Keresés

Részletes keresés

nóném1 Creative Commons License 2 napja 0 0 1829

Ezt találtam az egyik klinika honlapján: 

Véglegesen nem alkalmasak lézerkezelésre:

• 65 év felettiek, mert ettől az életkortól kezdve megnő a szembetegségek kockázata
  • pacemakerrel élők, mert a lézerkészülékek mágneses tere megzavarhatja a pacemaker működését
  • inzulinnal kezelt, vagy nem stabil cukorbetegek
  • kötőszövetet érintő autoimmun betegségekben szenvedők
  • különböző egyéb szemészeti betegségekben szenvedők

Itt éppen azt írják, hogy az inzulinos, vagy nem stabil cukorbetegeket nem lehet vagy nem szabad műteni. Kérdés, hogy a te állapotod hova esik, mert azt írtad, hogy nem szorulsz inzulinbevitelre. Mégiscsak el kellene menni vizsgálatra, mert a laikusok, fórumosok tudása itt már nem lesz elég.

Előzmény: seftess (1826)
forumoss77 Creative Commons License 2 napja 0 0 1828

És még annyit tett hozzá a lenti leíráshoz a mentorom, akit már megműtöttek, hogy nem érdemes parázni, mert az 10 percnyi idő, amit a műtőben töltesz nincs arányban azzal a felszabadultsággal, amit a szemüveg nélküli élet szabadsága okoz, bár állítása szerint azt is könnyen meg lehet szokni. Ezzel teljes a beszámolója.

Előzmény: forumoss77 (1821)
Andriss1980 Creative Commons License 2 napja 0 0 1827

Bár engem a szülés nem érint :) az jött le az infókból, hogy mindenképp szólni kell a nőgyógyásznak, hogy rövidlátó voltál, hiába nincs már szemüveged... Ez alapján okoskodtam ki, hogy valószínűleg nem gond, vagyis lehet műtét után is szülni, csak tudatni kell a nőgyógyásszal. Gondolom úgyis kikérdeznek a terhesség első időszakában az egészségügyi állapotodról.

Előzmény: miauu201 (1823)
seftess Creative Commons License 3 napja 0 0 1826

köszönöm, ettől féltem. nem akarom hivogatni a klinikákat, mert úgyis aztán majd beszerveznek vizsgálatra, meg kikérdeznek mindenféle témáról. ha már rendesen utánajártam írok nekik emailt.

Előzmény: nóném1 (1825)
nóném1 Creative Commons License 3 napja 0 0 1825

Legjobb tudomásom szerint a cukorbetegség minden fokozata kizáró tényezője a lézeres szemműtétnek, de lehet, hogy ezt rosszul tudom. Mondjuk az adott klinikán úgyis megkérdezik, ha oda jutsz, de akár telefonon is megmodják.

Előzmény: seftess (1824)
seftess Creative Commons License 3 napja 0 0 1824

hello, a másik a fórumban is megkérdeztem, gondoltam beírom ide is, hogy mi a helyzet azokkal, akiknek ugyan kimutatható a cukorbajuk, de nem kell inzulint adni maguknak. nekik melyik eljárás az, ami megfelelhet? kösz

miauu201 Creative Commons License 3 napja 0 0 1823

sziasztok, új vagyok még itt. van egy kérdésem. mi vár a terhesekre? lehet szülni lézeres műtét után, vagy inkább a szülés előtt kellene a kezelést vállalni? lehet, hogy volt már, segítsetek, köszönöm. miauu201

Andriss1980 Creative Commons License 3 napja 0 0 1822

Kiscsillag, a műtétemről annyit, hogy talán túlparáztam egy kicsit. Nem kellett volna, bár jobb félni, mint  megijedni, ha jól tudom. A dioptriáim ilyenek voltak: a jobb szememen -1,7 -1cylinder, a balon -3,25 -1 cylinderrel. Tobradexet írtak fel napi 4-5x-s használattal és hát a műkönny sem maradt el, óránként. A műtét utáni napokban vártam a homályos látást, de nem volt hozzá szerencsém, inkább olyan érzésem volt néha, mintha kettőt látnék esetenként, de nem tartott hosszú időn át. Szerencsére.

Én nem kértem garanciát, mert valahogy nem így állok az egészségügyi beavatkozásokhoz, nekem elég volt annyi, hogy alkalmas vagyok és  nincs semmmilyen olyan rizikó, ami gondot okozhatna. A látásom 100%-os rosszabbik szememen és 125% a jobbikon, ahol kisebb volt a dioptria. Azt mondják, nincs összefüggés, hogy a kisebb dioptria miatt lenne ez, de szerintem van.

