Keresés

Részletes keresés

D-Attila Creative Commons License 2017.06.29 0 0 202

Sziasztok!Jó pár éve már, hogy édesapám fejében megszületett a gondolat egy fenntartható, energiatudatos épületről, mely összhangban van a környezetével, egy "hobbit lakról". Miután a városból elköltöztünk és egy valóban zöld környezetben nekiláttunk életünk első építkezésének, már akkor is dombházat szerettünk volna építeni. Akkor azonban erre nem volt lehetőségünk. Egy gondolkodásmódban közeli, szakmailag mégis távoli, új dologba sikerült belevágnunk idén.

Szeretnénk meginvitálni minden érdeklődőt erre a közös utazásra, mely rengeteg tanulsággal, ötlettel szolgálhat mindenkinek.Látogassatok el a Facebook oldalunkra, weboldalunkra és kövessétek nyomon velünk egy otthon születését, egy dombház megépítését.

FB.: https://www.facebook.com/dombhaz.eu/

Web: http://www.dombhaz.eu/

Maya2028 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 201

Még valami. Amikor kivetted a vályogot a présből, s mielőtt beleteszed a másikat, a formát simára kikened vízzel, hogy a másik ne ragadjon bele. 

Előzmény: Maya2028 (200)
Maya2028 Creative Commons License 2016.03.21 0 1 200

Agyag, vagy nagymértékben agyagos föld kell hozzá. Láttam párszor, hogyan készítik. A földet vízzel kevered. Pl. néni taposta egy fakeret között. Onnan a fölösleges víz ki is folyik. Akárcsak a sütemény alapanyagot, úgy formálod. Kupac föld, bele gödröt vájni, mondjuk egy kapával, aztán egyszer víz, hozzá, összetaposta a közepétől kifele a földdel, ha sok, akkor még bácsi dobott hozzá pár lapát földet, addig, amíg nem folyós, de jól formálható. Beleteszed a présbe egy kőműves kanállal, s megfigyeled hányat, s milyen teletöltve tettél bele, hogy az összepréselt vályogok egyformák legyenek majd. Kis különbség nem számít, azt ki lehet tölteni malterrel, ami ugyancsak készülhet tisztán agyagból (sárga földnek is hívják). Amikor összenyomtad, kiveszed és leteszed szikkadni a napra, alá töreket (a búzaszemek héja), hogy ne ragadjon le a földre. Az ma nincs, de gondolom a kaszált fű is megteszi.  De ha nagy a forróság, akkor árnyékolod valamivel, különben elreped. Régen az egész masszába tettek töreket  vagy szalmát, hogy jobban összetartsa, ne repedjen meg olyan könnyen, de enélkül is szokták csinálni. Főleg ha kiégeted téglának, de azt nehéz, mert a téglagyárban is több az összetörött, mint a jó. Egyszer technikai gyakorlat címen oda is elvittek bennünket. Ó! Elfelejtettem. Legalább 3-4 tojást is beleütsz, az inkább áldozat Földanyának, hogy segítse a munkádat.

Előzmény: KovyJani (199)

KovyJani Creative Commons License 2016.02.28 0 0 199

Sziasztok! Én most fogok bele egy dombházba. Magam készítek mindent. Földtégla hogyan készül? Van egy téglanyomó kéziprésem :)

Zöldár Creative Commons License 2015.12.10 0 0 198

13 év ? Az semmi, én 30 évig építkeztem.

Igaz nem egy projekt   !

Előzmény: SántaLászló (194)
Zöldár Creative Commons License 2015.12.10 0 0 197

'Sajnos elhagyatott ez a dombház topic.'

Az, mert csak remetéknek való !

Coni Kft

Előzmény: SántaLászló (193)
SántaLászló Creative Commons License 2015.12.09 0 0 196

Az ötlet nem rossz! :)

de sajna nem lehet annyi hőt elraktározni télire ami elég is lenne, legalábbis ezzel a módszerrel. Talán hetekre elég lehet, de többre biztosan nem. Igaz egyre enyhébbek mifelénk a telek, de ha nem süt a nap, bizony hideg van kint ami egy idő után kihat a fűtésre is. 

Előzmény: berettyofrog (195)
berettyofrog Creative Commons License 2015.11.23 0 0 195

Üdvözlök mindenkit!

