Keresés

Részletes keresés

mack2 Creative Commons License 2010.09.07 0 0 154

Amúgy 4 forduló után az újonc Sümeg a 4. helyen áll a 15 csapatos megye I-ben. Vasárnap a 3. helyezett Őskü látogat Sümegre. Győzelem esetén dobogós a csapat!!

 

Vasárnap délelőtt a Sümeg II. is lejátszotta második fordulós meccsét a megye IV. tapolcai csoportjában. Hazai pályán kínkeserves (szerencsés) győzelmet arattak Nemesvita ellen. Félidőben még a Nemesvita vezetett 1:0-ra, és a vége előtt 10 perccel is még ők  mentek 3:2-re. Ráadásul ekkorra a sümegi csapat már teljesen szétesettnek tünt (megállás nélkül egymással vitatkoztak), aztán 5 perc alatt találtak két gólt.

mack2 Creative Commons License 2010.09.07 0 0 153
Persze, amikor csak tehetem. :)
Előzmény: Sophie.C (152)
Sophie.C Creative Commons License 2010.09.06 0 0 152

Domboldal a lelátó! Akár a Circus Maximusban!:)

Annyira fel tudsz leleksíteni, hogy mindjárt elkezdek drukkolni a Sümegnek.

Nagyon cuki mezük van, és úgy látom nagyon igyekeznek is. Tényleg könnyebb lenne kedvelni őket, ha gyakrabban látnánk. Küldhetnék nekik rajongó levelet.

 

Úgy látom neked is tetszenek. Szoktál kimenni a meccsre?

 

 

 

Előzmény: mack2 (151)
mack2 Creative Commons License 2010.09.06 0 0 151

Kerítés van, mégha ütött-kopott is, lelátónak pedig az egyik oldalon emeltek egy kis dombot végig a pálya mellett, füves, jó időben le lehet ülni az oldalában. Hátul a domb mögött pedig van egy edzőpálya, ahol még világítás is van :).

 

A 2010-11 es idény első meccsén a megye I. osztályba most feljutott Sümeg VSE (az első csapat) a tavalyi hatodik Ugodot fogadta. Az Ugod SE komoly csapat, abból is látszik, hogy nagyon jó kis honlapjuk van, ahol erről a sümegi meccsről is részletes (fényképes!!) tudósítás található. Érdemes elolvani:

 

LINK

 

Friss hír: most hétvégén Alsóőrsön játszott az első csapat, és idegenben győzött 6:0-ra!

 

(Miért nincs a Sümeg VSE-nek is honlapja, ahol fényképes tudósításokat lehetne olvasni az ilyen idegenbeli gólzáporos diadalokról(is) ???)

Előzmény: Sophie.C (150)
Sophie.C Creative Commons License 2010.09.04 0 0 150

Igen, igen, ezaz!

Semmi kerítés, semmi flancos lelátó! S ha lelátó nincs, annak nincs teteje sem, világítás meg pláne. Este már ne focizzon senki.

A meccseken nem árulnak szotyolát, sört mindenki hoz magával, ha igényli, a focisták pedig ugyanle vannak igazolva, mert azt egy sportegyesületben úgy kell. Fizetés nincs, de a meccs után a csapat állja a pizzát meg az első kör üdítőt!:)

 

Előzmény: mack2 (149)
mack2 Creative Commons License 2010.09.03 0 0 149

A gógánfai pályát nem tudom megmutatni, a sümegi ilyen:

 

 

focipálya
Előzmény: Sophie.C (146)
Sophie.C Creative Commons License 2010.09.02 0 0 148

Ebéd közben megvilágosodtam. (Hiába, tele hassal jobban fog az ember esze). Ez nem lehet más, csak komédia. Talán a lovagi játékok része.

 

Mindettől függetlenül egy kedves sümegi táncdal jár az eszembe, még fütyörésztem is. Szokott lenni Sümegen táncos mulatság?

