Keresés

Részletes keresés

Marcsi Balogh Creative Commons License 2023.09.27 0 0 44820

  Sziasztok! 

  Làttam egy videot egy extrem hosszù fülü nyulról . Nagyon megtetszett .ės nem tudom hol talàlhatnàm meg 

  Aki tenyėsztő ès van eladò nyuszija. 

Fijefu 057 Creative Commons License 2023.02.25 0 0 44819

Nálad most mi a teljes létszám?

Előzmény: marcizeg (44817)
Fijefu 057 Creative Commons License 2023.02.25 0 0 44818

Nálam most húsz nyúl ugrál itt, ott. Abból tizenöt növendék. Lassan majdnem két kilósak. Tegnap volt és holnap lesz tizenkét hetes a két alom. Így nekem a március és április egy tucat nyúl szakaszos levágásával fog telni. :)

 

Hamarosan beszerzek egy saját bakot, pannon fehéret, már van két kipróbált anya, és most nevelődik még kettő, azok április közepén lesznek fél évesek és randilányok lesznek.

 

Gyermekeim kívánságára a decemberi alomból négy csak héderelni fog nálunk és túlélő lesz. Barna, barna csíkos, szürke csíkos és mellényes. Ebből kettő bak tutira. Tehát kell nekik idegen vér. :)

 

A fentiek alapján nálam kb. tíz felnőtt nyúl és az időszakos szaporulataik lesznek. Tehát a tíz és ötven között bárhol. Most egy kifutó van és négy ketrec.

 

Kb. hat ketrecet kell még csinálnom nekik.

 

Hülye kis szőrmókok, de finomak!

 

Mixomatozis ellen márciusban oltódnak a maradók, és a helyi állatorvos még nem hallott környékbeli vérzéses betegségről (Dunakanyar), az ellen nem is olt.

 

Előzmény: marcizeg (44817)
marcizeg Creative Commons License 2023.02.13 0 1 44817

Sziasztok jó estét !

 

Marci vagyok Zalaegerszegről 8anyanyúllal tenyészte. 

Ezek keverék nyulak, de meg vagyok velük elégedve.

 

Fijefu 057 Creative Commons License 2023.01.21 0 1 44816

Hármat vágtam ma az ötből. Tizenhárom hetesen a három bak bruttó 8 kiló volt (egy három kilós, kettő két és fél kilós), a végeredmény 4,3 kg lett. Szép a májuk, a hasaaljukból instant cigánypecsenye lett, a kutya felnyalta a vért, a tüdőt és az apróságot (lesütve), a baromfik lecupákolták a beleket, a a nyak, a szív meg a vese, és a bordás részek fele megy holnap levesbe, két hátból és három hátsó combból holnap ragu, a többi mirelit lesz átmenetileg.

A nyúlfejeket elvitte a mentorom a kutyának, mert az enyém rossz néven vette, hogy olyan nyersen néznek rá.

 

Az ötös alomból a két nőstényt hagytam meg, amíg nem ölik egymást és tompák a kések, addig dolcsevitázhatnak a kifutóban.

Előzmény: Fijefu 057 (44797)
satya18 Creative Commons License 2023.01.16 0 0 44815

Sziasztok! Cegléd, Szolnok környékén keresek 5 hónap körüli törpevér mentes bakot ár megjelöléssel!

 

 

japipapi Creative Commons License 2022.12.27 0 0 44814

Szia!

Javaslom, hogy a környéken keresd fel a takarmány értékesítőket, ott biztosan kapsz címet.

Előzmény: araucana (44809)
égbekiáltós Creative Commons License 2022.12.26 0 0 44813

De milyen fajta érdekel?

Előzmény: araucana (44809)
araucana Creative Commons License 2022.12.26 0 0 44812

Köszönöm. Próbálkozom a facen is, de eddig nem sok sikerrel.

Fijefu 057 Creative Commons License 2022.12.26 0 0 44811

Illetve oldalt a keresőbe írd be, hogy Kiskun, de majd 5 éves az utolsó bejegyzés (van telószám is), illetve keres rá Tolnára, onnan meg Katka nyulazott még 4 éve bizonyosan.

 

Ennél közelebbi keresőről nem tudok, én körbekérdezném a környéket, csak itt idén öt emberről derült ki, hogy nyulaznak. Mély a nyúl ürege :)

Fijefu 057 Creative Commons License 2022.12.26 0 0 44810

Üdv. Szerintem ez a fórum nem pörög ehhez eléggé, leült már egy ideje.

 

Én átolvastam az utolsó 7-8 évet, és abban voltak mindenfelől bejegyzések. De ez kb. két hónap. Ettől függetlenül ajánlom.

 

Lehetne még a facebook, vannak nyulas csoportok, tudom, de én inkább lefele jövök onnan, minthogy ott belépjek egy ilyen csoportba.

 

Üdv a Börzsönyből

Előzmény: araucana (44809)
araucana Creative Commons License 2022.12.25 0 0 44809

Üdv mindenkinek. Van itt valaki Kalocsa környékéről, akitől tenyésznyulat tudnék venni?

