Keresés

Részletes keresés

sankó36 Creative Commons License 2023.11.06 0 0 103095

Kátrányosodás ellen talán a legjobb megoldás a kazánvédő szelep.Pufferes rendszerekben 

60-65 fokos patron a javasolt, puffer nélkül az 50-55 patron javasolt.( ESBE vtc 511)

Második megoldás a felső begyújtás. Ilyenkor tisztábban ég a fa és nem keletkezik kátrány.

Öntvény kazánba nehéz felülről begyújtani mert alacsony.Pakold meg hátul a tűzteret és előlről 

gyújtsd meg a fát úgy hogy előlről hátra felé terjedjen a tűz.Olyan tisztán ég a fa mint felső

begyújtáskor. Ha leégett a fa egyszerre csak keveset pakolj rá de azt intenzíven égesd el.

Az is segítene ha a vizet felemelnéd 70 fokra,de ha ettől túl meleg van a lakásban nehéz 

ezt megvalósítani. Ha mégis keletkezik kátrány akkor kasználhatsz KONIX-ot.

Előzmény: ZmZ356 (103094)
Hooti Creative Commons License 2023.10.18 0 0 103068

Amit én tennék, hangsúlyozom én.

A hőmérő helyére tennék be egy huzatszabályozót (tuti kell átmérőben variálni, de egy persellyel, vagy közbetéttel még jó is lehet) és a lenti ajtóval elballagnák egy fémes emberhez, hogy csináljon rá egy függőlegesen nyíló pillangóajtót.

Huzatszabályzónak kell a pillangóajtón fül balra/alul kinyúlóan és kezdődhet a beállítás.

A huzatszabályzód "pálcája" így balra ki fog lógni és a kisajtó füle is, de legalább nyithatóak lesznek az ajtók.

Hőmérőt meg egy mágnesest keresnék kazántestre rátapasztva kb értéket tud mutatni.

 

Ha ez 20éves kazán és kisipari, van abban még vagy 10év, én nem temetném. Annó még anyagból készítették.

 

Viszont ilyet vegyél, olvasd el hogyan kell használni, mert kátrányod annyi van, el is adhatnál belőle...

 

https://www.novenypatika.hu/konix-egesjavito-es-koromtalanito-adalek

Előzmény: Törölt nick (103062)
kormos* Creative Commons License 2020.02.23 0 0 99951

Jó bele konix és van még más fajta is. Régen én is így voltam, kész kínszenvedés volt. Kéménytűznél vigyázz, ne hogy leégjen a ház. Pufferel, két évente kell kéményt takarítani.

Előzmény: Józsi73 (99950)
nagykunsági Creative Commons License 2020.02.23 0 0 99949

Ha kátrányoldó dolgokat kell használnod, akkor rosszul tüzelsz. 

 

Konix az többeknek bevált. 

Előzmény: Józsi73 (99948)
Józsi73 Creative Commons License 2020.02.23 0 0 99948

Szép (esős) napot!

 

Utánanéztem a pályázatnak, érdeklődtem, meglepően gyorsan válaszoltak is, de: a gázbekötés nem számít fűtés korszerűsítésnek....., így ez elnapolva. Kazán- radiátor csere, nyílászáró csere, szigetelés + megújuló energia. Majd megoldom másképpen.

 

Az új kazán a kezdeti nehézséget leszámítva egész jó, a régi nagy öntvénykazánnal szemben eddig csak a kiebb tűztér a hátránya.

 

Kérdés mindenkihez: ezeket a korom- kátrányoldó dolgokat (Konix, Pepo, stb) érdemes használni? Tényleg tudja azt, amit írnak róla?

Előzmény: Törölt nick (99920)
ElGreen Creative Commons License 2019.01.05 0 0 98152

Kedves Fórumlakók kazánosok, kisérletezősök.

 

 

Bár nem f_stam a szót itt eddig de szívesen olvastam én is a hozzászólásokat. 

Szóval idén fűtésrendszer bővítés leszen meg hőszigetelés meg ablak meg mindenfelujítás. A fűtési rendszerünk eddig egy cserépkályhából, egy Daikin hőszivattyús klímából és egy C+ PV25-el történt, nyílt rendszeres központi fűtéssel.

