Keresés

Részletes keresés

prandcenter Creative Commons License 2 napja 0 0 19508

Sziasztok, szép estét!

Tud valaki segítségemre lenni,? Próbált már valaki Varga gombát, és ha igen, melyik terméket, és mi a tapasztalat?

Minden választ nagyon köszönök előre is!

Andrea

B.GY Creative Commons License 3 napja 0 0 19507

Folyamatosan szedem 1 éve.Nem jött ki a sömör.25 mg-ost szedek.A doki mondta hogy szedjek 35 mg-ot de nem látom értelmét.Ha elfogy a 25 ös akkor szedek be 3 darab 10-est.

Előzmény: mama111 (19506)
mama111 Creative Commons License 3 napja 0 0 19506

Lentebb írtad, hogy már 1 éve szeded. Közben nem volt szünet ?  hány mg-ot szedsz be naponta ? és amióta szeded, nem jött ki ?

Előzmény: B.GY (19505)
B.GY Creative Commons License 3 napja 0 0 19505

Nem kérdezi a doki hogy szeretnéd-e szedni tovább a mellékhatások miatt.Legalábbis nekem nem volt ilyen opció :) Neked kell eldönteni melyiket választod.Én a mellékhatást választottam a ps. helyett.Igaz rajtam nem sok ép bőr volt és nem használt semmilyen más terápia.

Előzmény: mama111 (19504)
mama111 Creative Commons License 3 napja 0 0 19504

Nekem kb. 5-6 éve kezdődően mindkét talpélemen  van/volt. Mindenféle vizsgálatot bejártam anno, bármit kaptam semmire nem reagált. Jött, majd leszáradt, aztán közben megint jött-ment és így tovább. de nem terjedt, csak a sarok és talp élen jött-ment. Egy hónapja szedem a Neotigasont. a máj értékem jelenleg kb. ugyan az mint a tabletta előtt. Viszont ahol eddig jöttek, most cafatokban leválik a bőr, de alatta ott az új bőr és nem fáj. Új spori nem jött ki. amit még érzek mellékhetást az orr-szárazság, és ami már elmúlt a szám kicserepesedése, hámlása. Kedden megyek először kontrollra, kíváncsi vagyok a mellékhatások láttán fogom- e kapni továbbra.

Előzmény: B.GY (19503)
B.GY Creative Commons License 4 napja 0 0 19503

Van olyan doki is aki felír mindent.Nem neki lesz baja tőle.Na én ilyenhez nem megyek:) Voltam én is maszek orvosnál,simán felírt volna valamit.Azt nem tudom mi volt,csak annyit mondott nem cukorka :) 

Előzmény: Szeszi50 (19502)
Szeszi50 Creative Commons License 4 napja 0 0 19502

Tudom. De, ha a trexant is felírta pár foltra elképzelhető, hogy ezt is felfogja. Nekem is sok minden után írtak fel ( medrol, trexan, biológiai után)de,most könnyebben felírják az ilyen erős gyógyszereket. Most beszéltem egy ismerőssel akinek magán bőrgyógyász simán felírta a Medrol- trexant egyszerre és csak a fején volt PS. Azért ezen ledöbbentem. 

Előzmény: B.GY (19501)
B.GY Creative Commons License 4 napja 0 0 19501

Azt nem írja fel a doki csak úgy.Kivizsgálás kell előtte.Pár foltra nem is írják fel.Én is csak azért mentem bele mert nagyon durván néztem ki,és megkeserítette az életemet.

Előzmény: Szeszi50 (19500)
Szeszi50 Creative Commons License 4 napja 0 0 19500

Nekem is tönkre ment a hajam tőle, de a májammal több gond volt. Szedj E,C vitamint emelt adagban és vmi hajerosito bogyót is. Egy év mire megerősödik megint. A neotigason nagyon brutál gyógyszer gondold meg a szedését ha nem súlyos a szpori inkább ne kezd el. 

Előzmény: rátótia (19499)
rátótia Creative Commons License 4 napja 0 0 19499

Nagyon köszönöm!

Előzmény: Szeszi50 (19497)
rátótia Creative Commons License 4 napja 0 0 19498

Nekem rettenetesen csúnya volt a tenyerem, vörös, repedezett. Mindezen túl  fejbőröm is nagyon száraz és voltak egyéb ps. foltjaim is. Néhány heti kenőcsös kísérlet után elkezdtem az orvos javaslatára a Trexánt. Szinte óráról órára csodálatos javulást vettem észre. A fejbőrömön nem volt változás. Három hét után rettenetesen el kezdett hullani a hajam. Elmentem a bőrgyógyászhoz és leálltam a tablettával. A hajam azóta is hullik - bár már kevesebb, mint korábban. Mindenesetre a sűrű, erősszálu hajam most ritka és olyan vékony szállú lett, mint a pihe. Szerinted is lehet, hogy a Trexántól? Várható, hogy később kinő még a hajam egy része? Köszi a választ.

