Keresés

Részletes keresés

pancer1 Creative Commons License 2018.06.24 0 0 10

,,,Datolyaszilva

pancer1 Creative Commons License 2018.06.24 0 0 9

utolsó

pancer1 Creative Commons License 2018.06.24 0 0 8

próba 4

 

 

pancer1 Creative Commons License 2018.06.24 0 0 7

próba3

pancer1 Creative Commons License 2018.06.24 0 0 6

próba.2

pancer1 Creative Commons License 2018.06.24 0 0 5

próba.

pancer1 Creative Commons License 2001.10.24 0 0 4
Maga a kiállítás a Püspökvárban volt megrendezve.
A vár a város fölé emelkedő hegy tetején trónol, Passau valamely püspöke az öntudatoskodó városi polgárok megrendszabályozására építette.
Eszméletlen meredek falak, több vizesárok, hidak, minden.
Igazán impozáns látvány.
Egy jótanács. Aki igazán jó panorámafelvételt szeretne a városról és a folyókról az a vár mellékhelységének ablakából fotózzon:)).Ugyanis az a vár sarkára lett épitve..

A kiállítás kezdődik a honfoglalóinkal.
Nem sok felirat tájékoztat rá de megemlitik Sankt-Gallent, Heribadot, Augsburgot. Nem mulasztották el megjegyezni azt sem hogy őseink eleinte a német fejedelmek zsoldosaiként jutottak el ide.
Főként helyi ásatásokból származó nyílhegyek, fegyverek, és Mo-ról való ékszerek, vázaltrajzok a mindennapi életből.
Géza fejedelmet, Istvánt külön teremben ismertetik
Az Ennstől visszahúzódó gyepüre bajor telepesek költöztek be.
Gizelláról már említettem milyen tiszetlt.
A következő az Anjou királyok kora, és Zsigmondé.
Ez utóbbi uralkodását, ugy vettem ,észre másként értékelik, mint idehaza. Reformokra törekvő, heves vérü uralkodóként.

pancer1 Creative Commons License 2001.10.20 0 0 3
Úgy tünik a passauiak igencsak törödnek a Város múltjával.
A Városi Tanács épületében fel voltak sorolva a 'Bürgermeisterek', 136x-től egészen máig.
Nem próbálják letagadni az 1933-45 közti időt, az akkori neve is fel van tüntetve, de feltünő hogy 45-től újra szerepel az 1933 elötti polgármester neve ...
Látni lehet a Tanácsháza oldalán a jelöléseket milyen magasra öntött ki a Duna. Volt ott az első emeletig is érő vízszint....Pedig már amúgy is dombra épült az épület..
Nagyszámu a katolikus templom, a Dóm gyönyörű.!!
Ez ugyebár a katolikus Bajorország.

Külön kiemelendő hogy milyen sokra tarják Gizella királyné emlékét. Számos falikép, üvegablak örökítti meg istván leánykérését.
Gizella később özvegyként,1042-ben a helyi kolostorba vonult, és apátnője lett. Sokat jótékonykodott, ezt is megőrzi a helyi folklór.

Folyt. köv.

pancer1 Creative Commons License 2001.10.20 0 0 2
Az volt az igazán érdekes ami valahogy elveszett
miután OK-ot nyomtam.(((
Sebaj majd újra beírom.
A sörökről annyit hogy jobbak mint az osztrák márkák,kesernyéssek(legalábbis az amit megkóstoltam) de drágák.
Sörben Best of Heineken,Stella!
Előzmény: vurugya (1)
vurugya Creative Commons License 2001.10.20 0 0 1
Hahó, csak a tanáros rovatban írtad, hogy nyitsz egyet, gondoltam, megnézem, mit...érdekes...hmmm...várom a bajor sörről szóló részeket...:)

vurugya

pancer1 Creative Commons License 2001.10.20 0 0 0
Hurrá!
Első topicom és sikerült úgy elb***nom hogy én legyek az első!!!!

Nade nem ezért vágtam bele.
Passauról szeretnék írni, ahol most hétvégén jártam.
Elöljárónban annyit hogy Sopronból egy idegenvezető társaság részeként jutottam el.
A fő célunk a 'Magyar-bajor kapcsolatok 1000 éve'
címü kiállítás megtekintése volt.Sajnos csak
márciustól okt.29-ig van nyitva, igy sietnie kell annak aki mág látni szeretné.
Passaut a bajor Velencének is hivják mivel három folyó (Duna, Inn,Ens) is itt folyik egybe.A kis csatornák, kövezett vízpartok és a szűk sikátorok
tényleg velencés hangulatot árasztanak, de itt szerintem vége is a hasonlóságnak.Passau ugyanis meglehetősen meredek dombokra épült,a folyók gyakorlatilag hegyeket folynak közre.
Az időjárás érdekes volt a városon belül.
A folyóparton sétálva 11-körül akár pólóban is meglehettem, de pár perc séta és a szűk sikátorok közt a pulóver és kabát is felkerült!
Az idegenvezető(magyar származású, nagyon kedves volt)szerint a hőmérsékletkülönbség akár 10 C-is lehetett!!!

folyt. köv.

Előzmény: pancer1 (-)
pancer1 Creative Commons License 2001.10.20 0 0 topiknyitó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!