Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

cobranco Creative Commons License 2010.11.13 0 0 7106

ja igen,lemaradt:honda civic a tipusa

 

Előzmény: cobranco (7105)
cobranco Creative Commons License 2010.11.13 0 0 7105

üdv mindenkinek

olyan gondom van,hogy most vettem egy vadiúj 1,4 sportot és béna módon már rögtön az első tankolásnál lefröcsköltem az oldalát benzinnel...semmi gond letöröltem,igenám,de ottmaradt a nyoma,kimattult körbe a folt,azóta már mindennel probáltam lemosni,sikertelenül....ez most mi?...mit csináljak?...ez valami gyári festési hiba,vigyem vissza,garanciális probléma-e ez egyáltalán,valaki találkozott már hasonlóval?

keyol Creative Commons License 2010.11.13 0 0 7104

szia.Én úgy tudom(lehet rosszul),hogy a kompresszor szívóereje min 400l/min-nek kell lennie ahoz ,hogy tudjál vele folyamatosan fújnimegfelelő nyomáson ,erre figyelj...Ez talán lényegesebb mint a tartály méret.

Előzmény: diessel (7102)
GPont73 Creative Commons License 2010.11.12 0 0 7103

Ugyannincsmit! :)

Előzmény: diessel (7102)
diessel Creative Commons License 2010.11.12 0 0 7102

 nem szeretném mozgatni ha nem muszály,remélembirni fogja de azért még utánanézek ,de nézegettem és ez volt alegtürhetöbb a teljesitmény ár arányban..

azért köszi a segitö készséged!

még valami esetleg valaki  nem tud valami jo helyröl vagy jo árban 10T nyomatot?? ujjat.?

Előzmény: GPont73 (7101)
GPont73 Creative Commons License 2010.11.12 0 0 7101

Ahogy érzed, ez már a Te döntésed :)

Ha van helyed, és ritkán kell vinni - nameg, ha belefér az árkülönbség - akkor egyértelműen jobb a nagy. Ha mobilizálni kell néha - mint nekem kellett, vagy spórolni akarsz a hellyel (volt régebben gyorscsatlakozós póttartályom amit a garázson kívülre szántam), akkor a kisebb a nyerő.

De ha azért akarod a nagyot, hogy később fogyjon el a nyomás, akkor rossz úton jársz. Ha nem tud utándolgozni, tehát többet használsz, mint amit termel, akkor tovább tart ugyan a mennyiség, de arányosan többet is kell várnod, hogy megteljen. Ha meg utána tud dolgozni, akkor meg mindegy a tartályméret - az egyik többször kapcsol rövidebb időre, a másik hosszabb ideig zúg, kevesebbszer.

Előzmény: diessel (7100)
diessel Creative Commons License 2010.11.12 0 0 7100

köszönöm a tanácsod!:)

de szerintem maradok a nagyobbnál!

Előzmény: GPont73 (7099)
GPont73 Creative Commons License 2010.11.12 0 0 7099

Abból kiindulva, hogy a helyi neppertelepen több ismerősöm is van, aki egyhengeres, 30l körüli tartályos kompresszorral, több-kevesebb kompromisszummal fest komplett autókat, szerintem elég. Egy haveromnak hasonló van, Ő rendszeresen fest vele, és bírja. Nemrég vett egy homokfúvót, na, azt már nem szereti. Viszont ha nem kell a százliteres tartály, vagy tudsz szerezni valahonnan póttartályt, akkor itt van ez: http://elektronika.vatera.hu/ipari_gepek_berendezesek/pneumatika_hidraulika/kompresszor_50l_es_2_hengeres_uj_garival_55_990ft_186663685.html

Gyanítom, hogy ugyanaz a kínai cucc, csak fele tartállyal, fele garanciával, és féláron van... Csodát nem várnék tőle, de néhány évig biztos kitart.

Az eladótól pont a múlt héten vásároltam, tényleg nagyon korrekt a srác, szerintem bátran keresd meg!

Előzmény: diessel (7098)
diessel Creative Commons License 2010.11.11 0 0 7098

Sziasztok

Szerintetek ez a teljesitmény elég  auto fényezéshez-teljes auto fényezést is beleértve??

http://www.lincos.eu/hu/kompresszor/ipari-kompresszor-100l-2-2kw-8bar-tb-30100

vagy esetleg tud valaki valami jobbat??

köszi

GPont73 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 7097

Ennek a lökhárítónak nagyon letelt. Nem érdemes megcsináltatni, többe kerülne mint egy bontott, és sosem lesz jó.

