Keresés

Részletes keresés

kstcsk Creative Commons License 7 órája -1 0 124784

"Azert Enrique csak nyert egy BL-t, Barca ide-oda azt a sorozatot veletlenul nem nyeri meg valaki, Emery pedig latvanyosan szenved ott. 4 csapattal probalkozott, eddig sose jutott tul a legjobb 16-bol, pedig ebbol 2x a PSG-vel esett ki onnan (mondjuk ebben illik az Arsenalhoz, mar ha egyaltalan ujra BL csapat lesznek valamikor :P)"

Teljesen máshogy látom.

Enrique egy javarészt magától is működő, kitalált gépezetet vett át, a világ egyik legjobb játékosaival, akik a legjobb korban voltak. Rövidtávon, egy nem kifejezetten hosszú sorozatban, lehet eredményt elérni akkor is, ha nem te vagy a legjobb menedzser. Zidane tökéletes példa erre, papíron ő a legjobb, de nyilván nem az, akkor nem úgy szerepelne a ligában a csapat ahogy. Nem lehet elmenni amellett, hogy ennyi döntetlen/vereség még edző nélkül sem lenne szabad hogy összejöjjön -  ez egy kiugró negatív anomália, mint pl. a City 100 pontja szvsz. Az utolsó évére minden hiányossága kibukott LE-nek, és az sem jó ajánlólevél, hogy máshol még nem járt. Ilyenkor joggal merül fel bármely vezetőben a kérdés, hogy vajon Messi (és a többiek) nélkül is tud-e BL esélyes csapatot összerakni.

Emery egyszer a Barca, egyszer a Real ellen esett ki (a Valencia & Sevilla próbálkozását nem érzem fairnek számolni sem), abból az utóbbi kétszer meg is nyerte a kiírást.

Ez nem gáz. Ancelotti és Blanc sem hozta meg az igazi áttörést a PSG-BL projektben, hogy legyen mihez hasonlítani.

Szerintem jó választás volt az Arsenal részéről, Emery igazi fokmérője most következik, bár nincs egyszerű dolga.

Előzmény: Welbeck (124783)
Welbeck Creative Commons License 9 órája 0 0 124783

"Ha nekünk kellene új menedzser, kire ment volna rá Woodward?"

Ez jo kerdes, szerintem maga Woodward se tudja, nem nagyon volt szezon kozben veszelyben Mourinho allasa, vegig BL helyen voltunk.

Ha tippelnem kellene, szerintem Ancelottit hozta/hozna ide, de o szerencsere ugy nez ki megallapodik a Napolival, igy nem kell aggodnunk miatta.

Jelenleg nem nagyon vannak elerheto, sikeres edzok, vagy akik sikert garantalnanak az uj csapatuknal.

Ez is az egyik oka, hogy entolem Mourinho kaphat meg egy szezont, hogy megnezzuk mihez kezd a csapattal, tud-e meg fejlodni vagy ez a plafon.

Azert Enrique csak nyert egy BL-t, Barca ide-oda azt a sorozatot veletlenul nem nyeri meg valaki, Emery pedig latvanyosan szenved ott. 4 csapattal probalkozott, eddig sose jutott tul a legjobb 16-bol, pedig ebbol 2x a PSG-vel esett ki onnan (mondjuk ebben illik az Arsenalhoz, mar ha egyaltalan ujra BL csapat lesznek valamikor :P)

Előzmény: For-dzsi (124782)
For-dzsi Creative Commons License 12 órája 0 0 124782

Ha nekünk kellene új menedzser, kire ment volna rá Woodward? Emery szerintem jó választás. Enrique miben jobb? A barca teljesítmény nem biztos, hogy jó mérce. 

Előzmény: Welbeck (124781)
Welbeck Creative Commons License 13 órája 0 0 124781

Szerintem itt a lenyeg inkabb az, hogy ha az Arsenal ujra tenyezo akar/akart volna lenni, akkor nem Arteta vagy Emery kellett volna, hogy legyen a valasztas, hanem Enrique vagy Allegri (vagy egy hasonlo kaliber, azert oket irtam mert veluk targyaltak). Csak ugye ok dragabbak lettek volna, nagyobb igenyekkel igazolasok teren, igy pedig kenyelmesebb volt a boardnak... 