Előzmény: Kiscsillag801 (1820)
forumoss77 Creative Commons License 3 napja 0 0 1821

Persze, mostmár utólag szívesen:)

-3.25 dioptria és mínusz másfél cilynder volt a jobb szememen és -4,5 dioptria és mínusz fél cilynder a balon. A 7 napos kontrollon meg volt a 125% vízus a jobb szememen és 120% a balon, ezzel, hogy úgy mondjam elégedett vagyok :).

Napi 5x tobradex és gyakori műkönny ez első időszakban, ami azóta csökken folyamatosan, most napi 2x kell tobradexet cseppenteni, műkönny mellett. Homályos látás, ködös érzés másodpercekre be-bevillant, de mire 3-at pislogtam és tudatosult volna, elmúlt. A szemszárazságot a műkönny megoldja, már az is kevesebbszer  kell.

Az éjszakai látással nekem nem volt gondom, remélem nem is lesz. 

Amitől paráztam, hogy ne nyúljak a szememhez, ne dörzsöljem stb... azt végül megálltam, de ahogy meg lett tiltva, egyből elkezdett -szerintem pszichésen - viszketni a szemem, "mint állat". Na az egy néhéz 3 nap volt, állandóan figyelni magam. Mondhatom, hogy kifáradtam az állandósuló tudatos jelenléttől. Ez legyen a legnagyobb bajod!

Előzmény: Kiscsillag801 (1820)
Kiscsillag801 Creative Commons License 5 napja 0 0 1820

Sziasztok!

Andriss1980 írnál kicsit bővebben a visumax-ról?

Neked hányas volt a szemed?És milyen lett műtét után?Úgyértem milyen értéket mértek utánna?Garantálták a 100%-ot?

homályos látás?szemszárazság?éjszakai látás?

Andriss1980 Creative Commons License 5 napja 0 0 1819

Én azt tudom, hogy nekem visumax volt :). Állítólag az a különbség, hogy a visumaxos lebenykészítés során nem éri plusz nyomás a szemgolyót ezért azoknak is jó lehet, akiknek az átlagosnál vékonyabb a szaruhártyájuk. Nekem nem volt vékonyabb, én a legkíméletesebb eljárást szerettem volna. Ez az.

Előzmény: Kiscsillag801 (1814)
Adam.Clayton Creative Commons License 2018.02.09 0 0 1818

Ingyenes a felmérés, menj el egy neked szimpatikus helyre, és ezeket a kérdéseket (is) tedd fel. Vannak nagy általánosságok, de minden szem egyedi.

Saját vélemény: a -2,25 az tök kicsi dioptria, én ott még szemüveg nélkül is elvoltam annak idején :) Én ezt nem tudom átélni.

Azt kell eldöntened, hogy mennyire zavar a szemüveg. Ha nagyon, akkor érdemes megcsináltatni

Van ismerősöm, aki tavaly év végén hasonló kis dioptriával megműttette, és neki bejött.

A plusz/minusz 1 dioptria miatt szerintem nem kell aggódni, mert ha dioptria visszamaradás van, a legtöbb helyen garancia keretében újraműtik.

A kontaktlencsés kérdésedhez nem tudok hozzászólni, életemben egyszer volt kontaktlencse a szememben, a műtét után három napig a terápiás lencse.

Előzmény: GyulaVagyok (1817)
GyulaVagyok Creative Commons License 2018.02.04 0 0 1817

Sziasztok,

-2.25os szemeket érdemes műteni? Az a +-1 dioptria nem túl megnyugtató.

Mennyi ideig lesz jó a szemem? Most 37 éves vagyok.

Kontakt lencsét tényleg nem lehet használni műtött szemmel?

Köszi,

Gyula

Adam.Clayton Creative Commons License 2018.02.03 0 0 1816

Nekem három hete volt a műtét, azoknak akik még előtte állnak leírom az élményeimet.

Röviden: nem kell fosni, bele kell vágni, megéri, nem fáj.

Hosszabban:

25 évig voltam szemüveges, a végén 6-6,5-es dioptriával, rövidlátó. Kontaktlencseém sosem volt, nem bírtam volna berakni, kiszedni. Az utóbbi pár évben kezdett zavarni a szemüveg.

