Keresés

Részletes keresés

Borlala Creative Commons License 2020.06.16 0 0 939

Segitséget szeretnék kérni olyantól aki ismerős a Mindig tv vételi lehetőséggel kapcsolatban,Balassagyarmattól kb 6-8 km re lakom és ott van  mármint B.gyarmaton adótorony,Azt kérdezném hogy szoba antennával foghatók e a szabad adások?, vagy  az se lenne hátrány ha padlástérben lenne az antenna,,mármint pl egy "lepke" antenna,,,kivitelezhető ez? elegendő vagy komolyabb beruházást igényelne az hogy fogható legyen ?

Zsoltika02 Creative Commons License 2020.03.22 0 0 938

TILTAKOZÁS !!!

MEG VAGYOK SÉRTŐDVE ÉS UTÁLOM, HOGY VALAHÁNY ÚJRAHANGOLÁS ÓTA NEM KERÜLT BELE ÖSSZESEN 18 TV.CSATORNA A SAMSUNG-Tévémben VALAHÁNY AUTOMATIKUS  ÚJRAHANGOLÁSKOR TOVÁBBRA IS HIÁNYOZNAK A MEGSZOKOTT CSATORNÁIM. EZÉRT MÉG MINDIG HARAGSZOK ÉS FEL VAGYOK HÁBORODVA, HOGY 17 TÉVÉ CSATORNA HIÁNYZIK A KÍNÁLATBÓL A MÁSODIK ÚJRAHANGOLÁS ÓTA. BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN Megyében.

KÉREM VISSZAÁLLÍTANI A HIÁNYZÓ CSATORNÁKAT, hogy lássam az ingyenes sugárzásban azt, hogy mikor-melyik kedvenc CSATORNÁIMAT kódolják újra ki.

Szeretném,hogy a HEVC-Teszt is benne legyen 18.-nak a hiányzó Csatornák között, hogy újra nézhesse Zsoltika őket.

KÉREM A 18 HIÁNYZÓ CSATORNÁIM VISSZAÁLLÍTÁSÁT, MERT MINDJÁRT MEGBOLONDULOK ÉS MEGŐRÜLÖK MAJD GÖRCSÖSEN KIABÁLNI HISZTIZNI ÉS SÍRNI IS FOGOK, MERT NEM BÍROM TOVÁBB IDEGEKKEL, HOGY 18-TV CSATORNA MÉG MINDIG HIÁNYZIK NEKEM.

Zsoltika02 Creative Commons License 2020.03.16 0 0 937

TILTAKOZÁS !!!

FEL VAGYOK HÁBORODVA, HOGY 17 TÉVÉ CSATORNA HIÁNYZIK A KÍNÁLATBÓL A MÁSODIK ÚJRAHANGOLÁS ÓTA. Észrevettem A HIÁNYOS FREKVENCIACSERÉKET.

KÉREM VISSZAÁLLÍTANI A HIÁNYZÓ CSATORNÁKAT, hogy lássam az ingyenes sugárzásban azt, hogy mikor-melyik kedvenc CSATORNÁIMAT kódolják újra ki.

Szeretném,hogy a HEVC-Teszt is benne legyen 18.-nak a hiányzó Csatornák között, hogy újra nézhesse Zsoltika őket.

Doky586 Creative Commons License 2020.02.05 0 0 936

Szoba-antenna akkor jó ha szemmel rálátsz a szoba-ablakból az adótoronyra.

Jellemzően a hegy oldala és alatti rész kevésbé ellátott mint a 10km távol levő házak..

Előzmény: son55 (935)
son55 Creative Commons License 2020.02.05 0 0 935

A tegnapi átállás óta még nehezebben tudom úgy beállitani az antennát, hogy a szabadon fogható mindigTV csatornákat nézni tudjam. Vagy az A-muxos csatornákat látom, vagy a B-muxosokat. Miért nem lehet az összes szabad csatornát ugyanarra a Mux-ra rakni? Szobaantennám van Budán lakok a Széchenyi adotorony közelében. Kérdeztem az Antenna Hungáriát, válaszra sem méltattak..

XNC Creative Commons License 2020.02.04 0 0 934

Pesten már van adás!