Ami a fűtésrendszer felujítás része lesz: 

-fűtéscső csere, falba süllyesztés

-puffer berakás (750/800l talán 1000 de nagyon kicsi a hely)

-rendszer bővítés mert lesznek új helységek kialakítva.

-Radiátor termosztátok felhelyezése.

(A kazán eddig nagyon jól működött, rendszeres konix, napi koromtakarítás, automata huzatszabályzóval, szénnel és fával fűtve. A keringtetőt csőtermosztát kapcsolja amit adatrögzítős hőmérővel hangoltam. Korábban raktam fel grafikonokat)

 

A kérdéseim:

- Bár tudomásom szerint a C+ "csak" a náluk tanfolyamozott szerelőt ajánlja gondolom a garancia miatt. Nálunk ez nem így lesz mert akik kijöttek azok elég drágán mérték. Igy marad a fűtésszerelő ismerős aki nem C+ tanfolyamos de szakember). Épített-e már ki valaki itt ilyen rendszert itt és tud e jótanácsokkal szolgálni? Mert mindég van valami sajátosság amit jó tudni.

 

- Sajnos annyira kicsi a kazánhelység, hogy a 1000literes tartály már nem férne be így az inkább legyen puffer mint nem elven a 750-800l körülit tudjuk berakni. Éppen. A ház most egy kádárkocka mi kap egy tetőrtér beépítést. A fűtésrendszernél okozhat problémát ha alulméretezett térfogatra a tartály? (ezt a 50l/kw szabály szerint ez kicsi lesz és lehet bajlódunk majd a visszafojtással?)

 

- Ha az előző állítás igaz akkor ha a visszatérőt megkeringtetjük a padlóba az segíthet?

 

- Hely igény... Na most a kazánhelység egy 1,5*2,5 amibe be lesz varázsolva a puffer még meg a szerelvényezés. Na nem mondom hogy nem lesz egy abszurd dolog de biztos hogy jó helykihasználás lesz.

Van valakinek fotója hesonló rendszerrűl hogy kb mennyi? Bár a szerelő mondta h befér de ezért ő is vakarta a fejét.

 

 

Hát elsőre ennyi,

 

Nagyon köszönöm mindenkinek.

 

(azt nem is mondom hogy a ház sajátossága miatt lehet a puffer alatt erősítést kell készítenem mert a falazat ott gyenguszabb és két alap találkozik ott...)

 

tomésjerry Creative Commons License 2018.10.26 0 0 97001

Még valami, ha már szóba került. A Konix-al ellentétben én az Aeropur koromtalanítót ajánlom.

http://poly-mix.com/aruhaz/index.php?inf_cszam=11018000-93&inc=egytermek&tcs_id=146&cnev=Koromtalan%EDt%F3%20AEROPUR%201kg%201054080

Nekem ez jobban bejött. Folyamatosan használom, szerintem jobb mint a Konix. (De lehet csak placabó hatás...:D )

Előzmény: Kapocska (97000)
Vezo228 Creative Commons License 2018.09.26 0 0 96586

Sziasztok!

 

Volna egy kérdésem.

Adott egy 5 tagú öntvény kazán (török), amit pufferrel használok, tehát nincs kátrányosodás, nem kormos, ráadásul használok adott időközönként Konix adalékot is.

A tavalyi fűtési szezon végén vettem észre és most is látszik, hogy a kazán belső, fém felületein helyenként egy nagyon vékony, film szerű réteg elkezdett elválni a fém tagoktól, amolyan felpúposodással.

Ahogy lepattintom, úgy tűnik, mintha fém lenne az is. tutira nem kátrány.

Van tippetek, hogy mi lehet ez? Olyan, mint a rozsda, vagy nem is tudom mihez hasonlítani.

Okozhat ez valami bajt a most induló szezonban a kazánon?

 

köszi!

Üdv, Z.

