Keresés

Részletes keresés

tunderlala-3 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 7432

ügynökök

Előzmény: tunderlala-3 (7431)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 7431

olcsóbban megúszod minőségi atkamentes matracokkal, amiket időnként ráadásul gőztisztítóval átgőzölsz és utána porszívózod át. Porszívózásra meg bármelyik hepa 12-es porszívó tökéletesen megfelel allergia-szempontból...nagy parasztvakítás, amit a porszívó ügynökön művelnek, de valamiből nekik is meg kell élni...csak ne belőlem:)))

Előzmény: kakaduuu (7430)
kakaduuu Creative Commons License 2010.12.01 0 0 7430

...és miért?

 

Nekem a Lux ugrott be, a matrac-atka témáról, de lehet h más k. drága volt, már nem emlékszem...

Előzmény: tunderlala-3 (7429)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 7429

de neki megggyőző volt

 

én meg simán elzavartam őket...hehe:))))))))

Előzmény: kakaduuu (7427)
kakaduuu Creative Commons License 2010.11.30 0 0 7427

Egy ismerősömnél volt egy porszívóügynök (potom 3 órát:-) kiporszívozták először a lakást saját porszívóval, majd a LUX-szal (???)... azt mondta, ami a matracból kijött az volt legundorítóbb, de többi helyről is, sokkot  kapott, he ennyire "koszos" a lakása:-) AZ ő fia is allergiás, beteges. Azt nem tudom, h megvették-e azóta....de neki megggyőző volt

Előzmény: Törölt nick (7422)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 7425

Értem. Akkor páramentesítés, ha túl magas a lakásban a páratartalom.

Gőztisztító penészgombákat is kinyírja.

Előzmény: Törölt nick (7424)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 7423

Olvastalak a légtisztítósban is...ez annyira köztudott dolog pedig, hogy a matracokban tanyáznak leginkább a dögök.:s :(( Tök mindegy sajnos, hogy tél vagy nyár, milyen idő, mivel a lehullott emberi hámsejtekkel táplálkoznak és a meleg klímát kedvelik, amit a testünk biztosít nekik, így a legjobb hely számukra...hogy dögölnének meg!:s :D

 

Atkamentes matrac a megoldás....szerintem ebben is vannak azért, max. nem annyi.

 

Én át szoktam gőzölni a matracokat ugyanúgy, mint a szőnyegeket és a kárpitos garnitúrát, azután porszívózom. (ezt persze nem minden alkalommal, csak pár havonta)

 

Előzmény: Törölt nick (7422)
kakaduuu Creative Commons License 2010.11.29 0 0 7421

HA asztma van, akkor inább az lenne a cél, hogy macera nélkül távolítsd el a port  a porszívóból, azaz ne kelljen a portartályt nyitogtani, mosogatni (ezzel vissza kerülhet  a por és miegymás a levegőbe, amit összeszívtál). Porzsákos kellene szerintem, amikor tele, fogod és kidobod, nem is kell érintkezni a szeméttel.

A Mielének van egy kifejezetten allergiásoknak való porszívója, na ja 100 000 HUF.

Előzmény: ekide1 (7417)
ekide1 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 7419

Nem tudom a márkáját mert kidobtam a csomagolását, 5 db volt a csomagban. Rowentához való,

de ezt adták a delonghihoz is, mondván nincs más.

Előzmény: Törölt nick (7418)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.29 0 0 7418

Nem tudom milyen gyártmányú az utángyártott porzsák, de 1-1 próbát megérne akár a Tescos, akár az Auchanos 5-5 db-os kiszerelésű csomag, 1600 il. 900 körüli árakon. Azért írd meg a rosszul működő porzsák márkáját:(

Előzmény: ekide1 (7417)
ekide1 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 7417

A régi porszívónk egy delonghi takarítógép,( már több mint 10 éves) amihez Miskolcon csak utángyártott porzsákot kapok. A második porszívózás után már ontja magából a port, mivel a nagyobbik gyerkőcőm asztmás ez nem a legjobb dolog. Olyat szernék ami erős, és nincs porszag utána. Lehetőleg porzsák nélküli legyen.

Köszönöm

Előzmény: Törölt nick (7416)
Lacivill Creative Commons License 2010.11.29 0 0 7414

Olvass vissza, és felejtsd el a "vizszürüset".

Előzmény: ekide1 (7413)
ekide1 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 7413

Sziasztok!

Porszívó vásárlás előtt állunk. Nagyon kacsingatunk a vízszűrős porszívók felé, pontosabban kettő: Samsung Aquatic  és a Zelmer között vacilálunk. Igaz azt hallottuk, hogy a vízszűrősöknek gyenge a szívó hatása, viszont allergiásoknak nagyon jó. A samsungnak csak 200 W a szívó teljesítménye.

Van valakinek valamilyen tapasztalata ez ügyben?

Mit javasoltok. Előre is köszi.

 

kakaduuu Creative Commons License 2010.11.27 0 0 7412

Jópofa ez a video. Nem tudom hány évesek lehetnek a porszívók, sztem legalább 15 ...