Helyszín kiválasztása: én átnéztem az összes klinika honlapját, a véleményeket, a cégek hátterét, ezek alapján kinéztem kettő szimpatikusat és elmentem vizsgálatra. Készültem sok kérdéssel, a legtöbbre igen kielégítő választ kaptam. Mindekét helyen azt mondták, hogy csak felszínit lehet nekem csinálni, és mindkét helyen kb ugyanazokat hallottam a kockázatok, a gyógyulás tekintetében. Ez valahol megnyugtató. Az ismerősi körben is mindenki kikérdeztem, kinek milyen volt, szerencsére több ismerős is hasonló eljárással feküdt be a lézer alá, értékelhető véleményeket kaptam. Én végül az Optimum mellett döntöttem (cégháttér, személyes benyomás/szimpátia, ismerősők élményei/ajánlása alapján)

Mindenhol felhívták a figyelmemet, hogy ebben a korban már olvasószemüveg fog kelleni. Arra sehol nem mertek semmi konkrétumot közölni, hogy mikortól... Nekem fontos volt, hogy közelre is jól lássak, ezt mindenhol elmondtam, mert a napon nagy részét monitor előtt töltöm.

Ár: van különbség, ugyanazon eljárások esetén is a különböző helyszínek között, de én végül nem az ár alapján dönöttem. Aki szerint drága, az adja össze, hogy mennyit költ szemüvegre, kontaktlencsére/folyadékra, adja hozzá az ÉLMÉNYT hogy milyen reggel nem elsőként a szemüvegért nyúlni, és utána értékeljen. Nekem nem volt kérdés, megéri. A nagy dioptria miatt eleve 60e körül indul a lencse ami nekem jó, és olyan "szerencsés" is vagyok, ogy az olcsó keretek nem férnek fel a fejemre, 100e alatt még nem vettem keretet, így a műtét még két szemüveg árárba sem került nekem.

Kockázatok: én leginkább a fényérzékenységtől, a közelre rosszul látástól tartottam. Előbbire nem mertek semmit mondani, mert hogy megjósolhatatlan, utóbbira pedig az lett a megoldás, hogy nem a hirdetésékben olvasható "lézerszem" meg "150%"-ra lőtték be a gépet, hanem 95-100% körülre. Volt ezenkívül is sok kisebb parám, főleg a kockázatátvállalós nyilatkozat elolvasása után. Telefonon igen hosszasan konzultáltam az egyik asszisztenssel, felkészült volt, mindenre volt érthető és hihető válasza (semmi mellébeszélést nem éreztem). Ha ez utóbbi fontos: az Optimumnál sosem éreztem, hogy zsákbamacskát akarnak eladni, és mindenáron meg akarnak műteni, vagy hogy rám akarnak beszélni drágább műtétet. Nem, teljesen hiteles volt. Sőt, többször ők hozták fel a kockázatokat, emlékeztetve, hogy nem tudnak mindent garantálni.

Műtét: nagyon pörgős volt, pedig 2,5 órát voltam ott bruttó időben, ebből kb 10 perc volt talán a műtőben. A felkészítés, előkészítés korrekt volt. Amit nem bírtam előtte elképzelni, hogy hogy lesz, az hogy milyen élmény látni hogy matatnak a szememen. Nos ez hamar megoldódott, mert annyi szemcseppet kaptam, hogy a végén elég ködösen láttam már. Egyedül a hám "kapargatós" rész volt fura, de semmit nem éreztem, semmi fájdalom nem volt, csak furcsa volt, hogy mintha egy ecsettel tisztogatnák a szememet, de nem tartott sokáig. Utána a lézer már egyáltalán nem volt vészes, sőt, az szórakoztató volt nekem. Egyetlen kellemetlen pillanat volt, amikor valamelyik folyadékot öntötték még a lézer előtt, az mintha oldat befoly volna úgym hogy csípett, de ez kb 5mp volt, elmúlt. Közben végig kaptam az infokat. Egyből utána elég ködös volt, aztán a pihengetés után, mikor megvizsgáltak már határozottan jobban láttam. Itt is nagyon emberséges volt a doktornő, és bár akkor nem paráztam egyáltalán, mondott egy "minden rendben volt" mondatott, nagyon jó időben és jó hangnemben. Tényleg számított.

Műtét után: az egy napos kontrollon 70%-ot mért, és felhívta a figyelmemet, hogy romlani fog a napokban.

Ez be is jött. Az egy hetes kontrol előtt mélypont volt lelkileg, nem javult, nem értettem. Elmagyarázta, hogy gyógyul a hám, plusz tisztzlnia kell: megmutatta, hogy dioptriával sem tud javítani a látásélmémnyen, nem azzal van a baj.

