Keresés

Részletes keresés

CsanHan Creative Commons License 8 órája 0 0 14868

Igen, mi is többször voltunk már június végén (tavaly is), én is nagyon szeretem ezt az időszakot, mert még valóban nincs hatalmas tömeg és az idő + a tengervíz már kiváló. 2017. június 23-án pontban éjfélkor érkeztünk Bibibe és mikor kiszálltunk a Savoy Hotelnél, ahol az apartman kulcsát átvehettük, 28 °C volt! Sajnos idén kicsit csúsztatnunk kellett, mert a fiam előrehozott érettségizik és én is visszaültem az iskolapadba, így vizsgaidőszakom van...

Előzmény: KoRUND (14867)
KoRUND Creative Commons License 22 órája 0 0 14867

Tavaly már mondták, hogy menjünk máshova, de idén kérdezték, hogy mikor megyünk Olaszországba? :)

Mi először aug. vége szept. elején voltunk. Nagyon jó idő volt. Mióta iskolás a nagyobbik fiam azóta június végén járunk. Azt kell mondjam ezek a legélhetőbb időszakok, mert meleg a víz, még nincs tömeg, de nincs 40 fok sem, így nem kell napközben a hűvösbe menekülni.

Előzmény: CsanHan (14865)
dolgozó n Creative Commons License 1 napja 0 0 14866

:) Ez nálunk is így működik. :) 

Előzmény: CsanHan (14865)
CsanHan Creative Commons License 1 napja 0 0 14865

Igen, nagyon érdekes ez, mi is otthon érezzük magunkat Bibiben. Ha jól számolom, akkor idén lesz a 15. alkalom, hogy itt (is) nyaralunk. A gyerekeim gyakorlatilag úgy nőttek föl, hogy ha nyár, akkor irány Bibione. Idén is megkérdeztem, hogy nem akarnak-e másfelé menni inkább, de mondták, hogy csak akkor, ha megyünk Bibione-ba is... :-)))

Előzmény: dolgozó n (14864)
dolgozó n Creative Commons License 1 napja 0 0 14864

Sziasztok! Mi is megyünk, idén lesz a 7.alkalom. Nagyon szeretjük. Az Acapulco apartmanba megyünk mindig. Idén csak annyi a változás, hogy július eleje helyett augusztus végén megyünk. Remélem még jó idő lesz! Mi is próbáltunk már több országot, de Bibione az igazi. :) Olyan mintha haza járnánk. A Bibione Wifi nálunk csak reggel 8-ig zökkenő mentes és este 11 után.

Nitus1988 Creative Commons License 1 napja 0 0 14863

Örömmel olvasom,hogy kezd ujra éledezni az itt nyaralók csapata.

Mi eddig Lignano fanok voltunk. Imádtuk már 4x voltunk ott jóval korábban.Most a gyerekekkel térünk vissza az imádott Olaszországba csak most Bibioneba.Már nagyon várjuk!Remélem ebben a helyben sem csalódunk.Imádom az Olasz éjszakai pörgést ez nagyon hiányzott Horvátban...

KoRUND Creative Commons License 2018.05.15 0 0 14862

Idén lesz negyedszer. Gyerekeknek bejön nagyon.

Előzmény: Zsebeni (14861)
Zsebeni Creative Commons License 2018.05.15 0 0 14861

Hányadszor mentek? Nekem ez lesz a 10. 24 éve voltam először. :) Az sem most volt.

Előzmény: KoRUND (14860)
KoRUND Creative Commons License 2018.05.15 0 0 14860

Én is Görögországot néztem ki, de aztán megláttam az árakat és maradt a jól bevált Bibione.

Horvátország meg már 5 éve is olyan drága volt, hogy azt mondtuk soha többet.

Előzmény: Zsebeni (14859)
Zsebeni Creative Commons License 2018.05.15 0 0 14859

Görögbe is csak buszos utazások olcsók. Horvátországra meg sokan panaszkodnak, hogy nagyon elmentek az árak. Nekem is van több olyan ismerősöm aki olaszba megy nyaralni.

Előzmény: CsanHan (14858)
CsanHan Creative Commons License 2018.05.14 0 0 14858

Én pont az ellenkezőjét hallom, hogy sokan kerülik Görögországot, Törökországot. Én is nézegetem az athéni repülőjegyeket, mert a gyerekek még nem jártak ott, de nem tudom, hogy merjek-e szeptember-októberre már most beruházni, annyi minden történhet még addig... Amúgy az én környezetemből több család is készül Bibionéba, illetőleg Rimini környékére, lányom osztálytársai közül pl. 4 család is Bibiben fog nyaralni.

Előzmény: Padre540 (14855)
CsanHan Creative Commons License 2018.05.14 0 0 14857

Szia!

