Keresés

Részletes keresés

kristofkerekes Creative Commons License 2010.10.17 0 0 3020
NE veszekedjetek, ezeket a szavakat en is hallottam nem csak kulfoldon elo magyaroktol hanem itt eloktol is. En ugyan ugy nem hittem el es nem is akarom elhinni egyszeruen nem foglalkozom vele. En ugyanugy kint szeretnek elni es en is szoktam "okos" :) kerdeseket feltenni. Mert en is ugy vagyok vele hogy amit meg lehet tudni azt tudjuk meg. Engem nagyon hajt a verem, hogy vegre ott legyek ahanyszor itt olvasgatok vagy CNN-t nezek vagy webcamon NYC-it nezem teljesen lazba jovok es mar repulojegyeket nezegetek.
Valahol van bennem kétely mikent fogok boldogulni, hogy talalok munkat. Errol jutt eszembe nincs olyan oldal mint MO-n ahol munkat kinalnak?

Nem akartam senkit sem megbantani remelem nem is sikerult.
Nadin80 Creative Commons License 2010.10.16 0 0 3019
Köszönöm szépen !!! :o)
Én is írtam!

Előzmény: Törölt nick (3017)
Nadin80 Creative Commons License 2010.10.15 0 0 3016
Ha szépen megkérlek megadod a mail címedet, hogy írhassak?
Köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (3015)
Nadin80 Creative Commons License 2010.10.15 0 0 3014

1972 mint mindannyian tudjuk nem most volt, tejesen más világ volt, és $150 se annyit ért, mint most, ja és a lakásom is ki volt fizetve 1 hónapra előre... és még ki tudja....
Nem értem, hogy miért vagytok páran (tisztelet a kivételnek)ennyire ellenségesek, hiszen nem azt kértem tőletek, hogy írjátok meg, menjek e vagy sem, hanem némi infót kértem, hogy mégis tudjam mire számítsak kint. E helyett már jó páran "le gyáváztatok". Sokan akik már kint vannak , más országokban, azt mondták, hogy ha egyszer bárhová kimegyek nem a magyar lesz az aki segíteni fog rajtam, ha bajba kerülök és segítséget kérnék tőlük, hanem ő fog a leghamarabb átvágni. Lehurrogtam őket, hogy ilyet nem mondhatnak, én nem akartam beskatulyázni a kint élő honfitársaimat. Nálam mindenki tiszta lappal indul,egészen addig ,amíg a saját bőrömön meg nem tapasztalom az ellenkezőjét. Most viszont elgondolkoztattál.... talán...
Azoknak, akik tényleg elláttak pár JÓ tanáccsal itt a fórumon, és e-mailben is felvették velem a kapcsolatot, külön köszönöm.
Akik pedig szintén elláttak pár "jó" tanáccsal, nekik is köszönöm, hiszen vették a fáradtságot és egyáltalán reagáltak az írásomra.

M.
Előzmény: Törölt nick (3003)
Ovechkin8 Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3013
*Hogy van?
Ovechkin8 Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3012
Sziasztok!
Lenne pár kérdésem.:)
New Yorkban mennyiért lehet lakást bérelni? Jövőre szeretnék kimenni New Yorkba és ott folytatni a tanulmányaimat.:) De családnál nem szeretnék lakni és kollégiumban sem.Ezért érdekelne a lakás. Persze nem egyedül mennék itthonról hanem még pár ismerőssel.
Továbbá azt szeretném még kérdezni, hogy diákmunka kint, hogy vagy? Korhatárhoz kötött?
Köszi előre is a válaszokat.
ÜDv mindenkinek:D:D
kristofkerekes Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3011
Sziasztok!

Mégnéztem pár oldalt azokat is amiket ajánlotatok. Tök jó lakásokat találtam, és még annyi kérdésem lenne, hogy ami ár ki volt írva az csak a lakbérre értemdő vagy rezsi is benne van?

