Keresés

Részletes keresés

diginewl Creative Commons License 3 órája 0 0 33804

Így, van. Nem lehet teljesen összehangolni, talán ez nem is annyira nagy baj. Igazából akkor lehetne, ha a 4 pontos jeladót rátesszük a kerékre, vagy a kerekek a motorról vannak hajtva (ha nem szerkocsis hajtás). Nem is ez volt a gondom. Hanem, hogy az ESU egyáltalán nem módosít a hangprojektjein belül semmit adott gőzöshöz a kerékméret terén. Ha túlzottan nagyon eltolod a csúszkát, akkor meg hülyeségeket csinál a dekóder... :) (Lásd első bejegyzésem)

A másik, meg hogy méregessek, aztán írjam be a duplájának a 2/3-át, és akkor már egész jó lesz :)

A DT legalább őszintén leírja, hogy próbálgatással kell belőni a hangot :)

 

szerintem a vásárlók 90%-a nem is próbálja összehangolni a dekódert - ezek után nem is csodálom. Viszont nagyon szívlohasztóan hatott a HiFi hang, a 3-4szer gyorsabb püffögés a mozdony mozgásához képest.

Előzmény: rezgaras (33803)
rezgaras Creative Commons License 4 órája -1 0 33803

Megjegyezném, hogy még az azonos gyártó, azonos modelljei között is van egy kis eltérés. A sebesség alapjel a motorfeszültség mért értékéből jön, ami nem feltétlenül egyformán arányos a sebességgel. Az a jó, ha az ember maga méri meg. Ehhez jön a kompenzáció, általában ki sebességre. A tapasztalataim szerint elég sokáig kell játszadozni az értékekkel és még akkor sem lesz minden sebesség mellett pontos.

 

De szerintem a vásárlók 90%-a nem is próbálja összehangolni a dekódert a kerékforgással. Fő, hogy püfögjön.

Előzmény: diginewl (33801)
nazareth Creative Commons License 8 órája 0 0 33802

Én is nyomtam egy mínuszt, csak hogy elolvashassam. :)

Előzmény: diginewl (33801)
diginewl Creative Commons License 10 órája 0 0 33801

A mínuszolónak jelzem: ESU leírás. :) 1-es sebesség fokozaton nézzem meg mennyi idő alatt fordul egyet a kerék, azt osztani 4-el. Mért érték: 6sec, azaz 1,5sec ebből érték 47 lesz. Ehhez képest 111-lett a beállított érték (0-255 közötti skálán).

Ennyi erővel, minek írja, azt hogy egyáltalán mérjek?

A második, nagyobb sebességnél már írja, hogy próbálgassak, mert a "gyári érték" 20.

Minek készítenek ennyire részletes hangprojektet, ha abban gyári - egyezményes - érték van. Azaz a kis kerekű BR55-höz, vagy a BR89/T3 mini gőzös, ugyanaz az érték van előre beállítva, mint a jóval nagyobb BR38-hoz??? Nem értem, itt miért nem mozdultak el a valósághűség felé valamennyire, ha már annyi minden mást beállítottak előre?

Azaz nem az a problémám, hogy nem találták el "pöccre" a hangkiütés értékét, mert ez sokmindentől függhet, hanem hogy egyáltalán nem is foglalkoznak vele...

Előzmény: diginewl (33800)
diginewl Creative Commons License 3 napja -2 1 33800

Jól van, sikerült. Nem szabad annyira vadul állítgatni azt a csúszkát, és akkor jó lesz. :)

 

Az azért fura, hogy egy 2024-07-ben kiadott Hi-Fi hang és beállításhoz az ESU ugyanazokat a kerékhangszinkron beállításokat adja, mint egy BR55-öshöz. Azaz a kerékszinkronnal még nem is játszik, pedig itt azért van bőven kerékkülönbség.

Mindegy.

(csak nagyon csendben: szerintem a DT gőzös püffögő hangja sokkal szebb, mint amit az ESU összehozott...)

Előzmény: diginewl (33798)
M63,012 Creative Commons License 3 napja -2 0 33799

Szépjónapot Mindenkinek!