Fijefu 057 Creative Commons License 2022.12.20 0 1 44808

A hetes alom.

 

Fijefu 057 Creative Commons License 2022.12.15 0 0 44807

Köszönettel a bíztatást, közkívánatra átszámoltam a szaporulatot. Egyik anya nyolcat, a másik hetet nevel. Elhullás nincsen. Utána mindkettő szoptatott is egyet zavarában, majd szépen visszaápolta a fészket. Most nyugiban falatoznak mintha mi sem történt volna.

 

Plusz tegnap befedeztük az öreganyát, mint kiderült három éves. Jövő héten rápróbálunk, sikeres volt-e a randi  Tudom, vágni kéne, de a család még nem engedi. Parlagon meg ne heverjen :)

Előzmény: japipapi (44806)
japipapi Creative Commons License 2022.12.14 0 0 44806

Pedig meg kell tenned mihamarabb a az alom vizsgálatát, mert lehet elhullott állat is, az viszont betegséget okoz. Úgy vizsgált meg, hogy az anyát simogasd meg, akkor kezed átveszi a szagát, nem lesz idegen szag a kisnyúlakon, az anya semmit sem vesz észre. Az anya meg fog ismerni, a késöbbiekben bizalmas Veled, soha sem lesz gondod. 

Én a fialást követően azonnal megszemlélem, ha kevés az alomszám azonnal pároztatom, 100 %, hogy az anya ismét vemhes lesz. Ezt nevezik sűrített fiaztatásnak. Februárban szoktam kezdeni az évi fiasztatásés folyamatosan szaporítok július végéig. Utána pihenő, erősítés. 

Azért is meg kell számolni és ha sok, átteheted másik anyához, ha azonos napon születtek. Jól be kell dörzsölni finoman a kis nyulat a másik alom szőrrel, az anya észre sem veszi, hogy több lett.

 

Előzmény: Fijefu 057 (44804)
japipapi Creative Commons License 2022.12.14 0 0 44805

Nem igazan jó alomnak az avar. Nincs nedvszívó képessége. A széna megfelel, de drága. Alomnak legjobb a szalma. Mert üreges, tehát hőszigetel, némelyik nyúl szívesen eszi is, azonban önmagában kevés a beltartalom, inkább balaszt jellegű. 

Előzmény: Fijefu 057 (44802)
Fijefu 057 Creative Commons License 2022.12.11 0 0 44804

A két előhasi anya rendesen megrakta a fészkét hétközben, és az egyik pénteken harminc napra, a másik mára harminkettőre leellett. Jelenleg bőséges ellátással gyanakodva figyelik minden lépésem. Alomlétszám ismeretlen, gyanús jeleket nem látok, a fészkeket nem piszkálom. 

 

Folyt. köv.

Bölcs Árnyék Creative Commons License 2022.12.09 0 0 44803

Az avarnak, a szénának és a szalmának más-más a fizikája . 

 

Ezért ki kellesz próbálnod őket .

Előzmény: Fijefu 057 (44802)
Fijefu 057 Creative Commons License 2022.11.23 0 1 44802

Mint mondtam, lassan haladok időrendben. :)

 

Ez a falevéllel almozás milyen? Összeszedem az elhullott leveleket (szőlő, barack, ribizli, esetleg a parkból a platán) és ezt szórom le alomnak szalma helyett? Előtte szárítom, igaz? 

Előzmény: japipapi (44604)
japipapi Creative Commons License 2022.11.17 0 3 44801

Oķé, küldöm a nyúlkolbász receptjét.

10 kg kolbászhoz:

  1. 7 kg nyúl hús
  2. 3 kg sertés zsírszalonna
  3. 24 dkg dúrva asztali só ( nyúlhús édesebb, mint a sertéshús)
  4. 20 dkg édes őrölt paprika
  5. 5    dkg erős őrölt paprika
  6. 2    dkg őrölt fekete bors
  7.  1 tk egész köménymagIzlés szerint esetleg kevés szerecsendió őrőlve
  8. 20 dkg fokhagyma 

 

Sertésbél vagy esetleg  mű szalámi bél, vigyázva, hogy levegőtle  és tömör legyen, érdemes néhol gomostűvel megszúrkálni.

Érdemes du. összeállitani, éjszaka hűvös helyen pihentetni, hogy jól össze álljon az íz. Másnap ismét átgyúrni, kóstolás és mehet töltésre. A kolbászokat kiakasztani 1 napig szikkasztani, majd irány a hideg füst. 

 

Majd kifelejtettem, sör vagy bor feltétlenü, de nem a kolbászba! 🤣🤣🤣🤣

 

 

Előzmény: Fijefu 057 (44800)
Fijefu 057 Creative Commons License 2022.11.16 0 1 44800

Hátsó szomszéd, jóhiszemű, segít a helyi nyulasakkal összejönni. Öreg már a nyuszija, az egyik legjobb anyája volt, szelíd, jól nevel. Mondta is, higy ne számítsunk már nagy alomra, 5-6 lesz max. Megaszonta. Hiszek neki. Sztem arra is kiváncsi, mennyire gondolom komolyan, meddig tart a lendületem.