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2018.01.15 0 0 94915

Nos,ha leírom talán el sem hiszed.Ez a Totya 50-es kazán.Tudom,hogy nagy a lakáshoz,de anno ez jött

szinte ajándékba.:-)) Annyi változtatás van a gyári állapothoz képest,hogy alsó 2 colos csövek helyett asszem négy db van-volt belőle , azok helyett 2db víztálca lett berakva.Mint ahogy pár oldallal hamarabb már írtam is,hogy a kazán belseje ki lett cserélve. (Repedés miatt az élhajlításnál ) A két + tálca nem folytja az égést,a teljesítménye pedig nagyobb lett,ezt viszonyítás képen tudom mondani az előző állapotához képest.A kémény ahogy számolgatom most , kb 9-10m. A lakás 170m2-es 10m x 11m-es alapon , tetőteres,hőszigetelt nyílászárókkal.Ezt csak azért írtam,hogy a kazán teljesítményét tudod mihez viszonyítani.

  A kazán összességében biztos van 30 éves kivéve a belsejét :-)

Kérdezed a kátrány réteget.Nos ,nincs több rajta mint 1 átlagoson.Sőt olyan szürkés színe van ajtónak,tálcának.Képződik korom is,de azt kihúzom belőle mindig.Használok konix-ot is.

Huzat szabályzó van rajta,ami 70-80 fok közé van állítva,így nincs lefojtva a kazán amig be nem izzik a fának is az eleje,ami a tűztér hátsó felében van,tetején két lapát lignittel.

  A begyújtás: Az üres rostélyra rakok vékonyan száraz ( 2 éves ) lignitet,majd erre betolom hátra a 2 hasáb fát ami kb 15x15x25cm-s méretű és erre rádobok még lignót 2 lapáttal.

Az ajtóhoz beteszek pár db csutkát egy kis fa apritékot és gyufa.A parázsra pár lapát lignit és GO.

A többit rá bízom egészen estig,akkor újratőltés.A hamut lepiszkálom a rostélyon a parazsat előrehúzom az ajtóhoz és ahogy előzőleg írtam újra betőltöm az anyagokkal.Ezt meg azért írtam,hogy hátha valaki nem próbálta ezt a tüzelést.A nagyobb fa hasábok közé jó a köztes anyag,mert nem hagyja azokat visszaaludni és persze jobb a hőhatása.35 éve tüzelek kazánokban,már tapsztaltam pár dolgot. :))

 Ja és a lignit...Én mindig előre szállítok , tárolok.Amit most tüzelek az közel 2 éves és ezzel kitartok a szezonban.De itt van mellette vagy 200q amit múltév tavaszán szállítottam,de tavasszal ismét hozok,amíg lehet,mert változtak a szabályok a bányában. Hozzám 15 km-re van a kiadás.Ahogy régen írta valaki "a ligniten lakom" :-))

 

Előzmény: tgwh8 (94879)
TheMatador Creative Commons License 2017.01.25 0 0 89147

 

 

A vízszintes (és a függőlegest is) füstcsövet teljesen kitakarítottam, szóval ott nem lehet eltömődés. Képem nincs róla sajna.

 

 

 

mislenyi  12 órája    0 0 89144

Azt is ellenőrizd le, hogy nem kap-e fals levegőt. Nekem egyszer kinyomta valami huzat az alsó tisztítónyílás ajtaját és 2 napig én sem tudtam, miért nem ég úgy, mint előtte.

 

Ellenőriztem a kinti nyílás ugyanúgy zár mint eddig. Szóval ott nem kap fals levegőt.

És mivel 5 nappal ezelőttig simán tudtam akár 80°-os vizet is csinálni, ezért gyanakszom kémény eltömődésre. Esetleg tényleg az történt,hogy a Konix hatására egy nagyobb darab tömít...

 

Mivel tegnap este már csak 40°-ig ment a fel a víz, és a kátránygyártás drasztikus lett, Ezért Nem várok szombatig, ma reggel nem gyújtottam be, a család elment anyósékhoz. Így ma délután ellenőrzöm a rendszert. Csinálok majd képeket is. Nagyon bízom benne,hogy megtalálom a probléma okát, mert ha nem, akkor nagy bajban leszek....

 

 

 

 

Előzmény: csiba00 (89127)
csiba00 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 89106

Szia!

 

Próbáltam visszaolvasni, amiket írtál, nekem ezek után egy kérdés jutott az eszembe: nem kerülhetett valami a kéményedbe? Mert ha korábban jó, jobb volt és egy tisztítás után rosszabb lett, akkor elképzelhetőnek tartom, hogy pl. egy leváló korom darab részben elzárta a kémény belső keresztmetszetét.

