Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

vetter Creative Commons License 1,5 órája 0 0 62359

Javaslom oda többet ne menj,mert egy hozzáértő szerelő nem mond ekkora ökörséget,mert ez még annál is rosszabb.2 évente illik lecserélni,de 3nál semmi képpen tovább.Elöregszik a FOLYADÉK (igaz W? :)),+van egy olyan tulajdonsága,ha jól tudom megköti a vizet pl.a levegő páratartalmából is.Szóval le kell és punk tum!:) (Én is most fogom.

Előzmény: Proigrivatjel (62358)
Proigrivatjel Creative Commons License 9 órája 0 0 62358

Koszi a visszajelzeseket fekfolyadek ugyben! Az előző szerelom kozolte, hogy szerinte tuti nem kell,mert csak szetszedi a tomiteseket, pedig en többször is rakerdeztem...talan W mester majd segit rajtam :)

Jazzpapó Creative Commons License 10 órája 0 0 62357

Légy szíves rám írni. Köszi.

Előzmény: watchman_ (62344)
opi064 Creative Commons License 11 órája 0 0 62356

Osztom a véleményed, Párom autójára (off tipus: Splash) Goodyear Four Season 4 évszakos gumit vettünk és meglepően jól kapaszkodik havon, viszonylag csendesen fut szárazon és nem igen akar kopni! (3 éve, kb. 30E km elteltével) Budapest, ill. ritkán 20-30 km városközeli utakra használva. 

Előzmény: vetter (62355)
vetter Creative Commons License 12 órája 0 0 62355

Egy kis segítséget,tanácsot szereték adni azoknak akik elítélték a négyévszakos gumikat.Nem kell a legjobb választás azoknak akik kb évi 15000km mennek,és azt is inkább 100km körzeten belül.ÉN Fuldát vettem rá ősszel és tökéletesen teszi a dolgát hóban,jó időben, bárhol.Csak azért mert én is a negatív ítélők közt voltam.Butaság volt részemről!Hely,munka,idő, és legfőképpen pénzmegtakarítás,környezetkímélőbb is.Eszméletlen jó gumi ez a Fulda,másról véleményt mondani nem tudok.

vetter Creative Commons License 12 órája 0 0 62354

Sziasztok!

Na,ma kicseréltem a gyertyákat,gond nélkül.Szakszerűen kifúvattam előtte a szennyeződést,csak az elsőknél volt némi benne.Eddig nem nagyon foglalkoztam vel,hogy hol is helyezkednek el,mert itt írtátok a hátsókhoz nem egyszerű,ezért tartottam tőle kicsit.Azért is írok most,hogy semmiféle gondot nem okozott,nagyon szépen hozzá lehet férni,éngem meg jól félrevezetett ez a vélemény.Holnap itt a váltóolaj is ezután az jön.

Jazzpapó Creative Commons License 12 órája 0 0 62353

Biztos így van, ahogy írod, csak az zavar az egészben, hogy az előző géppel sose volt ilyen gondom. Igaz az automata volt, de akkor is...

Tavaly nyáron még semmi kínja nem volt, pedig volt meleg, és volt Balcsi, meg más út is. Most még éppen csak elkezdődött a nyári meleg, és máris szenvedünk vele.:-(

Nem érdekelne amúgy, hogy menyit fúkál befelé, ha hűtene, de nem hűt.

kóboráram Creative Commons License 12 órája 0 0 62352

A workshop_manual-ban le van írva, mit kell tudnia a klímának.

Mivel a klíma adott hőmennyiséget képes kivonni a levegőből, ezért a kifújt levegő hőmérséklete függ attól, hogy

- milyen a beszívott levegő hőmérséklete

- mennyisége (ventilátor fokozat, szellőzőrések állása)

- páratartalma

Tehát ugyanaz a klíma fújhat be 5-6 fokos levegőt, de melegebb, párásabb időben (különösen magasabb ventilátor fokozatban) teljesen normális, ha csak langyos levegőt kapunk.