Igen, én is így indítottam a keresést, aztán, amikor dönteni kellett, hogy mi élvezzen prioritást, akkor mégis alulmaradt a WIFI. De van még időnk, találunk rá biztosan megoldást. Tavaly sajnos naivan azt hittük, hogy a mobilnetünk tökéletesen fog működni, de pechünkre egyikünké sem működött...

Amúgy sajnos van azóta tapasztalatunk, hogy máshol (pl. Tenerife, Martinique) is bizonytalan az internetelérés és a Tk. sem tudja a hiba okát...

Előzmény: KoRUND (14854)
CsanHan Creative Commons License 2018.05.14 0 0 14856

Szia!

Az Európánál foglaltuk a Croce del Sud 5 személyes apartmant. Tavaly voltunk már ebben és nagyon tetszett, mert központi fekvésű; tágas terasza van jó nagy, kerek asztallal; szinte garázs minőségű, sorszámozott parkolóval; szép bútorokkal, LED TV-vel; kényelmes ágymatracokkal... Egyetlen hátránya a WIFI hiánya...

Előzmény: Zsebeni (14853)
Padre540 Creative Commons License 2018.05.14 0 0 14855

Én is észrevettem a nagy csendet.Érdekes,de még az ismerősöm ismerősétől sem hallom hogy Bibionéba vagy akár Olaszországba bárhová készülnének.

A balkán nagyon felerősödött,főleg Albán-Montenegro vonal és ott lohol mögöttük Görög és Horvát.

Mi is Zakynthosra megyünk...

Előzmény: CsanHan (14852)
KoRUND Creative Commons License 2018.05.14 0 0 14854

Sziasztok!

Mi megyünk juni30tól. Én a net problémát úgy oldom meg, hogy olyan szállásra megyünk ahol van wifi.

Előzmény: Zsebeni (14853)
Zsebeni Creative Commons License 2018.05.14 0 0 14853

Szia!

Régen már januárban mindenki fel volt pörögve. Lehet, hogy rajtunk kívül nem megy senki?

Augusztus végén jön valaki?

Ti melyik apartmanba mentek?

Zs

Előzmény: CsanHan (14852)
CsanHan Creative Commons License 2018.05.12 0 0 14852

Sziasztok!

Nagy csönd van a topicban, pedig mindjárt indul a szezon... Mi idén júliusban utazunk ismét...

Tavaly elég gondban voltunk az internet elérés miatt, mert ugyan központi fekvésű apartmanban laktunk, de pont kívül esett a BibioneWifi hatókörén és valamilyen rejtélyes oknál fogva a Tk-os mobilnetünk sem akart működni.

Idén ugyanebbe az apartmanba foglaltunk, mert a paraméterei egyébként nagyon kedvezőek, csak a net kérdést kellene megoldanunk. Arra továbbra sem merünk számítani, hogy a Tk-os mobilnetünk működni fog, mert ugyan már sok órás ügyintézési procedúra van mögöttünk, mégis azóta több külföldi utunkon is azt tapasztaltuk, hogy nem mindenhol működik...

Van valami javaslatotok?

Előre is köszönöm! :-) 

eranikó Creative Commons License 2018.04.19 0 0 14851
Előzmény: Nitus1988 (14850)
Nitus1988 Creative Commons License 2018.04.18 0 0 14850

Szia!

Látom tavaly a Smeraldaban voltatok nyaralni.Idén 6év után mi is visszatérünk Olaszországba,lefoglalva az említett apartmant! Mi 8an megyünk gyerekek felnőttek vegyesen,egy apartmanba az 1-8 típusúba.Leírnád tapasztalataidat ha megkérlek?Parkolás,apartman felszereltsége,bútorok minősége,nagysága.2autóval megyünk de olvasom h számozottak a parkolók....És mivel 8an leszünk izgulok hogy nem lesz e túl zsúfolt az apartman?A parton lehet felállítani bármi féle napernyőt,a gyerekeknek strandsátrat?Mivel 2nyugágy és 1 napernyő alkotja a strandszervizt igy kétlem hogy ott nyomorgunk nyolcan alatta.

Köszönöm ha válaszolsz!

Előzmény: bzsuzsi0128 (14704)
CsanHan Creative Commons License 2018.01.31 0 0 14849

Mi 2006-ban pont Bibione-ban voltunk a foci vb idején, ugyan azóta is voltunk majd minden évben, de felejthetetlen az az éjszaka, ami az után következett, hogy Olaszország megnyerte a vb-t... Mi eddig minden apartmanban elég sok csatornát tudtunk nézni...