 

Amúgy a kátrányosodás megelőzésében tényleg csak a megfelelő tüzelés segít (és itt most nem a különféle adalékszerek - konix, tisztító hasáb...... használatára gondolok). Ha valaki nem megfelelően használja a kazánját, akkor adhat hozzá bármit, kb. semmi haszna nem lesz. Jó lenne ha az előremenődet fel tudnád emelni 80 °C körülire, mert az magával hozza a magasabb visszatérő vízhőfokot is.

 

 

A teljes ház átalakításnál szigetelést is tervezel? Most van? Jó pár éve szerettem volna fűtést korszerűsíteni úgy, hogy szigeteletlen a házunk. Szerencsére erről le tudtak beszélni, mert előbb van a szigetelés.

Idén vagy talán jövőre nálam is meg fog történni a fűtési rendszer teljes átalakítása - de kizárólag a szigetelés után. Jelenleg egy 30 éves lemezkazánom van, vastag csöves, gravitációs rendszerben. Most 99%, hogy nem vegyes kazánnal fogok a jövőben fűteni, max egy légtérfűtéses kandallót fogok betenni a házba. Egyelőre még nem tudom mi lesz a befutó, de valószínű kondenzációs gázkazán. Infrapanelek beépítésén gondolkoztam még, de amennyire jók voltak a számok úgy kb. azt látom, hogy ugyan annak az energiának az előállítása gázzal kb. a fele, harmada a villanyhoz képest. Persze ha van pl. napelemed, akkor az megint más. Elektromos árammal való fűtés véleményem szerint kizárólag nagyon jól szigetelt házban éri meg. Sajnos én nem tudom olyan jól leszigetelni a házamat az adottságai miatt.

 

Kiépíteni az infapaneles rendszert a legolcsóbb és igazából annak nincs karbantartása. Az én esetemben szinte a nulláról kéne kiépíteni az új fűtési rendszert. Ahogy számolgattam most azt látom, hogy a vegyes (faelgázosító lenne) és gáz nagyjából ugyan annyiba kerülne. De lehet, hogy a vegyes nálam még drágább, mert a mostani kéményem kicsi egy faelgázosító kazánnak. 130-as béléscső megy bele maximum. Így kéne egy új szerelt kémény építenem a házon kívülre kb. 12 m magasat. Ráadásul elég drágán tudom fához jutni. Bp-en lakom, az erdészet a legolcsóbb és legmegbízhatóbb, de már ott is 26.000.- Ft egy erdei m3.

Szóval nagyon soktényezős a dolog és mindenkinél más és más.

Előzmény: TheMatador (89097)
...hun114 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 89098

A rendszer: puffer nélküli. Padláson tartály, lemez radiátorok (8 db), vas fűtéscsövek, grundfos keringtető.

Érdekes, hogy a keringtetőnek van megkerülő ága. Azt most próbálgatom zárni.

Ha elzárom és minden víz a keringtetőn keresztül megy, akkor van az a jelenség amit leírtam. 

Ha gravitációs a rendszer, akkor stabil a  és felfűti 70-80 celsiusra az előre menőt, de akkor a visszatérő gravitációsan csak 35 celsiusig esik.

 

Ma jött, ha minden igaz Rex, így a füsthő is ismert lesz nemsokára.

Igyekszem beletanulni a működtetésbe.

 

Olyan szintű kátrányosodást nem tapasztaltam, mint a videón.

A füstcső és a kémény egy része amennyire ment kitisztítva, de a kéményben van még rendsen kátrány. Konix adagolva bőszen.

Igyekszem rendbe rakni.

 

Előzmény: ...hun114 (89095)
TheMatador Creative Commons License 2017.01.24 0 0 89069

Hétvége óta nem ég megfelelően a tűz a kazánban és nem értem miért. kb.: 3 hete használom a Konix-ot és nagyon bevált, eddig szépen égett is. Aztán hétvégén kitakarítottam a kazánt és a csövet,ami megy ki a kéménybe. Elég sok kormot kiszedtem. 