XNC Creative Commons License 2020.02.04 0 0 933

Ma nem lesz adás, este meg újra kell hangolni!!

nicko Creative Commons License 2016.12.13 0 0 932

2020-ig van mindkét csatornának szerződése a free-re.

Tehát a válasz igen.

Előzmény: krt19 (931)
krt19 Creative Commons License 2016.12.13 0 0 931

Sziasztok

Nem tudom tudtok-e segíteni?

Kérdésem 2017-ben a MIndig tV-ben lesz-e rtl-klub és TV2? Az ingyenes csomagra gondoltam mert sok kis kábel cég kivette a kínálatából a fizetős csatornákat...Köszönöm.

bombaba Creative Commons License 2016.12.06 0 0 930

Van esetleg valaki a Pécs Misina adáskörzetében, aki megnézné a tv-jén, van-e most a Cool-on adás?

 

Nálam tegnap délután 4 óra óta nincs. A MindigTv ügyfélszolgálat szerint nincs műszaki probléma, (legalábbis nem tudnak róla,) nálam sem találok semmi hibát. Amit tudtam, megcsináltam, eredmény semmi.

(A D transzponder összes adója hiányzik.)

Valami ötlet esetleg?

Victor1988 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 929

Köszönöm a segítséget!

A box már megvan, és igen, itt DVB-T2 rendszerben sugároznak, de ez a box MPEG4-ben sugárzó muxokat is vesz. A kérdés már csak az antenna, hogy milyet lenne érdemes vagy talán jó lesz a nagylepke is a szegedi adóhoz. Majd összeszereljük a rendszert és kiderül.

Előzmény: Törölt nick (928)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.03 0 0 928

Mellesleg minden általad említett adótoronyból sugároznak digitálisan is, minden Mux-ot.

 

Szerbiában viszont ha jól tudom DVB-T2-ben adnak nálunk DVB-T-ben olyan vevőt keress, amelyik mindkettőt ismeri, a csak DVB-T2-t ismerő boxok, amiket ott árulnak olcsón az a magyar adókra nem jók, kérdezz rá vagy nézz utána vásárlás előtt, hogy támogatja-e mindkét szabványt.

Előzmény: Victor1988 (927)
Victor1988 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 927

Köszönöm a választ! Majd lecseréljük a nagylepkét valami másra és úgy megpróbáljuk befogni.

Előzmény: Törölt nick (926)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.03 0 0 926

Szegedet javasolnám ,az  már gerincadó, ha jól tudom és sugározza az összes MUX-ot, Erősebb passzív antenna és minél magasabbra rakva sztem elég lesz, volt, aki Szarvasról be tudta fogni egy táposabb antennával a gyöngyösi helyi tévé lepkefingnyi jellel sugárzó adását is. Sőt a szintén lepkefingnyi 250W-al csak Bp-ről sugárzó DAB+ rádióadást is, ami a legoptimálisabb térképek szerint is max. Pest megye határáig terjed.

Előzmény: Victor1988 (925)
Victor1988 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 925

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon és szeretnék érdeklődni, Vajdaságban, Szerbiában mennyire elérhető a MinDig TV?

A magyar határtól, pontosabban Szegedtől kb. 80 km-re délre lakunk. Az analóg sugárzás idejében az M1 hibátlanul jött Szegedről, pedig ha jól tudom, elég kicsi volt az adóteljesítménye, ráadásul a jelnek csak töredékét sugározták déli irányban. Szentesről is egész jól jött a TV2, RTL klub, de ezeken már nem volt állandóan színes és zavarmentes a kép. Ugyanígy jól jött az M1 Csávolyról és Pécsről is, ugyaninnen a TV2 is, talán még jobb minőségben, mint Szentes esetében. Ezeken kívül Komádi is látszott errefelé és Kabhegy is.

Szerintetek most milyen antennával érdemes próbálkozni és mely adóról?

bombaba Creative Commons License 2016.08.01 0 0 924

Most - 16 órakor - előkerült az AXN. 

No comment.

Előzmény: bombaba (923)
bombaba Creative Commons License 2016.08.01 0 0 923

Azt jelezték, 11-ig végeznek a munkával. Azóta félóránként újra kerestetem a csatornákat, de az AXN nem került elő eddig.

"az STB manualját.." - ez mi?

