Keresés

Részletes keresés

timse83 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 17991
Nem osztom a véleményed.Én teljesen mást tapasztaltam. A reptéren a csomagomat meg sem nézték.Tehát, amit írtál, egyedi és nem általánosítható.
Előzmény: athene1111 (17897)
timcs69 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 17990
Szia!

Mi júniusban voltunk az Alba Resortban , írtam egy-pár hozzászólást, élménybeszámolót : 16653, 16657, 16660.Kicsit vissza kell olvasgatni.
Ha azokon kívül kérdésed van, szívesen válaszolok.
Előzmény: kicsizorro (17980)
kirgizke Creative Commons License 2010.07.27 0 0 17989
Szerintem Törökország még nem "baksisország" (legalábbis azok a részei ahol mi jártunk), és remélem nem is válik azzá...
Étteremben pincérnek,szállodában a takarítónőnek lehet adni egy kis jattot, de egyébként szerintem általában véve működnek a dolgok enélkül is.
Előzmény: borsz (17986)
mcslinda Creative Commons License 2010.07.27 0 0 17988
Sziasztok!
Gondolkodom az Európai Egészségbiztositási Kártyán....nyilván nem baj, ha van, de a nem úniós Törökországban mit tudok kezdeni vele?? Kiváltom úgyis,elviszem, de mire jó únión kivül?

Tippként itt találtam:

http://utazás.torokorszagiutazas.hu/tourinfo_torokorszag_utazaselott.html
TR FX Creative Commons License 2010.07.27 0 0 17987

Szia borsz!

 

Borravaló Törökországban is fontos, de szemben pl Egyiptommal itt senkinek nem kell a kezébe adni, a legtöbb helyen egyszerűen kitesznek egy kosárkát/dobozt és abba dobhatod be amennyit gondolsz.

 

Én a takarító néninek szoktam kinthagyni néhány napinta 1-2 EUR-t vagy USD-t (mikor mi van), kirándulásokkor a sofőr bácsinak is szoktam tenni a kosárkájába valami kis aprót (1 EUR ilyenkor már elég gáláns felajánlásnak minősül).

 

Tip boxot egyébbként legtöbb helyen az étteremben és a recepció környékén is találhatsz kihelyezve.

Előzmény: borsz (17986)
borsz Creative Commons License 2010.07.27 0 0 17986

Sziasztok!

Először megyünk Antalya-ba segítsetek milyen fak.programot érdemes választani egy 10 és egy 13 éves gyerekkel.

Borravaló ugyan úgy szinte kötelező, mint Egyiptomban?

Minden egyéb hasznos infót köszönök.

sweet30 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 17985

Idézet valakitől innen:

 

"Az Alba hotelek nem átjárhatóak kedvünk szerint. Ellenőrzik a karszalagot a főbejártaton és a tenger felőli oldalon is.
Ha jól emlékszem hetente 2x van lehetőség, hogy a guest relation kolleganővel a megadott időpontban és napon egy kis körtúrát lehet tenni a hotelben, illetve napi 25 euro összegért át lehet menni és egy napot a másik hotelben tölteni."

 

Szóval ezek szerint nem lehet átmenni csak úgy. Viszont a part ugyanaz, szóval majd ott iszunk. :-)

 

Meddig maradtok? Mi aug. 20-ig.

Előzmény: Kologarn (17984)
Kologarn Creative Commons License 2010.07.27 0 0 17984
Mi 13-án megyünk Alba Resortba, remélem majd tudunk inni együtt pár koktélt, lehetséges átmenni szomszéd szállodákba?

Vki tervez meg ebben az időpontban ide nyaralást?
Előzmény: sweet30 (17981)
sweet30 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 17983
Mire te jössz, én már itthon leszek. :-) Majd megírom az élményeimet, tavaly is megtettem. (Club Nena) :-) A szüleim egyébként 2 éve már voltak a Queen-ben ..., azt hiszem ezzel el is mondtam mindent, hogy milyen volt, ha megint ezt választották.
Előzmény: kicsizorro (17982)
kicsizorro Creative Commons License 2010.07.27 0 0 17982
OK. Bocs, én (még) nem vagyok Török tudor..:) Uarról a szállóról beszélünk azért..
Előzmény: sweet30 (17981)
sweet30 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 17981

Többen írták már így, nem is kötözködni szeretnék, de nincs olyan, hogy Alba Resort Queen.

Vagy Alba Resort vagy Alba Queen.

 

Egyébként én is Queen-be megyek aug. 9-én, :-)

Előzmény: kicsizorro (17980)
kicsizorro Creative Commons License 2010.07.27 0 0 17980

Aug. 23-án indulunk az Alba Resort Queen-be. Utólag is köszönöm mindenkinek, aki segített a szálloda kiválasztásban. Igaz, leegyszerűsödött a dolog, mert már máshova nem nagyon volt hely..:) Ha valaki uakkor, uoda jön, írjon ! Tanácsokat, ötleteket (pl. helyi programok, stb.) szívesen várok azoktól, akik már voltak az Alba Resort-ban. Mindenkinek jó nyaralást kívánok. Üdv.

denesvin Creative Commons License 2010.07.27 0 0 17979
Kocsibérlésnél elég a magyar jogsi vagy nemzetközit kell váltani.
Zia62 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 17978

Szia!

