Keresés

Részletes keresés

kivancsi253 Creative Commons License 10 órája 0 0 43083

Még nekem se sikerült, csak néha egy-egy alkalmi próbálkozást látok.

Előzmény: Katka64 (43082)
Katka64 Creative Commons License 26 órája 0 0 43082

Élmény lenne meglesni őket, szoptatás közben, hogy hogyan osztoznak a ciciken.

Előzmény: kivancsi253 (43081)
kivancsi253 Creative Commons License 2 napja 0 0 43081

De! Képzeld, ott voltak, ma reggel találtam meg őket! Nem gondoltam rá, hogy ott keressem őket, mivel nem mászkáltak még ki, épp csak nyílik a szemük, nem is tudnak még rendesen járni... örülök, hogy megkerültek, már meg voltam ijedve, hogy megint valami újabb rejtélyt kell megoldani.

A fotón nem látszik mindenki, mert alul is vannak még, de összesen 28-an laknak a rakáson, az "eltűnteken" kívül. Többségük a vadas különböző árnyalataihoz sorolható, néhány fekete, 2 szürke és 3 foltos.

Előzmény: Katka64 (43080)
Katka64 Creative Commons License 2 napja 0 0 43080

A fotón 19 kicsit vélek felfedezni, bár nem mozognak, mégis nehéz megszámolni őket. Nem lehetséges, hogy az eltünt 5 csöppsėg is ott van közöttük?

Előzmény: kivancsi253 (43078)
papuka Creative Commons License 3 napja 0 0 43079

Én 18-at számoltam :-))

Előzmény: kivancsi253 (43078)
kivancsi253 Creative Commons License 3 napja 0 0 43078

Találós kérdés 1: hová lett 5 kisnyúl Pihe fészkéből??? Hetet fialt, de ma csak kettőt találtam... Patkány vitte el, vagy ő ette meg?! 11 naposak, de nem biztos, hogy ma reggelre tűntek el, utoljára talán a hét elején néztem őket, de akkor sem számoltam, csak láttam, hogy elég sokan vannak és mind mozog. Ők azok, akiket az üregből költöztettem át, Pihe azóta is szépen őrzi a fialóláda bejáratát, a fészek minden nap mozgott, a kicsik csendesen aludtak, éjjelente új szőrt tépett rájuk, nem tartottam hát fontosnak, hogy naponta turkáljak a fészekben.

Találós kérdés 2: hány nyusziból áll a rakás? :))

A nagyobbak, amint ki tudtak jönni a fészekből, vissza se mentek, hanem a sarokban laknak azóta (ez eredetileg Bukfenc fészke volt amúgy). Szépen kijárnak eszegetni, közben azért amíg az anyák esznek, szívnak tőlük tejet is, ha hagyják, szóval innentől kezdve gyakorlatilag mindenki szoptat mindenkit.

Ugri kicsinyei, akiket Foltos fészkébe fialt, jól vannak, ők még mind megvannak, 10 naposak és hatalmasak - bár az a gyanúm, hogy Foltos is szoptatja őket, mert még mindig vadul őrzi a bejáratot, pedig az ő fiókái már rég a "rakásba" költöztek.

Katka64 Creative Commons License 2017.11.14 0 0 43077

Nincs sok nyulam, hatan vannak de szeretem ha tágas a helyük, ami a kėpen látható az 7 férőhely. Van még egy, 3 férőhelyes, ugyanolyan magas mint a kétszintesek de 3 emeletre lett osztva, azt nem igazán szeretem mert nem tudnak felágaskodni benne.

Előzmény: kramoto99 (43075)
kramoto99 Creative Commons License 2017.11.14 0 0 43076

Köszi, ezt tervezem szénazsebnek:)

Előzmény: Ladybee (43071)
kramoto99 Creative Commons License 2017.11.14 0 0 43075

Nagyon jók a ketreceid, és van is belőle bőven:)) Ráadásul még építened is kell ?

Mennyi nyuszid van, rengeteg lehet:)

Amin még agyalok, hogy a vizeletet hogy vezessem el.