Köszönöm
big apple Creative Commons License 2010.10.13 0 0 3010
Szia! Jó szívvel ajánlom az alábbi blogokat, nagyon hasznosak!

Igaz mindketten a napokban jöttek haza, de rengeteg hasznos dolog van, főleg Évi blogjában.

http://nyc-by-evi.blogspot.com/

http://csilli-in-nyc.blogspot.com/

remélem segít!

Nem tudom hány éves vagy, stb. De tényleg kell elszántág, de szerintem könnyű ismerősöket szerezni és nem kell félni! Mindenki a saját szerencséjének kovácsa!

Bár csak nekem lenne ilyen lehetőségem! :-)


Előzmény: Nadin80 (3002)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.13 0 0 3009
plusz a USPS amig mondjuk hozzad kiszallitja, es utana feladod ezert az osszegert, neki MO-ra. Internetes ar ugy jon ki, hogy nincs rajta sales tax, van viszont postakoltseg.
Előzmény: romesz (3008)
romesz Creative Commons License 2010.10.12 0 0 3008
Nem tul draga a feladas,

Priority Mail® International Flat Rate Envelope*
Maximum Value for Contents: $400.00
USPS Supplied Envelope: 9 1/2" x 12 1/2".
Maximum weight 4 pounds.
6 - 10 business days
$13.45
$12.78




Itt megnezheted a posta koltseget ha akarod.
Előzmény: galagonyaaa (3004)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.12 0 0 3007
Index fooldalon van szamlaszam, ha valaki azonnal utalna, nemzetkozi atutalas, penzbe kerul. Tobbivel inkabb varni tessek, az ilyen katasztrofakra eloszor mindig a szelhamosok ugranak.
Előzmény: Rob_ (2997)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.12 0 0 3006
Ne az elotorlesztesen tord a fejed, szerintem, egyelore, hanem a havi torlesztest figyeld. Az legyen egy olyan osszeg, amit most elore tudsz magadnak garantalni legalabb egy evre akkor is, ha epp valami krach beut. 4 % kamatnal a kolcson mehet tovabb akkor is, ha ki tudod fizetni, mert cirka ugyanannyi, mint amennyit befektetett penz fial.
Előzmény: Rob_ (2998)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.12 0 0 3005
Talan az utazas/ USA vizum topikban lesz, aki segit. Bar valszeg mindenki sohajt, hogy miert en matassak vele, hogy neked ne kelljen postat fizetni. Mert nem eletmento gyogyszer, csak egy darab textilia. Mai 23 kilos borondhataroknal mindenki meggondolja, hany polot visz magaval, maganak.
Előzmény: galagonyaaa (3004)
galagonyaaa Creative Commons License 2010.10.12 0 0 3004
Kedves Mindenki!

Amerikából szeretnék hazahozatni egy pólót karácsonyra, ajándékba (asszem még időben vagyok), amit kinéztem egy webáruházban (http://www.thinkgeek.com/tshirts-apparel/unisex/generic/ac0b/?cpg=78H&ref=&CJURL=), de a kiszállítás körülbelül 2x annyira kerülne, mint maga a póló, így szeretném valakivel hazahozatni, ha lenne olyan önként vállalkozó, aki ezt nekem fuvardíj fejében megtenné. Pesti vagyok, ki tudok menni Ferihegyre a repülő elé is érte, és helyben kifizetném.

Nagyon-nagyon nagy segítség lenne :))