Inkább vennék más színűt, és azt fényeztetném (egyébként is jobb az úgy, több esély van rá, hogy eltalálják a színt, mint az, hogy a bontott színe egyezni fog a kocsiéval).

Arra figyelj, hogy eleve fényezettet vegyél, mert ami nem ilyen, az más anyagból van, és le fog peregni a festék róla. A belső merevítő és a héj össze van hegesztve, először az szokott törni (olyankor is, ha nem látszik kívülről), arra figyelj oda. A ködlámpa helyét ki lehet vágni később is, belül fel van rajzolva.

Előzmény: Darázs442 (7095)
|Progress| Creative Commons License 2010.11.10 0 0 7096

Szerintem..

- nézz a bontóba egy lököst, s azt újtafényezni vagy..

- keress meg egy müanyagost aki megcsinálja a töréseket 5-10E ft körül vagy..

- ha van egy kis érzéked az ilyesmihez te magad is meg tudod oldani itt egy link hogy hogy.

http://www.youtube.com/watch?v=qVLBD-uHRgE

 

 aztán mehet a fényezöhöz :) szigetszentmiklóson tudok egy fényezöt..

Előzmény: Darázs442 (7095)
Darázs442 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 7095

Urak!

 

Ha esetleg van valakinek olcsón dolgozó műanyagozó, vagy fényező ismerőse, az ossza meg legyen szíves!

F Astra első lökhárítóról lenne szó, egyelőre bontóban nem találtam, mert elég ritka szín sajnos...

Esetleg ötletnek is örülnék, hogy hogyan lehetne olcsón rendberakni.

Köszönöm!

 

 

 

Virago_1000 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 7094

Koszi szepen. Errol a 2 fajta alapozorol en sem hallottam meg, csak a 2 komponensurol. Nem tudom milyen kulonbsegek vannak a markak kozott, de gondolom celszeru azonos gyarto termeket valasztani alapozonak es alvazvedonek is. Szerinted mely cegek kinalatabol erdemes szemezni ha minosegi alvazvedelmet akarok? (talan nem szamit reklamnak, ha felsorolsz par gyartot, nem tudom)

Nem akarokvagyonokat se kolteni az autora, de soherkodni sem.

Bitumen alapu alvazvedok gondolom mar kimentek a divatbol, a korszerubbek muanyag alapuak. Tevedek?

Előzmény: Sanyi-ka (7081)
foveon Creative Commons License 2010.11.06 0 0 7093

mesterek! van egy motoros plexi tarto konzolom. eleg nyers allapotu, hegesztes le van sikitozva es annyi. igazabol mar igy is elmenne de azert csak jobb lenne kitoltve, kigittezve es ugy lefujva. hova erdemes elvinnem ahol erdemben foglalkoznak vele es viszonylag hamar meg is csinaljak? nincsenek nagy elvarasaim, de megis inkabb hivatasos csinalja mint en. tudtok valami jo helyet javasolni (bp-del buda kornyeken)?

 

Sanyi-ka Creative Commons License 2010.11.05 0 0 7092

Zsírtalanítani feltétlenül kell,szilikonlemosó a leggjobb erre a célra,utána nekem a savas alapozót javasolták,arra rá a fedő alapozó és mehet a többi,kitt,festék,miegymás. Drágább,nehézkesebb de elmondások alapján jobb és tartósabb mint az epoxi alapozó.

Előzmény: framo901 (7091)
framo901 Creative Commons License 2010.11.05 0 0 7091

Biztos sokan kérdezték már de most nem találok semmi hasonlót.

veterán autó mint nevemből kiderül egy framo jó vastag a lemez 1,5 a kérdés: lakatos munka, homokszorás után hogy tovább? Érdekelne kivül belül milyen anyagokat javasoltok alpozotól fedőfestékig, zsirtalanitani itt is kell ?

|Progress| Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7090
nezd meg a bardinal, langnal, meteornal, iharosnal, ha nincs akkor keress ra renault bontokba ott majd vagnak ra neked egyett.
Előzmény: Ádikaa (7087)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7089
Üvegfestékek környékén nézelödnék,érdeklődnék,szerintem minden mást ledob.
Előzmény: Abrash (7082)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7088
Nem jó,teljesen más! És ma daraboltam össze:( Megy holnap a méh-be......
Előzmény: Ádikaa (7087)
Ádikaa Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7087

Szép Napot!

