Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Directors5 Creative Commons License 26 órája 0 0 17799

Köszi a segítséget! :)

Végül is ez mellett döntöttem. (VALSPAR 2k epoxy alapozó FP400 DTM). Remélem beválik a termék. Úgy is szükség lesz majd a küszöbökhöz is alapozóként, mert lesz olyan része amit színre akarunk majd fújni. 

Sikaflex 227 tömítőanyag az illesztésekhez.

Előzmény: Ópium Jani (17797)
Atti6909 Creative Commons License 1 napja 0 0 17798

Walkom slim 1.3 fúvókával,made in italy eladó.  Tökéletesen működik,lakkra vagy akrilla ajánlom. Kb 4-5 ször használtam,kifogástalanul működik szépen porlaszt. Ár: 30E Ft. 

Ópium Jani Creative Commons License 2 napja 0 0 17797

A tömítőt általában csak a két, vagy több összeíllesztett lemezhez szoktuk kenni, ezzel megakadályozzuk a nedvesség bejutását, az oxidáció kialakulását. Ha  az egész felületet le kened tömítővel nem  rontod el, sőt a fenéklemez alsó részén még jót is teszel vele. Az impa cuccait én nem ismeremi mint írtam én Besa val dolgozom, de kollégák elégedettek vele. Igazából a gyártók igen hasonló alapanyagokból dolgoznak. Én inkább a 2k-s javaslom, mert epoxi tartalma miatt térhálósodás után a műanyaghoz hasonló bevonatot képez, de az 1k-s termékek is megfelelően teszit a dolgukat. 

Előzmény: Directors5 (17796)
Directors5 Creative Commons License 2 napja 0 0 17796

Szia!

Köszönöm a segítséget! Viszont lenne egy két láma kérdésem. 

karosszéria tömítőt is az egész felületre vigyem fel ugye, ne csak a hegesztési vonalra. Erre amúgy miért van szükség ? Ha nem a tömítőre vinném fel a festéket vagy az alvázvédőt akkor az alapozó ledobná ezeket a felületről ? 

A másik kérdésem hogy az Impa 1099-39998 1k alapozó jó lehet ? Vagy jelentősen jobb lenne az Impa 1091-3781 2k alapozó ? 

Előzmény: Ópium Jani (17792)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 17795

Bulgáriában, és Angliában mehet többel.

Törökország: 70 km/h mindenhol
Bulgária: 100 km/h illetve 70 km/h
Románia: 90 km/h illetve 80 km/h
Magyarország: 80 km/h illetve 70 km/h
Szlovákia: 90 km/h mindenhol
Ausztria: 80 km/h illetve 70 km/h
Németország: 80 km/h mindenhol
Franciaország: 90 km/h illetve 80 km/h
Nagy-Britannia: 96 km/h illetve 80 km/h

https://www.vezess.hu/magazin/2016/02/16/miert-kell-70-nel-vanszorogni-a-kamionoknak-orszaguton/

Előzmény: Peti251 (17793)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 17794

Kössz!

Előzmény: B.GY (17790)
Peti251 Creative Commons License 2 napja 0 0 17793

azt azért hozzá kell tenni, hogy KAMIONNAL ütközött. Pénteken megint fel akarta íratni velem egy sofőr a kamionja sebesség határolóját 95-re. mondtam neki, hogy nincs az a pénz. 89 a limit.

Előzmény: B.GY (17790)
Ópium Jani Creative Commons License 2 napja 0 0 17792

Szia! Csiszold fémtisztára a  javított felületet és környékét. Egy gramm rozsda se maradjon ! Zsírtalanítsd  portalanítsd hígitóval, szilikonlemosóval. Száradás után alapozó. A legjobban én a 2k-s műgyantás alapozókat ajánlanám(én Besa termékeket használok). Fontos a töktökéle száradás, ha van időd akkor legalább 2nap. Kend be szépen az illesztett területeket kívül belül karosszéria tömítővel. Száradás. Kicsit csiszold meg a felületet, de vigyázz, sehol se jelenjen meg a fém, majd jöhet a festék, vagy az alvázvédő, de ezek is portalanítás, zsírtalanítás után. Száradás, kárpit szőnyeg üllések aztán go 

Előzmény: Directors5 (17791)
Directors5 Creative Commons License 2 napja 0 0 17791

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre. 