Sophie.C Creative Commons License 2010.09.02 0 0 147

Eddig csak Szakács Béla rajongó voltam, de ebben a cikkben annyi gondolatébresztő és lelkesítő mindat van ... Pl ez:

 

"A pedagógusok felé azzal az üzenettel fordult, hogy a nehéz évek után számukra  egy új fejezet kezdődik, ahol az átadott tudás értékként jelenik meg, munkájukat pedig ismét széles társadalmi megbecsülés övezi majd."

 

Aztán ez is tetszett:

 

"Schmitt Pált Lasztovicza Jenő, a megyei közgyűlés elnöke és dr. Rédei Zsolt sümegi polgármester fogadta, s kísérte fel a színpadra. A beszédek végén a polgármester a város  nevében ajándékot adott át a köztársasági elnöknek."

 

Mindamellett, hogy SP egy próféta, kommentálni sem merem az írást, annyira tökéletesen visszaadja az érzést. Mintha csak idevalósi újságírók írtak volna idevalósi történetet. Plusz időtlenül időtálló!:)

Előzmény: mack2 (143)
Sophie.C Creative Commons License 2010.09.02 0 0 146
Jaaaaj, de kár hogy elrontottad a helyreigazítással!:))
Bár így is büszke vagyok, tényleg: Gógánfát megverni ötkettőre a negyedosztályban ... szerintem ez többet ér, mint bármiféle naaaaaagy bajnokság.
Biztos füves pálya, jobbról-balról szélfogó erdősáv, 17 szurkoló, abból 12 családtag és egyéb kísérő. Ha valaki lesérül, elmarad a meccs, mert nincs ki a csapat.

Előzmény: mack2 (145)
mack2 Creative Commons License 2010.09.02 0 0 145
Ez a tartalék, a nagy csapat a megyei bajnokság I. osztályában játszik, hétvégén hazai pályán nyertek 2:0-ra a Zirc ellen.
Előzmény: mack2 (144)
mack2 Creative Commons License 2010.09.02 0 0 144
A labdarugó megye IV-ben a Sümeg VSE Gógánfán nyert 5:2-re.
mack2 Creative Commons License 2010.09.02 0 0 143

Hazánk köztársasági elnöke, Schmitt Pál volt a sümegi iskolai évnyitó díszvendége kedden.

 

A kellemetlen esős idő miatt a Kisfaludy  térre tervezett rendezvényt a lovagi arénában tartották, ahol kényelmesen elfértek a diákok, óvodások és a nagy számban megjelenő érdeklődők. Hatalmas taps fogadta a köztársasági elnököt, aki beszédében külön szólt az óvodásokhoz, iskolásokhoz és természetesen a pedagógusokhoz is.

 

... A pedagógusok felé azzal az üzenettel fordult, hogy a nehéz évek után számukra  egy új fejezet kezdődik, ahol az átadott tudás értékként jelenik meg, munkájukat pedig ismét széles társadalmi megbecsülés övezi majd. ...

 

Veszprém Megyei Napló
Sophie.C Creative Commons License 2010.09.01 0 0 142

Ezt meg Marcika mutatta

Mármint nem a sümegit, hanem az idevalósit.

Beszarás, mivel nem foglalkoznak emberek, de azért tetszik.

 

Az itteni suli pl. sorra nyeri a tésztahíd építő versenyt. Országos.

Előzmény: mack2 (137)
Sophie.C Creative Commons License 2010.09.01 0 0 141

Akár mit csinálok ma, állandóan Sümegbe botlok.:)

Sümegi fúvos zenekar Gianni Morandi számot játszik.

mack2 Creative Commons License 2010.09.01 0 0 140

:) Ez jó, Sümegen is egy lebontott kocsma helyén van egy Trianon emlékmű. Csak ez eléggé lepukkant hely volt (talán a leglepukkantabb), az Ipszilon (egy Y elágazásnál).