Előzmény: hul (18481)
Szeszi50 Creative Commons License 4 napja 0 0 19497

Neotigason tabletta

Előzmény: rátótia (19495)
Szeszi50 Creative Commons License 4 napja 0 0 19496

Én nem szedek gyógyszert, vegetáriánus lettem, végigcsináltam több hónapos méregtelenítést, lemondtam sok ételről, immunerositest csináltam,, gyógyszerek, vitaminok rengeteg minden amit szedek, iszom, eszem és mint írtam sok mindent örökre kizártam az életemből, ,így tünetmentes vagyok évek óta. Lefogytam 25 kilót, sportolok, jogazom, alkoholt sosem ittam. Ja, és a cigit is letettem 30 év után. Teljesen átalakítottam az életem.

Előzmény: mama111 (19493)
rátótia Creative Commons License 4 napja 0 0 19495

Az előző hozzászólásokban írtok valamilyen tablettáról,, ami hasznos volt. Szeretném megkérdezni a gyógyszer nevét. Köszönöm.

B.GY Creative Commons License 5 napja 0 0 19494

Rajtam kívül is használ sok embernek,csak ők nem írnak ide :)A klinikán ott ülnek sorba.A talpam nekem is hámlott tőle meg a tenyerem,de mondta a doki hogy ezek a tünetek elmúlnak.A körmeim is fájtak a télen.Ahogy odaütöttem valahova egyből berepedtek az ujjaim.Aztán egyszer csak elmentek a tünetek:) Most egyenlőre a fülem cseng de az sem mindig.

Előzmény: Szeszi50 (19492)
mama111 Creative Commons License 5 napja 0 0 19493

Köszönöm. és kaptál másik gyógyszert ?   azóta rendbe jött ? egyenlőre csak picit hámlik, a körmeim elviselhetően néznek ki, pár körmom belső sarkánál érzek fájdalmat, mintha be lenne nőve. mintha lenne ott valami hólyag. de nem látom rendesen. elég kövér vagyok. majd veszek nagyítót, hátha azzal meglátom.

Előzmény: Szeszi50 (19492)
Szeszi50 Creative Commons License 5 napja 0 0 19492

Ha csak picit hamlik nem kell vele foglalkozni, nekem a hús is jött vele együtt, vérzett nagyon. A körmödre nem tudok mit mondani nekem a szpori a gyógyszer előtt már leszedte szinte mindet. Menj orvoshoz és majd megmondja mi a teendő. Nekem két hét után már abba kellett hagyni. Te érzed mennyire tűhetőek a tünetek, ha kibírhatatlan akkor hagyd abba ne várd meg a doki időpontját. Szinte senki sem bírja ezt a gyógyszert kivétel BGY :-)

Előzmény: mama111 (19491)
mama111 Creative Commons License 6 napja 0 0 19491

szia Szeszi50!   nekem most kezdett a talpam hámlani. lehet abba kell hagynom ezt a gyógyszert, és 3 körmöm belső sarka is fáj, mintha benőtt volna. most kétségbe estem. Neked miután abbahagytad a gyógyszert,  rendbejött a talpad? és ami miatt szedned kellett volna az hogy áll?  19-én megyek az orvosomhoz, nem tudom mit fog mondani. Lehet ad valami más gyógyszert ? 25 napja szedem. sőt a könyökömön is mintha kezdene hámlani :(((

Előzmény: Szeszi50 (19436)
mama111 Creative Commons License 6 napja 0 0 19490

akkor én lehet nem fogom bírni ezt a tablettát, mert én vérnyomásra, érelmeszesedésre is szedek gyógyszereket, ezen kívül 6 félét, plussz a húgysavasat is. vagyis összesen 8 félét. 

Előzmény: B.GY (19489)
B.GY Creative Commons License 2017.09.13 0 0 19489

Nekem azt mondták a klinikán ne nagyon szedjek semmit a gyógyszer mellé.Perui kovaföldet iszom a vas miatt.Én is 2 havonta megyek vérvételre.

Előzmény: mama111 (19488)
mama111 Creative Commons License 2017.09.13 0 0 19488

Elolvastam. a vasat nem említi, a vérszegénységet sem. viszont a fülcsengést-zúgást igen :) elmentem ma a háziorvosomhoz, azt mondta ez egyértelműen vérszegénység, és Neo-Ferro-Folgammát adott, valamint a húgysavszinre is adott egy bogyót. ezeket szedegessem, és kb. szerinte  1,5 - 2 hónap múlva labor, és úgy gondolja helyreáll minden. remélem ezeknek az újabb bogyóknak nem lesznek mellékhatásai. 