Előzmény: giornalista (124779)
ironmaiden70 Creative Commons License 13 órája 0 0 124780

Értem amit írsz, és igazad is van.

Csak nem tudok mást írni, ez talán hiba. Ez nem olyan, hogy a szürkét kicsit szürkébbnek látjuk, ez fehér v fekete, aki egy hajszálnyira objektív, az egyféleképpen láthatja csak.

Egyébként 90%-ban abban is biztos vagyok, hogy aki a faszságokat írja, az is tudja, hogy mi a pálya, csak cukkolja a topikot, ezért is írtam, hogy feszkókeltés van.

Előzmény: Welbeck (124776)
giornalista Creative Commons License 14 órája 0 0 124779

érdekes kérdés. Emery szerintem jó edző, bár a PSG-vel mindkétszer szépen elbaszta a BL-t. de az már nélküle is ment az Arsenalnak, nem lesz újdonság. az EL-ben elég nagy spíler, jövőre meglátjuk, mire mennek ott.

annyiból jobb választás, hogy azért dolgozott már sztárokkal. nem egy Guardiola-féle hívó név, de nem is olyan elijesztő, mint Arteta. érted: Arsenal, decline, kevés pénz, szar csapat, tapasztalatlan edző --> ki igazolna oda? így, hogy van egy szakmailag bizonyított, hozzáértő edző, valamivel kisebb a kockázata a felsülésnek, ha valaki az Ágyúsokat választja.

nem hinném, hogy Artetában több potenciál lett volna, mint Emeryben. bár én nagyon nem kedvelem őt, annyira ostoba neve van, szóval nem vagyok objektív :)

Előzmény: Welbeck (124778)
Welbeck Creative Commons License 15 órája 0 0 124778

Arteta 50/50 valasztas lett volna, nagy benne a bukas veszelye, de az is benne volt, hogy bevalik es valami elindul pozitiv iranyba az Arsenal haza tajan.

Emery egy langyos, biztonsagi valasztas, hogy ennel lejjebb mar ne csusszanak, de szerintem vele az is garantalt, hogy felfele se nagyon fognak mozdulni. 

Előzmény: giornalista (124777)
giornalista Creative Commons License 16 órája 0 0 124777

"de a legszebb ebben ahogy ez az egesz lezajlott az agyusoknal."

igen, ez valóban szép :) panic buy, bár szerintem jobban jártak így.

Előzmény: Welbeck (124772)
Welbeck Creative Commons License 17 órája -2 3 124776

Latom atjott a mondanivalom lenyege... :D

Nem az a baj, hogy szidod Lindelofot vagy Pogbat. Hogy szinte allandoan ezt csinalod kicsit unalmas szamomra, de nem zavar.

Az a baj, hogy ha valaki mashogy latja a dolgokat az szerinted sik hulye es csak feszultseget akar generalni, ami nyilvan nem igy van mivel ez egy United-forum, es az termeszetes ha kulonbozo allaspontokat kepviselnek a hozzaszolok. 

Előzmény: ironmaiden70 (124775)
ironmaiden70 Creative Commons License 17 órája -4 4 124775

Én a Cigányt keveset szoktam szapulni, Lindelöf- és Pogba- mániás vagyok inkább. Egyiküknek se kéne itt lennie. (felkészül Shaw)

Előzmény: Welbeck (124774)
Welbeck Creative Commons License 17 órája -1 3 124774

"Nem attól lesz valaki MU drukker, hogy fényezi a szart. Írtam, ezt két dolog miatt lehet tenni, vagy azért, hogy feszkót generálj vele, vagy azért, mert sík hülye valaki a focihoz, és nem tudja, hogy merre van az arra."

Ez aztan a primitiv megkozelites :DDD

Egyreszt, ha valaki nem ugyanazt gondolja mint te, attol meg nem sik hulye. Milyen kurva unalmas lenne ez a forum, ha mindenki ugyanazokat a dolgokat irna le allandoan, nem?

