Keresés

Részletes keresés

zsotyek Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110390
Szerintem ez még attól sem vicces, hogy van utána egy smiley. Talán nézz magadba, biztos, hogy bennük van a hiba? (Ismered a viccet a bácsiról, aki szembemegy a forgalommal az autópályán?)
Előzmény: BaloghP (110388)
IldiH Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110389

Immár 4x mentünk a Less Nándoron, az összesen kb 30 óra terepen tartózkodás alatt nem találkoztam bunkó futóval. Lehet, hogy nem egy útvonalon haladtunk?

Mondjuk én minden hátulról hallatszó lépésre, fújtatásra félreálltam/lehúzódtam a gyerekemmel együtt ...

Előzmény: BaloghP (110388)
BaloghP Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110388
én se azt mondom hogy minden futó bunkó volt, de 2-3 után már mind ellenszenves :D
Előzmény: Törölt nick (110387)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110387
Én bunkó futóval még nem találkoztam.

Tegnap a nap mondata egy jófej futótól volt, aki épp másodszor szaladt el mellettem, ő kérdezte, hogy "Te mát megint itt vagy?" :D

És speciel szeretem, ha vannak futók a túrákon, jó látni őket, biztatni őket, 1-2 mondatot váltani velük.

Arra a 10 másodpercre félreállni igazán nem fáradtság... szerintem.
Előzmény: BaloghP (110381)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110386
Hahó!:)

Az általad leírtakkal csak egyet tudok érteni, és nagyon sajnálom, hogy nem találkoztunk. Jó pár szakaszon eszembe jutott, milyen jó volt, amikor 2 éve együtt mentünk:).

Én idén a 48-ra neveztem, és nagyon tetszett a túra az elejétől a végéig.

Tömeget én inkább csak a Nyomó-hegytől érzékeltem, de ott meg már kimondottan jól esett embereket látni, mert bizony kissé fáradtam már:).

Egyébként annak ellenére, hogy ennyien voltak a túrán, nekem volt néhány szakasz, amikor teljesen egyedül kószáltam az erdőben.

Szeretem a Less Nándor emléktúrát, na!:)
Előzmény: Kékdroid (110377)
BaloghP Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110385
igazad van, eleve csak kör túrákat keresek, egyszerűen csak nem szeretem a betont :D
-rafter- Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110384
Elnézést, BaloghP-nek nyomtam (volna) egy választ természetesen
-rafter- Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110383
A tömeget én sem kedvelem, ennek elkerülésére már meg is kaptad a kézenfekvő válaszokat :)

Én inkább erre csatolnék rá:
"az utolsó 10 km-nek az ég világon semmi értelme nem volt, betonon stb."

Amíg a résztvevők döntő többségének kényelmi okokból, a rendezőknek elsősorban szervezési szempontokból a körtúra felel meg inkább, mint egy lineáris útvonalvezetés, addig jó eséllyel bele fog kerülni egy-két feledhető, kevésbé látványos, kicsit kényszeredetten befoglalt útszakasz. Valahogy vissza kell kanyarodni a rajt/célba... Ez az ára, hogy aztán bepattanhassunk a falu egyetlen játszóterének szép zöld füvén parkoló autónkba, és hipp-hopp ismét otthon lehessünk (elképzelt túra elképzelt rajthelyének elképzelt autói - mielőtt valaki nekem esne, hogy ilyen itt aztán nem volt).
Bozótkutya Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110382
Gödöllő 6 két kölökkel sétálva. Nem volt rossz, a hosszú aszfaltos utcától eltekintve. Előtte-utána rohangálás, fáramászás a parkban. Gyerek kedvéért kocsit leraktuk és vonattal közelítettük meg a helyszínt.
BaloghP Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110381
igazad van kint voltak a statisztikák, mivel nekem az első ilyen volt nem gondoltam hogy ennyire egyszerre mennek a népek, és igazad van nagyon sok futó ugyanolyan normális volt mint az átlag túrázó köszönt, jó utat kívánt .

de kb minden 10-ből egy bunkó mód ordít hátulról hogy ő jobbról jön, már nem azért de ha elengedem akkor hagy döntsem már el én hogy ki akarok e állni a bokáig érő sárba, lápba vagy nem. Mert az hogy ő ne a legszűkebb ösvényen akarjon előzni az elképzelhetetlen.

ez nekik se nekünk se jó szerintem.
Előzmény: Kékdroid (110377)
csanya. Creative Commons License 2010.10.10 0 0 110380
Mielőtt elindulsz egy túrán nézd meg a statisztikát a naptárban. Ha túl sokan voltak ( számodra) az előző évben, akkor nagy valószínűséggel megint sokan lesznek. Na, ilyenkor ne indulj. Keress másik túrát. Szerencsére elég nagy a választék.
A futókról. Egyre több az olyan rendezvény ahol a futók külön indulnak. Pl. a Mátrabérc futó verziója az eredeti teljesítménytúra után két héttel lesz megrendezve. Szóval az ügy halad szép lassan.
Előzmény: BaloghP (110375)
zsotyek Creative Commons License 2010.10.09 0 0 110379
Hú de szeretnék végre ott lenni egy ilyen "tömegtúrán"... Szerintem se legyél rosszkedvű, Te legalább végigélvezhetted.
Előzmény: Kékdroid (110377)
Bucca Creative Commons License 2010.10.09 0 0 110378
Ne legyél!

