Keresés

Részletes keresés

Kopi Zoli Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110409
Csak kő keményen.....
Előzmény: BaloghP (110404)
SzLA1 Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110408
Csak nem más színű nadrágot viseltek, mint amilyen rajtad volt?
Előzmény: BaloghP (110404)
BaloghP Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110407
lépjünk tovább

23-án a Via Dolorosa-án is kb ekkora létszámra lehet számítani?
Előzmény: Bucca (110405)
Bucca Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110406
Utolsó előtti képről jut eszembe!

Láttam idén zombit az kajáért az alagsorba leereszkedni:)))
Szegény illető elég merev lábakkal próbált lejutni, két kézzel a korlátba kapaszkodva..... Eszembe jutott 1-2 hasonló saját élmény:)
Bucca Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110405
Ahogy gondolod.
Én jót akartam.
Előzmény: BaloghP (110404)
BaloghP Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110404
ó hidd el hogy én magasról leszarom, nem fogja az én kikapcsolódásomat befolyásolni egészen addig amíg több a normális ember mint a paraszt.
tegnap az első két pontig több hülye volt mint előtte ebben az évben összesen így kicsit felbosszantott mert eddig ilyennel nem találkoztam, tanulság levonva és ennyi.
Előzmény: Bucca (110403)
Bucca Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110403
biztos lehetsz benne, hogy nem fognak:)

Neked sem lenne szabad így felfognod. Tanulj belőle, értsd meg a szellemiségét, és így fogod élvezni, ahogy van... Az erdőben mindenki barát. Elég, ha belegondolsz, hogy ha bajba jutsz, jól jöhetett volna egy futó segítsége is!


Amúgy aki kitalálta a Nyomó-hegyi plakátokat, annak hatalmas respect! Röhögtem felfelé:D
Tavaly, a 60-ason a sötétben nagyon jól jött volna, hogy erőt adjon az utolsó km-ekre.
Akkor, a sötétben sokkal hosszabbnak és nehezebbnek tűnt a vége.
Előzmény: BaloghP (110402)
BaloghP Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110402
az utolsó előttit vedd ki mert még téged is kiutálnak :D
Előzmény: Bucca (110400)
csanya. Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110401
Jövőhéten kikérdezünk a túrák statisztikájából!-)
Előzmény: BaloghP (110392)
Bucca Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110400
Képek , hogy ne csak a negatívumokról essen szó:)
Jámbor Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110399
>:-(
Előzmény: laprag (110398)
laprag Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110398
Azt hiszem nem érted a tt szellemiségét.

De ha otthon maradsz és hozzád hasonló gondolkodású néhány túrázó, akkor sajna csak normális túrázók és terepfutók lesznek ezeken a rendezvényeken.
Előzmény: BaloghP (110375)
tzh Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110397
Akit zavar a tömeg a Less Nándoron, jöjjön a Bakonyi Barangolásra, ahol méltatlanul kevesen vannak, és futót se nagyon látni.
Ott jó lenne, ha plusz 200-300 induló lenne még, mert nehogy a végén az legyen ebből, hogy nem rendezik meg, amit módfelett sajnálnék személy szerint (és még két 70-es teljesítés kell az 5-höz, amikor bronz jelvény a díjazás)

Futók: általában nincs gond abból, ha félre kell húzódni, de ha nagyon fos a terep kétoldalt az "egysávos" ösvényen, addig én sem teszem. Nagyon ritkán fordult ilyen elő, és akkor is csak pár másodpercig, tehát említésre sem érdemes.
ZE Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110396
A merről kerül ki témához egy fél mondat/gondoat: A futó a gyorsabb, neki picinykét nehezebb irányt változtatni... Ahogy itt elhangzott, vannak alacsony létszámmal megrendezett túrák, ott ilyen problémád nem lesz.
Előzmény: BaloghP (110381)
zsotyek Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110395
Remélem, megyünk még együtt. ;)
Előzmény: Vándor Csillag (110394)
Vándor Csillag Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110394

Mini beszámoló a Less Nándorról

 

A Roli busz ismét célba vette Cserépfalut. Péntek esti érkezés után a kocsmában pihentünk ki az utazás fáradalmait finom vacsival és egy kis lazító biliárdozással. :) Nekem a tornaterem kutya hideg volt, egész éjjel fáztam. De lehet, csak a hálózsákom szorul már cserére.