Lehet mashogy latni dolgokat, es amig a szemelyeskedest felre tudjak tenni egyesek, addig jo is ha mashogy latunk dolgokat, mert igy lehet mirol beszelgetni/vitatkozni. Raadasul, azert mert ha valaki kiemel 1-2 pozitivumot, attol meg nem "fenyezi a szart". 

De ha teged ez boldogit, csinalj egy Anti-Mourinho topicot, biztos paran meg csatlakoznanak, es napi 2-3 kommentben mindenki elmondhatna, hogy ez a portugal mekkora szar, kocsog, bukott kis geci. Viszont ez egy United-topic ha jol tudom, ami nem csak Mourinho allando szidasabol all. 

Előzmény: ironmaiden70 (124769)
MU59 Creative Commons License 17 órája 0 2 124773

És attól valaki MU drukker, hogy állandóan Mourinhot és néhány kiválasztott játékost szapul? Komolyan mondom, hozzátok képest FRM  manchesteri fanatikus./ United persze/

Welbeck Creative Commons License 18 órája 0 2 124772

En kifejezetten orulok Emery kinevezesenek mert szerintem nem nagy szam, de a legszebb ebben ahogy ez az egesz lezajlott az agyusoknal.

Eloszor probaltak Enrique-t vagy Allegrit elhozni, de ok nem talaltak eleg ambiciozusnak az Arsenal vezeteset, es igazan meg se akartak fizetni oket... Erre elkezdtek targyalni Artetaval, ami ugyan rizikos valasztas lett volna, de a szurkerek koreben nagyon nepszeru mivel imadtak a spanyolt. Csakhogy Arteta garanciat kert arra, hogy beleszolhasson a klub igazolas-politikajaba. Ugy tunik ez nem tetszett a vezetesnek, es 3-4 nappal ezelott eloszedtek Emery-t - aki amugy egy szot se beszel angolul -, es mar meg is egyeztek vele.

A Sevillaval ugyan nyert 3 EL-t, de a bajnoksagban sose tudta oket bevinni a legjobb 4 koze, pedig ott azert konnyebb ezt kivitelezni mint Angliaban. A PSG-nel korlatlanul kolthetett (ami az agyusoknal nem lesz), ennek ellenere amiert odavittek (BL-gyozelem) nagyon messze volt, raadasul elozo szezonban meg a bajnoksagot is elbukta. Az o kinevezese azt az uzenetet sugallja, hogy az Arsenal vezetesenek tokeletesen megfelel az 5-6. hely a bajnoksagban es az EL, es az edzo nem nagyon szolhat bele az igazolasokba. Vissza fogjak meg sirni Wengert. 

Előzmény: giornalista (124768)
ironmaiden70 Creative Commons License 18 órája -1 0 124771

Mondjuk ez így volt tényleg, egy másik nicken, amit kibasztak a Fradi topikba írtak miatt, én is elküldtem a faszba minden héten. Most abszolút jól látja a dolgokat.

Előzmény: kstcsk (124770)
kstcsk Creative Commons License 18 órája 0 2 124770

Akkor a dolgok mindig sötétek, már SAF idejében sem csinált mást.

ironmaiden70 Creative Commons License 19 órája -2 3 124769

Nem azért látja sötéten a dolgokat, mert személyeskedni és vitatkozni akar, hanem mert a dolgok sötétek.

Nem attól lesz valaki MU drukker, hogy fényezi a szart. Írtam, ezt két dolog miatt lehet tenni, vagy azért, hogy feszkót generálj vele, vagy azért, mert sík hülye valaki a focihoz, és nem tudja, hogy merre van az arra.

Előzmény: jack B. (124767)
giornalista Creative Commons License 19 órája 0 0 124768

közben az Arsenalnál Emery lett az edző. jobban örültem volna Artetának... karcos lesz ez így, hogy gyakorlatilag az összes riválisnál felkészültebb edző dolgozik, mint nálunk.

jack B. Creative Commons License 20 órája 0 1 124767

"na most érted :) ezzel gyakorlatilag elismerted, hogy nem vitatkozni akartatok, hanem vélt dolgok miatt belém kötni."