Viki

(galagonyaaa@citromail.hu)
Nadin80 Creative Commons License 2010.10.12 0 0 3002
Nem a félésről van szó, hanem addig járjon utána az ember, amíg itthon van,mert egyedül a nagyvilágban nehezebben boldogul. Te kint vagy N.Y.-ban?
Előzmény: denes (2994)
Nadin80 Creative Commons License 2010.10.12 0 0 3001
Előre is köszi. A mail címem: mano26@vipmail.hu
Előzmény: belief (2991)
romesz Creative Commons License 2010.10.10 0 0 2999
Mikor az ingatlan kolcsont kered, akkor meg kell nezni illetve ki kell kotni a banknal, hogy neked nem kell a kolcson ha prepayment penalty van rajta.
Igy ha masnap nyersz a lotton es kiakarod fizetni, jogod van hozza.
A masik esetben is, de akkor buntetest kell fizetni azert, hogy a bank hamarabb megkapja a tokejet. Nekik a kamat kell, mert akkor keresnek jol es sokaig.
Előzmény: Rob_ (2998)
Rob_ Creative Commons License 2010.10.10 0 0 2998
érdekes, hogy ezt a hozzászólást nem is láttam eddig....
Szóval, ha több P-t fizetek mint ami előírt, akkor a hátralévő I-m is csökken? ha lehetőségem van előtörlesztésre persze.
pld megoldható, hogy veszek vmit kölcsönre de 1 év múlva eladom a másik házam és az újat ki tudom fizetni. Ilyen esetre megoldás ha benne van a szerződésben az előtörlesztési lehetőség? mert azert ez nem ua mint ha a 30 éves kölcsönt 20 év alatt fizetem vissza.
Előzmény: romesz (2984)
Rob_ Creative Commons License 2010.10.10 0 0 2997
Mint írtam nem ismerem őket... nyilván érdemes megnézni őket mielőtt bárki rajtuk keresztül küld pénzt.
Előzmény: havelina (2996)
havelina Creative Commons License 2010.10.09 0 0 2996
90% hogy ez egy szelhamos. Ha rakeresel a neten 0 talalat jon ki ilyen szervezetre.
En nem kuldenek egy centet sem.

Inkabb varnek hetfoig:

"Orbán Viktor a sajtótájékoztatón elmondta, hogy hétfőn megnevezik azt a 3-4 segélyszervezetet, amelyeken át az Egyesült Államokban élő magyarok eljuttathatják hazánkba az adományaikat."

Vagy kudenem ide:

" A lakosság felajánlásait ezentúl a Magyar Kármentő Alap központi számlaszámaira kérik:

* belföldi utalásnál: 11794022 - 22222222
* külföldi utalásnál: HU 28117940 - 2222222222 - 00000000
"



Előzmény: Rob_ (2993)
romesz Creative Commons License 2010.10.09 0 0 2995
Olvasd el ennek a lanynak a blogjat es nezd meg az akiket alattiak blogjait is, nagyon hasznos lehet majd a jovoben
Előzmény: Nadin80 (2990)
Rob_ Creative Commons License 2010.10.09 0 0 2993
Nem ismerem őket, csak kaptam a levelet:

[NYML] Iszap katasztofa aldozatainak megsegitese
...
From:
Akos Rozsa <anapszerelmese@earthlink.net>
...
Add
To: NYML@yahoogroups.com


Kedves New York es kornyeken elo honfitarsaink!

Bizonyara mindenki hallott mar a magyarorszagi katasztrofarol, melynek soran mergezo, voros iszap ontott el tobb falut. Emberek haltak meg, ill. tuntek el. 40 negyzetkilometernyi terulet kerult az iszap ala. Eletek mentek tonkre. A feltisztitas, rendbehozas ki tudja mennyi idot es penzt vesz igenybe. Es ki tudja, hogy a felelosek valoban felelni fognak-e a tortentekert. A kovetkezo cimen lathatunk filmet a borzalomrol:
http://www.youtube.com/watch?v=YjGv0A6nKrI

A Szechenyi Istvan Tarsag elhatarozta, hogy gyujtest szervez magyar testvereink megsegitesere. Kerunk mindenkit, hogy kepessegei szerint kuldjon penzt a karosultak megsegitesere. A Tarsasagunk nevere, cimere kuldjek el a penz, amely igy az adobol levonhato. A csekk memo reszere irjak ra, hogy "voros iszap katasztrofa". Tarsasagunk osszegyujti a penzt, es eljuttatja kozvetlenul a raszoruloknak. Kerjuk hogy ezt a felhivasunkat juttassak el minden ismerosuknek, baratuknak, rokonuknak, magyar szervezeteknek. Ne feledjek: "ketszer ad, ki gyorsan ad", tehat azonnal kuldjek el adomanyukat, hogy minel hatasosabb legyen.

