Keresés

Részletes keresés

q-team Creative Commons License 2010.10.13 0 0 1721
Üdv a fórumon mindenkinek!

Emmmma!

Azért nem csak a hajtómű a drága!
Egy ilyen komplett gép 1-1,5 milla ha kész teljesen. De már 6-800.000- ért kapsz használtat.

Itt a többi kép.
A légcsavar nélküli , piros orrú gép a levegőben elvesztette a légcsavarját!!
A sor végén jómagam és a nagyobbik unokám Klaudia.

q-team
Előzmény: emmmma (1720)
emmmma Creative Commons License 2010.10.13 0 0 1720
Előzmény: Tsingi (1719)
Tsingi Creative Commons License 2010.10.12 0 0 1719
Öregem, ez hatalmas! Megnéztem gdekor2 másik videóját is, ahol a külső hajtómű indítását is felvették. Ha ott lettem volna biztos becsokizok a lángoktól, amik váratlanul előtörtek a hajtóműből. Egyébként nagy élmény lehet a helyszínen, ahogy elzúg a fejed fölött egy ilyen sugárhajtású modell.
Biztos nem olcsó mulatság. Egyáltalán lehet ilyet kapni Magyarországon?
Előzmény: q-team (1717)
q-team Creative Commons License 2010.10.12 0 0 1718
Repnap.
q-team Creative Commons License 2010.10.12 0 0 1717
Ezt nézzétek meg.

q-teamhttp://www.youtube.com/watch?v=bc14ZCHLPQ8
q-team Creative Commons License 2010.10.12 0 0 1716
Üdv a fórumon mindenkinek!

DRUSZÁM! Hát itt vagy, már azt hittem túl etted magad és fel vagy puffadva.
Hál isten nem így van.
A CUB -ról kettővel lejeb van fotó!!!!

Itt van még kép a repnapról, / bocs hogy kevés a légi felvétel, de rohadt nehéz ezeket a nagy gépeket elkapni, mennek mint az állat / meg az építés alatt álló CESSNA-ról, melyet csak össze illesztettem a kép végett.

Üdv q-team
Előzmény: fokkerman (1715)
fokkerman Creative Commons License 2010.10.12 0 0 1715

 

 q-team!

 

 Már itthon vagyok, és az nem hal volt, hanem malomkerék nagyságú bécsi szelet! Két darab, megbírkóztam vele, ő maradt alul!

Tennél fel képeket az EasyCub-ról? Lehet, hogy megmozgatja a fantáziámat, talán engem is érdekelne egy tanulógép!

 

 ÜDV.........

Előzmény: q-team (1713)
emmmma Creative Commons License 2010.10.12 0 0 1714

Köszönöm a lehetőséget Q-team! Ez a gép egyenlőre még csak távoli terv, de ha már odajutok tudásilag, hogy beszerezzek egy ilyet akkor nálad jelentkezek először (ha még meg lesz akkor)!

Nagyon jók a képek, látom voltak igen megtermettek gépek! Nagy kíváncsisággal várom a további képeket!

q-team Creative Commons License 2010.10.11 0 0 1713
Druszám!

Még mindig Bécsben emészted a halat???
q-team Creative Commons License 2010.10.11 0 0 1712
Bárókatonák!

Itt vannak a képek a repnapról. Nem az összes, majd folyamatosan teszek fel.
Jó csemegézést.
Én olyan voltam mint a " törpe az óriások között " már mint a gépeimmel. Nagyon sok vendég repülős jött el.


q-team
q-team Creative Commons License 2010.10.11 0 0 1711
Üdv a fórumon mindenkinek!

Emmmma!

A következő az EASYCUB habgép. Ez szép nagy. Igaz, hogy hab gép, de az első balsa gép előtt ezzel érdemes gyakorolni!! Én nem bántam meg. Ha érdekel az enyémet eladom komplett , motor, / 600 vattos 3 fázisú / szervók, szabályzó csak a rádiós vevő és akksi / LIPO 2200 mA 3 cellás / kell bele azt sajna nem tudom eladni mivel az a másik gépekben is használom. A gép háromszor-négyszer repült.
Nagyon szépen lehet vele repülni és ha le merül fent az akksi le lehet vitorlázni.
Teszek fel képet róla.

Bárókatonák!

A következő jelentkezésemkor már teszek fel képeket, hogy miről maradtatok le.

q-team
Előzmény: emmmma (1710)
emmmma Creative Commons License 2010.10.11 0 0 1710

Üdv!

 

Köszi Fokkerman, egyenlőre még nincs rá szükségem, de ha kell szólok. De ha kell majd valakinek vidéken és tovább utazna Budapestről a műszer, akkor szólj légyszíves, mert akkor viszont mérnék előtte egyet.