Szuper túra volt ismét (ezúttal a 48-as és nem a 60-as távot teljesítettem, szervezési és időbeli okok miatt).

Nagyon jól szervezett, népszerű, és ezért is jó túra.

Mi 6.20-kor rajtoltunk a 48-asra, és jópár órán keresztül alig találkoztunk emberekkel.
Később is többnyire a futók értek be.

Mint mondtad, lehetett tudni előre, hogy sokan mennek el (családok, iskolai csoportok, fanatikusok, első bálozók...) . A jóidő csak növeli ennek az esélyét. Az évek óta kialakult színvonalas rendezés szintén garancia. Örüljünk, h az emberek azzal töltenek egy szép hétvégi napot, és kimennek az erdőbe (megfelelően kulturált viselkedés mellett).

Én semmi kirívóan negatív dolgot nem tapasztaltam.

Akinek az nem tetszik, több megoldást is találhat: rajtoljon pl az elsők között (alig voltunk az elején).
Menjen hosszabb távra (és rajtoljon az elsők között), néha félórákig gyalogoltunk úgy, h nem találkoztunk egy emberrel sem.
Nyomtassa ki az itinert, és egy héttel később, vagy előbb gyalogolja le. Tuti nem lesz tömeg.
((most más nem jutott eszembe))

Akivel találkoztam, köszöntem, visszaköszönt. Van, akivel megismerkedtem, szóba elegyedtünk, pedig sosem találkoztunk.
Mindenki barátságos volt. Nem értem mi lehet ezzel a baj.
Van szabad mozgáshoz való jog, és itt még szervezik is a kereteket, örüljünk, hogy ilyen népszerű, és nem csak a fanatikusok között...


Szóval ne legyél rossz kedvű, jó volt az idő, jó a szervezés (ismét csinosak a pontőr lányok!), kellemes a túra.
Gondolom jót mentél te is.

Sztem legyél jókedvű:))


(bocsánat a hosszúságáért, de én még mindig örömködök)
Előzmény: Kékdroid (110377)
Kékdroid Creative Commons License 2010.10.09 0 0 110377

"tömegben viszont élvezhetetlen"

"Egyszerűen nem értem meg miért kellenek az ekkor a tömegrendezvények :("

 

Lehet tudni, hogy a Nupagagyí tömegtúra? Igen. Lehetett számítani rá, hogy idén is tömeg lesz (nyilvános, hozzáférhető részvételi statisztikák vannak a túra honlapján)? Igen. Lesz nagy meglepetés? ...

 

Milyen létszámtól lesz tömegrendezvény a túra? Száz fő? Ötszáz fő? Kétezer fő? Tízezer fő? Ki ne mehessen? Ne mehessenek az egriek, mert ők úgyis közel laknak a Bükkhöz, bármikor kimehetnek? Vagy a miskolciak? Vagy ne mehessenek a lentiek, mert ők meg miért nem maradnak otthon, úgyis messze van? Kérlek, mondd meg a frankót, mert ez így számomra értelmezhetetlen volt.

 

Ja, még valami. Ezúton is bocsánatot kérek, hogy növeltem a tömeget. Idén. Megint. Én mondjuk élveztem a túrát, az első perctől az utolsóig.

 

"Vagy miért nem lehet időben elválasztva indítani a futókat és túrázókat?"

 

Mi is a baj a futókkal? Ma találkoztam néhánnyal. Köszöntünk egymásnak, ők elfutottak, én továbbsétáltam. Hol itt a gond?

 

-Kékdroid-

*rosszkedvű lett*

Előzmény: BaloghP (110375)
szuszmok Creative Commons License 2010.10.09 0 0 110376
Gödöllő 35 - csodaszép táj, fantasztikus színek, kiváló szervezés, eltévedni lehetetlen, isteni finom nápolyi az EP-ken, kedves pontőrök, szóval nagyon jó túra volt.:-)
BaloghP Creative Commons License 2010.10.09 0 0 110375
Less Nándor Emléktúra 35.....Ódor várig csodaszép túra lenne olyan 200 embernél, ekkor a tömegben viszont élvezhetetlen, az utolsó 10 km-nek az ég világon semmi értelme nem volt, betonon stb.

Egyszerűen nem értem meg miért kellenek az ekkor a tömegrendezvények :(
Vagy miért nem lehet időben elválasztva indítani a futókat és túrázókat?
Vagdalthús Creative Commons License 2010.10.09 0 0 110374

Logisztikai infó vasárnapra: lesz kocsi Szobon, amely mentesítő járatként, ha szükséges, elindul, a 9:10-es, Perőcsénybe menő busz telítettsége esetén, viszont ez esetben mindenkinek plusz egy diákjegy árát ki kell fizetnie a normál tarifán felül.

