Keresés

Részletes keresés

csakesz2 Creative Commons License 2018.03.29 0 0 3745

Legjobb tudomásom szerint Érd környékén is vállalnak munkát: Zsola Ablak Kft. +36 70 770 0455, weboldaluk: Műanyag ablakcsere akciósan

Előzmény: álmosbá (3738)
Ablakos Zoli Creative Commons License 2018.03.21 0 0 3744

Szia!

A szerkezetek merevítését a rendszer gyártója határozza meg/írja elő.

A statikai/merevített/dilatációs sorolóknak elég borsos áruk van. ezért akad rá példa, hogy az eladhatóság miatt ezek elmaradnak(nem mindig a kereskedő hibájából, vannak olyan gyártók, akik szinte bármit legyártanak a piacszerzés miatt).

Egy a lényeg:

A Te szerkezetednél már szükség van statikai sorolóra. 

Előzmény: Pomelo75 (3739)
Kriszibacsi Creative Commons License 2018.03.18 0 0 3743

Sziasztok,

mi a véleményetek a Decco 83 ablakokról? Ajánlanátok?

Köszi!

Gabci001 Creative Commons License 2018.03.13 0 0 3742

A JOLA CÉGTŐL SENKI NE RENDELJEN ABLAKOT!!!!!! ELKÉRNEK 5000 FT-OT A FELMÉRÉSÉRT AMIRŐL SEMMILYEN NYUGTÀT NEM ADNAK ÉS NEM KÜLDIK MEG AZ ÁRAJÁNLATOT SEM!!! TÖBBSZÖRI FELSZÓLÍTÁSRA SEM!!!! A PÉNZT PERSZE BENYELTÉk...... Nagyon szomorú, hogy egy ekkera cég ilyet megengedhet magànak a potenciàlis megrendelőivel szemben. SZÉGYEN!!!

Ablak Timea Creative Commons License 2018.03.12 0 0 3741

Üdvözlöm. Nyílászáró forgalmazással és beépítéssel foglalkozó cég vagyunk. Bemutatótermünk Tökölön található. Vállalunk alvállalkozói státuszban is beépítést. Timea Ablak Kft. Ha felkeltettem érdeklődését: timea.ablakstudio@gmail.com email címre várom jelentkezését.

Előzmény: álmosbá (3738)
bobita99 Creative Commons License 2018.03.08 0 0 3740

A 32 dB nem túl magas hanggátlás, sőt, ennél alacsonyabbat nem is nagyon hallottam most gyártott ablakban.

Az emelt hanggátlás úgy 40dB-nél kezdődik, de ha zajos környéken laksz, ennél komolyabb is elkel.

Persze szubjektív az egész.

Előzmény: Bajusz2010 (3728)
Pomelo75 Creative Commons License 2018.03.07 0 0 3739

Sziasztok!

Szakmai segtséget szeretnék kérni a hozzáértőktől.

Panel lakásban erkélyfal csere előtt állok, teljesen laikusként. Három ablak, mellettük erkélyajtó, az ablakok alatt stadur csere. Teljes szélesség 370cm, teljes magasság 260cm.

Kértem be árajánlatokat, van aki nem számol statikai sorolóval, van aki egy darabot tett az árajánlatba, van aki kettőt és van aki hármat. Illetve van aki dilatációs sorolót tett be két darabot. Szakmailag melyik megalapozott? Amit találtam a neten statikai soroló témában, azt elolvastam, ha jól értem, ilyen méreteknél mindenképp kell. Függ a nyílászáró valamilyen paraméterétől, hogy hány darab szükséges, vagy csak a szélesség/magasság függvénye? És ha utóbbi, akkor hány darab kell a biztonságos működéshez, és mennyi az átverés?

Előre is köszönöm, ha valaki válaszol.

álmosbá Creative Commons License 2018.02.16 0 0 3738

Sziasztok!

Ablakcserére keresek megbízható ablakost vagy forgalmazó és beépítő céget Érd környékén (vagy aki vállal munkát erre).