Ja első három nap: nekem másnap, harmadnak nagyon fájt, de nem volt vészes. Mindenki pokolnak mondta, de abzolút nem. Picit szúrt, néha csípett, de a fájdalomcsillapítókat nem kellett bevenni. Tök jól tudtam aludni is. Igaz nagyon vártam hogy a terápiás lencsét vegyék ki. Amit igen profin tettek, semmit nem éreztem.

Egy hétig lábadoztam. Autót vezetni 2,5 hét után mertem.

Még most sem tiszta, de határozottan tisztább mint egy hete volt.

Fájdalom nincs. Szemszárazság nincs, fényérzékenység nincs. Szembejövő autók fénye nem zavar. Sortévesztés nincs. És még hónapok, míg beáll a végleges.

Tanács: a műtét előtte héten már semmi fórumot ne olvasson aki előtte van. A pozitív élményeket kevesen írják le, a rémtrörténetek meg riasztóak.

Összefoglava: nagyon megérte belevágni, mindenkinek ajánlom.

choova Creative Commons License 2018.02.03 0 0 1815

Szia!Érdekelne, hogy még mindig jól látsz és nincs gond a műtött szemeiddel?

Előzmény: SZPETER79 (1787)
Kiscsillag801 Creative Commons License 2018.02.01 0 0 1814

Sziasztok!

Műtét elött állok.Tudnátok segíteni hogy mi a különbség a sima femto és a visumax femto között?Kettő közül kell döntenem,de nem igazán tudom melyik mivel jobb.

Patrisha8823 Creative Commons License 2018.01.25 0 0 1813

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valaki részt vett lézeres szemműtéten viszont az összeget részletfizetéssel választotta?

Szeretnék érdeklődni, hogy ez hogy megy... (sasszem klinikán volt vki az érdekelne a legjobban :))

Előre is köszi

cukorhegy Creative Commons License 2018.01.23 0 0 1812

Itt van egy nagyon hasznos kis program, nevezzük inkább személyi asszisztensnek, ami segít abban, hogy biztos ne felejtsd el a

frissen műtött szemedbe csöppenteni a szemcseppeket.

Nekem nagyon bevált. 

https://m.me/szemcsepp?ref=Welcome%20message

Előzmény: cukorhegy (1811)
cukorhegy Creative Commons License 2018.01.22 0 0 1811

+3,75 -tel műtöttek és jól van a szemem. Legalábbis nem fáj vagy nem lett érzékeny azóta sem.

Amit nehéz volt megszokni, hogy óránként csepegtetni kell a szembe.  

Erre csináltam is egy "saját asszisztens" programot FB Messengerbe, ami minden órában jelez nekem, hogy 

ne felejtsem el a szemcsepegtetést.

Ha esetleg van rá igény többetektől, akkor lehet hogy közre is adom.

Előzmény: Mónika 84 (1809)
Andriss1980 Creative Commons License 2018.01.20 0 0 1810

Huhh, ezt kellemes volt még olvasni is:). Még majdnem két hét van, de lehet, hogy túl fogom parázni.

Előzmény: cukorhegy (1808)
Mónika 84 Creative Commons License 2018.01.20 0 0 1809

Szia! Köszi szépen! Hanyas dioptriával műtöttek? Most hogy vagy?

Előzmény: cukorhegy (1808)
cukorhegy Creative Commons License 2018.01.17 0 0 1808

Nekem tegnap délután volt Visumax HD műtétem. Közvetlen a műtét után becsukott szemmel kellett kb 3/4  órán keresztül a váróban lenni. Illetve ezalatt az idő alatt kellett kifizetni a műtét árát is. 

Tehát a műtétet követően fokozatosan olyan érzésem volt mintha hagymát aprítottam volna és azért könnyezem. Nem volt olyan vészes. 3/4 óra várakozást követően még kaptam szemcseppet és egész hazáig csukva tartottam a szemem. Kicsit homályos volt minden, de aránylag élesen láttam már. Ez a könnyezés és a kicsit kellemetlen érzés kb. 2 óra múlva fokozatosan elmúlt és onnantól kezdve lehetett tévét nézni, olvasni. 

Egyáltalán nem fájt utána éjjel sem. Reggel 9-re kellett vissza mennem kontrollra. A dr-nő mondta is, hogy nyugodtan mehetek autóval is már. És azzal is mentem. A látásom abszolút jó volt, mintha előtte szemüvegben vezettem volna.

Előzmény: Mónika 84 (1807)
Mónika 84 Creative Commons License 2018.01.17 0 0 1807

Szia. Köszi szépen! Engem konkrétan a műtét utáni állapot érdekel hogy meddig panaszos stb.

