Keresés

Részletes keresés

szerbo Creative Commons License 2010.05.17 0 0 11738
Helló Hammond -rajongók tulajdonosok,pláne lezli épitők tulajok. Épitnék egy lezlit .Dokumentáció anyag s minden más megvan : de-- azt mondjátok az alsó hangszórót jó /800Hz nél vágni/.A kérdésem ,mejik az a magasnyomó amej 6-700Hz nél elindul (a keresztezési freki miatt vettem 800 alá az indulást.)Ehez kérnék én jeles topiktársak segitséget , és nézzétek el az ez irányu faragatlanságom.
tehtube Creative Commons License 2010.05.17 0 0 11737

További friss, igényes videófeltöltés:

http://www.youtube.com/user/JazzDMA#p/a

 

A novemberi Dr Lonnie-tól is feltettem egy kis részt, ami még nem is a koncert:

beállás

A profi francia felvétel egy héttel előzte meg mindössze a szegedi fellépésüket, szóval szinte ugyanaz.

Előzmény: tehtube (11736)
tehtube Creative Commons License 2010.05.17 0 0 11736

Johhny Merciertől feltettem egy hosszabb szólót. Nem a szokásos előadásmód.

Videó itt

 

Örömmel tapasztaltam hogy a többünk által megcsodált novemberi Dr Lonnie Smith műsorból pár professzionális francia felvétel közkézre került. Tényleg aki látta, másnap másként gondolkodott a hammond zenéről.

A kísérőzenészeit is csak "csodaszámba" tudom venni.

Kám Tugedör     és mégegy

Qqberci Creative Commons License 2010.05.16 0 0 11735
erre a célra jobbak a 70-es évek tranyói

Ez marhaságnem teljesen igaz...
Előzmény: Füxi (11733)
Qqberci Creative Commons License 2010.05.16 0 0 11734
Az Echolette-en nem segít egy csöves előerősítő sem...
Előzmény: hammondfan (11701)
Füxi Creative Commons License 2010.05.16 0 0 11733

Helló, Őrült Hammond rajongó sorstársak!:)

 

Látom felkeltettem érdeklődéseteket. A továbbiakban is csak azt tudom mondani, hogy mivel nem vagyok gy műszerész zseni és csak arra támaszkodhatok  amit hallok,  minden nagyzolás nélkül kijelenthetem, hogy a fülem jó és nem kocsonyába való mint egyes hangmérnöknek és magát keverőtechnikusnak tituláló emberkének!  :)

 Tehát amit elözőleg leírtam tapasztalatból írtam és abból kiindulva amit hallok! A Behringer pedált nem tudatosan választottam, hanem csak úgy véletlenül mivel a zenekarban van egy amit nem használunk jelenleg semmire, mivel basszeros váltás volt és már erre a pedálra nincs szükség. Én is szeretek kisérletezgetni a hanggal és tökéletesíteni a cuccaim hangját ezért gondoltam kiporbálom, mivel egy csöves cuccot szimuláló pedál hátha segít a hangzásban. Segített!!!! Szerintem pont jó, hogy ez egy basszus pedél mert így a hammond mélyhanjait is tudja kezelni és tudja, mert hallom a szép puha guruló mélyeket és szerintem a hang vastagsága is emiatt jobb. Gondolkodtam rajta, hogy egy másik valami tube pedállal is kiporbálom de végül is nem találom értelmét mivel ez nekem tök tetszik azt hallom amit akarok.  Mokusmisi jól látja a dolgot valóban a jelszint arányra oda kell figyelni, hogy ne a tranyó torzítson hanem a szimulátor ezt én is tapasztaltam és  igy is állítom be a és valóban nagyot dob a cuccon! Nem biztos, hogy mindig a drága cuccok amik jók és feltétlen drágát kell venni ahhoz, hogy a kivánt hatást elérjük. Szerintem csak ez a kicsi hiányzott a cuuchoz, hogy jó legyen és ezen kicsi eléréséhez elég ez a 14 ezer Forintos Behringer pedál. Ha valaki esetleg kiakarja probálni  szívesen állok rendelkezésésre!

Kúpot már vettem aranyárban adták de nem érdekel egyszer élünk! :)) Befestettük fehérre igen látványos mikor forog! :) és külön fogadások indulnak a nézök között , hogy mi is lehet az és mi a funkciója mivel sajna a mai közönségnek fogalma nincs a leslie-ről néha még a Hammondról sem! Egyszer vidéken meg is kérdezték , hogy miért cipeljük azt a nagydarab íróasztalt  és minek van az a színpadon:))))

Készül a zsalu is a leslie-hez a drótháló helyére fogom berakni kiváncsi leszek mit javít a hangzáson, esztétikailag is szebb lesz!!!