Tudtok-e ajánlani ilyet?

Továbbá tudtok-e jót vagy rosszat ezekről a cégekről?

Fenster plast (Budatétény), Korrektablak (Biatorbágy) Iron glass (windok)?

Köszi

Kisdi Creative Commons License 2018.02.16 0 0 3737

Nem tudom a toktoldóknak mennyi a zajszigetelési értéke, de valószínű nem az üveg a "hibás"... Ha kézi működtetésű redőny lesz felszerelve, akkor a gurtni bevezető furatnál akadálytalanul fog bemenni a zaj. Sajnos ez itthoni saját tapasztalat.

Előzmény: Bajusz2010 (3736)
Bajusz2010 Creative Commons License 2018.02.15 0 0 3736

Még nincs, de tervezek egy aluból készültet. Helye elő van készítve.(Toktoldókkal lett szerelve.) 

Gondolod, hogy jobb lesz majd azután?

Előzmény: Kisdi (3735)
Kisdi Creative Commons License 2018.02.15 0 0 3735

Van redőny az ablakon?

Bajusz2010 Creative Commons License 2018.02.14 0 0 3734

Csak azt nem értem, hogy miért kell mindenhez ügyvédi megoldás? 

Szerintem sokkal többe kerülne pénzben és időben is, mintha rendesen el lehetne intézni.

Pl: az átalakított fogyasztóvédelemmel,vagy üvegcserével.

Előzmény: kiss_atti (3733)
kiss_atti Creative Commons License 2018.02.13 0 0 3733

Ahhoz,

hogy bármit el tudj kezdeni, be kell tudnod bizonyítani, hogy az ablak nem tudja azt, amit állítanak róla.

Ez pénzbe kerül, amit a később - esetlegesen - megnyert perben követelhetsz az alperestől.

Előzmény: Bajusz2010 (3732)
Bajusz2010 Creative Commons License 2018.02.13 0 0 3732

A zaj mérés sem egyszerű..

Egy-két céget felhívtam telefonon, de nem vállalják..

Az ablakosnál is reklamáltam már korábban: az volt a válasza: máshol is tapasztaltak hasonló problémát. Nem értették az okát.

Inkább nem akarják megérteni: hiszen pénzbe kerülne nekik! 

Vagy újra le kellene gyártatni az üvegeket, vagy lóvét kéne visszaadniuk!

Most kíváncsiságból kértem egy üveggyártótól árajánlatot az üvegekre. 

Gondoltam megkeresem vele az ablakost: kicseréli gariban a hibásat, vagy kifizeti-e az új üvegek árát? 

Ha egyiket sem, akkor hivatalos útra lépek! 

Miután nem volt olcsó a beruházás, ezért minőséget kérek! Minden számlára készült!  

Előzmény: kiss_atti (3731)
kiss_atti Creative Commons License 2018.02.12 0 0 3731

HA tudtam volna ajánlani bárkit,

akkor már írtam volna a másik topicban.

Talán a gugliban kéne rákeresni valami hanggátlás-mérésre és kihívni a műszerrel az embert, nyilván pénzért.

Ő meg tudná mondani egzakt mérések alapján, hogy tudje-e az üveg a 32dB-t.

Ha igen, akkor nem az üveggel van gond.

Ha nem, akkor lehet ablakosnál reklamálni - az üveg miatt.

Előzmény: Bajusz2010 (3730)
Bajusz2010 Creative Commons License 2018.02.12 0 0 3730

Ok. Akkor kit ajánlasz?

Előzmény: kiss_atti (3729)
kiss_atti Creative Commons License 2018.02.12 0 0 3729

Ő pont fogja tudni ...

Bajusz2010 Creative Commons License 2018.02.11 0 0 3728

Kérdezni szeretnélek, hogy a beépített (4-18-4-18-4 mm-es Argonos meleg peremes távtartóval) szerelt Kömmerling 76MD ablakom sajnos csak "papíron" tudja a 32Db-s zajszigetelést. (Lakótelepi, házgyári beton a ház fala.)