Azért érdekes, hogy  az illetőnek 3 hasonló korú Miele gépe is van...:-)

Amati SX Creative Commons License 2010.11.26 0 0 7411

jövő héten felkerülnek a márkabolt oldalára az új ultra silencer-ről készült videók, akkor kiderül minden remélem.

katka51 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 7410

Köszönöm a jókívánságot, és a korábbi jótanácsokat, véleményeket is!

katka51 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 7408

Szép jó estét MINDENKINEK!

Délután megleptem magam álmaim porszívójával!

Nektek köszönhetően választottam ki a csodagépet, az Elektrolux ZCX 6440-est.

10 perces próbaüzem  után nagyon elégedett vagyok. Mosható szűrővel + egy betéttel kaptam.

Remélem, hogy jó kis társam lesz hosszú ideig.

Jó pihenést, szép hétvégét kívánok Nektek!

 

apci500 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 7407

Ha nem szív jól hepával vedd ki a hepát. Ha úgy sem szív, akkor nem a hepa miatt szívsz :-)

Egyszerű?

Előzmény: Törölt nick (7405)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.26 0 0 7405

Nagya, köszi a gratut! Az uram hozta haza ezeket a hepás csodákat, meglepetésnek szánta szegénykém, hogy ne kelljen mindig porzsákot vadászni. Ezek szerint porzsák nélküli + hepásban is van, ami jó? (Magyarul nem kell egy lakás porszívózása közben 20-szor szétszedni??) Ott mire kell figyelni? Min múlik az, hogy egy szoba után, szinte tök üres tartállyal sem szív?

Zeki3, igen, ő az, a ciklon előszűrős. :-)

Ja, meg nekem a szervizben a mosható hepaszűrőre is azt mondták (az Elektrolux-ra), hogy az egy dolog, hogy mosható, de azt is cseréljem ki, ha nem szív jól. De mondom még csak pár hónapos!! Nem baj, akkor is cserélni kell. Most akkor????

Na de ezek már csak elméleti kérdések, remélem az én drága kicsikémmel megleszünk nagy egyetértésben és szerelemben hosszú-hosszú évekig. :-))

Előzmény: nagya2 (7399)
Nesty Creative Commons License 2010.11.25 0 0 7404

Neztem a kulonbozo porszivokat, eredetileg vmi porzsakosra gondoltam de most mar a porzsak nelkuli eleg meggyozo, a vizes pedig felejtos. Az Electroluxok eleg jonak tunnek de nem igazodom ki rajtuk.

Olyat szeretnek melynek van jo feje szonyegre, parkettara es padlora is, gyerekek vannak es allat pedig nincs, nem is szeretnenk. Ugy gondolom, hogy a moshato szurok, jol hasznalhato fejek es az eros szivoero a fontos parameterek.

Neztem pl a Electr. ZAC6826, ZSC6920, ZSC6930 es a Solac AS3190-et.

Mit javasoltok ilyesmi feltetelek mellett ha kb max 35ezret szanok ra?

dorothy79 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 7403

100%, hogy 1 év rá a garancia.(az edigital pontatlan) A márkaboltosok is azt mondták, hogy 1 év.

Előzmény: Amati SX (7401)
dorothy79 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 7402

Ismerősöm is ilyet vett és nagyon elégedett vele.

Előzmény: Törölt nick (7397)
Amati SX Creative Commons License 2010.11.24 0 0 7401

és hogy teljes legyen a káosz, megjelent az edigitalnál is ma a kék 3922-es, és nincs külön fogója, és két évet írnak a garira, ezt fejtse meg a ki tudja...

 

http://www.edigital.hu/Porzsakos_porszivo/Electrolux_ZUS3922B_ULTRA_SILENCER_porzsakos_porszivo-p62900.html

nagya2 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 7399

HAli!!

Gratula a géphez.

Az elözöekkel meg azért jártál úgy, mert nem olvastad a fórumot.

Üdv Nagya

Előzmény: Törölt nick (7396)
Amati SX Creative Commons License 2010.11.24 0 0 7398

ebben a boltban azt írják, van raktáron 3920-as, és 35-ért...

 

nem tom, nem hiszek nekik...

Előzmény: Törölt nick (7397)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.24 0 0 7396