Előzmény: Doky586 (922)
Doky586 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 922

Igen, ma már kétszer is jelzett a TV hogy új csatornát talált...

Javaslom kerestesd újra a csatornákat és válogasd össze újra a kedvenceket. Ennek megoldásához ajánlani tudom az STB manualját..

Előzmény: bombaba (921)
bombaba Creative Commons License 2016.08.01 0 0 921

Ma változás volt a csatornakiosztásban, ennek során nálam eltűnt az AXN. A neten fellelhető infok szerint nem szűnt meg, csak odébb költözött.

Viszont a MindigTv Extra előfizetés keretében nincs a csatornalistámban.

Tapasztalatok érdekelnek, másnál mi a helyzet, hova lehet fordulni ezzel kapcsolatban.  

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.04 0 0 920

Digitálisnál sztem nincs értelme erősíteni a jelet, inkább egy jobb antennát javaslok, irányba forgatva.

 

De mintha félegyházán is lenne egy Tv torony úgy rémlik láttam vonatból a város határánál, vagy az nem üzemel? Esetleg egy másik adóra hangolni is érdemes lehet bár a szentesi valóban gerincadó az elég erősen kell sugározzon ahhoz, hogy ne legyen gond.

 

Bár itt Bp-n is vannak olyan kerületek ,ahol pl. a széchenyi hegyen lévő tornyot esélytelen befogni ,de a kékesire hangolva vígan jön a jel. Azt mondta valaki az lehet a baj ,hogy mivel magasan van a Széchenyi hegyi torony elsugároz a város felett pláne a budai oldalon, így gyengén lehet fogni.

zöldikovács Creative Commons License 2016.06.28 0 0 919

Üdvözlök mindenkit!   Én is ilyen gondal küzdöm. A szentesi torony adását fogom - az a leg jobb - Kiskunfélegyházán!  2 egység van. Először úgy gondoltam , hogy a wayteq - mindig tv-s -  hátulján lévő RF in és out arra szolgál, hogy felfűzhetők legyenek az eszközök! Nem így van!! Először mikor próbálkoztam, kitörölték egymás memóriáját, alig tudtam helyre hozni! Mivel az "akadozások" jelentkeznek, úgy döntöttem, felrakok egy jel erősítőt, egy antenna erősítőt 2 kimenettel! Egy nagy lepke van fent, ennek a jelét erősítettem, és osztotta el az erősítő 2 felé. Az akadozás megmaradt. Mint ha misem történt volna. Nézem a jel szintet, 80 % vagy fölötti, de egyik pillanatról a másikra 0% - ra esik!! Persze rögtön gond van!!  Mit lehet tenni még? Mind a két készülék ugyan azt játsza!! Van ötlete valakinek??

Doky586 Creative Commons License 2016.04.01 0 0 918

Nálad mekkora hibaszázalékot (BER) jelez?  0 lenne az ideális.

Nincs másik eszközöd (pl TV) az stb helyett letesztelni?

 

Nálam tökéletes (80% jelszint, 0 ber), de 1-2 csatornán ritkán előfordul durva kockásodás, de ez a stúdióktól eredhet, mert a következő műsor már jó..

Előzmény: amatör 59 (917)
amatör 59 Creative Commons License 2016.04.01 0 0 917

 

  Szevasztok !

 

Mondom, hogy benézek már erre a fórumra, hogy ki mennyire elégedett a sugárzással?

Én Debrecenről veszem le az adást, konkrétabban a Pallag-i  adótoronynak a háta mögött lakom kb. 5 km-re. Tehát északi irányba.

Debrecenben a kirendeltségen voltam már egy párszor és állandóan avval vakítanak, hogy  a   Pallag-i állomás dél felé sugároz, tehát én csak a háttérsugárzásból csípek el egy keveset, ezért vannak időnként vételi zavarok. Erről én még nem találtam információt sehol sem. FUNKE antennám van és TELEFUNKEN  beltéri egység.

Szóval én  VETERÁN voltam a MINDIG  TV ELŐFIZETŐI között.

Abban kérném a segítségeteket, hogy megszűnjenek ezek a zavarok ( kép merevedés, kép kockásodás, nyög a tv, kimaradás az adásban stb.)  tudtok-e valami tanáccsal szolgálni?