Az adomanyokat Isten fizesse meg! Koszonettel,
Felsovalyi Akos
a Szechenyi Istvan Tarsasag elnoke

Szamlatulajdonos neve: THE SZECHENYI ISTVAN SOCIETY, INC
213-215 East 82nd Street / New York, NY 10028

Bank:Citibank
Citibank, NA / 399 Park Ave. / New York, NY 10043
Routing Number: 021000089
Szamlaszam: 9967545212
Swift code (ezt BIS-nek is hivjak): CITIUS33
Előzmény: belief (2992)
belief Creative Commons License 2010.10.09 0 0 2992
Sziasztok, bocs, hogy nem idevág a téma, de nem tudtok vmit arról NY államban van-e vmi gyüjtő-állomás a magyarországi vörösiszap tragédia károsultjainak számára?

Mégegyszer bocs az OFF-ért.

Üdv.
belief
belief Creative Commons License 2010.10.09 0 0 2991
SZia, add meg a mail cimedet és szivesen leirom a tapasztalatomat.
Üdv.belief
Előzmény: Nadin80 (2990)
Nadin80 Creative Commons License 2010.10.09 0 0 2990
Hello Mindenki,

New Yorba készülök dolgozni menni egy zsidó családhoz.
Kicsit félek! Van valakinek valamilyen észrevétele, esetleg személyes tapasztalata az ilyen munkával kapcsolatban?

köszi N.
romesz Creative Commons License 2010.10.07 0 0 2989
haha es en szaljak le rolad?

Ne gyerekeskedj mar :)

Ha nem erti majd szol, sajnos az excel tablazat osszeugrik ezen a forumon, es nem volt kedvem ujra csinalni.
Előzmény: denes (2988)
romesz Creative Commons License 2010.10.06 0 0 2986
In this example of a $100,000, 30-year mortgage, the amortization schedule consists of 360 payments. The partial amortization schedule shown below demonstrates how the balance between principal and interest payments reverses over time as later payments consist primarily of principal.

Payment Principal Interest Principal Balance
1 $99.55 $500.00 $99,900.45
12 $105.16 $494.39 $98,772.00
180 $243.09 $356.46 $71,048.96
360 $597.00 $2.99 $0
Előzmény: Rob_ (2985)
Rob_ Creative Commons License 2010.10.06 0 0 2985

"A törlesztés a kamatszázalék függvényében ugy van megszerkesztve, hogy az elsö években sok interestet fizetsz és kevés principalt. Ez feltétele a mortgagenak, ezen nem lehet változtatni. "

Ez nekem azt jelenti, hogy ha korabban fizetem vissza, a kamat jo resze mar akkor is ki van fizetve elore. de lehet felreertettem. Ha benne van a szerzodesben az elotorlesztes lehetosege akkor ez nem igy van?

Előzmény: denes (2982)
romesz Creative Commons License 2010.10.06 0 0 2984
Jo hitel multtal, 4% koruli kamatot lehet kapni. 20% eloleget elvarjak es a torleszto reszlet nem lehet magasabb a jovedelem 31%anal.

Figyelni kell arra, hogy ne legyen a kolcsonon "prepayment penalty" es akkor torleszthetsz magasabb osszeget, hogy hamarabb kifizesd. De a hitel companyval kozolni kell, hogy a tobbletet a tokebol irjak jova. Hajlamosak a kamatra irni.
Prepayment penalty legtobbszor 5-10 evig buntet.
Előzmény: Rob_ (2980)
romesz Creative Commons License 2010.10.06 0 0 2983
Mikor eladtam az egyik hazam masfel ev utan, engem is utolert ez.
Probalkoztam kikerulni, de nem volt ra megoldas.

Na mindegy......

Előzmény: denes (2981)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!