Tényleg szép ez a Cessna és jó  nagy! Q-team! Te mit ajánlanál első robbanós vagy akkár villanyos, nagyobb gépnek a easystar és a minimag után? Én valami felsőszárnyas gépre gondolnék, azt olvastam róluk, hogy ezek a gépek nagyon barátságosan viselkednek, könnyű velük repülni! Nelem nagyom tetszik a Piper J-3 Cub és állítólag nagyon barátságos!

q-team Creative Commons License 2010.10.07 0 0 1709
Üdv a fórumon mindenkinek!

Kösz az elismerést a választással kapcsolatban, az az igazság,hogy már vagy egy éve beleszerelmesedtem ebbe a típusba.

A szombattal kapcsolatban, ha nem jön senki akkor a reptetési szünetekben nekem kell felzabálnom a hagymás, sült hús zsíros kenyereket és a szalonna sütögetésben is részt kell vennem.

Csak egyszer novemberben egy szép napsütéses szombaton letoljátok magatokat egy reptetésre!!



q-team
elboj Creative Commons License 2010.10.07 0 0 1708
hali : q-team !

nagyon király a géped
nagyon jo választás
minden elismerésem

hali : elboj
Előzmény: q-team (1701)
Stef01 Creative Commons License 2010.10.07 0 0 1707
Látom mindenki halad csak én vagyok leragadva.

Q-team nagyon szép az új gépezet és a bárók se utolsó darabok.

Sajna én szombaton dolgozok.

Fokkerman.

Én arra gondoltam hogy a vízszintes vezérsíkot kicserélem olyanra, mint a japán csávónak van. Nagyon megtetszett. Kis csapokkal lehet beilleszteni a helyére és 1 db csavarral le lehet fogatni. De ez még csak terv. Majd ha lesz időm, akkor nekilátok.
fokkerman Creative Commons License 2010.10.06 0 0 1706

 

 Benne vagyok.

Előzmény: q-team (1705)
q-team Creative Commons License 2010.10.06 0 0 1705
Üdv a fórumon mindenkinek!

Druszám ez a gép még a hétvégén nem fog repülni, a karbon cső kiváló és a moci is meg van. Sajnálom, hogy nem tudsz lejönni, de várom szívesen mások jelentkezését is.

A gép beüzemelésre azért össze kellene jönnünk, meg egy kis csevejre, Báró nézegetésre reptetésre stb.


q-team
Előzmény: fokkerman (1702)
fokkerman Creative Commons License 2010.10.06 0 0 1704

 

 emmmma!

 

 Frankón néz ki! Mintha az enyémet látnám. A "szárnyszerszám" kell?

Előzmény: emmmma (1697)
fokkerman Creative Commons License 2010.10.06 0 0 1703

 

 Tsingi!

 

 Még tekerek rajta, pár napig hagyom, pihenjen az előfeszítés miatt, utána újra adok neki, amíg be nem áll.

Előzmény: Tsingi (1700)
fokkerman Creative Commons License 2010.10.06 0 0 1702

 

 q-team! 

 

 Szép a géped. A 20 ccm-es moci is megvan hozzá? A csőtoldók és a csövek jók? Gondolom, ehhez a géphez kellett.

Szívesen megnézném, ahogy beüzemeled, de szombaton "őnaccságával" és az egyik szomszéd házaspárral ebédre vagyok "hivatalos" Bécsben. Talán vasárnap is.

 

 Hali..........

Előzmény: q-team (1701)
q-team Creative Commons License 2010.10.05 0 0 1701
Üdv a fórumon mindenkinek!

Bárókatonák!

Aki volt nálam az tudja , hogy az emeleten volt a modellező birodalmam, a múlt hétvégén leköltöztettek a " FŐNÖKEIM " a papa volt szobájába, amelyet természetesen kicsit rendbe kellett szednem. Egy kicsit nagyobb mint az előbbi így kényelmesen elférnek a kész gépek, meg az építés is kényelmesebb.
Íme az új projekt. CESSNA 182 2100 mm-es szárnyfesztáv, 20 cmm -is moci, fékszárny, műanyag törzs, a szárnyak balsa fából vannak.
Őszintén bevallom, meg látjátok is, hogy ez egy fél kész gép. De ne higgyétek, hogy egyszerű az össze szerelése.
Azért Én egy kicsit változtatok a gyári megoldásokon, mint pl. a gömbcsuklós csatlakozás a snauper helyett. a hátsó rudazat a magasságihoz, mivel a gyárit Én kicsit gyengének találtam és inkább a biztonságra megyek, meg ha látjátok ez egy érdekes megoldás mert nem köti össze egy rúd a két magasságit hanem a két külön szárny emelőrúd belül egyesül a karbon csőben és így egy szervó működteti.
Hát most ezzekkel küzdök.