Megvásárlás céljából keresnék 8-pólusú dekódercsatlakozókat; lehet a csatlakozó cseréje, vagy a dekóder beforrasztással szerelése miatt leforrasztott, vagy akár hibás dekóderről vezetékkel együtt levágott, a lényeg, hogy maga a csatlakozó használható legyen. 5db-ra lenne szükségem belőle.

Ajánlatokat mail-ben várok; köszönöm!

Előzmény: M63,012 (33764)
diginewl Creative Commons License 4 napja -1 0 33798

Egy kis segítségkérés ESU fan-októl (mert az ESU annyira-de-annyira user friendli :).

Adott egy ESU loksound5. Erre feltettem a BR38-as szipi-szupi HiFi hangját. A gondom az, hogy a kerékszinkront a pöffenéshez, sehogy sem tudtam beállítani... Valahogy úgy tűnik, mintha 2től-5-ös fokozatig számolna. Utána mehet akármilyen gyorsan a mozdony, vagy lassulhat a pöfögés üteme valahol az elején marad. A másik eshetőség, ha lehúzom a csúszkát, akkor meg úgy pöfög lassú menetben is mintha egy keskeny-nyomközű gőzös szenvedne maxigázon, már indulás után is.

Gondolom ezekkel a csúszkákkal lehet bűvészkedni, de nekem nem sikerült, vagy az eleje, vagy a közepe vagy semmi sem stimmel.

 

Mit ronthattam el?

 

benbe Creative Commons License 2024.08.16 -1 2 33797

DCC kapcsolópult építése detektoráramkör és Digitools váltódekóder segítségével: https://www.youtube.com/watch?v=CT28BytPGN8

csíkos-háTTú Creative Commons License 2024.08.14 -2 3 33796

OFF

Nincs mit. Látom, sok munka van benne, és jól is néznek ki a dolgaid. Amit meg csinálsz, abba nem kívánok belefolyni. Igazából mindegyik modellgyártó paneljei helyett lehet sokkal jobbat/működőt csinálni. Az MTB egyik gyenge pontja pont az elektronika.

ON

Előzmény: CsontosPeti (33795)
CsontosPeti Creative Commons License 2024.08.13 0 1 33795

Szia!

 

Írj nyugodtan, csontos.peti99@gmail.com. Csíkos mesternek köszönöm az ajánlást. 

Előzmény: zolti1001 (33793)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2024.08.10 0 3 33794

Csontos Petit keresd meg a Börze topicon!

Ugyan CsM jelölés van a paneljein, de nem én vagyok. Csak a "Csontos Modell" rövidítése ugyanaz, mint a csíkos-műhelyé.

Előzmény: zolti1001 (33793)
zolti1001 Creative Commons License 2024.08.09 -1 1 33793

Sziasztok! Keresem azt az illetőt, vagy céget, aki MTB BOBO-hoz készít komplett külső világítást. 

 

BahnScorper Creative Commons License 2024.08.09 0 1 33792

Uraim, szerzett már valaki élettapasztalatot N méretarányú japán - különösen Tomix - modellek digitalizálásában?

hory004 Creative Commons License 2024.08.06 0 0 33791

Sziasztok!

 

Lehet bele nyúltam valami olyanba, ami mégse plug and play :)

 

Sikerült szereznem egy piko 4.1-es hangdekódert (56486, tehát laminátka hang van rajta) a dekóder az aux kimeneteket leszámítva ment rendesen, azok vissza helyeződek f1-f7-re. 

Piko V43-assal, MTB M41-essel, Roco DE4/4-essel próbáltam, ment.

Vettem egy Roco 60226-os mozdonyt, melyben előre bent van a hangszóró. 

Elsőre meg se moccan a mozdony, a két fülke világítás folyamatosan megy, ezek elvileg Aux9-10 Susi kimenetek (ez a része annyira nem tiszta, de elvileg a Laminátkán is így megy)

Reset, majd cv50 16ra állításával működik a mozdony, HA F9 BE VAN KAPCSOLVA, a fények is, bár kicsit össze vissza, de hangja nincs a dekódernek. Illetve a susi kimeneten lévő fények vibrálnak, de kikapcsolni se tudom őket.