De azóta, úgy füstöl mint a barom. 70°-ra van állítva a víz, de fel sem megy addig, csak talán 55-60-ig. Pedig alul még le sem zárt a láncos. Ha kinyitom a rakodó tér ajtaját,akkor pár másodperc utána kap oxigént és szépen elkezd égni. De nem értem mi változott,ami miatt ennyire nincs oxigén? Látszik, hogy nincs jó égés, kátrányos, stb...

Csináltam egy videót, hátha segít a megfejtésben:

https://drive.google.com/open?id=0B3WnVppBAB2jOGRfU2RUa2U0NnM

 

 

Dolmar__fan Creative Commons License 2017.01.23 0 0 89003

Izzó parázsra konix nevű por

Előzmény: clio 16v (89002)
...hun114 Creative Commons License 2017.01.12 0 0 88495

A fórumot olvasva nekem 2 dolog vált be.

Mechanikai alkalmas a nagyonn darabok leszedésére. Erre nekem egy egyenes hazántisztító lap vált be.

Ha üzemmeleg, akkor a kátrányos részt is könnyen leszedi. Nem kell nekiveselnedni nagyon.

Olvastam, hogy lúgos oldat oldja a lerakódást. Kipróbáltam kis helyen a mosoóport oldatot rápermetezve. 10-15 perc múlva tényleg letörölhető.

Amúgy Konix használata segített eddig nekem. De erről sokkal tapasztaltabbak tudnak írni.

 

Előzmény: westie3 (88493)
...hun114 Creative Commons License 2017.01.11 0 0 88449

Hála ennek a fórumnak, nem. Sőt amennyire el volt kátrányosodva, az is kezd szépen lejönni. Konix.

Az égéskor picit mintha fellazulna és lekotorható valamennyire. Nem egyszerű, de alakul.

Előzmény: selgir (88448)
nagykunsági Creative Commons License 2017.01.04 0 0 87929

Én fenyővel tüzelek, de számomra a konix ismeretlen fogalom :))

Előzmény: Törölt nick (87928)
kacsaXD Creative Commons License 2017.01.04 0 0 87927

Hát igen, mióta van pufferem azt sem tudom, hogy mi az konix... 

Előzmény: Törölt nick (87897)
csiba00 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 87902

Lehet, hogy nyers volt a válasza, de van benne igazság.

 

Alapvetően arra számítsál, hogy ha a tüzelésibszokásaidon nem változtatsz, akkor adhatsz bármit az égéshez (lehet ez pl a Konix is), lényeg€ben semmi nem fog változni.

Előzmény: TheMatador (87894)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.04 0 0 87897

http://www.regius.hu/konix.html

 

 

egy kiló 6-800 ft között van egy evőkanál kell a parázsra egy hónapig elég.

Előzmény: TheMatador (87895)
-Tsunami- Creative Commons License 2017.01.04 0 1 87896
Előzmény: TheMatador (87895)
TheMatador Creative Commons License 2017.01.04 0 0 87895

Mi az a Konix?

Előzmény: Törölt nick (87890)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.04 0 0 87890

szia pont ilyen körmendi kazánom van.

Magasabb vízhőfok,Konix.

Előzmény: TheMatador (87889)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.24 -5 0 87469

Kezd olvasható lenni a fórum,hogy a gázpalackos bloggereket lelakatoltam.

 

Konix kezelés megvolt.

 

Most gyújtottam be ma másodszor,a reggeli 5-ös begyújtás eddig bírta.

ez most szénfa kombó volt.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.18 -1 0 85981

nuh

most égett le egy fél órája az esti töltet,beszórtam egy kanállal,az előbb néztem és ugyanaz mint a konix.

leszürkült és piszkavas húzásra lejön porként a korom.

alatta a fém tiszta kazán.

jó lesz ez.

Előzmény: nagykunsági (85967)
tgwh8 Creative Commons License 2015.11.15 0 0 77575

Egyszer meglazítottam, igaz még indítás előtt. Akkor próba, bár azóta nem igen hangoskodott, igaz nem is hallgattam nagyon, de ártani ugye nem árthat, köszi.