Előzmény: stevebi (14848)
stevebi Creative Commons License 2018.01.31 0 0 14848

Köszi az infót. Az az igazság, hogy még picik a gyerekek, őket még nem tudjuk levinni késő esti meccsnézésre, ill. nem is szívesen hagyom ott őket a nejemmel egyedül az apartmanban, egy hosszabbításos meccsen kb. 21-24 óráig. De persze b.) verziónak mégiscsak ez lesz a megoldás, ha mégsem adja semmi a kötelező, nagyobb meccseket. ;-)

Előzmény: KoRUND (14847)
KoRUND Creative Commons License 2018.01.31 0 0 14847

2016-ban az EB idején voltunk Bibionéban, de megvallom őszintén meccset nem a tv-ben néztünk, hanem minden kávézóban, pizzázóban, étteremben ment kivetítőn. És nem szóltak egy szót sem, ha megálltál nézni a meccset. Én örültem hogy megtaláltam a tv-ben a gyereknek a mesecsatornát, többet el sem kapcsoltuk onnan. :)

Előzmény: stevebi (14846)
stevebi Creative Commons License 2018.01.31 0 0 14846

Sziasztok!

A focirajongó, Bibioneba vissza-visszatérőktől szeretnék kérdezni.

Akik labdarúgó VB, EB idején már nyaraltak a korábbi években Bibioneban, nem emlékeztek, hogy az apartmanokban fogható TV csatornákon lehetett élőben nézni a meccseket, nagy a választék az olasz adókat tekintve, vagy csak 1-1 csatorna jön be gyatra minőségben? (tudom, apartmanonként is változhat az elérhető csatornák száma, sőt, évenként változhat, melyik apartmantulajdonos milyen csomagra fizet elő, de mégis valami biztatót mondjatok, még ha értelmetlennek is tűnik a kérdésem....:-))

…Italia1, Canale5, Rete4 a szóban forgó adó, azt hiszem. Ha jól látom, ezek az adók közvetítik az idei foci VB-t:
http://www.goal.com/it/notizie/mondiali-di-calcio-in-tv-tutte-le-gare-in-chiaro-su-mediaset/zqv1brs9czpc19y4t4q00lp3e
http://www.mediaset.it/corporate/televisione/italia/reti/reti_en.shtml

equilibrator Creative Commons License 2017.09.18 0 0 14845

Részvétem. Nekünk előző héten még jó időnk volt, egy nap volt csak rosszabb idő. Hűvös reggelek után dél körül már lehetett strandolni (kb. 24-25 fok lég- és vízhőmérséklettel). A hét vége felé több lett a szél, a hullámzás és a piros zászló, de ez legyen a legnagyobb bajunk.

Előzmény: cseza (14844)
cseza Creative Commons License 2017.09.18 0 0 14844

Milyen időtök volt?Mi szept10-17 ig voltunk,egy napot kivéve(szerda) fürdésre alkalmatlan hideg esős felhős napok voltak.Az idén nagyon nem jött össze a jó idő.

Előzmény: equilibrator (14843)
equilibrator Creative Commons License 2017.09.10 0 0 14843

Szept. elején (3. és 9.) oda-vissza megtettük a szlovén utat, Bp.- Bibione kb. 6 és fél óra (nappal, az útépítések, a szabálykövetés mértéke és a bibionei körforgalmak és torlódás függvényében változó).

Az olaszoknál is volt hosszabb útépítés, és a szlovén szakaszon két helyen (keskeny sávok, sebességkorlátozás, stb.).

subinho Creative Commons License 2017.09.09 0 0 14842

Mi 2009-ben mentünk Szlovénia felé egyszer és utoljára, nagyon rossz volt, csomó útépítés, rendőrök, dugó, így azóta csak Ausztria minden évben, aztán idén megpróbáltuk megint a szlovént. Hát azt kell mondjam, gyors, problémamentes volt.

Ausztrián át sokkal szebb, egy élmény, de sokat jártunk arra, így most inkább a gyorsaságot helyeztük előtérbe. Hajnak 4-kor indultunk Bp-ről és 10-kor már a Miramare kastélyban parkoltunk, alig voltak még. ☺

CsanHan Creative Commons License 2017.08.30 0 0 14841

Valójában idén is a körülmények késztettek arra, hogy kipróbáljuk az utat Szlovénia felé. Péntek éjszakára már ki volt fizetve a szállásunk, amikor úgy adódott, hogy be kellett mennem pénteken dolgozni, így csak délután tudtunk indulni. Igaz, hogy valamivel rövidebb és gyorsabb, de az osztrák táj sokkal szebb. Szóval továbbra is az ausztriai utazást preferálom... 

Előzmény: Omegatd (14839)
CsanHan Creative Commons License 2017.08.30 0 0 14840

Igazából semmi extra dolgot nem tapasztaltunk. Végig autópályán kell menni, gyakorlatilag észre sem veszed és átmentél a határon. Szlovén autópályamatricát a zalakomári INA kúton tudsz venni. Ha van konkrét kérdésed, szívesen válaszolok (ha tudok...).

Előzmény: Batman72 (14838)
Omegatd Creative Commons License 2017.08.29 -3 0 14839

Pedig régebben milyen erőteljesen kardoskodtál az osztrák út mellett és a szlovén ellen...

Előzmény: CsanHan (14834)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!