 

Lenne egy olyan kérdésem hogy, a rönó megán szénik 97-es re nem lehet köszoböt kapni. Legalábbis unixba nincs. Jó rá a sima megán küszöb?

Abrash Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7086
kössz a tippeket.

azért a grafikától is függ atapadás, mert esetleg lesz nyomatlan rész is (még nem láttam milye a terv)
És a festék is ledob magáról sok mindent.

Milesit megnézem, kösz
Előzmény: Paco155 (7085)
Paco155 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7085
Ami a nyomdafestéket megtartja az a lakkot is.
Előzmény: *Steve (7084)
*Steve Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7084

kérdés mennyire tapad meg a csempe mázas felületén 

 

 

 

Előzmény: Paco155 (7083)
Paco155 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7083
Lehet hogy inkább a parkettalakkok között kellene keresgélned, ott vannak UV-re vagy savra keményedő illetve mindenféle nagy keménységű, kopásálló lakkok.

Szerintem nézz szét a MILESI termékek között: http://www.milesi.hu
Előzmény: Abrash (7082)
Abrash Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7082
sziasztok,

azt hiszem felteszem a topik legextrémebb kérését :D

nyomdász vagyok, ügyfelem csempére kér nyomatot.
Ezt meg tudom oldnani, a gépemen UV sugárzásra kikeményedik a nyomdafesték.

Kéréd, tudtok -e erre ajánlani valami lakkozási megoldást - az ipari mázak kb ezer fokon készülnek, elszenesedik a festékem, az nem megoldás.
Oldószeres, illetve UV száradású lakkra gondolok - segítsetek légyszíves.
A nyerő tippadót szolíd ellentételezésben tudjuk részesiteni, amutómatrica, molinó, hasonló termékekkel. Köszi.
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.11.02 0 0 7081
A hegeszthetőt mindig akkor amikor készül,a késöbb már nem látható helyekre és persze a hegesztések felületeire. Amikor kész a vas akkor teljes pucc,zsirtalanítás és megy rá a savas a fémtiszta felületre,majd alapozó és így a takaró anyag. ez a jelenlegi,eddig nem használtam a savasat. A most készülő darab majdani fényezője így javasolta.
Előzmény: Virago_1000 (7080)
Virago_1000 Creative Commons License 2010.11.02 0 0 7080

Koszi. Gondolom ketkomponensut fujsz. Azt is gondolom, a gyarto eloirja, hogy mennyit kell szaradasra varni. Es mikor hegesztesz?

Mert elso a hegesztheto alapozo, innen a forumbol tudom. Ezt fujod ket retegbe, aztan hegesztes/lakatolas, varrattomites, rucsi?

Előzmény: Sanyi-ka (7079)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.11.02 0 0 7079
Én 2 rétegbe szoktam felfújni az alapozót,arra tömitek majd jöhet a "rücsi",Nekem bevált a whürtnek a nagyobb kaucsuk tartalmú alvázvédője,azt jó vastagon fel tudom hordani.
Előzmény: Virago_1000 (7078)
Virago_1000 Creative Commons License 2010.11.02 0 0 7078
Mint laikus szeretnek kerdezni toletek, most hogy a kocsim sorra fog kerulni, a fenyezes alapjairol. Automnak csak az alja lesz festve, a jelenlegi trutymot letakaritjuk es ujrafesti a fenyezo. A hozzavalokat viszont valoszinuleg nekem kell megvenni, ezert szeretnek kerdezni.
Elso reteg epoxi- alapozo, ez utan jon a varrattomites. Eddig tiszta sor, a kerdesem hogy alapozo egy, vagy tobb retegben kell-e?
Az alapozora rogton johet ra a rucsi, vagy pedig valami fedofestek is kell kozejuk?
(egyebkent, van-e valami szakszeru megnevezese a rucsinek?)
Vegul is a rucsi masik neve az alvazvedo?
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.11.01 0 0 7077
Merénylet az autó ellen!:)
Előzmény: Andrew460T (7076)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!