 

A recepteket bőszen kopizom már most is, minden érdekel majd. Lassan megérkezek a fórumon a 2018-hoz, napi 100-150 koment a kapacitásom.

 

Zajlik az élet, tegnap elkészült a savanyúkáposzta, és végre nyugszik a kert is, befejeződött az elrakószezon. Szombaton sörpalackozás tanulófázisban.

 

 

Előzmény: japipapi (44798)
japipapi Creative Commons License 2022.11.16 0 1 44799

Előzmény: japipapi (44798)
japipapi Creative Commons License 2022.11.16 0 0 44798

Mi seljtezés oka? Ha öreg vagy keveset fial, vagy rosszul nevel vagy kannibál stb. Tudd meg, és az szerint cselekedj. Én anyát nem szoktam 2 évnél tovább tartan, 10 - 12 alkalom fialás és utána, kolbász. Az sem jó túlságosan ajnározni, nevét adni stb., mert annál rosszabb kívánni. Nekem ketrecszàm van és kész. Jó az idő, pároztatok is folyamatosan. Jó, mert nincs szúnyog, nincs mixozis. Tegnap előtt vágtam le 2 db növendéket és 1 db süldőt. A 2 db süldö kicsontozott 1,50 kg, sonka présbe szalámi lett. Úgy néz ki, mint a sonkaszalàmi. Mutatom. Ha érdekel a technológia, szívesen közre adom.

Előzmény: Fijefu 057 (44797)
Fijefu 057 Creative Commons License 2022.11.14 0 1 44797

Talán kicsit előbb is. :)

 

Én pár hónapja kezdtem az olvasást és a tartást is kb egyszerre, 2014-től olvasom és 2017-nél tartok a fórumban. Még olvasgatok szakdolgozatot meg minden nyulas weblapot. És hiába olvasunk el mindent, hibákat is el kell követni, hogy tanuljunk. De kevesebb lesz a hiba is mindenesetre.

 

A két fehér csaj randizott múlt héten, decemberben kiderül milyen anyák. A hátsó szomszédnak kiselejtezett anyát nincs szíve levágni, okosabbnak látta felcsinálva átadni. 

 

Íme Nusika és az ő öt 24 napos kicsije. Átlagsúly tegnap 530 g.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: japipapi (44795)
taked Creative Commons License 2022.11.01 0 0 44796

Mennyi most a nyúlbőr felvásárlási ára?

 

japipapi Creative Commons License 2022.11.01 0 0 44795

...... és ha csak az én 884 db bejegyzésem elolvasod, kezdheted a nyúl tartást. :-)

 

Előzmény: kaposznyak (44791)
japipapi Creative Commons License 2022.11.01 0 0 44794

:-))))) 

 

Előzmény: Atyafi Gyarmati (44789)
japipapi Creative Commons License 2022.11.01 0 0 44793

Már ritkán nézem e bejegyzéseket, mert már olyan bődliket lehet olvasni, hogy eszméletlen. Tudom, hogy senki sem születésekor már tudással, de az évek során, - aki lát és nem csak néz -, persze gondolkodik és van fantáziája, egy egy kérdés fel sem merülhet! Azután van rengeteg olvasmányos szakkönyv, van könyvesbolt, könyvtár, sőt minden ismeretet már a világ hálón meg lehet találni. javaslom dr. Holdas könyveit. .... és a nyúl tartás érdekel, e topikban mindent megtalálsz, 44900 bejegyzés, olvass vissza! Szóval semmi nincs ingyen, nem repkednek a sültnyulak.

Lényeg a sorrend! Megfelelő ismeret nélkül senki se kezdjen állattartásba, mert akkor kimeríted valószínűleg az állatkínzás fogalmát!

Ha szaporítani akarsz, minkképpen minden állatot egyedenként és nemenként külön kell tartani! 

Előzmény: kaposznyak (44791)
tizsi_85 Creative Commons License 2022.06.20 0 0 44792

Üdv! Amikor nekem két anyám volt és nem volt pároztatás én is összeraktam őket, így egy óllal kevesebbet kellett takarítanom. Ők is mindig verekedtek. De! Lejátszották a meccseket, tisztázták, hogy ki a főnök, aztán helyreállt a rend.

Előzmény: kaposznyak (44791)
kaposznyak Creative Commons License 2022.06.16 0 0 44791

Üdv.

2db 1 éves nőstény nyulam van. Együtt laktak.2 hónapja az egyiket pároztattuk, született 2 kicsi.

Emiatt el lettek különítve. Most összeengedném az egész brigádot, de a 2 nagy nőstény (főleg a nem pároztatott kezdeményezésére) mindig verekszik.

Mi az oka?

Pároztassam a másikat is, akkor megnyugszik?

Kösz!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!