Vettem műanyag taposórácsot, a padló felében tervezem, (hátsórész hosszában). De az aklatta lévő lemeznek sajnos előre kellene lejtenie , mert a kutyakenel miatt az ól hátsó részéhez nem férek majd hozzá.

Valószinűleg előre lejtve és ólközépen kivezetve jobb és bal oldalra lesz a megoldás.

A ketrec alatt tyúkok szaladgálnak majd, mert kb térdmagasságnál fog kezdődni és onnan 2 ólsor magasan,.

Előzmény: Katka64 (43072)
kramoto99 Creative Commons License 2017.11.14 0 0 43074

Ponthegesztett hálóban gondolkodom, és apró osztással, hogy rágcsálómentesítsem is. Innen a 0,8-as drótvastagság.

http://foldvari-kerites.hu/adatlap/ponthegesztett-negyszogletes-halo/

A 10X10 mm-es "szemméret" anyaga 0,8 mm-es.

A szénazsebet a két ól közé tervezem természetesen nagyobb "szemmérettel", (egy zseb-két ól)bár ezzel nem tudom ellenőrizni , hogy mindkét ólban egyformán fogyasszanak.

Előzmény: Karel1983 (43070)
Katka64 Creative Commons License 2017.11.13 0 0 43073

Nem volt eddig gondom a pároztatással, 6-7 hetesen választottam le a kölyköket és ekkortájt lettek bepároztatva az anyák. Volt hogy választás előtt vagy utána de az is előfordult, hogy rögtön aznap raktam őket össze Houdinivel. Annak a baknak olyan varázsa volt, hogy a lányok farka felállt tőle. Hasas anyára soha nem mászott rá, olyan volt mint egy terhességi teszt. Néhány napos vemhességet is megérzett, csak körbe kellett szaglássza az anyát. 

Előzmény: papuka (43068)
Katka64 Creative Commons License 2017.11.13 0 0 43072

Én is kėszülök ketrecet készíteni. Kaptam egy rėgi kétajtós fából készült szekrényt, az lesz átalakítva de máskėppen mint az eddigi kreálmányaim. Itt a fórumon lestem el, hogy oldalán állva, vízszintesen kettéosztva praktikusabban lehet kivitelezni. Az ajtót viszont régi ablakból fogom megcsinálni, ahogy már néhány ketrecnél megoldottam, és a rendelkezésemre álló ponthegesztett rácsot fogom használni. 

Így nėznek ki az eddigiek:

a rács osztása 2,5 x 5 cm, az anyag vastagsága kb. 2mm lehet. Ha vennem kellene, valószínű vékonyabb anyagú mellett döntöttem volna, vagy szereznék hűtő rácsot én is. Láttam már többeknėl a csibe hálót is, nincs vele tapasztalatom, hogy mit bír. Attól azért vastagabb anyagút választanék.

Előzmény: kramoto99 (43069)
Ladybee Creative Commons License 2017.11.13 0 0 43071

MÉH telepen hozzá lehet jutni hűtőgép rácsokhoz. Azok igencsak alkalmasak a célra.

Karel1983 Creative Commons License 2017.11.13 0 0 43070

Szia! Nekem téglalap alakú a horganyzott rács, s függőlegesen van a hosszabbik oldala.(Nem tudom pontosan, de kb 2x4 cm-es osztás lehet) A szénatartó az ajtón van, s így könnyebben betudja húzni. Vastagnak nem mondanám, de a "csirke" hálótól vastagabb. 3 év után kezd korrodálódni az a része, amelyiken ürülék áll, a többinek semmi baja. Nem rágja, merev,stb...

Majd a többiek is gondolom leírják, hogy mi a jó. 

kramoto99 Creative Commons License 2017.11.13 0 0 43069

Sziasztok,

Nyúlketrec építés előtt állok, és sokat segítene, ha megosztanátok tapasztalataitokat az ajtóra szerelendő rács terén. (egy hetesek a picik és helyet kell készítenem nekik)

Az ajtó tetőlécből készülne és teliráccsal szeretném megoldemi, de nincs tapasztalatom abban, hogy milyen anyagvastagságú legyen a drót , 0,8 mm vagy vastagabb kell?? Nehogy elharapja, vagy "széttépje" a nyúl.