Hammondfan szerintem jól érzi biztos, hogy erre a célra jobbak a 70-es évek tranyói, mint ahogy minden ami vintage! :)

 

Üdv mindenkinek! Füxi

 

tehtube Creative Commons License 2010.05.16 0 0 11732

Tényleg szanáltak-ot írtál? Azt nem értem. A használtak-ot igen.

1993-ban rég ismert megoldás volt. Az 1971-es!!! berlini tévéfelvételen Jon Lord már ilyennel játszott élőben. Oda ugrasztottam a No No No -t ahol jól el is rontják.

Nem nagy ügy, a vezetékeket meg kell hosszabbítani.

Előzmény: jon lord (11731)
jon lord Creative Commons License 2010.05.16 0 0 11731
Meg sem gondoltam ,hogy 1993-ban már szanáltak ilyen orgonát.
Köszi az infót.
Előzmény: tehtube (11730)
tehtube Creative Commons License 2010.05.16 0 0 11730

Lezlí: 2db 145-ös, vagy 142, vagy 145 szimmetrizálva, tehát 142 :-)))

B3 bél (A100-B3-C3-Rt3) a laposra kifektetett amerikai stílusú házban. Ott a hanggenerátor a billentyűzet mögött van és nem alatta. Ezáltal ha nagyobb alapterületű is a szekrény de nem olyan vastag, jobban szállítható, elhelyezhető. Mint pl. egy keverőpult.

Én ezzel a módszerrel értek egyet. Sokkal jobban kézreesik, jobb a súlyelosztása, egyszerűbb az elhelyezése. A mélységét az határozza meg a TG-n kívül hogy TrekII vagy A0-28 kerül mögé előfoknak. És jobban lehet rápakolni!

Lábai vas zártszelvények.

Előzmény: jon lord (11729)
jon lord Creative Commons License 2010.05.16 0 0 11729
tehtube Creative Commons License 2010.05.16 0 0 11728

Volt szerencsém megismerkednem Johnny Mercier-el.

Van vagy húszéves a srác.

A gospeles orgonistáknak külön világuk van. Kevésbé használják a szokásos jazz regisztrációkat, sokkal inkább a tiszta felharmonikusokat (tibia). Ez akkor is jellemző rájuk ha speciel jazzt játszanak és nem egyházi zenét.

Sok étel ismertetőjén olvasható hogy nyomokban mogyorót is tartalmaz(hat). Úgy vélem hogy ezen játékstílus kishazánkan még nyomokban sem tapasztalható.

videó itt

tehtube Creative Commons License 2010.05.16 0 0 11727

Kedves Dr.Éva!

Ez az orgona annyit ér kb. amennyibe került. Jazz zenészek ilyet nem használnak.

Hirdetés: az aprohirdetés.lap.hu-n sok hirdetési felület található.

Előzmény: Dr.Éva (11713)
Tie Creative Commons License 2010.05.14 0 0 11726
De legalább nem unatkozol. :)
Előzmény: Qqberci (11725)
Qqberci Creative Commons License 2010.05.14 0 0 11725
Sajnos tegnap reggeltől "karanténban" vagyok, csak percekre jutok nethez is, kedd délelőtt szabadulok, akkor befejezem ezt az M-100-at (és felteszem majd a recap utáni és a rekalibrálás utáni karakterisztikáját is), aztán, ha az izlandi vulkán is úgy akarja, akkor addigra megjön az XB-2 DAC-je, aztán...
Előzmény: Tie (11724)
Tie Creative Commons License 2010.05.14 0 0 11724
Majd ha van érkezésed valamikor egy megtekintésre, valamikor próbáld meg beiktatni a Hammondomat a sorba... megveszek mán a kiváncsiságtól, hogy mi lesz vele. :)
Előzmény: Qqberci (11722)
djuice Creative Commons License 2010.05.14 0 0 11723
Qqberci Creative Commons License 2010.05.14 0 0 11722
Ilyen volt "recap" előtt...