 

Egyébként, ha a vétel minőségére a programban ránézek, akkor a nagyon jó és a megfelelő között skálázik a dolog és ez is

attól függ, hogy éppen melyik műsort nézem.

nicko Creative Commons License 2016.01.04 0 0 916

na meg konkrétan 2020-ig szól a szerződés addig van freen a Mindigtv-n.

Előzmény: Doky586 (914)
nicko Creative Commons License 2016.01.04 0 0 915

1988 ószén már volt parabóla a ház tetején...

Majd az EMKTV/DIGI jött 1999-ben azóta van ő mint szolgáltató.

Digikábel nem hinném, hogy nagyon lehúznának jelenlegi hűségidős 2170Ft-os havi díjukkal, miközben kódolatlanok a DTV csatornák melynek száma 120 körül van. A többi a kódolt filmcsatornáké.

Lejár a hűségem a hónap végén és 3000Ft lesz a díj, annyi tévén nézhetem amennyit a jel elbír..ez most 3db digitális vételt 1 crt tv-t jelent. tehát nincs semmilyen kötelező beltéri vagy CI+CAM koax be a tévébe, nincs agyontömörített IPTV...van analóg és DTV.

Ettől független mezei erősítős nevesincs szoba antennával jön a Mindigtv is nálam 98% jelerősséggel 0-10 bit hibával általában. Szemközti panelházról verődik vissza a jel, mert a lakás másik oldala felől jön a Száva utcai toronyról a jel akadály mentesen.

Előzmény: taesmb8 lv (912)
Doky586 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 914

Szerintem konkrétan semmi se marad a MindigTV-nél a TV2HD és RTLHD-ból...  :)

Előzmény: taesmb8 lv (913)
taesmb8 lv Creative Commons License 2016.01.04 0 0 913

"...ezen pénzéhségük miatt fizetős a HD csatornájuk."

 

Azért ehhez a kábeltévéknek is partnernek kellett lenniük. Szóval nem csak az RTLklub és a TV2 a sáros, mert marad valami a kábeltévéknél is...

Előzmény: Doky586 (910)
taesmb8 lv Creative Commons License 2016.01.04 0 0 912

Elnézést kérek, amennyiben egy kicsit belegázoltam a lelkivilágodba a panellakó kifejezéssel, egyébként én is laktam 20 évig panelban.
A panellakó itt átvitt értelemben a kábeltévé előfizetőt tükrözi, mert annakidején a kábeltévét a tömbházakra találták ki, ahol nem tudtak mindenhol saját parabola antennát felrakni maguknak a lakók, mert esetleg le voltak árnyékolva, vagy északra nézett a lakásuk, de amúgy is gazdaságos volt 3-500 lakásonként csak egy parabolát feltenni a SAT1, meg a SKY TV és társaik miatt... Aztán ezekből lettek a giga lehúzós kábeltévék (ezt kapsz, ez van, csak fizess, hogy láss, vagy különben ne láss semmit)...

Előzmény: nicko (908)
Doky586 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 911

A szem felbontása vízszintes irányban gyengébb mint függőleges irányban, Azért volt az analóg SD TV is 4:3=720:576 ami valójában nem is egyenlő (számológépen ellenőrizheted). A műsorszórás pedig interlanced (1080i) azaz csak minden második sort viszik át amit félképnek neveznek, egy HD félkép így 540 sor... csak időben egymás után rakva tűnik ennek duplája.

 

Tehát az emberi szem nem lát különbséget 1920x1080i és 1440x1080i között. Ez biológiai jellemzője a szemnek..

Előzmény: nicko (909)
Doky586 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 910

"De miért kellene fizetősnek lenni az RTLklub és a TV2 országos kereskedelmi csatornáknak"

 

Ezt a tvcsatornáktól kérdezd. Pár éve nagy patáliát csaptak hogy ők is pénzt akarnak kérni a szolgáltatóktól akárcsak a többi csatorna (az SD csatornájukért is). Amikor a jogi eljárásban rámutattak hogy a koncessziós szerződésben vállalták hogy ingyen sugározzák az SD-t, akkor találták ki hogy inkább HD csatornát indítanak és azért már pénzt kérnek.. ezen pénzéhségük miatt fizetős a HD csatornájuk.

Előzmény: taesmb8 lv (904)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!