A mostani drótszövetetre (jelenlegi ól) is ráharap és rángatja.

Köszönöm előre is.

papuka Creative Commons License 2017.11.13 0 0 43068

Én úgy pároztatok, hogy berakom a bakhoz az anyát (vagy annak valót :-)) ) és ha felveszi, legalább 3 alkalommal, akkor tovább nem foglalkozok vele, mert tapasztalatom szerint mindig volt szaporulat. Ha nem volt meggyőző a párzás, 2 hét múlva ismétlés. Ha nem engedi magára az anya a bakot, akkor biztos, hogy van benne apróság. Ha engedi magát, akkor viszont minden alkalommal sikeres volt a pároztatás, szintén 3 egymás utáni alkalmat kivárva (kb 30-40 perc alatt megvan). Azt is lehet, hogy pároztatás előtt megnézed az anya nemi szervét, piros-e. (ha piros az jó!) Ha nem piros, akkor nem érdemes próbálkozni, mert akkor nem fogékony az anya.

Előzmény: Katka64 (43065)
Katka64 Creative Commons License 2017.11.13 0 0 43067

Amíg meg volt Houdini a régi bakom nagyjából 3-5 hetente született egy alom, így jól elláttak hússal de most már azt sem bánnám ha egy napon fialna mind, csak lenne már szaporulat.

Előzmény: Karel1983 (43066)
Karel1983 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 43066

Nálam most van 2 régi, 2 új anya, régiek és a bakok Debreceniek. A 2 réginél van 7-7 db 5 hetes növendék. Tegnap pároztattam, az egyik régi és az egyik új felvette ma is és tegnap is. A masik 2-vel várni fogok egy 3-4 hetet, mert a másik új még lehet nem ivarérett, s így nem lesz egyszerre 30 vágnivaló egyszerre.....

Előzmény: Katka64 (43065)
Katka64 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 43065

Ezek bizony úgy néz ki, hogy üresek, bár ne legyen igazam. Hol az egyik, hol a másik mutatja álvemhesség jeleit.

Előzmény: Karel1983 (43064)
Karel1983 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 43064

Az üres anyák, bakok nálam sem isznak többet. Mikor a  kicsik elkezdenek enni, akkor igencsak megnövekszik a víz, takarmány fogyasztás. Ha nincs kaja, nem isznak, ha nincs víz, nem esznek. Márpedig a cél, minél hamarabb nőjenek meg.

Én akkor veszem ki a tápot az étrendből, mikor már 3 hete külön vannak az anyától. Utána még 1 -2 hónap csak hagyományos étrend felhasználástól függően. Grill, rántani, sütni, pörkölt.... időarányosan ebben a sorrendben.

Előzmény: Katka64 (43063)
Katka64 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 43063

Itt van nálam kölcsönbe egy bak, ő iszik a legtöbbet, napi 4dl-t. Gazdája csak táppal és lucerna szénával eteti őket, ezért nálam is ezt kapja. A többiek 1-2 decit fogyasztanak még a 7 kilós óriásom is. 

Előzmény: Karel1983 (43061)
Katka64 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 43062

Ínycsiklandozó a nyúlkolbász gondolata, eddig még nem szántuk rá az időt és fáradságot, pedig már többen is īrtatok róla. De ami késik, nem múlik egyszer csak össze jön minden hozzá. Jelenleg nyúlhús hiányban szenvedünk

Előzmény: Karel1983 (43056)
Karel1983 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 43061

5-6 hetes növendék csapatnál,ahol vannak 8-10-en és még anyával, ott bizony nálam is elfogy a 2 liter/nap. Lucerna, táp, zab, búza, árpa és alma mellett. Akkor nőnek mint a gomba

Előzmény: Katka64 (43060)
Katka64 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 43060

Ez a víz mennyisėg nálam soha nem fogyott még el egy anyánál és a kölykeinél. Talán azėrt mert sok zöldet, zöldséget és gyümölcsöt etetek velük. 

