Keresés

Részletes keresés

hanyattdolt Creative Commons License 2010.06.23 0 0 3409
Van valakinek régi (fekete) Zeiss kompatibilis Lomo 40x objektívje ócsóér?
A gamma 40x olyan, hogy sír az ember, ha belenéz :(
rferi Creative Commons License 2010.06.23 0 0 3408
Köszönjük a nép nevében
Előzmény: csizmla (3406)
rferi Creative Commons License 2010.06.23 0 0 3407

Még jó, hogy nem töröltek, az összes hsz-eddel együtt! Elég szarul nézne ki ez a topik azok nélkül!

 

Az utolsó mondatod csodálatos!!! :))))

Előzmény: hanyattdolt (3405)
csizmla Creative Commons License 2010.06.23 0 0 3406
Ha valakinek Lomo-ja van és némi infót szeretne hozzá, most találtam a német fórumon ezt a gyűjteményt (hátha valakinek hasznos lesz):
LOMO-Infothek
hanyattdolt Creative Commons License 2010.06.23 0 0 3405
Betettem egy képet a magyar lakosság demográfiai változásáról fehér/cigány vonatkozásban a magyar tudomány jövője topicba, olyankor, amikor a moderatúra a szokásosnál is libbancsabb lelkiállapotban volt :)

És hogy ON legyek, ez a trend évtizedes távlatban jelentősen növelni képes az elhivatott mikroszkopizálókra jutó műszerek számát :)
Előzmény: rferi (3404)
rferi Creative Commons License 2010.06.23 0 0 3404

A használata nem egyszerű. Mivel az alsó üveg van vagy 4mm vastag, akármilyen kondenzor nem jó hozzá. Ezekhez létezett ún. hosszú metszéstávolságú kondenzor, ami be tudta világítani a 4mm-re levő felső felületet. Ilyen volt például a preparáló-váltókondenzor, annak 11mm a metszési távja.

Azt gondolom, hogy kisebb nagyítású objektívvel próbálkozz, és vedd le a frontlencsét a kondenzorról.

Ha úgy sem jó, akkor vedd ki a kondenzort, és a tükörrel próbálkozz.

Sajnos ez behatárolja a nagyítást.

 

Ps: mi lett a régi nickeddel?

Előzmény: hanyattdolt (3403)
hanyattdolt Creative Commons License 2010.06.23 0 0 3403
Jól látom, hogy ahhoz, hogy lássak is valamit teljesen le kell rekeszelni?
Előzmény: rferi (3402)
rferi Creative Commons License 2010.06.22 0 0 3402
Aha! Érdekes, viszont mindegyik méretezését tekintve fő számaiban ugyanaz, tehát valszeg Hanyattesett azt lát, amit gondol, és én emlékeztem rosszul, vagy régebben volt többféle méret! :)))
Előzmény: lesi fotós (3401)
lesi fotós Creative Commons License 2010.06.22 0 0 3401

Sziasztok!

 

Egy kis Bürker tip.lista:

http://www.lo-laboroptik.de/englisch/info/zaehl.html

 

Üdv: Zoli

Előzmény: rferi (3400)
rferi Creative Commons License 2010.06.21 0 0 3400

Asszem többféle Bürker kamra létezik, mármint méretezésben.

Rá van írva, hogy mekkora a térfogat, amit bezár a kamra. Ahhoz a térfogathoz viszont asszem minden gyártó kamrája egyforma osztásokat tartalmaz, tehát aszerint kell keresned az osztásokról méretezést.

Ha jól emlékszem, az én MOM kamrám ilyen osztású, de ez nem garantálja, hogy mindegyik ilyen.

 

-

Hozzám került egy Gamma gép, és asszem oszlik a homály a 3D kondenzor körül.

Az a lencsés, talpba való betét, amit központozni lehet, és a lencse közepe ki van festve, a rekeszszel pedig egy gyűrű alakot tudunk létrehozni, szerintem az, amiről beszéltam, vagyishogy fáziskontraszthoz való.

Az új infó viszont az, hogy ez nem a 3D kondenzorhoz való, hanem a géphez két kondenzort mellékeltek, abból az egyik a 3D, a másik egy pankratikus (zoom) kondenzor, és ezt ahhoz kell használni.

A 3D kondenzorhoz a talpba azt a lencsetagot kell betenni, ami a dobozban a jobb felső sarokban van, és excentrizálható.

A dobozban a középen levő kerek luk nem ennek a gyűrűréses rekesznek a helye, hanem a szintén talpba rakható tüköré!!

Előzmény: hanyattesett (3399)
hanyattesett Creative Commons License 2010.06.18 0 0 3399
Mit látok itt? MOM gyártmányú Burker kamra, de mik is az osztások? Ez jó magyarázat hozzá?





nagyika22 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 3398
ŐŐ...Igen, 1895-öt akartam írni:) Köszi hogy szóltál! És köszönöm a segítséget! Valóban nehéz jó gazdát találni neki, ezért sem akarok ilyen teszveszes eladásba belemenni.
rferi Creative Commons License 2010.06.10 0 0 3397

Gondolom 1885 az évjárat helyesen, és gondolom ezek a képek nem a te darabodat mutatják, csak az azzal azonos másikat.

