Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.19 0 0 48494
De ha a 8-9-es pont közé kötöd, akkor mehet.
Előzmény: Törölt nick (48493)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.19 0 0 48493

Ehhez csak gyári 24V-os modulációs szabályzót szabad kötni, mert minden más tönkreteszi az elektronikáját. Sokan azt hiszik a 24V-nál, hogy a vezérelt szálat és a negatív pontot összezárva kész is. Ezzel zárlatot csinálnak az elektronikában és tönkremegy.

 

 

 

 

Előzmény: GoranMarkovic (48490)
Dunit Creative Commons License 2010.10.19 0 0 48492

  Büntetni csak hatóságnak lehet.

 De a szolgáltatók is szeretnek gáncsoskodni   !!

Előzmény: Mihály Épületgépészet (48481)
Dunit Creative Commons License 2010.10.19 0 0 48491

  Helló !

 Gázszerelőből túlkínalat van !

 De a lényegről is. Ha azonos teljesítményű a konvektor - nem kell terv, viszont kell MEÓ, ami a garanciális szerelő lehet.

 A falimelegítő csövét kár megszüntetni, így esetleg terv is kell. Ledugózásnál nem.

 

 

 "(a cserekonvektorok elvileg megvannak)"

 

 

 Ez mit jelent ?

 Még az üzeletben ? Vagy egy használt, de jó ?

 Árat mondani innen nem igen lehet.

 Alkudj meg egy engedélyes szerelővel, aki mindent megcsinál.

 Legjobb lenne  az üzembehelyező szakijával megegyezni  !

 

 

Előzmény: ottar (48483)
GoranMarkovic Creative Commons License 2010.10.19 0 0 48490
Lacivill,
Ez egy Junkers ZWR 24-3 AE23.
A termosztát meg valami holland belpiacos talán MagicStat.
Üdv és nagyon köszönöm!
G
Előzmény: Lacivill (48479)
nixon70 Creative Commons License 2010.10.19 0 0 48489
Beüzemelőd nem tud segíteni?Mekkora a baj?
Előzmény: Ambzso (48485)
nixon70 Creative Commons License 2010.10.19 0 0 48488
VÍzszintes beépítésnél egyet nem szabad nedvestengelyű szivattyúval:a fejet felfele állítani.A többi verzió jó.(ha lefele áll,xarabb szerelni)
Előzmény: Wartburg311 (48487)
Wartburg311 Creative Commons License 2010.10.19 0 0 48487
Urak!

Az lenne a kérédsem, hogy keringtető szivattyút (UPS 20-45) szabad-e vízszintesen úgy beépíteni, hogy a tengely is vízszintes?

A jelenség az, hogy alig van áramlás, szerintem bentreked a levegő a lapátkeréknél. Padlófűtést hajtana, de az előremenő forró, a visszatérő pedig jéghideg, + a hőcserélőből is alig húz ki teljesítményt (van rajta egy hőmennyiségmérő) és a hőcserélő primer oldalán a előremenő és a visszatérő víz szinte azonos hőmérsékletű.

5-let?



Törölt nick Creative Commons License 2010.10.18 0 0 48486
Értem, köszönöm.
Ha a vegyes tüzelésű kazán üzemel, semmi funkciója nem lenne a hőcserélőnek. Tekintve, hogy a gázkazán körét nem akarom és felesleges is fűteni.
Ellenben ha a gázkazán üzemel, akkor a hőcserélővel vinnél át a termelt hőjét a radiátoros körre (amibe egyébként a vegyes kazán is van kötve).
Előzmény: tucatnyi (48482)
Ambzso Creative Commons License 2010.10.18 0 0 48485

Urak!

 

SOS segítségre lenne szükségem egy Demrad Kombikazánhoz !!!

Pompiere Creative Commons License 2010.10.18 0 0 48484
Szerintem semmi akadálya nincs, hogy ott elvágasd a csövet és le legyen hegesztve a vége. Ha régi a rendszer mint ahogyan a képen is látszik, akkor elvileg három helyen lehet lezárni a csöveket:
1. a főelzárónál
2. a nyomáscsökkentőnél, magát a nyomáscsökkentőt
3. a gázóra előtt

Arra kell ügyelni, hogy először a főelzárót kell elzárni, majd valamelyik fogyasztóval "elégetni" a gázt a csövekből. Ha ez megtörtént, akkor a teljes biztonság érdekében a másik két helyen is le kell zárni a rendszert. Célszerű egy kicsit szellőztetni az üres csőszakaszt, de ha nem ereszt át a három elzárási pont egyike sem, akkor a szellőztetés során nincs ill. nem lehet gázszag. Ezek után nyugodtan levágható és lehegeszthető a csővég.