Magas és a mély hangok is átjönnek az üvegfelületen. A tok zárása, beállítása hibátlan. 

Szerinted mit lehet tenni, hogy az utcai zaj ne szűrödjön be a szobába?  

Előzmény: pajaci (3705)
Jennon Creative Commons License 2018.02.09 0 0 3727

Akkor nem ér semmit, ez a szilós, vagy inkább akrilos megoldás? http://vanegyhazam.blogspot.hu/2012/11/ablakszigeteles-egyszeruen-hazilag.html

Előzmény: kiss_atti (3726)
kiss_atti Creative Commons License 2018.02.09 0 0 3726

Én meg valahol

azt olvastam, hogy szarból is lehet várat építeni.

De nem hittem el, és ehhez nem kérdeztem meg senkit.

:-)))

Előzmény: Jennon (3725)
Jennon Creative Commons License 2018.02.08 0 0 3725

Még egy dolog. Olvastam valahol, hogy úgyis lehet szigetelni ablakot, hogy akrillal körbenyomják, tesznek rá nejloncsíkokat, hogy ne ragadjon össze, felveszi a hézag alakját, s tökéletesen szigetel. Szerintetek?

Jennon Creative Commons License 2018.02.05 0 0 3724

S az az érdekes, hogy mindenhol írják, hogy ilyen rugalmas, olyan rugalmas, de még rugalmatlanabb a kaucsuknál. Ha a festőm nem festi le, én meg figyeltem volna erre, az előző lenne még mindig, s mondom 20 évesek voltak, sehol nem engedték a hideget, csak amikor le lett festve egyszerűen széthullott némelyik. Én is beleestem ebbe a parasztvakításos hülyeségbe. Az is furcsa, hogy jóval olcsóbbak is. Folyómétere volt volt valami 180 forint talán, s az anyag is jóval vékonyabb.

Előzmény: kiss_atti (3723)
kiss_atti Creative Commons License 2018.02.05 0 0 3723

Akkor átverés ez a szilikonos őrület? 

---

Igen.

Előzmény: Jennon (3722)
Jennon Creative Commons License 2018.02.05 0 0 3722

Sziasztok. Ablak témában kell segítség. Még pár hónapja cseréltem le a Sofa bukó-nyiló ablakaimban a nútos szigetelést, de én hülye, a legvastagabb embrió pótló szilikonos szigetelést vettem meg, az ablakot végül is csukni lehet, bár nehezebben, de mintha alig lenne jobb. Aztán ismerős hozott más milyent, szinte olyan ami volt benne gyárilag, nem is szilikon, hanem kaucsuk, de azzal mintha jobb lenne, az ablakot könnyebb is zárni, de semmiképp sem rosszabb a szigetelése. Akkor átverés ez a szilikonos őrület? Vagy az is lehet, amit én is gyanítok, hogy a hideg máshonnan jön, mondjuk a fal-ablakkeret találkozásánál. Nem egy új ablak egyébként.

kiss_atti Creative Commons License 2018.02.04 0 0 3721

Az a tény, hogy az üveg nem párásodik,

nem jelenti azt automatikusan, hogy benne van az argon. Mintegy 40 egyéb összetevőtől függ, mindazonáltal az Internorm valóban egészen kiváló szerkezeteket gyárt, ha csak a magyar viszonyokhoz mérjük.

Előzmény: kjapp (3720)
kjapp Creative Commons License 2018.02.04 0 0 3720

"1., Soha, senki nem fogja megvizsgáltatni azt az üveget

2., Normális gyártástechnológiával persze akár el is képzelhető

3., Kíváncsi vagyok, hány magyar vásárlóhoz tud elkerülni ezen osztrák cég üvege/ablaka ..."

3., Kíváncsi vagyok, hány magyar vásárlóhoz tud elkerülni ezen osztrák cég üvege/ablaka ..."

Internorm: van magyar képviselet, magyar beépítő csapat(ok), nagyon sok ablaka van itt, nálam is pár már hét éve.