Előzmény: Ladybee (43054)
Katka64 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 43059

Nem szeretném kedvedet szegni, remélem elvárásod szerint fog működni. Igazából én is drágának találom. Az pedig hogy mekkora, számomra rejtély maradt mivel nem beszélem a hirdetés nyelvét. Én ha használnék önitatót olyat szereznék be amit egy álltalános méretű pet palackkal lehet használni. Volt már itt a fórumon e féléről szó, fotóval is volt illusztrálva, nem emlékszem ki írt róla. Szerintem ennek nézz utánna ha akarsz még több itatót venni később.

Előzmény: Treveri Gall (43053)
Katka64 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 43058

Sajnálom, hogy elpusztult a nyuszid. :-(

Tapasztalatom híján az olvasottakra támaszkodva, arra gondolok hogy az oltást pestorinnal meg kellett volna ismételni 4 hét után. Régebben itt a fórumon is volt róla szó néhányszor, most pedig a kérdésed kapcsán néztem utánna, és ezt találtam:

(Ezt nagyon zárójelben jegyzem meg, mert nem erről az oltásról és nem is nyúlról volt szó, amikor egy állatorvos nekem azt mondta, ha lehetőség van rá, jobb egyszerre egy betegség ellen megelőző oltást adni,mert akkor nem oszlik meg az immunrendszer, /úgymond/ figyelme és erősebb lesz a kialakult védelem.)

Azt viszont már zárójelen kívűl is merem mondani, hogy mindíg van olyan egyed, amelyik nem úgy reagál a védőoltásra, mint ahogy az elvárható lenne. Magyarul, százból egy, az oltás ellenére is megbetegszik, sajnos lehet, hogy ő volt az az egy.

Előzmény: iimi (43057)
iimi Creative Commons License 2017.11.12 0 0 43057

Sziasztok 

Volt egy anyanyulam amelyik tavaly májusi (volt).

Hathetesen kapot Pestorin M. oltást, aztán idén tavasszal megint és most szeptember végén újra, a többi nyullal együtt (többiek jól vannak).

Ez az egy viszont kb. 2 héttel az oltás után megbetegedett, egy nap alatt bedagadt a szeme, a szája a fültöve, aztán begöbösdött pár göb sebes is lett. Állatorvos  látta és azt mondta egyértelműen Mixomatózis és kigyógyulhat belőle de sajnos belédöglött, bár húzta szegény kb. 2 hetet, eszegetett...

Az állatorvos elmondása szerint a Pestorin Mormix oltás az utóbbi időben nem jó. Sok megbetegedés elhúllás van az oltott nyulak között.

Valami vélémény, tapasztalat?  Akár az oltóanyaggal kapcsolatban akár a tünetek tekintetében.

Karel1983 Creative Commons License 2017.11.10 0 0 43056

Igen, játékszer és még olcsónak sem mondható...

2 hete készítettem ismét nyúlkolbászt, 12 nyúl kicsontozva... Mangalica hasaalja szalonnával kevertem és hideg bükkfafüstöt adtam neki. Megint jól sikerült, a család két pofára eszi... :) 

Rövidebbeket meghagytam sütni valónak. Ami már a töltésből kimaradt, azt beletekertem egészben kicsontozott nyúlba, s tettem még bele ementáli sajtot. Isteni volt!

Előzmény: Ladybee (43054)
kivancsi253 Creative Commons License 2017.11.10 0 0 43055

Köszönöm, hasonló nyuszikat kívánok majd neked is! :)

Előzmény: Peti58 (43052)
Ladybee Creative Commons License 2017.11.09 0 0 43054

Ez az itató max. törpenyúlnak, szobai ketrecbe való, télen szétfagy. Nálam a kétliteres palackokat naponta kell tölteni egy anyának és szaporulatának.

Előzmény: Treveri Gall (43053)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!