Keresés

Részletes keresés

musicus2 Creative Commons License 2023.11.20 0 0 50

Kefirgombát adok, a XII. kerületben az Önkormányzat közelében. Mail: kalmopiren2kukacgmail.com. Folyamatosan termelődik, ingyen kaptam, ingyen adom. Postázok is, ha igény van rá, postaköltségért. Hogy egészséges-e? Nekem megszüntette a refluxomat. (Nem csak nekem)

fitten_élni Creative Commons License 2019.11.15 0 0 49

Én a kaukázusi kefirt imádom! Finom is, egészséges is... : )

apeeng Creative Commons License 2019.11.01 0 0 48

Próbálkoztam házi tejjel... az első héten még jónak nézett ki, de aztán kezdett fura lenni..légy volt a tejben, vagy ha nem az, akkor piszokdarabkák, nem volt rajta annyi zsír, mint az első héten...úgyhogy maradt az áruházi 3.5%-os. (nem olyan, mint a frissen fejt tej, de legalább szteril>nek mondják<, ami nem megvetendő)...ebből fél liter reggel....e mellet napi egy db 150 gr-os dobozos kefírt simán betolok.

balacy Creative Commons License 2017.07.12 0 0 47

Elpusztult a japán gomba állományom. Így keresek olyan kollegát, akitől vehetek vagy kaukázusi kefir gombáért tud küldeni... Postán mert vidéki vagyok.

 

Ha van, akkor NE az itt megadott címemet, hanem ezt használd: traderforum@pr.hu

apeeng Creative Commons License 2017.06.27 0 0 46

Már csak az a kérdés, honnan veszek  olyan tejet itt a nagyfaluban, ami megalszik pár nap alatt. Ezek a dobozos, meg mindenféle csodák televannak  hosszanelállítós valamivel..   abból pedig nagyon nem lesz aludtej....   vagy igen?

 

addig is bótban veszem az aludtejnek láccó kefírt/joghurtot.

Előzmény: marcsi1990 (45)
marcsi1990 Creative Commons License 2015.01.09 0 0 45

Van újra kefírgombám! 
Írjatok! 
 azigazikefirgomba@gmail.com -ra!
vagy schullermaria90@gmail.com

https://www.facebook.com/azigazikefirgomba

Gomoku Creative Commons License 2014.03.27 0 0 44

A jótkurosok is szeretik a kefirt,mint ahogy én is.

Előzmény: SZ.I. (14)
taptapo Creative Commons License 2008.10.21 0 0 43

Kedves kefiresek!

Él még valalki ezen a topikon?

Kaptam kefir gombát és csinálom a kefirt, házitejből. Forraljam vagy jó langyos nyersen is?

Nagyon jó íze van, szeretem, de nem tudom jó csinálom-é?