6,10-kor rajtoltunk. Próbáltam Mátéval lépést tartani, de számomra lehetetlen, mivel fele akkorákat sem lépek mint Ő és tempózott rendesen. Ezért Dávidhoz csapódtam és igen jó iramban haladtunk. Az első etetőponton óriási hegyekben álltak a finomságok és többféle gyömölcsléből lehetett választani. Tele pocival vágtunk neki az Ódorvári kaptatónak. Itt értek utol az első futók. Megjegyzem, semmi gond nem volt velük. Sajnáltam Őket, amiért olyan sárosak voltak. Igaz, ha hallottuk a dobogást, azonnal félre is álltunk. Aki futott már, az tudja milyen rossz kiesni a ritmusból. Inkább segítettük Őket. Mivel a lejtőkkel nehezen boldogulok, a következő szakaszon le is maradtam. Kárpótlásul összetalálkoztam Kulcsár Józsival és egészen Bányahegyig együtt mentünk. Nagyon jó volt. :) (A szép emlékű Zsotyek korszak jutott eszembe, amikor szintén lógott a nyelvem, míg loholtam utána. :)) Egy rövid technikai szünet viszont elég volt ahhoz, hogy végleg elveszítsem a szemem elől. Ettől kezdve gyakorlatilag egyedül maradtam. Az út olyan jól ki volt szalagozva, hogy nem tudtam eltévedni. A pontokon kedves, barátságos pontőrök fogadtak mindenhol. Az út gyönyörű volt. Még geoládát is keresgéltem. :) Imókő előtt éreztem, hogy lassulok. Egy kis frissítés visszahozta az erőmet és usgyi tovább. Lelki szemeim előtt folyamatosan Józsi sárga pólója lebegett és igyekeztem visszavenni azt az iramot. Régen mentem már ilyen jót. Nyomóhegynél mosolyogtam a tréfás táblákon. Még egy kis kocogás és már benn is vagyok. A levesre nagyon sokat kellett várni és nagyon-nagyon rossz volt. Ez volt a túra egyetlen negatív élménye. Éhes is voltam és a folyadék is jól esett (volna). Következmény: még éjjel kidobta a gyomrom a szörnyűséget heves fájdalmak közepette. :((

Ettől eltekintve igen jól szervezett, szép útvonalú, kellemes túra volt. Köszönet érte a rendezőknek! Meg Rolinak amiért elvitt Minket. :)))

Kopi Zoli Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110393

Hát én meg remélem hogy nem.

 

Mert én jövőre szeretnék menni és igen FUTVA!

A futók azért közlik előre hogy melyik oldalról kerülnek, nehogy a gyalogos is pont abba az irányba álljon félre. Az hogy megmondom merről kerülök még nem azt jelenti hogy elvárnánk a félreállást. Aki ezt BaloghP módjára értelmezi az valamit nagyon félre akar érteni. Felvállalom, én véletlenül sem akarok vele összefutni jövőre (sem, sem ott, sem máshol). És olyannal sem, aki egy TT-ről közli hogy milyen kár hogy tömeg van. Az ilyen minek megy egyáltalán bármilyen TT-ra? Ott az erdő aztán lehet menni hétfőtől csütörtökig nem szokott nagy tömeg lenni. A TT-nek éppen az az értelme, hogy minél több embert kivonzzon a természetbe.

Előzmény: Bucca (110391)
BaloghP Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110392
"BaloghP, neked ez volt az első, ahogy mondtad. Reméljük megszeretted. Reméljük jövőre is teljesíted. Én úgy gondolom (és párszor túráztam már), hogy az udvariasság, kedvesség az erdőben beválik, sőt, (nálam) kicsit elvárás. Nekem ezen a téren még sosem kellett csalódnom, ellenben sok ismerőst szereztem. Ha így állsz hozzá jövőre, meglepően jól fogod magad érezni:)"


mint mondtam nem minden futót tartok bunkó állatnak, de sajnos volt jó pár aki igen is bunkón viselkedett. Részemről téma lezárva.
Előzmény: Bucca (110391)
Bucca Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110391
Nem akarok ítélkezni, de olyan érzésem van, mintha éppen azt a magatartást tanúsítaná, ami ellen ágál.

Rossz színben látja a futókat (és a tömeget), miközben egy tömegrendezvényen vesz részt.
Ha jön vki mögötte (gyorsabban), zavarja, ha szólnak, hogy elmennének mellette.
Ugyanakkor elvárja, hogy ő a saját tempójában haladhasson, és mindenki ehhez alkalmazkodjon (a futó ne szóljon rá, a tömeg meg kerülje el).

Sokat megy a vita, hogy mennyire legyen tömeges egy túra. Egy színvonalasan megrendezett túra előbb-utóbb tömegeket vonz, népszerű lesz. Aki elindul rajta, számoljon vele. Engem pl feldob, ha sok embert látok ezeken a rendezvényeken, kifejezetten hangulatos.

Akit zavar a tömeg, az máskor is végigmehet ezen az útvonalon is. Igaz, akkor nincs ellátás, mindent magának kell a hátán cipelnie (az az igazi túra, nem?!).
Ugyanakkor rengeteg más olyan túra van, amin nem indul 40-50 embernél több, tehát amennyi úgyis kimenne az erdőbe akkor. Lehet ezek között is válogatni, fent van a túranaptár.