(Az ábra az 1-es Jazz-hez való, de a 2-esé is teljesen hasonló. Valószínűleg a 3-as is ilyen.) 

Előzmény: kisfo (62328)
Jazzpapó Creative Commons License 13 órája 0 0 62351

Köszi a tippet. Kipróbálom holnap, mert jobban örülnék, ha maradna a rátett cucc.

Előzmény: watchman_ (62344)
Jazzpapó Creative Commons License 13 órája 0 0 62350

A miénken is így műxik:-)

Előzmény: pigulla (62337)
watchman_ Creative Commons License 14 órája 0 0 62349

Lassan esedékes a 2. évi szervizem, viszont mivel időközben Lengyelországba költöztem, itt hívtam fel a szervizt. Kérdezték, hogy mit ír ki a gép, A vagy B szerviz esedékes-e. Én néztem nagyokat, mondván nekem nem ír ki ilyet. Futottunk pár kört, elmondták amolyan szőke nős stílusban, hogy hol kéne lennie, de nekem ott nincs, erre meg ők néztek nagyokat. Na nem mintha nagyon zavarna, mert egyelőre még képes vagyok fejben követni az olajcsere esedékességét, de azért megkérdem, hogy csak nekem nincs ilyen, vagy más, Magyarországon üzembehelyezett kocsikban sincs?

Fura mert, nem hittem volna, hogy Mo. és Lo. két különböző régió a Honda szemében. A kézikönyv amúgy a 473. oldaltól foglalkozik ezzel a témával "Szervizre emlékeztető rendszer" címszó alatt.

Panzerbear Creative Commons License 15 órája 0 0 62348

Már másodszor cseréltem volna. Két évente optimális.

Előzmény: Proigrivatjel (62339)
wastegate Creative Commons License 17 órája 0 0 62347

Jazz esetében nyugodtan "pupáld meg és tartsd nyomva" ... semmi hókuszpókusz.

A tipushibaként elegetett Jazz ABS vezérlő ( kocka ) hiba nem hidraulikus probléma hanem az elektromos részben makkan meg egy alkatrész ami javítható.

Mellesleg a Jazz is "végez magán" nyomáspróbát, biztosan hallotatok már ismeretlen eredetű zúgást indulás után ...

w

Előzmény: watchman_ (62345)
wastegate Creative Commons License 17 órája 0 0 62346

Bizony ... csak azok nem a rátöltögetős műhelyben dolgoznak.

w

Előzmény: WhirlpoolDoktor (62342)
watchman_ Creative Commons License 18 órája 0 1 62345

Nem tudom, hogy papíron hány évente kell cserélni, de én cserélném.

Itt egy idevágó cikk a TC-ról:

"Aki esetleg nem tudja, a fékfolyadékot illik kétévente kicseréltetni az autóban, négy év elteltével pedig kötelező – Ausztriában például vizsgálják is a műszakin, és ha régi, megbuktatják a kocsit. A modern, ESP-s autókban pedig végképp fontos a csere. És ez az a művelet, amit sufniszervizben, kellő műszerek, szerszámok nélkül közel lehetetlen elvégezni jól. Jöjjön a BoschTechnikus legújabb sztorija a szakműhely paravánja mögül."

https://totalcar.hu/magazin/technika/2011/01/30/pumpald_meg_es_tartsd_nyomva/

watchman_ Creative Commons License 18 órája 0 0 62344

Frissítés után nem tudsz majd semmilyen alkalmazást rátelepíteni, tehát a gyári navon kívül más nem fog rajta futni.

Ha hülyéskedik a tablet, akkor próbáld meg resetelni úgy, hogy nyomvatartod a bekapcsológombot kb 10-15 másodpercig, addig, amíg el nem sötétül a képernyő és meg nem jelenik egy Honda logó.

Előzmény: Jazzpapó (62313)
nerinea Creative Commons License 18 órája 0 0 62343

Személy szerint nem értek hozzá, de emlékeim szerint a kézikönyv három évenkénti cserét írt elő. (A hármasnál (2016-osnál) is ennyi.)