 

Ennek elkerülése érdekében esetleg célszerű egy órával előbb érkezni, legfeljebb 60 perc kocsmázás, geoládázás, faluséta, stb. a program indulás előtt, vagy ha autóval jön valaki, akkor Perőcsényben célszerű hagyni azt, s Nagybörzsönyből vagy Ipolytölgyesről visszabuszozni Perőcsénybe (óránként vannak járatok, Ipolytölgyesről is csak fél órás út).

Előzmény: Vagdalthús (110360)
BaloghP Creative Commons License 2010.10.09 0 0 110373
na lassan indulás vár Cserépfalu :)
Erathia Creative Commons License 2010.10.08 0 0 110372
Oké, köszi.
Majd kereslek hétfőn :)
Előzmény: lepeshiba_boy (110371)
lepeshiba_boy Creative Commons License 2010.10.08 0 0 110371
Nagy valószínűséggel igen ! Jövő héten egyeztessünk. Emailem publikus.
Előzmény: Erathia (110370)
Erathia Creative Commons License 2010.10.08 0 0 110370
Jövőhéten a 16-17-i hétévégén budapesti indulással nincs valakinek kiadó helye egy Budapest Kőszeg, majd visszafele Kőszeg - Tatabánya 30 Budapest útvonalra?
Bármilyen megoldás érdekel akár csak a kőszeg is.


Köszi.
Erathia Creative Commons License 2010.10.08 0 0 110369
Sziasztok!

Tervezi valaki az Őszi Trapp túrát 11:30 - 12:00 körül befejezni, aki kocsival a célnál parkol és lenne olyan kedves, hogy egy fuvart bevállal?
A turistaháztól szeretnék átjutni a Petneházy lovardához :))
zoncsi Creative Commons License 2010.10.08 0 0 110368
Mondom: kösz! ;-)
Előzmény: pygmea (110367)
pygmea Creative Commons License 2010.10.08 0 0 110367
Mondom: mail.
Előzmény: zoncsi (110366)
zoncsi Creative Commons License 2010.10.08 0 0 110366
Ha van valakinél 1 db szabad hely holnap reggelre Budapest - Cserépfalu viszonylatban a Less Nándorra, szívesen beszállnék! (8-kor indulok a terepfutó mezőnnyel.) Ha nincs, akkor saját kocsival megyek, be lehet szállni!
mgruber Creative Commons License 2010.10.08 0 0 110365
Hát igen. Amikor a balatoni túrák útvonalait tervezgettük, még olyan távolinak tűnt a mozgalom vége, aztán most meg hipp-hopp itt van az utolsó év.

Én kicsit sajnálom, hogy véget ér, de ez ennyire lett tervezve. Meg aztán új ötletekben sincs hiány.
Előzmény: pesza91 (110363)
pesza91 Creative Commons License 2010.10.08 0 0 110364
Köszönöm a segítségeteket és a beszámolót.

Idén a Simics Tamás Emléktúrát három ember teljesítette: Jandó Attila, Maku László, Orosi Zoltán.
Attila és Laci még -az előző évekhez hasonlóan- megtoldotta egy Esti Mecsekkel is. Az előző években még a kerékpáros résztávot is abszolválták.
Szerintem a kombinált teljesítménytúra nehezebb, mint a hagyományos, ráadásul idén az éjszakai gyalogos távok vizi túra jelleggel kerültek megrendezésre, helyenként zéró méter látási viszonyokkal.
Gratulálok a teljesítményhez!
Előzmény: J a a t (110347)
pesza91 Creative Commons License 2010.10.08 0 0 110363
Ilyenkor látszik igazán, milyen gyorsan elillannak az évek. Mintha tegnap lett volna, hogy végigeszegettük a Fonyódi Torna útvonalába eső meggyfákat.
Előzmény: mgruber (110362)
mgruber Creative Commons License 2010.10.07 0 0 110362
Vajon az utolsó évre mit talál ki ez a két elvetemült???

Hát ezt:

5x2x30 utolsó év útvonalai:

1. nap:
Pécsvárad -- Dobos-völgy -- Nagypall -- Disznós-völgy -- Geresdi-völgy -- volt gránitbánya --Lovászhetényi tavak -- Erdősmecske -- Örömvölgyi-gerinc -- Apátvarasd telep -- Mecseknádasd

2. nap:
Pécsvárad -- Szászvölgy -- Fehér-hegy -- Poklos-kút völgy -- Martonfa -- Ellendi-patak völgye -- Felsőrét -- Csonkaerdő -- Hirdi-hát alja -- Ellend határa -- Berkesd -- Teknős-dűlő -- Szilágyi patak völgye -- Szilágyi védett hársfasor -- Borzakúti rét -- Szilágypuszta -- Szilágypusztai víztározó -- Hármasmalom -- Dobosvölgy -- Pécsvárad

A megszokott szolgáltatásokkal, a megszokott rendezéssel, a teljesítménytúrázás számára új területekkel várunk minden túrázót.
bandrás61 Creative Commons License 2010.10.07 0 0 110361
Kazinczy túrán ott hagyott sátor, hálózsákok, ruhák keresik gazdájukat. Írjon akinek hiányzik.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!