Keresés

Részletes keresés

alicoins Creative Commons License 2010.09.04 0 0 295
időközben hazaértem. de máris hiányzik Indonézia. megszerettem és megkedveltem az országot. az biztos, hogy egyszer még visszatérek, hiszen a keleti régiók (Maluku és Pápua) még mindig érdekelnek. de az egy külön út során.
akinek kell info főleg a Nusa Tenggara régióról, szívesen segítek :)
Aksi Creative Commons License 2010.09.01 0 0 294
Legkedvesebb kolleganőm ott dolgozott náluk, a napokban tért haza...
Előzmény: kb. (288)
W.L. Creative Commons License 2010.09.01 0 0 293
Nem tudtam megnyitni a linkedet, de igy is mondhatom, hogy jol sejted, hiszen a Baliem-volgyben mar szinte mindenki modern ruhakat hord a "valo eletben".
Előzmény: emprise (292)
emprise Creative Commons License 2010.08.27 0 0 292
W.L., jol sejtem, hogy ezek a kepek inkabb az adjunk nemi penzt, hogy levegyek a polot es csinaljanak ugy, mintha vademberek lennenek kategoria? Ettol fuggetlenul persze nagyon jo kepek :)

Baliem Valley
alicoins Creative Commons License 2010.08.26 0 0 291
Nyugat-timort bejártam. Soe-Niki niki-Nome-Oinlasi-Bote. ezek mind megvoltak, + onnan Rote szigete.
érdekes helyek voltak. Flores is tetszett. Ott Maumere-Moni-Ende-Bajawa-Ruteng-Labuan Bajo útvonalon mentem végig. ma érkeztem Balira, it 2 nap, vasárnap pedig Jakarta. jövőhéten véget ér az utam :(
Előzmény: W.L. (289)
W.L. Creative Commons License 2010.08.24 0 0 290
Most eppen Saumlakiban.
Előzmény: Pó apó (287)
W.L. Creative Commons License 2010.08.24 0 0 289
En magat Nyugat-Timort ajanlottam volna.
Előzmény: alicoins (286)
kb. Creative Commons License 2010.08.18 0 0 288
Hogy másnak már ne kelljen keresgélni, belinkelem: Palacsinta pápuákkal
Előzmény: Pó apó (287)
Pó apó Creative Commons License 2010.08.18 0 0 287

Ha jól láttam, a mai Népszabadság utolsó oldalán egy komplett riport van róluk, illetve az egyik szervezővel, Horváth Róberttel.

WL: merre jársz? 

Előzmény: Jordi Catalá (252)
alicoins Creative Commons License 2010.08.08 0 0 286
tegnap ejjel megerkeztem Kupangba, Nyuagt Timorba. KeletTimor vegul kimarad, igy helyette a kornyek szigetei lesznek: Rote, Sabu, utana pedig irany Flores.
A szallas a Lavalon hostelben van, 40e Rp egy ejert.
alicoins Creative Commons License 2010.08.01 0 0 285
köszi a címet. megnézem,a ha odaérek.
lenne még 1-2 kérdés: lehet h nem jön össze Kelet-Timor. már elküldtem vagy 3 hete a vízumkérvényt, de nuku válasz. :( indonéz részről megkapom a visszavízumot, ők válaszoltak hamar.