WhirlpoolDoktor Creative Commons License 18 órája 0 0 62342

Vannak ám olyanok is a szakmában,akik nem asztalosból vagy nőgyógyászból képezték ám át magukat

Sajna az ilyen igen ritka aki vágja

Előzmény: wastegate (62341)
wastegate Creative Commons License 18 órája 0 0 62341

Ja ... mindenre is :) pl. sörre bort.

Oszt lössz ami lössz.

w

Előzmény: WhirlpoolDoktor (62340)
WhirlpoolDoktor Creative Commons License 19 órája 0 0 62340

Rá lehet tölteni,nincs akadálya

Rutin kell azért hozzá

Előzmény: egypasi68 (62335)
Proigrivatjel Creative Commons License 19 órája 0 0 62339

Sziasztok! Nektek mi a véleményetek fékfolyadék-csere ügyben? Kb. 4 éve van nálam az autom, 2005-ös Jazz, beletekertem vagy 70 ezret, és felmerült, hogy cserélni kéne a folyadékot is, nemcsak a betétet, tárcsát, de ahány szerelő, annyifélét mondanak...

Gzu01 Creative Commons License 21 órája 0 0 62338

Zsemito Trade. Keress rá! Fényezettet is tudnak.

pigulla Creative Commons License 21 órája 0 0 62337

Sőt, ha a páramentesítőt bekapcsolom, automatikusan indítja a légkondit hozzá.  Legalábbis nálam, GE3.  

Előzmény: Jazzpapó (62336)
Jazzpapó Creative Commons License 23 órája 0 0 62336

Én is így tudom, mert éppen ott voltam, amikor a szerelő ismik is csinálták, egy másik autón. Pára eltávolításra használom én is télen, rendszeresen, mert az a leghatásosabb. Na meg esős időben!

egypasi68 Creative Commons License 1 napja 0 0 62335

Én úgy tudom az autoknál nem is lehet utána tölteni. Kiszívják teljesen ami benne van és a vákun ami feltölti. Ja persze azért mérik a súlyát.  Sokszor szokott az a gond lenni hogy sokáig nem használja valaki a klimát és a tömítések kiszáradnak. Ilyenkor erősebb hangja is lehet és a gáz is könnyebben szökik.

Én télen is szoktam néha bekapcsolni mert a párát sokkal hamarabb leszedi. 

Más:

Tud valaki olyan helyet ahol normális árért lehet beszerezni a hátsó vonoszem takaró fedelét, mert a szervízben arany árban mérik. 2011-es a kicsike. 

Köszi.

Előzmény: Jazzpapó (62334)
Jazzpapó Creative Commons License 1 napja 0 0 62334

"Le kel fejteni a hűtőközeget, és újra fel kell tölteni a gyárilag megadott  mennyiséggel." Ahogy írtad, csakis ez a menet.

Előzmény: opi064 (62333)
opi064 Creative Commons License 1 napja 0 0 62333

Hmm. "Rátöltés? És honnan tudja, mennyit kell ,mennyi van benne jelenleg? Nem tűnik túl szakszerűnek. Le kel fejteni a hűtőközeget, és újra fel kell tölteni a gyárilag megadott  mennyiséggel. ( Pontos adat: vagy valamiféle táblán a motortérben, vagy Autodata, vagy netes klímatöltet táblázat. A klímásnak tudnia kell.)

Előzmény: watchman_ (62331)
Jazzpapó Creative Commons License 1 napja 0 0 62332

Remélem!

Előzmény: watchman_ (62331)
watchman_ Creative Commons License 1 napja 0 0 62331

Ilyenkor a ratoltes garira megy?

Előzmény: Jazzpapó (62330)
Jazzpapó Creative Commons License 1 napja 0 0 62330

Annyi helyesbítés, hogy nem klímás nézte meg és tette oda a a kezét, hanem a Honda szerviz emberkéje, aki amúgy korrekt, és a jövő héten meg is fogja mérni, sőt telefonon mondta, hogy akkor lehet, hogy rá kell tölteni. Eddig ennyi.

Előzmény: kisfo (62328)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!