 

Viadruszpuffer

Akkor rossz szürkét vettél. Méretre biztos hogy van rávaló, és direkt fűtéscső szigetelésére gyártják, pl. ilyen:

http://hu.azflex.cz/gepeszet/futes/tubolit-dg-polietilen-csohej.html

http://www.futesuzlethaz.hu/shop/989-csohej-csoszigeteles

Most csak találomra ráböktem az egyikre, a másodikat nem is tudom mikor, talán egy-két hete tettem fel, semmi baja eddig.

 

Ne okádja a füstöt amikor fát teszel rá:

A füstcsövön lévő ,,subert'' vagy minek mondtad, nyisd ki arra az időre, és akkor a kéményen megy ki a füst, nem rád :D utána visszaállíthatod.

 

1jános1

Maradjunk a savállónál, vagy a rozsdamentesnél, ki tudja hogy akarnak átvágni, én még abban a csőben sem vagyok 100%-ig biztos, aminek papírja van, bármi megtörténhet. Ne fogja a mágnes, úgy tudom az a lényeg :D Dolgoztunk már román acéllal, hát valami szenvedés volt... oké, olcsó, a főnöknél ennyi elég is volt a döntéshez.

3000 liter? 1500 literhez miért kéne samott? Félünk, hogy túl nagy a kazán a pufferhez?

De azért majd jelentkezz majd a sógornál kéményt bontani, jó móka :D

 

kly666

Azon nem fog megragadni a vakolat. Sőt, át fog rajta ütni a kátrány. Sőt, ha netán talán nem kéménytéglából van - milyen az a cigánytégla ugye, lopott? vagy minősített? -, és a házon belül van a kémény, akkor a kéménnyel szomszédes helyiségben is megjelenik a kátrány, netán a kéményből átszivárgó mérgező gázok.

Tovább olvastam, ok :D 

Ezért kell a shiedel helyett béléscső, becsusszantják és kész :D de a szerelt kémény max két darabban lenne, és még a hatóság sem látja meg, hogy álcázva van :D

,,Mitől megy ki a kéményen'' kérdésre bevillant a kép, amikor hamuzok, süt be a nap az ablakon, száll a por, majd a nyitott tűztér ajtón át szívja ki a kémény :D komolyan elgondolkodtam azon, hogy kell egy pár kesztyű - mert mindig szálka megy az ember kezébe -, meg egy maszk, a kazánház ajtajára felakasztva...

De ha túlságosan lehül neki a füstcső, azon a gyapot nem hiszem hogy segít. Van egy szaki, aki beállította jól, és működött. Aztán ő úgy gondolta túl sok fa fogy, ezért nulla ismeret nélkül elkezdte beherálni, most meg szar. Nyilván ha a szaki tényleg jó, akkor úgy oldotta volna meg, hogy kevesebb tüzelő fogyjon. Azaz valaki csúnyán túlméretezte, vagy pedig jól van méretezve, csak a felső szint fűtése is kéne hozzá. Több százezer forint alatt nem biztos hogy megússza. Ahogy kiveszem, lehet hogy új építésű a ház.

Ha tehetném, építenék egy új házat, tömegkályhával, ahogy mi akarjuk. Az már jó lenne. De nem tehetem. Így marad az, hogy felújítunk, ahogy bírjuk anyagilag. Na most ő is ezt fogja csinálni, tönkreteszi a jelenlegi rendszert, építtet egy cserépkályhát, aztán majd ha az emeletet is használni szeretnék, akkor lesz egy szar rendszere... majd tesz fel napelemet...

 

Zsigu Hawer

A legbiztonságosabb tényleg az lenne, ha saválló csővel bélelnék, a maradék helyet meg hőszigetelő anyaggal tömnék ki.

Igen, az úgy vastag lesz, meg nehezebben is szárad nyáron. A túl vékony meg ellobban, és csak még melegebbet csinál, tehát nem lehet vastag a tüzifa, de túl vékony sem ;)

Elég ha lefényképezel minden alkatrészt. Dugó? Akkor lehet, hogy nyílt a rendszer, és nem zárt?

A pumpákon a sebességet lehet állítani, lassú, közepes, gyors, jó lesz a kettesen.

Na igen, a kátrány-kazán páros elég sokszor elhangzik itt :D

A radiátorok adják le a meleget. Csinálhatod azt is, hogy kicsi tüzet raksz, és ha elalszik, akkor kihamuzod, majd meggyújtod újból.