Különben szombaton repnap lesz nálunk, nagy buli lesz. Aki akar lejöhet, de írjon szívesen várok mindenkit.
Csinálok képeket.

Üdv . q-team
Tsingi Creative Commons License 2010.10.05 0 0 1700
Így igaz. Q-team, jöhetnek a képek.
Fokkerman, a középső szárnyad pont olyan sz×rul áll, mint az enyém, vagyis túlságosan lent van a belépőél.
Emmmma, csinos a törzsed! =)
elboj Creative Commons License 2010.10.05 0 0 1699
hali : q-team !

bármit is épitesz én szivesen megnézném .vagy ha tetszik énis belevágnék.
egyébként már én- is agyalok egy másik projekten a kiszemelt amibe belevágnék
az a sig citabria biy 1750 fesztávu model már csak egy jo tervrajz kellene hozzá
amit nem egyszerü keresni föleg nekem.

várom a fotokat .....


hali ..elboj
Előzmény: q-team (1696)
emmmma Creative Commons License 2010.10.05 0 0 1698

Hopp, ez lemaradt:

 

 

emmmma Creative Commons License 2010.10.05 0 0 1697

Íme a tegnap ígért fényképek:

 

 

 

 

 

 

q-team Creative Commons License 2010.10.04 0 0 1696
Üdv mindenkinek!



Druszám egyszerűbb bemásolni!

A mérő elég pontos? Ne légy mán ilyen! Dicsérj egy kicsit !!!!

A géped tök állat és szép munka!

Sajnos nem tudok a fórumon sűrűbben megjelenni , mivel hál istennek elárasztott a munka, de azért igyekszem.
Nem tudom, hogy érdekel e valakit is az új gépem építése, mert szívesen tennék fel képeket, de nem akarok a Báró építők közé betolakodni egy másik géppel.


Emmmma!

Én 3 mm-es rudazattal oldottam meg a mozgatást.

q-team
Előzmény: fokkerman (1695)
fokkerman Creative Commons License 2010.10.04 0 0 1695

 

 A másik "deszkás" géppel is foglalkoztam egy kicsit. Csináltam hozzá kormánylapátot, könnyítettem is, de még agyalok az erősítésén Jörg és az amerikai csávó szerint is, aki a ruszki bárót építette meg. A vízszintes vezérsíkot is kikönnyítettem(50gr volt!), a képeken látszik, mennyi leesett belőle! Ezt Stefnek is ajánlom, itt látja, hogy csináltam! Még a magassági kormány van hátra,amit egy darabban csinálok, de ezen még elagyalok egy kicsit. Ismét sok képet teszek fel, hogy több oldalról lehessen megnézni.

 

 "voila":

fokkerman Creative Commons License 2010.10.04 0 0 1694

 

 Üdv mindenkinek!

 

 Hétvégén hozzáláttam a szögmérésnek. Hát, elég pocsékul állnak! Rátettem q-team "tzélszerszámát", elég pontos készülék! A gép bal oldalán a szárnyak tűrhetőek "szögszempontból", csak kis eltérések vannak. De eléggé el vannak csavarodva a szárnyak. Pedig a ház klímája állandó, ezért nem is értem. Ahhoz, hogy nagyjából jó legyen a szárnyállás, egy kicsit csavarnom kellett a bal alsó és középső szárnyon, majd úgy fúrtam meg kis akkus fúróval a merevítőt és vékony acélrudat toltam a lyukba, hogy értéken tartsa! De még feszítenem kell, hogy ott legyen, ahol kell! A jobb oldali alsó-középső szárny nagyon negatívban van! Úgy csavartam, szinte majdnem töréshatáron volt! Ott is úgy jártam el, mint a bal oldalon. Egyenlőre nem fixálom le őket, kicsit várok vele, amig hátha egy kissé beáll, átfeszül, megnyugszik, akkor újra csavarok rajta! Jó szokásom szerint csináltam egy halom képet, hogy lehessen tanulni belőle!

 

 Íme:

Adam2008 Creative Commons License 2010.10.04 0 0 1693
Fokkerman!

Csak be kell másolni és lehet nézni.
Rengeteg makett és modell is van fent.
Előzmény: fokkerman (1692)
fokkerman Creative Commons License 2010.10.04 0 0 1692

 

 Adam2008!

 

 Inkább belinkelted volna. Nem találtam rajta semmit, de lehet, hogy eltévesztettem valamit, amíg beírtam!

Tudod, egyszerűbb nekünk, ha linkeled és csak rákattintunk.

 

Előzmény: Adam2008 (1691)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!