á, egyáltalán nem. csak arra céloztam, hogy amikor totálisan elfajult személyeskedés irányába a vita, és a frusztrált, negatív éned került terítékre, azzal próbáltuk jelezni, hogy valószínű azért is láthatod ilyen sötéten a dolgokat.

köszönöm én is egyébként az elnézésedet, örülnék, ha élhető lenne a fórum a továbbiakban. bár ezerszer olvastam már ilyen sorokat, elnézéseket az elmúlt 10 évben, csak mindig más személyek kapcsán. remélem, ezegyszer igazzá is válik.

Előzmény: giornalista (124761)
giornalista Creative Commons License 20 órája 0 0 124766

jól beszélsz szerintem is. maximálisan egyetértek.

tavaly év végén elfogadott érv volt itt, hoogy "az EL miatt feladtuk a bajnokságot", egyúttal bevallva, hogy nem bírtuk a két frontos terhelést, ahol az egyik front a Celta Vigo meg az Anderlecht voltak. teljesen érthetetlen volt számomra, hogy ez miért mentség a gyenge bajnoki szereplésre, és miért nem felháborító ez egy ilyen klubnál, azok után, hogy átigazolási rekordot döntöttünk a nyáron, és társai.

na és most nem írtom tovább az egy oldalt, úgyis tudjátok, mit gondolok.

Előzmény: Az_Mindegy (124762)
hend_erson Creative Commons License 21 órája -2 0 124765

Szerintem ne higgy el mindent, amit a neten írnak/mondanak ;)

Előzmény: jack B. (124756)
halottcash Creative Commons License 22 órája -1 0 124764

Dicsak!

Izé!

Öööö ...

Kalapot érdemelsz!!!

Tudod vannak, amiket nem lehet másképp nyomatékosítani, csak így-szerintem!

Előzmény: ironmaiden70 (124759)
halottcash Creative Commons License 22 órája -1 1 124763

5*!

Remélem odáig hallatszik a vastaps(om)?!

Előzmény: Az_Mindegy (124762)
Az_Mindegy Creative Commons License 22 órája 0 5 124762

Egy dolgot le kellene szögezni :

A MU a világ egyik legnagyobb klubja - egyuttal az egyik leggazdagabb is.

Amikor azt nézzük, hogy van e fejlődés, pozitivum v topog a klub egyhelyben akkor ehhez kell viszonyitani.

Ami fejlődés, szép dolog jó dolog egy középcsapatnál vagy egy nem premier ligás csapatnál az a MUnál (egy topcsapatnál, gazdag klubnál) semmi v éppen visszafejlődés, bukás.

A MU az utóbbi években közel 1 milliárd eurot v fontot (fene se tudja már számon tartani, hogy mit) költött játékosokra, edzőkre - úgymond csapatépítésre.

Ennyi pénzből teljesen mindegy, hogy a helyezése hatodik, ötödik vagy épp második, harmadik.

Ennyi pénzből teljesen mindegy, hogy mennyi kapuralövést csinál a csapat az előző évhez képest, mennyit passzolgat, mennyi gólt kap stb.

Ezen a szinten - és ennyi pénz elköltése után - 2 dolog jelentene fejlődést :

1. Ha szar a játék, akkor az legalább mutatkozzon meg eredményességben.

2. Ha nincs eredmény, akkor legalább legyen jó játék, olyan foci, amit nézni tud az ember.

A világ legnagyobb klubjával mi lehet az eredmény: bajnokság v BL. Egyiket se nyertünk egyik évben se.

Azaz az eredményeség Moyes évéhez képest semmit se változott. Ugyanugy a futottak még kategóriában van a klub.

Játék: egy nézhettelen szar az egész, amit művel a csapat, semmi elképzelés, ötletteség nincs a támadójátékban. Rombolás és védekezés. A rengeteg passz és labdatartás itt egy dolgot bizonyit csak : nem tudnak a játékosok mit kezdeni a labdával, adogatnak egymás közt és ennyi.

Ugyanakkor ott vannak az ellenpéldák Chelsea, Mcity, Liverpool (csak angol csapatokat nézve) ahol az elmúlt években megvalósult valami ezezekből a dolgokból. Chelsea. Mcity hullámvölgyek -de azért van bajnoki cim.