Előzmény: B.GY (19487)
B.GY Creative Commons License 2017.09.13 0 0 19487

Pedig a Neotigason csökkenti a vasat.Azt hiszem talán le is van írva a betegtájékoztatóban.Én nem olvastam el az orvos javaslatára :)Öcsém szed a vashiányra Maltofert de neki Chron-ja van.Nem sok vas marad benne.

Előzmény: mama111 (19486)
mama111 Creative Commons License 2017.09.13 0 0 19486

Köszönöm. Neked nagyon jók az értékeid. milgammát szedek 3 hónapja, abba ott a B12, viszont folsav nincs. Nekem nem nézték a vas szintemet. sztem nekem is a vasszint lehet alacsony. próbálok olyan bogyót keresni, amiben van vas-folsav-és B12. és a milgammát abbahagyom. úgyis nagyon drága volt. meg a céklát olvastam. megpróbálok céklalét inni. A húgysavra meg hátha ír valamit a doki. én nem vagyok csülkös. vega vagyok. csak a körtálcás pick szalámit tudom megenni :)))

Előzmény: B.GY (19485)
B.GY Creative Commons License 2017.09.12 0 0 19485

Nekem 152 a haemoglobin szintem.Húgysavam 339. GOT 21,GPT 19,GGT 25.Nekem csak a vas alacsonyabb a kelleténél 9 qmol/l. A kollégámnak is magas volt a húgysavértéke.Kapott rá valami bogyót.Meg mondta neki a doki hogy ne egyen csülköt meg szalonnát:) Ő meg mondta neki hogy tehát ezeket szeretem :) Egyél folsavat meg B12 vitamint.

Előzmény: mama111 (19484)
mama111 Creative Commons License 2017.09.12 0 0 19484

GPT 21,  GOT 18, GGT 49.  ez a GGT magas. nálam / 0  - 40 /

ami még rossz: eléggé. Haemoglobin   84.   (123 - 153 )  alatt van jóval.  meg a húgysavam is magas:  416  (143 - 339 )

és még a kreatinin is magasabb a határértéknél  92  /44 - 80 /  helyett.

Az  MCV, MCH, MCHC kicsivel a tartomány alatt van

Nem tudom ezek összefüggnek- e vajon a gyógyszerrel.

a többi benne van a ref. tartományban.

a haemoglobin aggaszt.

Előzmény: B.GY (19483)
B.GY Creative Commons License 2017.09.12 0 0 19483

A májfunkcióra kíváncsi. GOT,GPT,GGT,

Előzmény: mama111 (19482)
mama111 Creative Commons License 2017.09.12 0 0 19482

nem tudom a vérképből mire kíváncsi a dokim. nagy labort kért. egyenlőre még nem mondhatom hogy hatott. nekem mindkét lábélemen van, és a bal lábam nagyujján. Újak nem jöttek ki mióta szedem ezt a tablettát, de a régiek nyoma még elég csúnya. nem olvastam el alaposan a leírást, miszerint tejjel jó bevenni.  mióta rájöttem, azóta azzal veszem be. remélem megszűnik a mellékhatása. a szám már oké, már csak az orrom száraz. főleg éjjel. 19-én megyek a dokihoz.

Előzmény: B.GY (19481)
B.GY Creative Commons License 2017.09.12 0 0 19481

Nekem elmúlt a cserepesedés.Pont ma 1 éve szedem.Télen jött ki jobban az ajakszárazság de szerintem a tél is közrejátszott.Hatott már valamit a sömörre? Remélem minden oké lesz a vérképpel.

Előzmény: mama111 (19480)
mama111 Creative Commons License 2017.09.11 0 0 19480

az én szám most kezd cserepesedni tőle, de inkább rojtolódni. meg az orrom ki van száradva de csak éjszakára jön elő.

Neked elmúlt a cserepesedés ? én 22 napja szedem, és most jött ez ki. már 3. napja.  19-én megyek az orvosomhoz, kért nagylabort. azt holnap csináltatom meg.

Előzmény: B.GY (19443)
B.GY Creative Commons License 2017.09.04 0 0 19479

Tényleg rám esett.Lenyitottam a kocsi oldalát és kibillent a konyhaszekrény.Levettem mellel :) Ezt az almás szöget már hallottam én is,de csak rozsdás szögeket találtam itthon :) Iszom a kovaföldet csak lesz valami változás.Áfonyát ettem jó sokáig meg goji bogyót meg a szupercuccnak kikiáltott gyümölcs féléket de semmi nem történt a bőrömmel.Ittam az aloe vera kivonatot meg noni juicét is egy ideig de eluntam.

Előzmény: Szeszi50 (19478)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!