Elég régóta foglalkoztat ez a Dombházas építészeti forma, ezt találtam és fordíttattam le angol tanár ismerősömmel.

Földház ernyős szigetelése

Az ernyő használatával elkülöníted a ház körüli földet és még jobban emelheted a belső hőmérsékletet. Az ernyős ház más néven PAHS azon az elven működik, hogy a Föld egy ideális közeg a hő hosszútávú tárolásához. A nap hőjét elnyeli a házat körülvevő száraz föld, ezáltal tartja azt hűvösen. Ezt a hőtartalékot aztán télen bevezetik a házba. Ez a hő elég egész télre. A hő megtartásához az kell, hogy az a fold és a ház között áramoljon. A ház körüli földet fontos szárazon tartani. Az ernyő polisztirén szendvics szigetelése és a polietilén borítás/20 méter átmérőjű/ nagy mennyiségű földet képes elszigetelni. Az alacsonyabb belső része a háznak minimális szigetelést igényel.

SántaLászló Creative Commons License 2015.02.09 0 0 194

pedig sajna a körül van. még annak ellenére is hogy én nagyon sok mindent magam csináltam. :( vastagabb alap kell, spéci födém... 
persze van olyan ház is ami vályog téglából van, kupolás... de az sincs ingyen. Épület gépészetet meg sem említem..., az elviszi egy 35-40 éves tégla falusi családi ház árát. Egyszerűen drágák az anyag árak. 
5 misiből ma itthon nem nagyon lehet házat építeni. Már a tervező, a felelős műszaki vezető elvisz minimum 300-at. Ennyi pénzből inkább jobb egy sima használt házat venni, és ahogy gyűjt az ember hozzá lassacskán fel tudja újítani. Vagy neki állsz, mint én, és a tervezett 4-5 év helyett 13 lesz. :)
Egy fa tárolót építek most a tavasszal 3x9 méter, ez 380-400 ezerbe fog kerülni, sima fém szerkezet + trapéz lemez borítás. semmi extra. 

Előzmény: Crazy Monkey (188)
SántaLászló Creative Commons License 2015.01.29 0 0 193

Üdv. 

Sajnos elhagyatott ez a dombház topic. :(

Ha valakit esetleg érdekel, nekem van egy ilyenem:

https://www.facebook.com/VenuszDombhazDioskal

Nagyjából megtalálni minden fontos építési mozzanatot.

maguborka Creative Commons License 2014.05.07 0 0 192

Sicofol.hu

Előzmény: In Lak'ech (191)
In Lak'ech Creative Commons License 2014.05.07 0 0 191

Sziasztok Dombházasok! Tanácsot szeretnék kérni, hogy mivel oldjátok meg a vízszigetelést. Igazából egyelőre egy földpince szigetelését szeretném megoldani, valami olyan módon, hogy a pince födémje, rá valami szigetelő fólia, és rá 40-50 cm földréteg. Van valami jól alkalmazható fóliatípus? Segítségeteket előre is köszönöm.

Crazy Monkey Creative Commons License 2014.05.03 0 0 190
Aham ez kerül 30 misibe? :) Hagyjuk már!
Előzmény: maguborka (189)
maguborka Creative Commons License 2014.05.02 0 0 189

Az alap, a tartofalak. Gondolj csak bele. Fel meter fold kicsit folazva meg 60 centi ho. Lehet szamolni... 

Előzmény: Crazy Monkey (188)
Crazy Monkey Creative Commons License 2014.05.02 0 0 188
Utána nézegettem ezeknek a dombházaknak sajnos ezt megint a gazdagok tehetik meg! Egy 100m2 dombház 30millio ft!!!?? Hol élünk! Mi a bánat kerül ennyibe? Egy dombháznak ki kellene jönnie Max 5 misiből! Egy átlag magyar ember soha nem fogja megtehetni h egy Energiatakarékos házat építtessen!!! Kész vicc!
jacint53 Creative Commons License 2013.12.09 0 0 187

Én  írtam önnek ,de  válasz nem érkezett.

Előzmény: Rapper jack (186)
Rapper jack Creative Commons License 2013.12.08 0 0 186

emiliablogger@freemail.hu a pontos cím. 