Az autómnak a padlólemezét itt, ot,t javítanom kellene mert kirohadt. Javítás után mivel kellene lekezelnem mind belül, mind kívül ? Milyen anyagokat ajánlanátok ?

B.GY Creative Commons License 3 napja 0 0 17790

H astra sedan.

Előzmény: pajaci (17785)
Kudam Creative Commons License 3 napja 0 0 17789

Köszönöm 

Előzmény: szilentium2 (17788)
szilentium2 Creative Commons License 3 napja 0 0 17788

A dűzninél keresd a hibát , ott pofázik vissza a levegő . Vagy a tömítés vagy a pisztolytest sérült meg . Vagy csak az a hiba , hogy nincs rendesen meghúzva a dűzni :-) 

Előzmény: Kudam (17784)
maschus Creative Commons License 4 napja 0 0 17787
Előzmény: maschus (17786)
maschus Creative Commons License 4 napja 0 0 17786

Megfelelő erőbehatásra bármilyen autó képes így kettészakadni.

Előzmény: pajaci (17785)
pajaci Creative Commons License 4 napja 0 0 17785

Milyen autó volt ez amelyik így kettészakadt?

https://index.hu/belfold/2018/05/19/halalos_baleset_tortent_a_46-os_fouton/

Kudam Creative Commons License 4 napja 0 0 17784

Sziasztok! Mitől lehet az, hogy felső tartályos pisztoly vissza buborékol a tartályba ? Emiatt akadozva is jön a festék. ...szét szedtem,  kitakarítottam, de nem lett jó. 

Köszi a segítséget! 

mrzpoa Creative Commons License 6 napja 0 0 17783

Sziasztok! Legutóbbi fújásomnál 2k feketét fúlytam 1.4-es dűznijű pisztollyal észterrel higítva gyönyörű tükör simára terült de sajnos elkezdett megfolyni így vissza csiszoltam és 1.0-ás dűznijű pisztollyal normál higítót használva fújtam ki. Így nem folyt meg de beráncosodott a festék, hasonlóan narancsos lett mint az autók karosszériája csak sűrűbben ( a hőmérséklet 28-32 fok volt). A kicsi dűzni okozhatta a ráncosodást, vagy hogy normál higítót használtam ami gyorsabban párolgott a melegben mint az észter és nem volt ideje kiterülni a festéknek?

KisBundi88 Creative Commons License 2018.05.15 0 0 17782

Sziasztok. Az idő szűke miatt be kellene fejeznem az automat, mert küszöb és sárvedő ív javitás volt és már csak a fényezés van hátra. Viszonylag zárt helyen csinálnám, de most esett eső ami jó a por miatt, de magas a páratartalom. Kb 75-80%. Kerdésem, hogy milyen problémákat okozhat ez a fenyezésnél. Metál fekete az autó. A lakk Exlak HS platinum 2k gyors edzővel.

ottogti Creative Commons License 2018.05.14 0 0 17781

Az bázishoz Mopar-t írtam véletlenül. Természetesen Motip az is. 😊

Előzmény: ottogti (17780)
ottogti Creative Commons License 2018.05.14 0 0 17780

Tiszteletem!

Az öreg vasamat javítgatom, spray- vel. Metál szín. Szombaton lefújtam a tükrök műanyag házát. Ahhoz képest, hogy teljesen laikus vagyok, meglepően jól sikerült. A Bázisom colormatik (Mopar), a lakk meg Presto (ez is Motip). A tükröket viszont -egy még régebbről megmaradt- APP spec. S lakkspray-vel fújtam. Tegnap bepróbálkoztam más elemmel (Motip lakkal, mert az APP kifogyott) és meglepődve tapasztaltam, hogy feleannyira sem lett tükrös. A felülete sima ugyan, de olyan homályos... 

Gondoltam, hogy valamit elcsesztem, fogtam egy pléhdarabot és lefújtam (odafigyeltem). Az eredmény ugyanaz lett. Úgy tűnik, mintha a lakk nem jól porladna, olyan furcsán is terül, szinte sehogy. Áttettem az APP szórófejét, de azzal sem lett jobb. Direkt megfolyattam a Motip lakkot, ilyen emulziószerű izé folydogált. Ennyire fosh lenne? Vagy miért tud többet az APP? Megpróbálom majd visszacsiszolni. Milyen papírt használjak? Köszönöm!