Liverpool ha nem is nyerik esetleg meg most a BL döntöt, de olyan focijuk van, amit élvezettel néz egész európa. Ott van bennük a potenciál, hogy bárhol képesek bárkit megverni - nem bekkelős 1 gólos győzelemmel, hanem látványos támadójátékkal gólzáporos meccsen.

A MU ezekből egyiket se tudja felmutatni.

Egyszóval: a MUnál felesleges érveket hozni azon, hogy miben fejlődött a klub. Mert azon a szinten ahol a MU van illetve lennie kellene semmit se csinált az elmúlt években.

Lehet hozni mutatókat, hogy most ebbe jó, vagy abba jó- De azok a mutatók teljesen lényegtelenek abban a tekintetben, hogy a Munak ekkora erőforrás ráforditás után hol kellene lennie.

giornalista Creative Commons License 23 órája 0 0 124761

"amivel magadat akarod beállítani szentfazéknak"

igen? 

nem. ha valamit, hát ezt tucatnyiszor leírtam már. többek között az előzmény hsz-ben is említettem. véletlenül sem szeretném, hogy úgy értsétek, hogy magamat akarom sajnáltatni, vagy simogattatni, mert a legkevésbé sem. ahogy írtam: mindenki cipeli a keresztjét. természetesen továbbra is bárki gondolhatja úgy, hogy én egy geci vagyok és elűztem a legokosabb fórumozót. tiszteletben tartom ezt a véleményt is. de úgy voltam vele, hogy azért leírom, hogy nézett ez ki az én szemszögemből.

"nem is Mourinho elleni véleményed miatt baszogattunk, kerestünk okokat az irtózatos nagy faszságokra, hanem a negatív látásmódodra akartunk rávilágítani"

na most érted :) ezzel gyakorlatilag elismerted, hogy nem vitatkozni akartatok, hanem vélt dolgok miatt belém kötni. pontosan erről beszéltem. nektek nem tetszett, ahogy szerintetek gondolkozok (például folyamatosan összekevertétek a szkepticizmust a pesszimizmussal), a véleménnyel nem is (nagyon) foglalkoztatok. nálad pl. különösképpen megfigyelhető volt, hogy akármit írtam, rákontráztál az ellenkezőjével. így jutottunk odáig, hogy megkérdőjelezted, hogy a Red Wall klasszisokkal jobb volt-e, mint a mai védelem. amit szerintem furcsa vitatni, számok, eredményesség és játékosminőség alapján is, de persze megteheted. csak nekem olyan érzésem volt, hogy ott megszokásból "érveltél" ellenem. aztán lehet, hogy rosszul látom :)

"én szeretnék elnézést kérni minden miatt, nyilván"

erre nem számítottam, de köszönettel elfogadom. nekem is van miért elnézést kérnem, szóval elnézést. remélem, a jövőben egymás véleményével, és nem pedig a vélt személyiségével fogunk vitatkozni. arra mindig nyitott vagyok, veled is, bárki mással is.

Előzmény: jack B. (124757)
kiCkWhY Creative Commons License 23 órája 0 1 124760

Lehet ez a véleményed, le is írhatod egyszer-kétszer, de naponta megy a sírás 2-3 embertől, hogy szar Mourinho. Oké rendben értettük elsőre is a gondolatod, de attól, hogy naponta kell feleslegesen ezeket olvasni még mindig kurvára Ő marad az edző. A probléma másik fele, hogy ha valaki máshogy gondolja akkor az egy idióta gyökér és ebből oldalas hasztalan viták születnek, aminek csak sértődés a vége. 

Előzmény: ironmaiden70 (124758)
ironmaiden70 Creative Commons License 30 órája -2 2 124759

Én kérek elnézést, gyanús volt, hogy nem lehet valaki ennyire paréj, de semmiképpen nem vicces úgy írni, mint egy gyogyós, még poénból sem.