ha nem jön össze, akkor Sumba szigete lenne. az van a közelben. vagy helyette tudsz vmit még ajánlani, ahova érdemes elmenni és nincs messze?
Előzmény: W.L. (284)
W.L. Creative Commons License 2010.07.26 0 0 284
Mobilszamot vagy hasonlot nem tudok.
Az urge haza (tipikus bugis oszlopokon allo) a kikototol klb 2-300 meterre volt a foutca tenger feloli oldalan. Erdeklodj a neve alapjan. Amugy szerinbtem erdemes mindket szigetet megnezni, es Komodon egy ejszakat a szigeten tolteni, kora reggel turazva egyet mielott egynapos kirandulohajok befutnak.
Előzmény: alicoins (278)
zahnstein Creative Commons License 2010.07.23 0 0 280
Sriwijaya és batavia jegyeket is lehet indonézián kívül venni
Előzmény: W.L. (276)
amaszat Creative Commons License 2010.07.23 0 0 279
Pó apó ha Szíriáról útikönyvet írsz annak külön örülök, de ha jól értelmezem válaszodat, pont az indonéz utad kalandjai nem fog ott figyelni a könyvespolcomon?  Ne máááár :-( 
Előzmény: Pó apó (274)
alicoins Creative Commons License 2010.07.23 0 0 278
hajóval tervezem. ha esetleg tudsz elérhetőséget, ak azt megköszönném. emailre is küldheted.
Előzmény: W.L. (277)
W.L. Creative Commons License 2010.07.23 0 0 277
Mint mar eszlelted, ugysincs mas valasztas tehat a valasz szinte irrelevans.
De en nem hallottam dramakat roluk. Jo utat! Ha hajot akarsz berelni Komodora, en regebben egy "Jay" (angolosan ejtve) nevu urgevel mentem mindig, o adta a legjobb arakat, sajat hajojat hasznalja igy olcsobb volt, mint az irodaval rendelkezo ugynoksegek akik ugye jutalekot tesznek ra.
Előzmény: alicoins (275)
W.L. Creative Commons License 2010.07.23 0 0 276
Szerintem azt a jayapurai utat minden legitarsasag megszakitja egy makassari megalloval. A masik tema persze inkabb privat. Amugy Lion (es Garuda) jegyet szerintem kulfoldi utazasi irodak is tudnak kiallitani.
Előzmény: Pó apó (274)
alicoins Creative Commons License 2010.07.23 0 0 275
lefoglaltam a jegyet Labuan Bajo és Denpasar között a Transnusanal. 726.000-ért adták egy útra egység áron. ez mennyire megbízható társaság? más választásom nem nagyon van, mert most csak ők repülnek ezen az útvonalon, igaz napi 2x is.
Pó apó Creative Commons License 2010.07.22 0 0 274
Szisztok, köszi az infókat, kezdem a legkönnyebbel:

amaszat: köszi az érdeklődést, Karácsonyra nem valószínű –pont azért, mert reményeim szerint novembertől nem leszek vagy 6 hétig itthon-, de februárra már igen, és pedig Szíria, de ez nemcsak útleírás lesz, hanem szintén reményeim szerint egy használható útikönyv is egyben, de még alakul.

 

milangauder: köszi, a guide elérhetőségét felírtam, honlapot megnéztem.

A repcsin ez a business tényleg jó ötletnek tűnik, de a Lion már így is elég áras, a Batavia honlap pedig  éppen most valamiért nem ad ki semmit. Mert ha náluk erre a két millás árra valamennyi plusz még rájön, nem akkora dráma, és tényleg szükek azok a repcsik, bár eddig pár óránál többet nem utaztam velük, ez meg tényleg elég hosszú.

 

WL: tényleg nagyon köszi a felajánlást, próbálkozok még itt egyet, aztán lehet, hogy élek vele, de gondolom még ráér. Mikor lenne neked alkalmas, hogy megmondjam? De ezt lelevelezhetjük privátban is, hátha valaki kifigyeli a bankszámlaszámodat és véletlenül ráutal kis pénzt.

milangauder Creative Commons License 2010.07.21 0 0 273

A 2 millas valoban jonak tunik.

A Garudanal es a Merpatinal nem lehet magyar bankkartyaval fizetni a neten, gondolom a tobbinel sem.  Ha van valami nagyobb orszagbol valo azzal probalkozhatsz.  Amugy tapasztalaton szerint a fontosabb desztinaciokra 1 nappal elotte is konnyu jegyet kapni.

En a helyedben akar azt is megfontolnam, hogy Lionra business classra vegyek jegyet, mert amugy a Garudan kivul eleg minimalista a normal helykinalat, s bar nemtudom milyen magas vagy, de egy 7 oras 1 stopoveres ejszakai repules 5 fokra behutve (ez Lion specialitas), terdedet nyomva nem egy tul pihenteto. A business meg nagyon kenyelmes es nem tul sok a felar.

 

van egy eleg profi guidehoz kapcsoaltom Wamenaban, ha kell:

Edison Melialanak hivjak:

PT. PUTRA PAPUA TOURS & TRAVEL
>> Jl. Hom - Hom No 5 Wamena (Baliem Valley) Irian Jaya
>> Telp      :  00. 62. 969. 31540, 34804
>> Fax       : 00 62. 969. 31900
>> Mobile   : 081344145427
>> Email    : _info@putrapapuatours.com
>> _Website: www.putrapapuatours.com

 

amaszat Creative Commons License 2010.07.20 0 0 272
Pó apó akkor karácsonykor már kapható lesz az új könyved, ugye? :-D
Előzmény: Pó apó (259)
W.L. Creative Commons License 2010.07.20 0 0 271
Szerintem a 2 millas Batavia ar nem rossz.
Ha nagyon nem megy a foglalas, megvehetem Ambonban nektek e-ticketkent, oszt utana visszafizeted a szamlamra.
Előzmény: Pó apó (270)
Pó apó Creative Commons License 2010.07.20 0 0 270
Mindkettőtöknek köszi!