Ópium Jani Creative Commons License 2018.05.13 0 0 17779

Sziasztok ! Krómozott felületen megáll a 2k-s műgyantás alapozó, vagy mehet esetleg egyből a szóró rá? 

soldi3r Creative Commons License 2018.05.13 0 0 17778

Kossz mindenkinek. Akkor saccra 3 literrel kalkulalok.

Az egesz jo ar, nekem a bazisra netto 23db ezrest mondtak.

Előzmény: no_holy_shit (17763)
SwissArmy Creative Commons License 2018.05.13 0 0 17777

Szia, küldtem Neked egy emailt.

Előzmény: GOFE (17776)
GOFE Creative Commons License 2018.05.13 0 0 17776

Szia!    Volt már egyszer szerencsém hozzá. Rendesen szét tudnak rohadni.

Előzmény: SwissArmy (17773)
SaInZaTic Creative Commons License 2018.05.12 0 0 17775

Köszi Neked is! Totállux lesz az, gondolom.

Előzmény: mercepor (17774)
mercepor Creative Commons License 2018.05.12 0 0 17774

Van egy profi festekbolt a renault budakalasz mogott, az osszes fenyezomuhely a kornyekrol odajar.

tudtommal ott csinalnak ilyet

Előzmény: SaInZaTic (17766)
SwissArmy Creative Commons License 2018.05.12 0 0 17773

Sziasztok!

Suzuki Jimnyt lakatolt -javított már valaki közületek ?

SaInZaTic Creative Commons License 2018.05.12 0 0 17772

"Nem hiszem, hogy fényképezőgépre gondolt, hanem színelemzőre."

Akkor mondja azt, amire gondol. 

"ő meg egy X éves kitudja milyen állapotú darabból csináljon neked ugyan olyat"

Tisztában vagyok vele, hogy gány lesz az eredmény, éjszaka, 20méterről, csillagfénynél lesz esetleg láthatatlan a szineltérés...de pártizezer ft-ból mégis mi más lenne.

Most nekem van ez az opció, vagy a telibefény, ami a gtk-val határos ennél az autónál.

de ez mind, mind az én magánjellegű problémám, amit mind "magamnak kerestem", a kereskedőnek meg elvileg az lenne, hogy a lehetőségekhez képest igyekezzen kifogástalan szolgáltatást, valami szakmai szinvonalat és udvarias kiszolgálást nyújtani.

Ja nem .... az nem ez az ország.

Előzmény: bexxter (17771)
bexxter Creative Commons License 2018.05.12 0 1 17771

Nem hiszem, hogy fényképezőgépre gondolt, hanem színelemzőre. De azért kicsit gondolj bele a másik oldalba is. Kérsz egy olyan receptet aminek nem tudod az alkotóelemeit, ő meg egy X éves kitudja milyen állapotú darabból csináljon neked ugyan olyat. Milyen márkájú a mintadarabon a festék? Mert két különböző márkának soha nem lesz ugyanaz az eredménye. Ha létezett hozzá színkód, annak hány árnyalata volt? Mennyire fakult meg? 
Amennyiben teljes fújás lesz akkor kérj 3 kártyakészletet, válassz ki egy eléggé közelit belőlük és onnantól lesz ahhoz kódod is. Különben csak problémázni fogsz, hogy a gyökér cég nem képes ugyanazt kikeverni.... 

Előzmény: SaInZaTic (17769)
Paco155 Creative Commons License 2018.05.11 0 0 17770

Nekem még csak egyszer volt rossz tapasztalatom velük, amikor az öreg tulajjal akadtam össze.  Annak már csak a pénz számít. De a fiatal festősrác aki a pultnál szokott állni az ért is hozzá meg lelkes is, még keresi a kihívást.  Meg van nekik színmérőjük, az az aládugós. Tőlem tanksapka fedelet szoktak kérni mindig én meg mindig mondom, hogy kód alapján keverjen. :)

Előzmény: SaInZaTic (17769)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!