Dim folyóhoz Dolmussal mentetek,és a cseppkőbarlangban voltatok?Biztos hangulatos volt,mi is készülünk elmenni.
Jó nyaralást!

Előzmény: tengerzold (17974)
huziga Creative Commons License 2010.07.26 0 0 17976
Sziasztok!

A vasárnapi Malév elvileg 6:45-kor indul. Mi 18-án utaztunk vele, másfél órás késéssel, valamint 25-én haza, szintén másfél órás késéssel :-( Ahogy nézegettem a többi charter gép pár perces késéssel el tudott indulni, a Malévnek ez jó pár hete sajnos nem sikerül.
Egyébként csodálatos 1 hetet töltöttünk a Pirates Beachben, részletes beszámolót is írok majd. Elöljáróban annyit, hogy bátran ajánlom mindenkinek, főleg gyerekes családoknak!

Andi
vagner19 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 17975
Köszi Nünü!!!

Ha gép közelbe jutok írok nem igérem meg!!!
Jó utat nektek is!!!
Előzmény: Nünü (17970)
tengerzold Creative Commons License 2010.07.26 0 0 17974
Kb. 23 órakor érkeztünk a szállodába, egy elég hosszú transfer után. A reptéren a Neckermann pulttól egy helyettes idegenvezető kísért el minket a buszig, onnan már magunkra voltunk utalva, mert a mi idegenvezetőnk valami miatt nem ért rá... Kaptunk egy fénymásolt papírt a telefonszámával, valamint azzal, hogy majd szombaton 13 órakor találkozunk a szálloda recepcióján. Nos, még 14 órára sem sikerült odaérnie. Akkor elindultunk a szokásos kirándulásaink egyikére. Este egy üzenet várt minket, hogy majd szerdán jön ismét... No comment.

Úgyhogy legyél ügyes és intézd a dolgaidat ahogy tudod, elvégre nagylány vagy már:)

Visszatérve a megérkezésre, a recepción annyit mondtam, hogy kérek egy nagyon kellemes, szép szobát, lehetőleg magasabb emeletre és mivel abban a pillanatban a recepció pultján megláttam egy szúnyogot, egy hatalmasat odacsaptam...(lehet, hogy ezt nyomatéknak érezte a recepciós), egy nagyot vigyorgott és lőn a megfelelő szoba:)

Mondanom se kell, hogy azóta sem láttam egy szúnyogot se:)

Köszi, a mai kirándulásunk a Dim folyónál volt, ha nagyon meleged van a vörösbor kortyolgatása közben, akkor belógathatod a lábadat a 15 fokos hegyi patakba.

Kedvcsinálóként egy friss fotó:)
Előzmény: Hajnusi0708 (17965)
Csinga Creative Commons License 2010.07.26 0 0 17973

Csınga ıs jeletkezik ıgaz ekezet es pont vesszo nelkul

 

Pegasos Club A Top  Hotel mellett:)

 

Lsd mınt tengerzold levego vız:)

 

Mı ma voltunk hajoturan a barlangoknal nagyon jo volt.

 

a kaja az az egy amı nem az ıgazı eleg egyhangu de elvagyok gozlemen  a gyerekek meg sajtos tesztan meg hamburgeren:)

 

a hotel csodaszep a kornyek ugyszınten a torokok nem tolakodoak kedvesek

 

a transzfer valoban hosszu.......

 

kepek majd otthonrol:)

 

 

timcs69 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 17972
http://www.malev.hu/ceginformaciok/charter

Ezen a linken megtalálod a Malév charter menetrendjét. Ha ez segítség.
Előzmény: Nünü (17970)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 17971
http://bud.hu/utasok/celallomasok_es_jaratok/indulas
Itt tudod megnézni, de csak tegnapi, mai, holnapi indulást. Ha vasárnap mentek szombaton már meg lehet nézni.
Előzmény: Nünü (17970)
Nünü Creative Commons License 2010.07.26 0 0 17970

Vagner, jó utat holnapra, várom a bejelentkezést, ha lesz módod rá!

Egy kérdés: mi vasárnap megyünk malév géppel, de nem találom, hol lehet utánanézni a járatunknak, én a malév oldalon nem találtam meg, nem is volt Antalya célállomás. ha tud valaki segíteni, legyen kedves, köszi :)

 

sophie_1 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 17969
Köszi szépen:-) Már tűkön ülünk:-)
Előzmény: Tucsi71 (17968)
Tucsi71 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 17968

Szia Sophie:)

Kellemes utazást, csodálatos nyaralást kívánok neked és családodnak:)

Mi  három bőrönddel mentünk négyen, nem volt probléma.