BaloghP, neked ez volt az első, ahogy mondtad. Reméljük megszeretted. Reméljük jövőre is teljesíted. Én úgy gondolom (és párszor túráztam már), hogy az udvariasság, kedvesség az erdőben beválik, sőt, (nálam) kicsit elvárás. Nekem ezen a téren még sosem kellett csalódnom, ellenben sok ismerőst szereztem. Ha így állsz hozzá jövőre, meglepően jól fogod magad érezni:)
Előzmény: zsotyek (110390)
zsotyek Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110390
Szerintem ez még attól sem vicces, hogy van utána egy smiley. Talán nézz magadba, biztos, hogy bennük van a hiba? (Ismered a viccet a bácsiról, aki szembemegy a forgalommal az autópályán?)
Előzmény: BaloghP (110388)
IldiH Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110389

Immár 4x mentünk a Less Nándoron, az összesen kb 30 óra terepen tartózkodás alatt nem találkoztam bunkó futóval. Lehet, hogy nem egy útvonalon haladtunk?

Mondjuk én minden hátulról hallatszó lépésre, fújtatásra félreálltam/lehúzódtam a gyerekemmel együtt ...

Előzmény: BaloghP (110388)
BaloghP Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110388
én se azt mondom hogy minden futó bunkó volt, de 2-3 után már mind ellenszenves :D
Előzmény: Törölt nick (110387)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110387
Én bunkó futóval még nem találkoztam.

Tegnap a nap mondata egy jófej futótól volt, aki épp másodszor szaladt el mellettem, ő kérdezte, hogy "Te mát megint itt vagy?" :D

És speciel szeretem, ha vannak futók a túrákon, jó látni őket, biztatni őket, 1-2 mondatot váltani velük.

Arra a 10 másodpercre félreállni igazán nem fáradtság... szerintem.
Előzmény: BaloghP (110381)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110386
Hahó!:)

Az általad leírtakkal csak egyet tudok érteni, és nagyon sajnálom, hogy nem találkoztunk. Jó pár szakaszon eszembe jutott, milyen jó volt, amikor 2 éve együtt mentünk:).

Én idén a 48-ra neveztem, és nagyon tetszett a túra az elejétől a végéig.

Tömeget én inkább csak a Nyomó-hegytől érzékeltem, de ott meg már kimondottan jól esett embereket látni, mert bizony kissé fáradtam már:).

Egyébként annak ellenére, hogy ennyien voltak a túrán, nekem volt néhány szakasz, amikor teljesen egyedül kószáltam az erdőben.

Szeretem a Less Nándor emléktúrát, na!:)
Előzmény: Kékdroid (110377)
BaloghP Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110385
igazad van, eleve csak kör túrákat keresek, egyszerűen csak nem szeretem a betont :D
-rafter- Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110384
Elnézést, BaloghP-nek nyomtam (volna) egy választ természetesen
-rafter- Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110383
A tömeget én sem kedvelem, ennek elkerülésére már meg is kaptad a kézenfekvő válaszokat :)

Én inkább erre csatolnék rá:
"az utolsó 10 km-nek az ég világon semmi értelme nem volt, betonon stb."

Amíg a résztvevők döntő többségének kényelmi okokból, a rendezőknek elsősorban szervezési szempontokból a körtúra felel meg inkább, mint egy lineáris útvonalvezetés, addig jó eséllyel bele fog kerülni egy-két feledhető, kevésbé látványos, kicsit kényszeredetten befoglalt útszakasz. Valahogy vissza kell kanyarodni a rajt/célba... Ez az ára, hogy aztán bepattanhassunk a falu egyetlen játszóterének szép zöld füvén parkoló autónkba, és hipp-hopp ismét otthon lehessünk (elképzelt túra elképzelt rajthelyének elképzelt autói - mielőtt valaki nekem esne, hogy ilyen itt aztán nem volt).
Bozótkutya Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110382
Gödöllő 6 két kölökkel sétálva. Nem volt rossz, a hosszú aszfaltos utcától eltekintve. Előtte-utána rohangálás, fáramászás a parkban. Gyerek kedvéért kocsit leraktuk és vonattal közelítettük meg a helyszínt.
BaloghP Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110381
igazad van kint voltak a statisztikák, mivel nekem az első ilyen volt nem gondoltam hogy ennyire egyszerre mennek a népek, és igazad van nagyon sok futó ugyanolyan normális volt mint az átlag túrázó köszönt, jó utat kívánt .

de kb minden 10-ből egy bunkó mód ordít hátulról hogy ő jobbról jön, már nem azért de ha elengedem akkor hagy döntsem már el én hogy ki akarok e állni a bokáig érő sárba, lápba vagy nem. Mert az hogy ő ne a legszűkebb ösvényen akarjon előzni az elképzelhetetlen.

ez nekik se nekünk se jó szerintem.
Előzmény: Kékdroid (110377)
csanya. Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110380
Mielőtt elindulsz egy túrán nézd meg a statisztikát a naptárban. Ha túl sokan voltak ( számodra) az előző évben, akkor nagy valószínűséggel megint sokan lesznek. Na, ilyenkor ne indulj. Keress másik túrát. Szerencsére elég nagy a választék.
A futókról. Egyre több az olyan rendezvény ahol a futók külön indulnak. Pl. a Mátrabérc futó verziója az eredeti teljesítménytúra után két héttel lesz megrendezve. Szóval az ügy halad szép lassan.
Előzmény: BaloghP (110375)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!