Gond csak annyi lehet, hogy ha egyszer véletlenül ellenőriz a gázszolgáltató (amire szinte semmi esély) akkor rákérdezhetnek, hogy hol van a cső, aminek a végén ugye kellene valaminek lennie.
Előzmény: guresz (48435)
ottar Creative Commons License 2010.10.18 0 0 48483

Tiszteletem!

Budapesten (VI ker) tud valaki ajánlani egy megbízható, normális és nem túl drága gázszerelőt?

Két régi konvektort kellene újabbra cserélni, egy fali gázfűtőkészüléket kellene valahogy megszüntetni (leszerelni és ha nem nagy macera a csövet eltüntetni, ha az akkor ledugózni), és egy átfolyós vízmelegítőt ellenőrizni, megpucolni beállítani.

Ezek közül mihez kell engedély, és mindennek kb. mennyi a reális ára?

(a cserekonvektorok elvileg megvannak)

Előre is köszönöm.

 

tucatnyi Creative Commons License 2010.10.18 0 0 48482

a lemezes höcserélö kw teljesitménye 90/70 fokos rendszernél van meghatározva .ha alacsonyabb vihöfokkal üzemelsz ami majdnem  biztos  akkor a höcserélö teljesitménye nagyban csökkenik.

akkor még ott van az a sok dzsuva is ami mind a lemezesben szeretne lerakódni.Általában sikerül is neki.

az iszap megint ront a hatásfokon.

vegyestüzelésü kazánnál abszolut nem tünik tulzásnak a 30 lemezes.

föleg hogy az árkülömbözet se nagy.

Előzmény: Törölt nick (48476)
Mihály Épületgépészet Creative Commons License 2010.10.18 0 0 48481

Sok mindent nem tudok a gázról, minden évben változtatnak valamit, nem egyszerű követni, sokszor a gázosok se tudják mindig egyből. Mi hegeszettük amikor levetettük az órát. Azt meg hogy ki büntet végkép nemtudom, de a 200 ezert a Tigáznál mondták. 

Előzmény: KalásziM (48468)
Zozzantoz Creative Commons License 2010.10.18 0 0 48480
Előzmény: GoranMarkovic (48478)
Lacivill Creative Commons License 2010.10.18 0 0 48479
Konkrét cirko tipus kéne, a többségében a leirt módon megoldható.
Előzmény: GoranMarkovic (48478)
GoranMarkovic Creative Commons License 2010.10.18 0 0 48478

Urak!

Nem röhögni, egyszerű embertől egyszerű kérdés. :)

Gázkazán termosztátja lényegében csak zár egy áramkört időnként, vagy valami trükkös jelet is küld be a kazánnak?

Azért kérdezem, mert a nyaralóban télen megy a fagymentesítés funkció, de amikor lemegyünk, szeretném,ha jó meleg ház várna. Gondoltam, hogy a termosztáttal párhuzamosan bekötök egy GSM relét és egy SMS-sel bekapcsizom, mikor indulok, oszt mire odaérünk a jegesmedve már ki is takarodott a házból. Ott kap még egy SMS-t és újra rendes termosztátként működik a dolog.

Szóval elég zárni egy áramkört és kész?

THX!

Goran

Zozzantoz Creative Commons License 2010.10.18 0 0 48477
Áh ez a c21 olyan mint a szűzlány állandóan simogatni kell... nálam 2008 őszén járt nála a mester, savazás, beszabályozás, tisztítás, akkor olyan dolgokat művelt hogy nem aludt el a láng amikor lekapcsolt a termosztát, csak kb 15-20 másodperc múlva szépen pislákolva, vízköves volt ezért fél óra fűtés után sistergett benne a víz jó hangosan (savazás), épp 2 telet bírt ki, most a harmadikon megint baja van, most azzal szórakozik hogy alig akar fűteni, vagy nagyon fűt, vagy alig van láng 3 centi vagy ég benne 30 centis láng (ilyenkor negyed óra alatt meleg van:)), a fehér gombot nyomogatva szoktam normalizálni, megint jön hozzá a mester mielőtt felrobbanunk...
Előzmény: icrup (48470)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.18 0 0 48476
Adott egy nyitott fűtési rendszer vegyes tüzelésű kazánnal és egy hőcserélővel leválasztott kisebb zárt kör zárt rendszerű kombi 24kW-os gázkazánnal.
A leválasztó hőcserélőnek mekkorának kell lennie? Nekem az tűnik logikusnak, hogy nem kell nagyobb, mint a gázkazán maximális teljesítménye. Amit egyébként úgyis le kell majd korlátozni valószínűleg, tehát 24kW sem lesz.
25kW-os 20 lemezes hőcserélő nem lenne elegendő? Mert egy 30 lemezes 35kW-os lett betervezve és nem értem mért kell ekkora teljesítményű.
icrup Creative Commons License 2010.10.18 0 0 48475
Ez tény,nem kicsit idegesitő:-)és a kazánban?

Most elég,de ha jönnek a minuszok már nem vagy nehezzen füti fel 60fokos vizzel a lakást.