 

Előzmény: sophie_1 (17941)
denesvin Creative Commons License 2010.07.26 0 0 17967

Kocsibérléshez elég a magyar jogsi vagy váltani kell nemzetközit.

ildi43 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 17966
benne is van a nevében :)
Előzmény: Törölt nick (17942)
TR FX Creative Commons License 2010.07.26 0 0 17964

"teljessen utána néztem még az uticél megszervezése lőtt mindennek....A transzfer a reptértől 4 és 1/2 óra volt egy 20 pesrces Döner Kebabozás után. Ezeket mind lenyeltem."

 

Nem értem pontosan, hogy mjiért is kellett lenyelned. Az utazási irodában nem szóltak, hogy a az Alanya közponjában lévő hoteleknél a leghosszabb a transzferidő? Nekem kérdés nélkül is mindíg szokták mondani, h mire kell számítani, de ha esetleg mégsem említik maguktól akkor legalább a te példádból okulhatnak mások is, hogy ilyenkor rá kell kérdezni!

 

"Hazaút: ellenőrzés már rögtön a kapunál, teljessen, majd útlevél ellenőrzés és jegy megkapása, újabb jegy ellenőrzés-útlevél ellenőrzés, majd újabb számítógépes útlevél ellenőrzés és a vizum megszüntetése, majd megint teljes ellenőrzés. Na ez mind 2 óra!!! "

Csak egy kis pontosítás, ha megengeded: a vízumodat nem szűntették meg, mert többszöri belépésre jogosít (rá is van írva)! szóval ha esetleg mégegyszer nekifutnál a dolognak -úgy tűnik a leírtakból, hogy egy nem belvárosi szállodával aminek pl privát strandja van és nincs a közelben bazár jobban jártál volna- vízum szempontból még gond nélkül megteheted!:-)

 

Hát igen, a törököknél kicsit sok a fémkeresés, ez tény. azt is megértem, hogy téged ez zavar -nem vagyunk egyformák- csak azt nem értem, hogy akkor ugyanez hogy nem verte ki nálad a biztosítákot Egyiptomban? Ott aztán tányleg  minden adandó alkalommal végigcsipogtatnak egyszer (múzeumban, szállodában, határátkelőn, stb.)?

 

Köszönjük, hogy leírtad a véleményed! Te ezt tapasztaltad és nem jött be...sajnos neked a saját károdon kellett ezt megtapasztalnod, de ha a jövőben valakinek hasonlóak az elvárásai és olvassa a hozzászólásodat akkor talán őt megkíméled egy egy rossz élménytől!

 

Kellemes következő nyaralást Görögországban!

Előzmény: athene1111 (17897)
tengerzold Creative Commons License 2010.07.26 0 0 17963
...és egy friss ropogós fotó a recepcióról:)Recepció
tengerzold Creative Commons License 2010.07.25 0 0 17961
Ne is idegesíjj, haza se megyünk :))

Az én párom is a húst a hússal típus, node valamit, valamiért:) Meghalni meg azért nem olyan könnyű még a salátától sem:). Azt a programot majd tegye át egy borús, esős, didergős hajnalra úgy kb. 100 év múlva:)

Wifi-vel internetezünk a szobából, ami ingyenes, kódot a recepción kaphatsz...



Előzmény: Hajnusi0708 (17959)
_Fefe__ Creative Commons License 2010.07.25 0 0 17960
> Mindenhol csak plííz mádám! Ezt hallgattuk naponta. Még a parton is az újságárustól, amikor azt mondtam, köszönöm nem kérek újságot.

És ez szerinted Törökországra jellemző, vagy az ipari turizmusra? Mert szerintem az utóbbira inkább. Megértem azokat, akik kellemes körülmények között szeretnének lazítani, de ha egy nem túl gazdag országba odatelepítünk egy turistaszórakoztató központot (hogy jó óccsó legyen), annak ez lesz az eredménye. A turizmusból profitálóknak jó, de amúgy a többségnek bizonyos szempontból igen káros. Nekik is, meg nekünk, az ország valódi arcára kíváncsi utazóknak is. Úgyhogy nem panaszkodni kell, hanem nem odamenni ezekbe a komplexumokba, ha már kezd elviselhetetlen lenni a helyzet. Hogy legalább még több ilyen ne épüljön.

Egyébként meg nem csesztetni akarok itt semmit, tényleg megértem, aki az egész éves meló után jót akar lazítani, csak hát ebből ez lesz és ne panaszkodjon, aki oda megy. Nekem erre a célra sokkal inkább a Balaton, onnan már szerencsére nagyrészt továbbálltak a német sáskák :)
Előzmény: athene1111 (17957)
tengerzold Creative Commons License 2010.07.25 0 0 17958


Köszi szépen a segítséget:)

Tehát akkor az ígért kép...
Előzmény: Törölt nick (17955)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!