üdv taptapo

Törölt nick Creative Commons License 2005.08.10 0 0 42
Mátratej kefír mostmár a Milli, új csomagolással, drágábban és teljesen más összetétellel. Annyira mással, hogy nem is veszünk többet. Jelenleg a sole féle tesco gazdaságos kefir a legjobban hasonlító a régi mátratejeshez, simán kipukkan a doboz pár nap után, a millié már nem. Kár érte.
Előzmény: Hayloft Ezekiel (21)
Ghanima Creative Commons License 2000.09.06 0 0 40
Na, tessék! Ilyen hatással volt rám... :-))
vagyom olyasmit...
Előzmény: Ghanima (39)
Ghanima Creative Commons License 2000.09.06 0 0 39
Én vagym egy heroina!!!
Tartottam magam szokásomhoz, hogy lehetőleg mégse csepüljek olyasmi, amiről nincsen fogalmam, ezért vettem egy doboznyi Activiát.
A véleményem: brrrrr! Kettő db körömnyi barack ázalék, rengeteg mazsola, és felismerhetetlen fajtájú, ázott állagú gabonapelyhek. Én soha többé!!
De ez persze csak az enyém vélemény...
üdv,
Ghanima
Ghanima Creative Commons License 2000.09.05 0 0 37
Köszönöm az ötletet, csak az a baj, hogy a Danone általában meglehetősen drága, és nagyon karcsú adagokat nyújt érte cserébe. Mindenesetre ránézek.
üdv,
Ghanima
Előzmény: a n y w a y (36)
a n y w a y Creative Commons License 2000.09.05 0 0 36
Ghanima: a Danone Activiából (bifidus satöbbi) az egyik magos (asszem barackos & magos), jó is nagyon! Akkor már ketten vagyunk rá, vegyünk jó sokat, hogy lássák, van kereslet!! :D
Ghanima Creative Commons License 2000.09.05 0 0 35
Ejnye, ejnye, ennyire elragadott volna a hév?? :-))
Természetesen: csíráztatott és rozs
Bocs!
Előzmény: Ghanima (34)
Ghanima Creative Commons License 2000.09.05 0 0 34
Kissé megcáfolva saját magam korábbi hozzászólásást, hehe:
Tud-e valaki olyan gyümölcsjoghurtról idehaza, amelyikben vannak magvak. Ti. A Zott-féle Yogobella sorozatban volt egy "hatmagvas", de eltűnt a piacról. Ma fölhívtam a mo-i forgalmazót, a Nowaco Hungary Kft-t, ahol azt mondták, hogy főleg vidéken (!!!) nem volt rá kereslet, ezért már nem forgalmazzák a továbbiakban.
Egyrészt: szomorú, hogy - szerintük - a vidék nem eszik "magvas" joghurtot.
Másrészt: Budapest - szerintem - van akkora piac, ahová érdemes lehetne beszerezni ilyet is.
Harmadrészt: tud-e valaki hasonló, sokmagvas joghurtról Mo-on? Én Skóciában (haj-haj!!) kedveltem meg nagyon ezeket, végre találtam idehaza a Yogobellát, erre ez történik :-((((
Negyedrészt: netán próbálkozott már valaki azzal, hogy csíráztatot magvakat (búza, rosz, árpa, stb.) csak úgy beletett gyümölcsjoghurtba?? Az az igazság, hogy én még azt sem tudom, hogy ha csíráztatok magvakat, akkor azokat hogyan kell fogyasztásra alkalmassá tenni? Láttam már ilyen csíráztató tálkát, vagy mit, de gyakorlatilag hogyan kell elbánni a végeredménnyel? Egyenként kiszedegetni őket, vagy "önthető" állapotba kerülnek pár nap után? Le kel őket mosni? Meg kell várni, amíg zöldjük is lesz??
Bocsánat, e 4. pont kissé tán Off.
üdv,
Ghanima
Jéggé dermedt enemies Creative Commons License 2000.08.29 0 0 33
Nyithattál volna Hángérijen Kefírshopot :))
Előzmény: Kitty (31)
Ghanima Creative Commons License 2000.08.29 0 0 32
Szerintem nem. :-) Mennyivel jobb az állaga a tejfölnek, például? Vagy a kocsonyának?
Előzmény: www.end.hu (28)
Kitty Creative Commons License 2000.08.28 0 0 31
Kefir: király
Kaukázusi: méh királyabb
joghurt: fincsi
Amit ki nem állhatok, az a Fjord. Brrrrrrrrrrrrrrr.
Régebben úgy próbáltam Olaszországban kefirt csinálni (3 hónapig kint voltam és kefir egy szál se), hogy vittem ki egy dobozzal, a negyedét beraktam tejbe, aztán kefir lett belőle. És így tovább. Jó volt :)
www.end.hu Creative Commons License 2000.08.28 0 0 30
annyira izgalmas ez a topic, hogy nem is fogok aludni!
Jéggé dermedt enemies Creative Commons License 2000.08.28 0 0 29
Én példul a kefírnek a szagát nem állom :)

De a jogihurt valamiért más tészta... Azt szeretem...

De csak a boltit :)))

Előzmény: www.end.hu (28)
www.end.hu Creative Commons License 2000.08.28 0 0 28
Szerintetek ránézésre (állagára) nem gusztustalan?
totyus Creative Commons License 2000.08.27 0 0 27
Én is nemrég ettem meg életem első kefírjét. Tejtermék ügyben iszonyú finnyás vagyok, ezért attól féltem, hogy nem esik jól a pocimnak, és fosni fogok egy hétig. Nem így történt.
Nagyon bevált. Azt hittem ugyan hogy "jobban" lehet érezni valami savanykás ízt, de nem így történt.
Mondhatom, megszerettem.
Nem úgy, mint a natúr joghurtot.
Attosz Creative Commons License 2000.08.27 0 0 26
A kefír csakis egészséges lehet. Hiszen megtalálható benne a bifidusz eszenzisz! :)))
Jakubcsek is ezzel működik... Nekem inkább már nem is kell...