Nem tudom hány éves,de az biztos,hogy nem olyan régi,ez nem az első benne.
Nem olyan drága,de nem akarok fölöslegesen kiadni 20+ezer ftot,jövöre az egész cuccot cserélném.
Kéményesek álandóan cseszegetnek a bélelés miatt,annyibol inkább veszek egy parapetes cuccot:-)
Előzmény: sjohn (48474)
sjohn Creative Commons License 2010.10.18 0 0 48474
"Ha igy marad mit okozhat?"

Idegbajt.

Ha jó a hőmérőd a 70 fok még sok is. / 60-65 /

Cseréld ki azt a 25 éves kazántestet , nem egy hízott ökör az ára!
Előzmény: icrup (48473)
icrup Creative Commons License 2010.10.18 0 0 48473
Ha igy marad mit okozhat?
Utókeringtetés van mert amikor leáll utána lehet hallani még kb(nem mértem)20mp-ig a szivattyut.
Lehet túl nagy a láng ha csak 70fok körülire melegíti a vizet?
Ha kicsit lejjebb veszem a lángot akkor már nem csinálja viszont ha hidegebb lesz nehezebben füti ki a lakást:-)
Előzmény: sjohn (48471)
cucu Creative Commons License 2010.10.18 0 0 48472
Szia!

Valószínűleg megtaláltam az okát annak, hogy miért csökkent a víznyomás a rendszerben, ha még emlékszel rá. Beretta (kolibri) kazánnál.

A radiátoroknál a vakdugók nagyon lazán voltak meghúzva. Az egyik szivárgott is kissé, így vettem észre. Sőt, a légtelenítők is lazák voltak. 22-es kulccsal meghúztam, most megfigyelés alatt vannak..:)
Előzmény: sjohn (48471)
sjohn Creative Commons License 2010.10.18 0 0 48471
Elég gázos.
Lehet , hogy forr benne a víz , lehet , hogy túl nagy a láng , de lehet , hogy nincs utókeringtetése , mert halott a panel.
Előzmény: icrup (48470)
icrup Creative Commons License 2010.10.18 0 0 48470
Sziasztok.

Mennyire gázos az ha (azt hiszem) c21es cirkó amikor leáll egy rövid ideig (fél 1mp)sistereg,serceg,elég hülye hangot ad? szük 70fokot mutat a hőmérő ez alatti vízhőfokál nemcsinálja. Hozzábbértő azt mondta lehet viszköves a kazán és forr benne a víz.
Ha igy van mennyire sürgős kitisztittatni?
KalásziM Creative Commons License 2010.10.18 0 0 48469

  Természetesen a gáz egy veszélyes üzem, mindenre figyelni kell, de ez nem jelenti azt, hogy rátelepedjenek a lakosságra.

 

 Más :  ez a rátelepedés főleg a kéményesekre vonatkozik.

 Most megint nyomulnak.

 Kihasználva ezt a iszap katasztrófát, nyomban betettek  egy kis filmet , amiben állítják, hogy  400 ezer kémény szar csak  Bp.-en.

 Meghogy  20 -an meghalnak a C0 mérgezésben, ami amúgy igaz  - csak éppen nem a kémények miatt . Az jó ha  2 -3 fő.

 Több gyerek hal meg a játszótereken balesetben (sajnos )

 Na a lényeg : kilátszik a lóláb.

KalásziM Creative Commons License 2010.10.18 0 0 48468

 Ezt az óra leszedőst én is hallottam. Általában a hegesztési munkánál. Mivel az óra károsodhat.

 De mi van a sajtolós technologiánál ??

 Gázszerelő szakcég bővítette a rendszert óra levétel nélkül.

 Csak tudják.

 A büntetésről. A szogáltatók nem büntethetnek - max  a kárt megtéríttetthetik , ill. a szolgáltatásból kizárhatnak.

 Valaki írta ezt a 200 eft ot. nem sok az egy kicsit ? Egy gázóra max. 50 eft 3  a csere lehet egy 20 -as.

Előzmény: Mihály Épületgépészet (48461)
nixon70 Creative Commons License 2010.10.18 0 0 48467
Lehet a visszaáramlásérzékelő tilt le.Légellátás rendben?
Előzmény: STEVE.5 (48465)
Mihály Épületgépészet Creative Commons License 2010.10.17 0 0 48466
Hát én se azt mondtam hogy egyből felrobbansz xD a büntetéssel meg szerencséd volt, jóindulatú volt az ottani gázos, nálunk nem ilyenek, itt fizetnél érte rendesen ha rajta kapnak.
Előzmény: Gyurco78 (48464)
STEVE.5 Creative Commons License 2010.10.17 0 0 48465

Ez megvolt.

Amint írtam"...kikapcsolható-bekapcsolható..."

...de semmi nem történik :-(

 

Előzmény: nixon70 (48463)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!