Gratulálunk, de nem kell annak a gyereknek 30°C, 18-20°C felettit mondak ebben a fórumban is talán.

Az az igazság, hogy a kivakolás semmit sem segít. Írták többen is, tűz-és életveszélyes az egész.

Ha hagyod tönkremenni, akkor pénz azért van. Rakass egy tömegkályhát a ház közepére, az lesz a tuti. Ha jó magas, még az emeletet is ki fogja fűteni, elvileg. Van tömegkályhás téma az indexen. 

Mennyire hűl ki egyébként a ház, ha nem ég egész éjjel a tűz? Oké, ott a gyerek, ha kis szobátok lenne, ki lehetne fűteni bármi mással éjszakára.

Számold ki mi mennyibe kerülne, és dönts aszerint. Én is a cserép/tömegkályhás vonal felé húzok, de akkor meg az lesz a bajod, hogy koszos lesz minden mire behordod a tüzelőt :D

 

Kapocska

,,Az általatok nem lakott részt ad ki albérletbe.''

Romániában? Igaz, többet nyaralnak, mint a magyarok. De ezen kívül, ne tegyen fel a tetőre egyből 30m2 napelemet, olcsó tarifával meg inverteres klímával?

 

sankó36

A Konix-ban talán kezdek kételkedni, a fene sem tudja hogy jó-e vagy sem...

 

Kornel0203

Én azt csak úgy venném meg, hogy felszerelés után négy-öt nappal biztosan visszakapom a pénzem, ha esetleg mégsem jön be...

Nem kéne annak a füstnek visszaáramlania... kb. 10 ezerért kiszámolják neked, mekkora kéményre lenne szükséged. Esetleg ki is jön a szaki. Ha elég magas elvileg a kéményed, de mégis rossz, akkor ott valami bűzlik. Hogy épült az a kémény, hasraütés szerűen?

 

Öregdömperes

Hely van neki, és egy kb. 14*14-es, csurom kátrány, használaton kívüli kémény is. Festés után kb. fél évvel vagyunk, kis kátrányfolt már van is a falon, meg egy nagyobb folt beázás... Szemezek én is, pont a ház közepén van, a kéményt lezárjuk, aztán majd ha öreg leszek, felhúzunk oda valamit ;) nappali, konyha, fürdő, egy-az egyben fűthető lenne. Kád alá is benyúlhatna ;)

 

 

 

Előzmény: nagykunsági (77389)
sankó36 Creative Commons License 2015.11.12 0 0 77529

Szerinted 1 cserépkályha megépítése olcsóbb mint 1 normális méretes pufferes rendszer kiépítése ?

Nem hiszem!  És az még csak 1 kályha. Egyáltalán van hozzá kémény?

Ha van 1 méretes puffered  elég 2-3 naponta begyújtani,megdöngeted a kazánt,nem lesznek kátrány gondok,

oda vezeted a meleget ahova  akarod, és annyi meleget veszel ki belőle amennyit akarsz. 

 

Az a baj hogy most rengeteg új információ zúdult rád aminek a felét sem érted,és meg vagy tőle ijedve.

Pedig ha élőben látnál 1 ilyen rendszert nem is volna annyira bonyolult.

 

Használj KONIX-ot vagy kazán tisztító fahasábot vagy valami hasonlót amit nálatok lehet kapni.

Ezeknek a vegyi anyagoknak az a lényege hogy segítik a kátrány leégését a tűztérben.

Előzmény: Zsigu Hawer (77523)
sur5al Creative Commons License 2015.02.10 0 0 72509

"sur5al

Ezt add össze. Valaki rázárja az ajtókat a kazánra, minimális levegőt adva, mégsincs neki kátrány! Na ez hogy lehet? Én is marha kíváncsi lennék a trükkjére."

 

Igen én is, de nekem nem pont ez jött le. Ezt írta:

 

"Ja, és ha már itt vagyok, még egy kérdés. Van-e valakinek valami tuti módszere, hogy a kazán belsejéből eltüntessem a vastag lerakódást. Drótozom én minden hétvégén, de hát az nem sokat ér. Esetleg konix vagy más módszer? "

"Főleg ilyen mértékű lerakódásnál, mint amit a lignit okoz."