Az igaz, hogy egészséges, de a bifidusz bacilussal joghurtot lehet csinálni, úgy, mint az acidophillus lactobacillussal.

A kefír meg gomba. A gombicsek meg vitamint is termel.

De mindegyik jó a bélflóra baktériumbacilusok szaporításához. Sőt a bifidusz mintha még jobb lenne.

Azért keresztelték most át bacilusról esszenziszre, hogy ne féljen tőle senki és jobban jöjjön a lé, tejeljen a jónép.

Satöbbi.

Előzmény: Jéggé dermedt enemies (8)
Jéggé dermedt enemies Creative Commons License 2000.08.24 0 0 25
a házi? :)))
Előzmény: www.end.hu (24)
www.end.hu Creative Commons License 2000.08.24 0 0 24
a joghurt jobb:))))
www.end.hu Creative Commons License 2000.08.23 0 0 23
A kefír valóban a kaukázusból származó gombaféle! De amit kefírként eladnak (vagy mindegy, hogy minek) az már nem hiszem. MIndegy, hogy ki állítja elő! Nem tudok olyan kimutatást, hogy egy tejüzem mennyi tejet vesz, és mennyit ad el! (az tuti, hogy amennyit elad, nem jön ki annyi tejből, amennyit vesz!)
Törőlt_nick Creative Commons License 2000.08.22 0 1 22
és ki a fasz írta, hogy az említett három termék azonos??? Kibírtok ötpercet fű nélkül ecsém? Jó lenne, mert akkor legalább végigolvasnátok a hozzászólást is és nem csak a nick alapján okádnátok a törzsasztalra!
shalom.
Előzmény: Hayloft Ezekiel (21)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2000.08.22 0 0 21
Anteris te el vagy tévedve (mint rendesen).

A Kaukázusi kefír (szigorúan mátratej) nagyon is finom, én iszom mint Csülök! És jólesik. Finom. Hogy egészséges-e azt nem tudom, de gondolom az, nincs benne semmi szörnyűség. Persze a gyártás az már más dolog, de hát nem véletlenül nem eszik az ember puncstortát:)))
Az aludttej és a kefír nem ugyanaz, csak majdnem. Sőt offtopik, de régen lehetett kapni írót is félliteres gusztustalan csomagolásban és hidegen még a kefírnél is jobb.

Hayloft E

Mike73 Creative Commons License 2000.08.22 0 0 20
Speciális gomba miegymás? El kéne jönnöd egyszer egy tejüzembe, és nem biztos, hogy utána bármilyen reklámmal rá lehetne venni, hogy bármiféle tejterméket is a szádba vegyél.

Amúgy nem vagyok érzékeny gyomrú, de életem első kefírje után 2 napig hánytam és az ágyat nyomtam. Élmény volt. Pedig nem volt romlott. Na ennyit arról, hogy milyen jó is a kefír. Ja, és szerintem egyáltalán nincs is jó ize, bár ezt valszeg elég nehéz megmagyarázni a "felnőtteknek", akik pl jóleső érzéssel lefetyelik a sört, ami szerintem kifejezetten szar izű, és a gyártása meg aztán maga a borzalom. SZVSZ. De ez már kicsit off volt.

Előzmény: Csülök (19)
Csülök Creative Commons License 2000.08.22 0 0 19
Kedve Anteris,
ha szerinted a kefír, az aludtej, a joghurt ugyanaz, akkor súlyos problémáid lehetnek az izlelobimbóiddal! (Talán még a jó öreg Kobányai Világost sem tudod megkülönböztetni a Zlaty Bazant-tól??)
Csak annyit tudok (szakmailag), hogy a kaukázusi kefírt speciális a bélflóra számára különösen kedvezo gombatenyészet segítésgével érlelik. Ámbár ez sem biztos... :(
Előzmény: Törőlt_nick (15)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!