Sziasztok! Ha valaki esetleg olcsóbb, egyszerű porszívóban gondolkodik, van egy tippem. Korábban egy Samsungom volt (4020), véletlenül böktünk rá a Corában, de ő volt a szerelmem 5 éven keresztül. Egyszerűen tökéletes volt, kiválóan szívott. Közben egyszer kellett javítani, de semmi pénzért nem cseréltem volna le. Egyszerű porzsákos volt, de nagyon erős. 2 hónapig is elvoltam egy porzsákkal (100 m2-es családi ház), és amikor majdnem tele volt a zsák, még akkor is teljes erővel szívott!! Sajna sikerült leégetni a motorját nemrég, úgyhogy menthetetlen lett. Hosszú hetekig keresgéltem a megfelelőt, és úgy tűnik, jól döntöttem. Korábban a párocskám leglepett porzsák nélkülivel, hepással, hogy majd milyen jó lesz nekünk, de ha utánam dobálnák sem kéne ilyen többet. Először LG-t hozott (26 e Ft), a típust már nem tudom, de semmit nem szívott, aztán kicseréltük Elektrolux ZAC 6806-ra (28 e körül volt). Na ezzel is kb. egy fél szobát sikerült teljes gőzzel kitakarítani, utána már alig szippantott, pedig a tartályának csak az alján volt egy kevés szöszmő. Fél nap volt, mire szétszedtem, hepa kirázva (végső elkeserédésemben kimosva is), visszatéve, tartály helyére, összezár - mindezt persze csak az udvaron.... , de a mezei porzsákos Samsungom sáros nyobába sem jöhetett. Nulla szívóerő, és mindehhez nagyon körülményes tisztítás, amint kb. minden szoba után meg kellett csinálnom, ha azt akartam, hogy nagyjából rendbe legyen. Beadtam bizományiba pár hónap kínszevedés után, kaptam is érte 7 e Ft-ot.... De bevallom, hogy nagyon utáltam, és örültem, hogy végre elváltak útjaink. Ezért most direkt hepa nélkülit, és porzsákosat kerestem, minél egyszerűbbet. Ő lett a választott:

https://www.nehagyjaki.hu/haztartasi_keszulek/porszivo_es_takaritogep/porzsakos_porszivo/samsung_sc_5225

400-as a szívóereje (és tényleg erős, maximumon szinte fölszedi a pvc-t az előszobában), van a fogóján egy tartály, ami először nagyon zavart, mert a képen nem szerepelt, de oda gyűjti össze a hajakat, szöszöket és a nagyobb dolgokat. Nincs benne olyan szűrő, amit cserélni kéne. És meglepő, amikor látom, hogy egy szobában mennyi koszt és szöszt szed össze. Anyukám is kipróbálta, miutána a sajátjával fölporszívózott, és még szedett össze egy csomó mindent. Végül is csak jókat tudok róla mondani, 14 e Ft volt, de remélhetőleg újabb szerelem lesz ebből. :-) Anyukámnak egyébként 4135-ös Samsung van, az is 10 e körüli, de szívóerőben csak 320-at tud, és nagyon észre lehet venni a különbséget.

Remélem, valakinek tudtam segíteni, aki egyszerűbbet keresgél. :-)

dorothy79 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 7395

A garancia 1év (+2 év azt hiszem a fődarabra). Pedig az 5 év gari nem olyan rossz :-)

Előzmény: Amati SX (7394)
Amati SX Creative Commons License 2010.11.24 0 0 7394

Jajj drága Dorothy79, olyan kedves vagy, hogy szíveden viseled hányattatott sorsomat porszívó ügyben (egyéb ügyekben is van ilyenem) :D

 

tényleg nincs a szegediben ilyen akció. A pécsi MM egyébként jól csinálja ezeket, emlékszem anno a Sony HC3 (ezt zeki3-nak írtam) videokamera annyira olcsó volt ott, hogy el is utaztam érte oda, persze félrenézték, és már nekem nem jutott, szóval azért egy porszívóért már nem megyek el (bár lehet, hogy egy ismerősöm járkál arrafelé)...

 

az említett green-ekről már összességében írtam, hogy a fekete-zőőőd párosítás annyira nem jön be, kell az a plusz szívóerő(motorteljesítmény), illetve dizánjban elég jó a 3900-as sorozat,  amit ajánlottál azok nem jönnek be, élőben is találkoztam a kisebbik típussal,  és a zöld forgó teljesítményszabályzó elég gagyesz pl. Szóval inkább maradnék a 3922-nél, nyilván az 5 év gari csábító lehet, de el is kérik az árát valójában, valamint tuti, hogy ugyanazok az alkatrészek vannak az 1 (vagy 2?) éves garival árult ugyanolyan típusokban.

 

tényleg? mennyi az annyi? mennyi a garancia az alap modellekre, mert van ahol 1 van ahol 2 évet írnak (pl edigital)...

 

sztem várok még egy kicsit amíg oszlik a por, mert még nagy a káosz (pl a 3922R képénél nem szerepel külön fogantyú a csövön), hátha kitisztul a kép, vagy esik az ára kicsit, illetve az edigitalnál is megjelenik.

 

 

Előzmény: dorothy79 (7390)
kakaduuu Creative Commons License 2010.11.23 0 0 7392

Jók ezek az akciók, de pestiekben porszívó nincs:-(

Áh, sajnálom, hogy lemardtam a 10 e Ft-os Boschról....

Előzmény: dorothy79 (7384)
schmo Creative Commons License 2010.11.23 0 0 7391

Sziasztok !

Scooba -ról van esetleg friss tapasztalat? (felmosó robot)
Rákerestem itt a topikban, de 3 évvel ezelőtti pár hozzászóláson kívül újabbat nem találtam.

Előre is köszi !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!