Előzmény: Andriss1980 (1806)
Andriss1980 Creative Commons License 2018.01.17 0 0 1806

Szia, nekem is ilyen műtétem lesz 2 hét múlva. Én ezt találtam ma egy másik fórumon egy sorstárstól:

"Sziasztok! Tegnap megvolt a Visumax HD műtétem. Ma voltam a kontrollon, mindkét szemem 125%-os. 2 szemmel a 160%-os sort is el tudtam olvasni (innen indultam: jobb szem -4.5; bal szem -5.00). Szóval jelenleg jobb a látásom, mint ahogy szemüveggel láttam. Megy a műkönny (Hyabak) óránként/félóránként, a Tobradex tegnap lefekvésig óránként, mától kezdve 5x egy nap.
...Most még kicsit ködös a látás, kicsit lassabban fókuszál, de jó lesz ez. Öröm, bódogság. "

Előzmény: Mónika 84 (1805)
Mónika 84 Creative Commons License 2018.01.17 0 0 1805

Sziasztok! Volt valakinek visumax lézeres szemműtéte? Mi a tapasztalat műtét utáni felépülésben? Mennyi idő? Magas dioptria esetén.  Köszi!!

Evilany Creative Commons License 2018.01.14 0 1 1804

sziasztok

PRK mütétre készülök Pécsett a da vinci klinikán.(saint james cég) -0.5, -2.0 dioptriával.

Van e valakinek pécsi tapasztalata?

folkbela Creative Commons License 2018.01.11 0 0 1803

PRK 1 hónapos kontroll:

Jobb szem: 125%
Szaruhártya: H 0

Bal szem: 80%
Szaruhártya: retikuláris H 0,5

A bal szememen a javítósejtek elkezdtek valamit szorgoskodni. Pedig napszemüveget hordok éjjel-nappal, borús időben is. A szemcseppet mindig pontosan cseppentem. A doktornő szerint nem dioptria, hanem még mindig a hámosodás velejárója. Rosszul töri a fényt a szaruhártya, más szögben esik rá a fény vagy mi. Elvileg minden jó lesz és elmúlik szerinte. Egyébként nagyon rendes volt. Azért kérdeztem rá, hogy nem dioptria visszaromlásról van-e szó, mert rám tette azt a vizsgáló szemüveget és tett bele lencsét amitől élesebben láttam, de azt mondta, hogy nem az.

Tudja esetleg valaki, hogy mit jelent ez a "retikuláris H 0,5"?

Néztem a neten, hogy talán a Hanna-féle skála szerint valami osztályozás. Ugye a leletet az asszisztens adja ki, amikor a dokiktól már kijöttél és akkor láttam, hogy ez van ráírva.

folkbela Creative Commons License 2018.01.09 0 0 1802

Nekem is válaszolhatna valaki, bárki a lentebbi kettős látással kapcsolatos problémámra. :)

Diofa Szelleme Creative Commons License 2018.01.09 0 0 1801

Itt egy magyar nyelvű lap a techinkáról, úgy nézem a szomszédságotokban már több helyen is csinálják.

http://www.oftum.hu/

Előzmény: shiwnouk (1797)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2018.01.09 0 0 1800

Relex Smile. Mehet egyszerre a két szem, szinte azonnal látni fogsz, de kisérő az első napokban tanácsos. A műtét maga csak pár perc.

Prága (főleg otthonról) nincs messze, szállást bérleni kell. Az ára pár éve kb fél milla volt forintban.

A klinikáról részletek itt vannak valahol ebben a topikban - én is innen indultam el, itt ajánlotta valaki, de megtalálod neten át is.

A tech lényege hogy nem leradirozzák meg hasonlók hanem egy viszonylag kicsi vágáson át (3-4 mm) kihúzzák a lézer által alul-felül kivágott részt anélkül hogy a felső layere  szemnek károsodna (azt a 3-4 mm-et kivéve) Emiatt később lehet sportolni, lehet kontaktot viselni, szóval bizonyos szempontból sokkal jobb mint az általam ismert többi tech.

Nekem talán 3-4 éve volt. Nem romlott jelentősen a szemem és nem tudom mennyi az öregség belőle amennyit mégis, ill a rossz szokások. Ha elmegyek nyaralni és távolba nézek meg viz kerül a szemembe hirtelen megint sokkal élesebben látok. (Voltak filament problémáim, lehet h most is vannak, a folyadék kiegyenliti a szem apró egyenletlenségeit). A hétköznapokban jóformán mindig csak közelre fókuszálok, monitor, szoba pár méter... szerintem egy eredendő oka a rövidlátásnak az, hogy nem tornásztatjuk  szemet.

Előzmény: shiwnouk (1795)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!