Rapper jack Creative Commons License 2013.12.08 0 0 185

emiliabloggerfreemail@hu.

Jelentkezést várok a zebegényi telek és dombház építés ügyben.Sürgősen!

Előzmény: jacint53 (181)
hübelebali Creative Commons License 2013.10.30 0 0 184

http://ingatlan.com/nograd/elado+haz/csaladi-haz/nograd+narcisz+utca/20408337?sid=0

Budapesttől 60 km-re új építésű dombház eladó külföldre költözés miatt

Dr.Ulrich Franz Creative Commons License 2013.07.11 0 0 183

www.dombhazak.hu

Dr.Ulrich Franz Creative Commons License 2013.07.11 0 0 182

https://www.google.hu/search?q=dombház&client=firefox-a&hs=zVO&rls=org.mozilla:hu:official&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=oA7fUangGIvKtAaDkYHQBw&ved=0CC0QsAQ&biw=1252&bih=585

jacint53 Creative Commons License 2013.02.18 0 0 181

Van egy telkem  Zebegénybe ,Szerintem  jó hely  eg dombháznak ,csal éppen nem tudom eladni a telket most. Nincs rá kereslet.Én építenék rá , ha a felét meg venné valaki, de még igy sem kell  el.Ugy hogy jó a dombház, de nem most.

ép-it-ész Creative Commons License 2013.01.26 0 0 180

Hali

Látogasd folyamatosan ezt az oldalt :

http://zsizsikesmoly.blogspot.hu/

Minden kérdésedre választ kapsz .

Problémás területről tudnál fotót küldeni ??

Mi szellőztetünk a pára ellen ill. a föld téla képes a felesleges párát elraktározni és a mikor szükséges visszaadni .

Hőszigetelési probléma is lehet ill. a nyílászáró nem egfelelő méretezése .

cs

Földtégláról :

http://videotar.mtv.hu/Videok/2012/04/28/14/Zold_tea_2012_aprilis_28_.aspx

Előzmény: Stp (179)
Stp Creative Commons License 2013.01.11 0 0 179

Hello,

hogy oldod meg, hogy a kupolában ne csapódjon le a pára, nedvesség?

Nálunk rengeteg víz gyűlik öszze a kupolát lezáró hatszögletű gúla ablak peremén.

Stp

Előzmény: ép-it-ész (178)
ép-it-ész Creative Commons License 2012.09.19 0 0 178

Haló !!!  Emberek !!!

Meg kell mozdítani ezt a topicot, fel kell támasztani halottaiból.

Mi domházakat építünk. Jelenleg is 3 van építés alatt .

Keressetek . konkrét kérdés esetén konkrét választ tudok adni ( legalább is remélem )

www.elohazak.com

hali

Sajtszósz Creative Commons License 2011.10.12 0 0 177

Sziasztok! Mivel minden igyekezetünk ellenére nem kaptunk építési engedélyt a dombházunkra, ezért most elbúcsúzom ettől a fórumtól. Sok szerencsét mindenkinek!

joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 176

Ezt kifejtenéd bővebben ???

"Nálunk nem lesz extra gépészet. A ház azokon a helyeken "lélegzik", ahol nincs földdel fedve."

A mi házunk csak alulról van "földdel fedve"- , de még így sem veszem észre, hogy "egészséges/elégséges" módon "lélegezne".....:-)

Előzmény: Szapi80 (175)
Szapi80 Creative Commons License 2011.04.04 0 0 175

Nálunk nem lesz extra gépészet. A ház azokon a helyeken "lélegzik", ahol nincs földdel fedve. Gyakorlatilag minden szobának van egy ilyen fala.

Előzmény: maguborka (174)
maguborka Creative Commons License 2011.03.24 0 0 174

a gépészet ebben az esetben csont ugyanaz, mint passzív ház esetében. föld alatti csövek, plusz kivezetések, hővisszanyerős rendszer.... termékek tárháza végtelen...

Előzmény: Munkrusz (173)
Munkrusz Creative Commons License 2011.03.24 0 0 173

Sziasztok,

Esetleg nem tudjátok, hogy ezekben a fajta házakban hogy oldják meg a páraelvezetést? Mert passzív házaknál ugye van gépészet ami a párával is foglalkozik, de itt mi az ami a párát hatástalanítja?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!