 

A hegedűs meg tényleg úgy fest, mint egy prímás.

Előzmény: Sophie.C (139)
Sophie.C Creative Commons License 2010.09.01 0 0 139

:)

A prímást azt én találtam ki, pofára. :)

Ez a Kisfaludy meg túl jól néz ki.

 

Nálunk pl. volt a Halászcsárda (kb 30 éve bezárt, most egy Trianon emlékmű van a helyén. Vagyis egy kis park.). Most halt meg az egyik legendás pincér. Vagy a Szarvas. Persze a Csaba Szálló étterme ... ha volnának régebbi fotók is azon a honlapon, talán elhinném, hogy onnan való.

Előzmény: mack2 (137)
Sophie.C Creative Commons License 2010.09.01 0 0 138
Kálvária
mack2 Creative Commons License 2010.09.01 0 0 137

Ha vendéglátóipari egységben készült, akkor az csak egy hely lehet, a Fényes.

A Fényes volt az elit (az egyetlen) étterem és szálloda sokáig. Csak ott lehetett prímás 49-ben, sehol máshol.

 

Most Kisfaludy Hotel és Étteremnek hívják - vagy Remete József Kisfaludy Hotel és Étteremnek (a tulaj után). Úgy látom, ez a honlapja:

 

LINK

 

Vannak képek is. (Remete József is nagy vadász, úgyhogy tele van minden a trófeáival.)

Előzmény: Sophie.C (136)
Sophie.C Creative Commons License 2010.08.31 0 0 136
Nincs tipped, melyik krimóban készülhetett?
Előzmény: mack2 (135)
mack2 Creative Commons License 2010.08.31 0 0 135
Egy valaki ismerős, lehet, hogy tévedek. Mintha a neve is stimmelne.  
Előzmény: Sophie.C (132)
mack2 Creative Commons License 2010.08.31 0 0 134

???

Aztán mire ment, házinyúlra?

Előzmény: Sophie.C (133)
Sophie.C Creative Commons License 2010.08.25 0 0 133

A hosszú hétvégén volt, aki Sümegen volt vadászni.

Sophie.C Creative Commons License 2010.08.10 0 0 132

A Vaterán árulják tizenkétezerért:

 

Sümegi arcképek

 

 

Gondolom ez volt a város krémje, 1949-ben. Pl. középen lent Árvay nevezetű prímás a krimóból, jobb oldalt alul pedig a fősintér. Aztán Zöld, a csendőr, Merczigán (hajóllátom) a borbély, ... bizonyára a központi vendéglátóipari egység törzsközönségéről van szó.

Sophie.C Creative Commons License 2010.08.04 0 0 131
Hát igen, ha rajtad múlna .... elképesztő lehet a rezsije, azt egy sümegnyi település nem bírná el, az biztos.
Én inkább Zeneiskolát (Nem mintha az kibírna egy fűtési szezont pl.)
A szalon lenne a hangversenyterem. A próbatermek persze mind az utcára néznének. És amikor tavasz van, és kinyitnák az ablakokat, a nyugdíjasok és a kismamák leülnének a ház előtti padokra, és élveznék a napsütést.
Plusz beszállhatnának a helyi attrakciókba is: apród ruhába öltözve középkori zenéz nyomhatnának a főtéren: talán meg is lenne belőle a tüzelő.:)
Előzmény: mack2 (128)
Sophie.C Creative Commons License 2010.08.04 0 0 130
Húúú, ez tényleg ott van.
Ezen a képen úgy néz ki, mintha két dimenziós lenne. Ha kinyitnám a kis rajzolt ablakot, nem mögötte egy nagy üres tér lenne, mondjuk egy kaszáló.
(Na látod, ennek is van rendes kapuja!:))
De azért jó hosszú.
Mi van ma benne?
Előzmény: mack2 (129)
mack2 Creative Commons License 2010.08.04 0 0 129

Ez a legszebb ház a városban? Mármint neked.

