki a csodagépet, az Elektrolux ZCX 6440-est.

10 perces próbaüzem  után nagyon elégedett vagyok. Mosható szűrővel + egy betéttel kaptam.

Remélem, hogy jó kis társam lesz hosszú ideig.

Jó pihenést, szép hétvégét kívánok Nektek!

 

apci500 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 7407

Ha nem szív jól hepával vedd ki a hepát. Ha úgy sem szív, akkor nem a hepa miatt szívsz :-)

Egyszerű?

Előzmény: Törölt nick (7405)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.26 0 0 7405

Nagya, köszi a gratut! Az uram hozta haza ezeket a hepás csodákat, meglepetésnek szánta szegénykém, hogy ne kelljen mindig porzsákot vadászni. Ezek szerint porzsák nélküli + hepásban is van, ami jó? (Magyarul nem kell egy lakás porszívózása közben 20-szor szétszedni??) Ott mire kell figyelni? Min múlik az, hogy egy szoba után, szinte tök üres tartállyal sem szív?

Zeki3, igen, ő az, a ciklon előszűrős. :-)

Ja, meg nekem a szervizben a mosható hepaszűrőre is azt mondták (az Elektrolux-ra), hogy az egy dolog, hogy mosható, de azt is cseréljem ki, ha nem szív jól. De mondom még csak pár hónapos!! Nem baj, akkor is cserélni kell. Most akkor????

Na de ezek már csak elméleti kérdések, remélem az én drága kicsikémmel megleszünk nagy egyetértésben és szerelemben hosszú-hosszú évekig. :-))

Előzmény: nagya2 (7399)
Nesty Creative Commons License 2010.11.25 0 0 7404

Neztem a kulonbozo porszivokat, eredetileg vmi porzsakosra gondoltam de most mar a porzsak nelkuli eleg meggyozo, a vizes pedig felejtos. Az Electroluxok eleg jonak tunnek de nem igazodom ki rajtuk.

Olyat szeretnek melynek van jo feje szonyegre, parkettara es padlora is, gyerekek vannak es allat pedig nincs, nem is szeretnenk. Ugy gondolom, hogy a moshato szurok, jol hasznalhato fejek es az eros szivoero a fontos parameterek.

Neztem pl a Electr. ZAC6826, ZSC6920, ZSC6930 es a Solac AS3190-et.

Mit javasoltok ilyesmi feltetelek mellett ha kb max 35ezret szanok ra?

dorothy79 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 7403

100%, hogy 1 év rá a garancia.(az edigital pontatlan) A márkaboltosok is azt mondták, hogy 1 év.

Előzmény: Amati SX (7401)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!