 

Én azt javasolom, hogy ha jó árat akarsz kapni érte, akkor ezt egy aukcióra kell vinni, valamelyik belvárosi hozzáértő kereskedő segítségével.

Egy ilyen cucc a vaterán vagy kéz alatt nehezen találja meg a saját, hozzáértő és műgyüjtő gazdáját, márpedig ő azok akik rendes árat fognak fizetni érte.

Természetesen sokat szórhat az árán, az állapota és a felszereltsége.

Ez egy muzeális darab, szerintem egy gyűjtőnek százezres szintű árat megér, de ilyen vevőt nehéz lesz találni.

Előzmény: nagyika22 (3394)
nagyika22 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 3396
www.arsmachina.com/reichert.htm
nagyika22 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 3395
Mutatom linken is a mikroszkópot.
nagyika22 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 3394
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy (legjobb tudomásom szerint) 1985 körüli évjáratú, Carl Reichert féle mikroszkópom. Nagyon megköszönném ha valaki meg tudná nekem írni e-mailben, hogy nagyjából mennyi lehet most a piaci értéke, mert nem tudom mennyiért adhatnám el, fillérekért pedig nem akarom elpazarolni.
E-mail címem: ng1988@freemail.hu

Előre is köszönöm a segítséget!
hanyattesett Creative Commons License 2010.06.08 0 0 3393
Emlékeim szerint a kondenzor felső lencséje 20x objektívnél még nem kell, beállítómikroszkóppal a teljes képen látszik a fény
Előzmény: rferi (3360)
fitopatológus Creative Commons License 2010.06.07 0 0 3392
Köszönöm a hasznos és nem akármilyen  felkészültségre utaló válaszod. Úgy érzem, hogy megvilágosodtak előttem a dolgok.
Előzmény: rferi (3390)
rferi Creative Commons License 2010.06.07 0 0 3391

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/3/3/4/7/IMG_0007693347.jpg

Második kép nagyban, ezt előbb elfelejtettem

Előzmény: rferi (3390)
rferi Creative Commons License 2010.06.07 0 0 3390

Elméletileg a következőképpen kéne belőni a gépet, ha jól tévedek:

- sima módon élesre állítod a tárgyat, amennyire lehet látni,annyira.Eztán élességállításhoz nem nyúlhatsz

- kondenzort emeled-süllyeszted amíg a mezőrekesz éles nem lesz

- beközpontozod a mezőrekeszt (lámpánál levő) a kondenzor teljes egészét mozgató csavarokkal (ezek nincsenek a képeiden, ezek a gépen vannak ezesetben), és behúzod a látómező széléig

- kicseréled az okulárt a segédmikire

- megkukkolod a hátsó fókuszsíkot, és elvileg ha minden gyárilag jól van belőve, akkor csak finomállítás kell ahhoz, hogy a teljes kondenzor mozgatásával a gyűrűrekeszeket összeközpontozd az objektív gyűrűivel.

- behúzod a kondenzoron levő apertúrarekeszt, és ezt a képen jelölt két hosszú ricnis csavarral szintén beközpontozod a gyűrűrekeszekhez, hogy szépen tudjad állítani a fényt, ahogy kell.

Ezt a rekeszt addig húzod, amíg

-vagy a mostani látómező széléig ér (segédmikivel nézel!!), ez az egyik fajta Phv mód,

-vagy a legkülső gyűrűrekeszig ér, ez a másik fajta Phv mód (mindig elfelejtem, egyik a pozitiv, másik a negatív Phv)

-vagy behúzod addig, hogy csak egy, a legbelső gyűrűrekeszen menjen át fény, ez -meg a szigorú Ph mód

 

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/3/2/8/5/IMG_0007693285.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ekkor elvileg be van lőve a rendszer.

 

Azért van néhány buktató: ha a lámpánál levő rekesz helyzete nem fix, mert mondjuk állítható tükörrel vetíted a fényt a kondenzorra, akkor inkább ne állítsd el a gyűrűrekeszeket kapásból, mert hátha mégis gyári állapotban vannak.

Akkor inkább előbb a segédmikivel nézve, a gyűrűket központozd az objektívhez, és aztán a sima okulárral nézve a mezőrekeszt a tükörrel operáld be a helyére. Ezután pedig csak az objektíveken és a gyűrűrekeszekek tárcsáján váltva nézd végig az összes obinál mennyi az eltérés a központosságtól a gyűrűrekeszeken. Ha nem sok vagy nulla, akkor a gyűrűrekeszek a gyári állapotban állnak, és inkább hagyd a helyükön őket. A használatkor majd mindig a kondenzor állítócsavarjával lődd be a helyes poziciót.