 

DT, Zimo dekóderrel simán ment a hang is.

Battila51 Creative Commons License 2024.08.06 0 0 33790

Nem az ára miatt vettem meg TOM Plux16-os dekódert. Nekem a kismérete miatt kellett a TT-méretű Piko V23-as tolatómozdonyba. Gondoltam ezt a típust is kipróbálom. Az könnyebb dolog lenne ha nem kellene a kezelésit fordítani. Idővel biztos sikerül mindent úgy beállitani rajta ahogy szeretném.

Előzmény: diginewl (33788)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2024.08.06 0 1 33789

Kicsit lejjebb görgeted az oldalt, ott a link a kérdéses dekóder magyar használati utasításához.

A www.vasuttmodell.hu csapata megtette, hogy lefordította.

Előzmény: diginewl (33788)
diginewl Creative Commons License 2024.08.05 -1 0 33788

Ok köszi! Elég egyszerűnek tűnik rajta minden, a leírása alapján.

Amúgy meg ne szívd fel magad, hogy nincs hozzá HaszutmelléMAFOR. Ott a google translate. Belehúzod az angol leírást és kidobja neked magyarul. Ennyi pénzért, ne akarjunk mindent! (tudod: kerül amibe kerül, csak olcsó legyen - ilyen nem létezik)

A kühn-dekóderekhez sincs magyar nyelvű leírás, mégsem problémázik rajta senki. A technikai újdonságokat ki kell használni, és így boldogulni :)

Előzmény: Battila51 (33787)
Battila51 Creative Commons License 2024.08.05 0 0 33787

A dekóderrel nincs semmi probléma jól működik.  Több mindent lehet rajta állítani amúgy egy profi dekóder a mini mérete miatt is. Problémám az volt hogy a logikai kimenetet akartam beállitani de nem volt hozzá útmutató hogy melyik CV-ben lehet állitani. Ár érteke is kedvező a többi  forgalomba lévő dekóderhez képest.

Előzmény: diginewl (33786)
diginewl Creative Commons License 2024.08.05 0 2 33786

Amúgy jó a dekóder? Mik a tapasztalatok vele? ((Lehet öregszem, de a Kühn/Digitools/ESU-n kívül egyenlőre nem ismernék meg újabbat, ha nem muszáj....))

Előzmény: Battila51 (33784)
nazareth Creative Commons License 2024.08.05 0 0 33785

Elvileg a TOM dekóderek funkciókezelése NMRA szerinti, szóval az pont szabványos.

Előzmény: Battila51 (33784)
Battila51 Creative Commons License 2024.08.04 0 2 33784

Nálunk mindenféle terméket forgalomba lehet hozni rendes magyarnyelvű kezelésiutasítás nélkül. Nem hiszem hogy minden vasutmodellező beszéli a német vagy angolnyelvet, még a műszakinyelvet is tudja hozzá.  Minden dekóder gyártónál mások CV kiosztási számok, nem egységes a szabvány.

Előzmény: benbe (33781)
-McElek- Creative Commons License 2024.08.04 0 1 33783

Szia!

 

Én ezt használom rendszeresen LED-hez vagy reléhez: PDTC114EU

 

Előzmény: diginewl (33774)
nazareth Creative Commons License 2024.08.04 0 1 33782

Esetleg írj nekik. Magyar a tulaj, hátha válaszol, legalább annyit, hogy változott-e valami az adott kérdéskörben a verziók között.

Előzmény: Battila51 (33780)
benbe Creative Commons License 2024.08.03 -2 1 33781

Lenne, aki le tudná fordítani a jogszabályoknak megfelelően a kezelési utasítást magyar nyelvre, csak sajnos én órabérben számlázom 12000/óra áron, a jelenleg működő fordítói/lektori bérek pedig az 3 forint/karakter áron mennek, ami úgy, hogy nem adják oda a forrásfájlt, hanem neked kell replikálnod screenshotokkal, formázással, stb., nagyon nem jó ár. Innentől kezdve nem tudom, mit vár bárki!