"1., Soha, senki nem fogja megvizsgáltatni azt az üveget"

Akkor vizsgálnák, ha megreklamálnám, hogy miért párásodik az az üveg nagy hidegben (nem párásodik, tökéletesen hozza amit ígért már 7 éve)

Előzmény: kiss_atti (3718)
Eltoltszint Creative Commons License 2018.02.04 0 0 3719

Helyes a meglátásod.

3R: 4-16-4-16-4 low-E +Argon
2R: 4-16-4 low-E + Argon

Igazad lehet, hogy a mindennapi pillanatnyi érzet a fontosabb, hiába jön ki a kb. matekkal, hogy nem térül meg soha.

Előzmény: kiss_atti (3716)
kiss_atti Creative Commons License 2018.02.04 0 0 3718

volt olyan minősített passzívház ablakot gyártó osztrák cég,

---

1., Soha, senki nem fogja megvizsgáltatni azt az üveget

2., Normális gyártástechnológiával persze akár el is képzelhető

3., Kíváncsi vagyok, hány magyar vásárlóhoz tud elkerülni ezen osztrák cég üvege/ablaka ...

Előzmény: kjapp (3717)
kjapp Creative Commons License 2018.02.04 0 0 3717

...addig a távtartókhoz töltött Ar elillan ( 12-14 év...

... Egy klímás, aut. váltós, ABS/ESP, stb, stb VW Polo is pont ugyanoda képes elvinni, mint egy klímás, aut. váltós, ABS/ESP, stb, stb VW Passat, de mégis vannak, akik a drágábbat, a Passatot veszik...

Már 8 éve volt olyan minősített passzívház ablakot gyártó osztrák cég, amely 10 ÉV GARANCIÁT vállalt arra, hogy az argon 90%-a az üvegtáblák között marad, tehát náluk a 12-14-éves elillanás valószínűtlen.  

Ez gyártástechnológia és minőségbiztosítás kérdése. 

Előzmény: kiss_atti (3716)
kiss_atti Creative Commons License 2018.02.04 0 0 3716

de a 3R a példádban egy prémium ablak tudása

--

Nos, az alapvető baj itt, ennél a mondatnál van.

Az az üvegezés, ami 3R ÉS 0,8 w/m2K, az egy kókány, "ál" 3R, mert az "tud" ilyen hőszig-t, amelyiknél csak egy low-E réteget gőzöltek fel.

Ha már 3R-ben gondolkodunk, akkor minimum a 4low-e -16Ar - 4 -16Ar - 4low-E rétegrend játszik 0,6 w/m2K-es együtthatóval, de manapság egyre inkább igény, hogy a 15,5 mm-es alu távtartó helyett inkább a 18 mm-es, TPS ( melegperemes) távtartóval szállítsuk az üveget, az az üveg viszont már 0,5 w/m2K-t tud. 

Ezt még lehetne fokozni argon helyett cripton alkalmazásával, de az tényleg a horribilis kategória (lenne). 

Az ilyen számolgatás egyébként sosem vezet messzire, mert mire számszakilag megtérülne a többletköltség, addig a távtartókhoz töltött Ar elillan ( 12-14 év, és ezért is fontos a dupla low-E réteg !!), de nyiéván nem egyszerre, hanem az évek során folyamatosan, ezt a változást viszont nem tudod beilleszteni a képletbe.

Én azt szoktam mondani: üljön le valaki egy olyan teraszajtóhoz minusz 5 fokban, amely kétrétegű üveggel van gyártva és üljön le egy háromrétegűhöz is, érezze a különbséget a hőérzetek között és utána döntsön. Ég és föld a különbség még akkor is, ha forintban soha nem térül meg.

( Egy klímás, aut. váltós, ABS/ESP, stb, stb VW Polo is pont ugyanoda képes elvinni, mint egy klímás, aut. váltós, ABS/ESP, stb, stb VW Passat, de mégis vannak, akik a drágábbat, a Passatot veszik...)

Előzmény: zsigusz83 (3714)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!