Még mindig úgy gondolod, hogy tiszta a kazánja?:D

Aztán az is lehet, hogy azzal a nyamvadt lignittel nem lehet normálisan tüzelni. Nem tudom. Ha csupa kosz lesz tőle minden, akkor sem tüzelnék vele, ha ingyen lenne. A vicc, hogy nincs ingyen és a koszolódás okán egyre drágább is lesz, de ezt nehéz mérni. Pont, mint a vizes fa.

 

Mongoloid több Konixot tesz a tűzre, mint fát.:D Azzal vigasztal minket, hogy a nyers fa még a lignitnél is rosszabb. Ez jó.:D Asszem nem akarok én ezzel a lignittel jobban megismerkedni.:D

Előzmény: tgwh8 (72252)
tgwh8 Creative Commons License 2015.02.06 0 1 72244

Estét. Hát, szar ügy...

Azért ad hangot, mert nem kap elég levegőt és ezért kátrányosodik. Viszont ha bő levegővel elégeted, akkor vagy megforr, vagy pedig nem lesz reggelre parazsad... szóval a kényelem meg a rendszer élettartama egymás ellen dolgoznak neked.

Szerintem. Konix jó lehet, de attól még nem lesz gazdaságos a fűtésed. Végső megoldás, beszerelsz egy puffertartályt, és az megoldja a gondod, hatékony is lesz, nem fog kátrányosodni, meg mindig meleg is lesz, amíg van melegvized, tehát naponta-hetente egyszer kell begyújtanod.

Előzmény: tipego (72243)
tipego Creative Commons License 2015.02.06 0 0 72243

Sziasztok!

 

Egy kis felvilágosítást szeretnék kérni. Az elmúlt tél, /első kertes házi tél/ kínlódás után /írtam itt többször is/ az idei év már a kísérletezés éve. Az előző szezon közepén kellett kazánt cserélni, aztán kiderült, hogy a kémény is életveszélyes. Nos most már e téren minden rendben. Adott egy Viadrus U25D5-ös kazán, és egy 180 mm-es, szerelt fém csőkémény. Elképesztően jó huzattal. Próbálgattam a tüzelőanyagokat, és úgy tűnik a lignit beválik, és nem csak az ára miatt. Némi fával szoktam kezdeni a begyújtást, mert az gyorsan felhúzza a rendszert 80 fokra, aztán nyakig bele a lignit és elketyeg szépen 80 fok körül. Este fél 10 körül szoktam utoljára teletömni, aztán legközelebb reggel 6 után megyek csak ki. Ekkor még melegek a radiátorok és a külső hőmérséklettől függően a kazán hőmérője 45-60 között mutat. És persze van még jó kis parázs , amire csak pár vékony kis fa kell, aztán mehet megint nyakig a lignit. Egy fura dolgot tapasztaltam már többször is. Amikor este már csend van, és megtömöm a kazánt lignittel, kis idő múlva olyan hangja lesz, mint amikor forralja a vizet. /Egyszer már sikerült 120-ot is csinálni, meg vagy kétszer 105 fokot. Nem volt szándékos, csak a levegőt elzáró ajtó tetejére beszorult egy pici lignit, és nem tudta lezárni magát. Semmi gond nem volt, mert nyitott, gravitációs a rendszer./ A lényeg, hogy a kazán, a megrakás után ahogy kell visszaesik 80-ról 70 fok körülire, majd egy kis idő után elkezd, és jó pár percig nyüszít, szuszog, meg minden hasonló hangot ad. Ha kinyitom a felső ajtót, akkor szépen elcsendesedik, amikor visszazárom, akkor megint felerősödik a hang.

 

A kérdésem csupán annyi, hogy ugye a lignitben lévő víznek van ilyen hangja, amíg el nem párolog, és nem a kazánban lévő víznek? 

 

Ja, és ha már itt vagyok, még egy kérdés. Van-e valakinek valami tuti módszere, hogy a kazán belsejéből eltüntessem a vastag lerakódást. Drótozom én minden hétvégén, de hát az nem sokat ér. Esetleg konix vagy más módszer? 

 

A választ előre is köszönöm szépen. 

Üdv. tipegő

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!