 

Persze világos, az ESU komplett kezelési utasításának lefordítása milliós tétel lenne, ezt senkinek nincs kedve kifizetni. Akkor viszont meg kell tanulni németül vagy angolul!

Előzmény: Battila51 (33780)
Battila51 Creative Commons License 2024.08.03 0 0 33780

Amikor megvásároltam ezt a Plux16 dekódert kiadtak hozzá egy angolnyelvü leírást firmware 3.5.195 version 0.1.22. számon. Utánna megjelent egy magyar nyelvü hasznalati de már a firmware 6.11.318 version 0.5.09 most igazodjon el a felhasználó hogy melyik kezelési és beállítás a jó.Tovább nem is kisérletezek vele mert nem akarom a dekódert kinyírni alap világítás müködik.Sajnos legtöbb külföldi dekóderhez nincs rendes magyarnyelvű kezelési leírás. Találja ki a felhasználó hogy mit hogyan kell beállítani.Még egyszer  nagyon köszönöm a segítségedet.

Előzmény: csíkos-háTTú (33779)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2024.08.03 -1 3 33779

Én azért ezzel a direkt fogyasztóval a processzor lábára, modellvasutazó szinten nagyon-nagyon óvatos lennék!

1: Ha egy dekóderben elszáll egy funkció tranzisztor, vagy a motor végfok, mert valamit véletlenül rosszul kötünk, akkor a tranzisztor az cserélhető, meg a motor FET is. Ha a processzor száll el, akkor azt is lehet cserélni, de a firmware-t, azt mivel töltöd fel? Pláne honnan szerzed meg? Ez nem azonos ám a gyárak által közreadott, letölthető firssítésekkel!

2: Tegyük fel, hogy a dekóderben a processzor 5V-ról üzemel, akkor ezt az 5V-t tudja kiadni az adott kimenetére. Akkor esetleg lehet róla két piros LED-t sorban üzemeltetni. De mi van, ha nem 5V-ról megy? Mi van, ha 3,3V-ról? Egy fehér LED nyitófeszültsége meg legalább 4V.

Szóval, és nem erőltetném meghajtó tranzisztor nélkül, akkor sem, ha csak egy szem LED a terhelés.

Előzmény: Battila51 (33770)
PLACI Creative Commons License 2024.08.03 0 3 33778

Nos, a dolog megoldódott: a default accessbe belépve átneveztem a routert. Így lefrissült, újraindiult, és hasít a net. Mindenesetre nem fogom töröltetni a hozzászólást, hátha másnak még segítség lehet a jövőben. :)

Előzmény: PLACI (33777)
PLACI Creative Commons License 2024.08.02 0 0 33777

Kis segítséget szeretnék kérni z21 (TP-Link) wifi router beállításában:

A Z21 Start közponntal szépen teszi a dolgát a router. Több iOs és Androidos eszközt is szépen kezel a router, a hálózatára csatlakozva minden vezérelhető. De nem volt internet kapcsolat és LAN kábel sem a közelben.

Ezért vettem egy wifi repeater eszközt. Az is szépen működik: a távoli, központi wifi router jelét veszi, adja tovább, ehhez kapcsolódva hasít a sebesség, van net. A repeater eszköz a z21 központ és z21 router mellett van fizikailag, ezért az utóbbit összekötöttem LAN kábellel, de nincs internet. Illetve kiírja a tp-link (internet ikon nem narancssárgán villog, hanem zölden világít), és a hozzá kapcsolódó eszközök is, hogy van internet, de a sebessége max 0,15 Mbps, de leggtöbbször ennyi sem...

Valami tűzfal szólhat bele? Mi lehet a probléma?

csa(101) Creative Commons License 2024.08.02 0 1 33776

A Lomex katalógusából véve, de van PNP kivitelben is!

Előzmény: diginewl (33774)
somytomy Creative Commons License 2024.08.02 0 1 33775

Van olyan is (némelyikben csak báziselőtét van), "digitális tranzisztor" néven szokták árulni, például: DTA114YM3

Előzmény: diginewl (33774)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!