 

Makkasar –messze a várostól a reptér,  a taxisokkal sem igen lehet alkudozni, pont ezen csodálkoztam, hogy addig mégiscsak elmentetek. Mi valszeg inkább Jakartában alszunk.

Most egyelőre a Jakarta – Jayapura repjegyet kezdem majd intézni, Batavia 2 millió, Lion 5 millió rupi egy menet…  Honlapon foglalni egyelőre nem tudok, de nem is kapkodom el.

milangauder Creative Commons License 2010.07.16 0 0 269
Ha novemberig kihuzza az mar egyeetelmuen pozitiv ;-)
telefonszama: 0911 355837

kalappal
W.L. Creative Commons License 2010.07.16 0 0 268
En most szerdan (a kedd elszamitas volt) lattam a gepet Bandan, tizenjonehany utas jott es ment vele. Jottek vele turistak is, tehat valahogy csak megoldhato a jegy beszerzese. Engem az emlitett prima hajocsatlakozas miatt nem erdekelt, csak kimentem a repterre megnezni, "hiszem ha latom" megfontolasbol.
Előzmény: milangauder (267)
milangauder Creative Commons License 2010.07.16 0 0 267
Hali
szoval ment volna kozvetlen Jakarta-Jayapura ( van garuda, lion, stb is) de 24 ora Bp-Istanbul-Jakarta utan mar megegy ejszakai utazashoz nem volt eronk.
Makassarban - relativ - uj repter van eleg messze a belvatosbol es a regi jo kis kajaldasor mar nincs meg.

Jayapurabol sztem sincs kozvetlen Ambonba, de Biakbol van het 1 (szombat) expressAir jarat par stopoverrel (fak-fak pl) Ambonba (nem olcsoert: 2.8 mil). Mi ezt lekestuk ezert maradt Makassaron keresztul.

Az Ambon-banda repcsivel Merpati valo an megszunt, ellenben errolaz NBArol sem lehet tul sokat tudni (amugy a jegy Csak 150e, szerdan es szombaton reggel 6kor). A vatosban 1 utazasi iroda sem arul ra jegyt, csak a repteren van irodajuk, telefonjuk tobbnyire foglalat, repter meg ugy piszok messze van a vatostol. Lattuk a gepet csutortokon, akkor epp 2 ora kesest jelentettek be az ido miatt. Kis legcsavaros 8 zemelyes kb. Ha kell telefonszam hozzajuk szolj.

M&R
Pó apó Creative Commons License 2010.07.16 0 0 266

Ez repcsi - hajó egy jó megoldás, tényleg.

Jayapura -igazad van, bocs, de hogy ezen múlna, megértenek vagy sem, akkor Te még nem hallottál engem angolul beszélni (egy ismeretlen népcsoport akcentusával :-)

Előzmény: W.L. (263)
W.L. Creative Commons License 2010.07.16 0 0 265
Csak a rend kedveert: nem Yajapura hanem Jayapura!
Ha az elobbit hajtogatnad kint, a kutya sem erti meg szerintem. ;-)

Szerintem ez a wamenai problema ideiglenes lehet, remelhetoleg novemberig megoldodik. Ha megsem, akor szerintem inkabb a Manokwaribol elerheto Arfak-hegyseg egy realis alternativa mint a deli part.

Jayapurabol Ambonba tudtommal nincs kozvetlen repulo, a leggyorsabb repulesi utvonal Makassaron at vezet! En mentem egyszer Sorongon at is, az dragabb es lassub volt, hiaba nez ki a terkepen logikusabbnak.
Előzmény: Pó apó (262)
W.L. Creative Commons License 2010.07.16 0 0 264
Gondolom mar keso a valasz, de ebben az evszakban Keien jobb az ido.
Előzmény: milangauder (258)
W.L. Creative Commons License 2010.07.16 0 0 263
Banda frissites:

A Tatamailau a jelek szerint csak most all meg ketszer Bandan, tehat a jovore vele ne szamoljatok!

Viszont a megbizhatatlan Merpati helyett most egy uj ceg, NBA uzemelteti oda Ambonbol a repulojaratokat hetente keszter, asszem kedden es szombaton. Allitolag megbizhatobb, de azert ez is idojarasfuggo.
Igy viszont meg lehetne probalni az NBA-val repulni Bandara, es onnan a Pelnivel tovabb Keire.
Előzmény: W.L. (257)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!