 

Az Ergavalnál más lenne a helyzet, mert ott a tükör fix, ott belövöd  kondenzor mozgatásával a talpban levő mezőrekeszt középre, és ez vezeti az egész sort, ehhez lazán hozzátekerheted az összes gyűrűrekeszt, és jó lesz.

A gyűrűrekeszek állítócsavarjai pedig a kondenzor jobb és bal oldalára kerülnek, amikor benne vannak a fényútban, és ha beteszed a kulcsokat, akkor azok a tárcsa közepe felé mutatnak. Ezen a képen látható, hogy a jelölt két csavar a kör közepe felé dől, de a kondenzor mellett nincs olyan csavar, ami a tárcsa közepe felé mutatna. Ez így is kel legyen, mert most a kondenzor a 0 állásban van (látszik a kis ablakban a nulla), és ezért ennek az állásnak nincs állító csavarja.
Előzmény: fitopatológus (3388)
hanyattesett Creative Commons License 2010.06.07 0 0 3389
Igen, igen. Csak arra gondoltam, amíg nincs más, addig is párhuzamos fényhez használhatja a homorú tükröt.
Előzmény: rferi (3362)
fitopatológus Creative Commons License 2010.06.04 0 0 3388

Szia Feri és Mindenki!

Mivel még nincsennek meg a Phv-és objektívek, de már a PZO-ba beraktam a kondenzort és azzal szórakoztam délután, hogy a segédmikivel megsasoltam a fázisgyűrűket, úgy tűnik, hogy központosak.  Két dolog még nem világos előttem.

1.) A  kondenzort a középső csavarral rögzítettem, a két központosító csavarral beállítottam, központos oké.

A tárcsa alján a segédkondenzor és a szűrő felöli oldalon szintén van két közpotosító csavar, ezeket mikor kell használni?

2.) A két beállító kulccsal, ha a fáziskorongokat akarjuk központosítani, akkor melyik két lyukba kell a kulccsokkal a műveletet elvégezni. Amikor be van forgatva a megfelelő fáziskorong, akkor a kondenzor felöli két oldalon, vagy a kis kijelzős ablak két oldalán kell operálni.  Lehet, hogy naív a kérdésem, de jobb kérdezni, mint valamit elrontani.

Üdv. Mindenkinek: Sanyi

Előzmény: rferi (3383)
rferi Creative Commons License 2010.06.03 0 0 3387

Ha valahogy össze tudnánk futni, inkább megcsinálnám azt a mozgatást, mert ahhoz egy csomó szerszám és mérő kell, hogy rendesen be legyen állítva a fékerő.

 

Előzmény: csizmla (3386)
csizmla Creative Commons License 2010.06.03 0 0 3386
Szia Feri!
Nincs véletlenül szervízkönyved amplival pol-hoz vagy ampliválhoz?
Most szereztem be egy nagyon rossz állapotú amplival pol-d-t, csak azért vettem meg, mert egész jó áron volt és szeretem a kihívásokat :). Optikailag még elmegy az állapota (kivéve a bino tubus, az kuka), de pl. a durvamozgató gomb teljesen be van állva. Még nem vittem haza, hogy tüzetesebben megnézzem. Viszont van hozzá egy lambda kompenzátor és a polár szűrői is jó állapotban vannak. A forgatható tárgyasztaláról hiányzik a preparátumot befogó finommozgatás, a világításból az égő, egyetlen egy 6,3x-os pol obi van hozzá, ramaty állapotban, stb. Szóval lesz mit gyűjtögetni hozzá.
Előzmény: rferi (3385)
rferi Creative Commons License 2010.06.03 0 0 3385

:)

Köszönöm, ismerem!

Egyelőre most úgy állunk, hogy én tudnék nekik adatállományokat adni, ami ott nincs meg! :))))

Előzmény: lesi fotós (3384)
lesi fotós Creative Commons License 2010.06.03 0 0 3384

Szia Rferi!

 

Vess rá egy pillantást.

Ha ismered az oldalt,akkor bocsi! :-)

http://www.mikroskop-online.de/Mikroskop%20Druckschriften.htm

 

Üdv: Zoli

Előzmény: rferi (3383)
rferi Creative Commons License 2010.06.02 0 0 3383
rferi Creative Commons License 2010.06.02 0 0 3382
Küldd, majd legfeljebb felteszem én!
Előzmény: fitopatológus (3381)
fitopatológus Creative Commons License 2010.06.02 0 0 3381
Igen nagyok a képek 1 MB körüliek sajna nem fogadja a rendszer. Ha felhatalmazol rá, akkor a gmailes címedre elküldöm. 
Előzmény: rferi (3377)
fitopatológus Creative Commons License 2010.06.02 0 0 3380
Köszönöm, hogy ilyen sokat fáradoztál az ügyemben. Készítettem néhány fotót a szerkenytyűről, ugyan olyan mint amit feltettél csak feketében. Megpróbálom csatolni, bár lehet, hogy egy kicsit nagyok a képek és nem fog sikerülni. 
Előzmény: rferi (3377)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!