Előzmény: halottcash (124755)
ironmaiden70 Creative Commons License 30 órája -2 1 124758

De hát tényleg szar minden. Aki mást ír, az vagy direkt kelti a feszkót vagy sík hülye a focihoz. Mind a kettő csúnya dolog egy ilyen topikban...:-)

Előzmény: kiCkWhY (124753)
jack B. Creative Commons License 1 napja 0 1 124757

"voltunk páran, akik elég hamar átláttunk a Mourinho-kamun, ám azok, akik nem, finoman szólva megkérdőjelezhető stílusban reagáltak erre. nyilván amikor a Mourinhóról alkotott lesújtó véleményem miatt az elmeállapotomat és a vélt magánéletemet veszi elő vihogva néhány topiktárs, nálam is megszalad idővel a ceruza"

ez egy vélemény, vagy igaz vagy nem. és kurvára nem azzal volt a baj, hogy ezt megkérdőjelezted, de én nem szeretnék többet vitatkozni. nem is Mourinho elleni véleményed miatt baszogattunk, kerestünk okokat az irtózatos nagy faszságokra, hanem a negatív látásmódodra akartunk rávilágítani. ha ilyen vagy az életben is, oké. ha nem, akkor valami probléma van fejben. 

én szeretnék elnézést kérni minden miatt, nyilván, csak most megint leírtál valamit, a te szemszögedből, amivel magadat akarod beállítani szentfazéknak. ebből lett elege nistelrooijnak, meg sokaknak a topikban, akik ettől függetlenül nem lépnek le, csak nem írnak már.

Előzmény: giornalista (124745)
jack B. Creative Commons License 1 napja -3 1 124756

de én azt nem értem, minek erőlködsz ezzel a sok nickkel. meg mikor belinkeled magadat valahová E/3. személyben. én hinni akartam benne, hogy a hisztis, attention whore manutdfanaticsos korszakodat kinőtted huszonakárhány évedre, de minduntalan elborzaszt, mennyire tizenéves szinten mozogsz. pedig tényleg tudsz szerintem korrekt beszélgetéseket megejteni, csak valahol félremegy az egótól.

Előzmény: hend_erson (124747)
halottcash Creative Commons License 1 napja -4 2 124755

Najó, hagyjuk egy kicsit a vicceskedést!

Előbb gyorsan a helyesírási versenyről:aki nem nem ért meg pár szándékos hibát (  írogassa  ...  fényesiccsük ), annak szépjónapot nyak felett!

55 évesen, 14 évnyi más fórumon eltöltött idő után ide beköszönve, azonnal ugrottak a keselyűk, h "mit keres itt egy biciklista?"!!

Ohh bmg, vhol el kell kezdeni. Arról nem beszélve, h egy politikai, és teniszes vita  miatt 1.5 ezres nikkek mentek a kukába, nem nevesítem, h kinek köszönhetően.

Ezek mellékes dolgok.

Ellenben miért is nem lehet véleménye bkinek egy csapatról, játékosról, muringyóról?

Sanchez okán írogattam az Arsenálosba, most meg ide. (de mi ezzel a baj?)

Meg a kókler MOURINHO "májsztro" okán.

Rühellem!

Mit csinált a Dinamóból, az Interből, nem beszélve a Realról, ahol szó szerint meggyűlölte a saját közönsége?!

Bocs, de ő nem focit akar csinálni, mint mások pl a T'ham-nál az idén, a Pool-nál az idén, hanem évek óta abból él, h tönkre teszi a játékot, a szórakozást ..., az ellenfelet, az ellen edzőjét.

Egy komplett elmebeteg, aki ráadásul ki nem mondaná, h "hibáztam"!!

Akinek ez a faxkalap szimpatikus, reggelizzen vele ..., ámde eközben a csapat NEM CSAPAT, az elköltött csilliómillió Font ellenére sem.

Egy SAF után maximum udvaribohóc lehet, ennyi.

Amikor lenullázza a kedvenceteket, akkor is elnézőek lesztek vele? Vagy majd akkor lesz mindenki tks, amikor kirúgják a pichába végül?

Aki ezeket leírja nem ért hozzá?

Nem látott meccset 70-ben, 80-ban, 90-ben, tavaly, tavalyelőtt ..., hanem csak egy pöcs biciklista.

Aham!

Előzmény: giornalista (124745)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!