Előzmény: Qqberci (11720)
Qqberci Creative Commons License 2010.05.14 0 0 11721
Valamikor '66 környékén volt ilyen a kezemben...
Előzmény: bazookabill (11718)
Qqberci Creative Commons License 2010.05.14 0 0 11720
Ez foldback-elve volt, csak nem hallatszott rajta :-)))
Előzmény: trambi (11717)
ozjo Creative Commons License 2010.05.13 0 0 11719
Ez a Tehtube által indított másik topicba tartozik
ld:Rhodes, Wurli és más elektromechanikusok
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9197424
címen több mindent meg lehet tudni a hasonszőrűekről, többször esett már itt is szó róla, aranyos esetlen szerkezet, úgy tudom közel 0 értékű, inkább gyűjtőknek való, én az enyémet elajándékoztam egy hangszergyűjteménynek hasonló borsos áron "0"Ft-ért.
Előzmény: bazookabill (11718)
bazookabill Creative Commons License 2010.05.13 0 0 11718
OFF

Ismeri valaki az alábbi hangszert?
Weltmeister Claviset
Sok infot nem találtam róla neten, annyit tudtam kihámozni, hogy a '60-as évek második felében gyártották. Nem mintha meg akarnék válni tőle, csak kíváncsi volnék, hogy mennyit ér most egy ilyen. Együttesben használom, hangra hasonlít a Fender Rhodes-okra, de azoknak inkább a keleti megfelelőjéről van szó.
A három poti a tremolot, tremolo sebessét, hangerőt állítja. Eredetileg két zsebtelepről működött, de át lett alakítva, most adapterről fut.
A képeken belül rozsdás, de meg lett tisztítva :)clavisetclavi2clavi3
trambi Creative Commons License 2010.05.13 0 0 11717

-klaviatúra végének az  elhalása az orgona problémája-

de ez "genetikai"  is lehet , ha nincs foldbackelve...  

Előzmény: Qqberci (11716)
Qqberci Creative Commons License 2010.05.13 0 0 11716
A klaviatúra végének az elhalása az orgona problémája. Tegnap csináltam egy teljes kondicserét egy M-100-on és magam is meglepődtem, már mérésnél is, hát még, mikor megszólalt...
Előzmény: kehas (11715)
kehas Creative Commons License 2010.05.13 0 0 11715

Preamp! Én az M-3-at egy Dynacord D 100-al használom. Összehasonlítási alapom csak a korábbi M-102 + Solton összeállítással van. Miután hozzájutottam egy Tube Ultragain Mic 200 ( Behringer) preamphoz összekötöttem a motyót. Kevertem, kavartam, amíg a Valve pozícióban addig feszítettem a húrt ( túlvezérlés) hogy magam is megdöbbentem a változáson. Nekem nagyon bejött, a középső fekvésben hörög, a klaviatúra végén azonban  vékonyka. 

Jó lenne egy B-3,C-3, A 100 és falacis csöves változatot is hallani, lenne mihez mérni az eredményt.

A túlvezérelt beállítást egyetlen mozdulattal ki lehet iktatni és visszatérni a hagyományos hangzáshoz. Mivel pár napja használom, a későbbi tapasztalatokról majd  beszámolok.

Qqberci Creative Commons License 2010.05.13 0 0 11714
Adalék az érdeklődőknek: 1981-ben volt gyártásban, digitális, de nem VLSI építésű. Sajnos, inkább csak gyűjtőknek vagy megszállottaknak való, ingyen elvihető és 400 $ közti árakat találtam...
Előzmény: Dr.Éva (11713)
Dr.Éva Creative Commons License 2010.05.13 0 0 11713

 

Köszönöm a segítséget! A beszúrás funkcióról nem tudtam, azért nem sikerült.

De most már itt van a két fotó.

 

 

Columbia orgonajazzorgona

Tcím Creative Commons License 2010.05.13 0 0 11712

Igen!

Kép, tallóz, megtalál, feltölt, beszúr. Így meg fog jelenni. Sok sikert!

Előzmény: Dr.Éva (11711)
Dr.Éva Creative Commons License 2010.05.13 0 0 11711
Ajjaj, nem csatolta a képeket. Én rontottam el valamit?
Dr.Éva Creative Commons License 2010.05.13 0 0 11710

Sziasztok!

 

Eladó egy jazzorgona!

Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy mennyit érhet? Ajándékba kaptuk évekkel ezelőtt, nem értünk hozzá... Kb. 15 éves, alig használt, kifogástalan állapotú.

Bárkinek eladnánk, sürgős!!!

Tudnátok ajánlani még olyan helyeket, ahol hirdetni lehetne?

Köszönöm! Éva

posaunist Creative Commons License 2010.05.13 0 0 11709
Ez meg a ''szerelmem '' ( sosem tanulom meg a többszörös képfeltöltés sorrendjét)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!