 

Sok szép régi ház van, 2-300 évesek is, vagy még idősebbek. 

Nekem ez a kedvencem. Sajnos ez is rémes állapotban. (Ramasetter Vince szülőháza.)

 

ramszul

 

 

Előzmény: Sophie.C (126)
mack2 Creative Commons License 2010.08.04 0 0 128

ez egy tök szép ház!

 

Persze, hogy szép. Gyönyörű.

Kár, hogy nem használják szinte semmire. Valami képtár van egyik felében, de ritkán van nyitva (ki van írva a gondnok neve, talán egyeztetni lehet, hogy kinyissa). Meg a pincében ez az izé. Nagy része üres.

A tetőt nemrég kicserélték, de az épület elég ramaty. A Népkertre néző oldalon dúcolás meg fóliázás is van.

 

Jó volna szerintem városházának pl. Rajtam múlna, valami ilyet csinálnék belőle.

Előzmény: Sophie.C (126)
Sophie.C Creative Commons License 2010.08.03 0 0 127

Próbáltam keresni a két házról képet, de úgy látszik rajtam kívül senkinek sem tetszett. Kénytelen leszek lefényképezni.

Mondjuk nekem sem úgí tetszik igazából, hogy jaj de gyönyörű, csak úgy eszembe szokott jutni, hogy ha lenne irdatlannagyonsok pénzem, megvenném valamelyiket.:)

Előzmény: Sophie.C (126)
Sophie.C Creative Commons License 2010.08.03 0 0 126

Figyelj, ez egy tök szép ház!

 

Tényleg düledezik, ez nem kétséges, csak sajnos - elsőkézből tudom - egy ilyen ház rekonstrukciója valami hihetetlen pénz. Nálunk a mozit újították fel, a huszas években épült, az tervezte, aki a Corvin mozit. Műemlék volt persze - sajnos nekem nem tetszik így új korában, de legalább a frízekhez nem nyúltak.

 

Szóval? Ez a legszebb ház a városban? Mármint neked. A moderneket is bele lehet venni! És persze azt is tudom, hogy mindet nem ismerheted. Azért kedvenced csak van!

 

Én még gondolkozom egy kicsit, nekem melyik. Úgyértem nálunk. Talán az a két polgári ház. Az egyikben egy macskás hölgy lakik állítólag, a másik óvoda volt, de most odaköltözik az Ifiház, ideiglenesen. Azok is nagyon romosak, de az biztos, hogy nem igen lesz, aki pénzt tenne beléjük, úgyhogy gondolom hamarosan odalesz mindkettő.

 

És van egy csomó szép ház a főutcán is. Meg a régi centrum áruház. És a kato ... asszem nekem minden ház tetszik, aminek elég szép a homlokzata, a belmagassága és az ablaka az átlagosnál nagyobb, és van hozzá egy normális kapu. Néha, ha éppen szemben állok valamelyikkel mindig elcsodálkozom, milyen szép itt nálunk!:))Elég komoly polgári élet volt itt akkoriban, sok iparos, nagy dinasztiák, megezmegaz.

 

 

Előzmény: mack2 (125)
mack2 Creative Commons License 2010.08.03 0 0 125

azt mégsem lehet elvárni, hogy rendbe tegyék az egész utcát

 

Nem hát. De itt a bejárat mellett, a házfal düledezik. Csak azt mondom, ha én kuncsaft vagyok, ez szemet szúr. Rossz benyomást kelt.

 

Rakok be egy képet.

A bal alsó sarokban van a pincebejárat (a teteje lóg csak be). Láthatod, hogy néz ki a palota fala tőle pár méterre.

(Jobb szélen, a palota épülete fölött, a vároldalban látszik a szőlőültetvény is.)

 

 

pal.pince
Előzmény: Sophie.C (123)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!